Šifra mistra Leonarda

Vražedné tajemství zakódované do nejznámějšího Leonardova obrazu sahá až do dnešních dnů… Ve hře není nic menšího než svatý grál! Robert Langdon, uznávaný harvardský profesor náboženské symbolologie, pobývá služebně v Paříži, když v jeho hotelovém pokoji zazvoní telefon. Správce uměleckých sbírek v Louvru byl zavražděn. Co s tím má společného profesor historie? Důvod leží hned vedle mrtvého těla: nevysvětlitelná šifra, kterou tam policie objevila. Langdon se pouští do pátrání a k svému ohromení náhle vidí, že kamsi do temnot vede stopa zřetelných nápovědí, viditelných pro všechny, kdo vidět chtějí, obsažených přímo v díle geniálního Leonarda da Vinci. Do hry se zapojí také talentovaná odbornice na šifry a kódy, Sophie Neveuová, a na světlo vycházejí další záhadné souvislosti, naznačující spojení zavražděného s elitní společností, tajným řádem zvaným Převorství sionské, jehož členem byl kdysi i sám Leonardo. Nastává bezdechá honba Paříží i Londýnem, zatímco nepřátelé beze jména a bez tváře se snaží všechno překazit. Pradávné tajemství, jehož zveřejnění by znamenalo přepsání lidských dějin, má zůstat navěky skryto......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/9_/6/robert-langdon-sifra-mistra-leonard-ZyU-6.jpg 4.45715

Robert Langdon 2.

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Argo

The Da Vinci Code, 2003

Kniha Šifra mistra Leonarda

Noname007

Naprosto skvělá kniha. Celou dobu byl čtenář udržován v napětí a příběh byl velmi zajímavý.
Nakonec jsem si říkala jaká škoda, že není podle skutečné události.

VikčaV

Krásná kniha a dočtením této knihy můžu na sto procent uznat, že Dan Brown patří mezi mé nejoblíbenější autory.

peeetta

Krásná kniha. Pochopila jsem lépe všechny detaily, které ve filmu nebyly úplně vysvětlené.

Lily-fairy

Na povinnou četbu fakt neskutečná jízda!

pavlinka0250

Svého času naprostá pecka, která mě zaujala od prvního písmenka až po poslední.
Film mě ale už neoslovil.
*****

Greenfingers

První ze série bestsellerů Dana Browna. Autor zvolil navýsost provokující téma, které pak zpracoval kontroverzním způsobem. Knihu beru jako fikci a proto ani nezkoumám, zda se alespoň malinko zakládá na pravdivých faktech. Rozhodně se jí nedá upřít čtivost. Hlavní hrdina je sympatický; budí však dojem chodící encyklopedie.

Dejvidek

Parádní napínavé čtení od začátku do konce :)

katy87

Knihu jsem četla krátce potom, co vyšla, teď jsem se k ní vrátila podruhé - a opět jsem ji četla jedním dechem. Určitě nejsem jediná, kdo si vyhledal více informací k Leonardovi a jeho obrazech. Jinak jen pro info - film je dost vlažný a s kvalitou knihy se nedá srovnat.