Šifra mistra Leonarda

Vražedné tajemství zakódované do nejznámějšího Leonardova obrazu sahá až do dnešních dnů… Ve hře není nic menšího než svatý grál! Robert Langdon, uznávaný harvardský profesor náboženské symbolologie, pobývá služebně v Paříži, když v jeho hotelovém pokoji zazvoní telefon. Správce uměleckých sbírek v Louvru byl zavražděn. Co s tím má společného profesor historie? Důvod leží hned vedle mrtvého těla: nevysvětlitelná šifra, kterou tam policie objevila. Langdon se pouští do pátrání a k svému ohromení náhle vidí, že kamsi do temnot vede stopa zřetelných nápovědí, viditelných pro všechny, kdo vidět chtějí, obsažených přímo v díle geniálního Leonarda da Vinci. Do hry se zapojí také talentovaná odbornice na šifry a kódy, Sophie Neveuová, a na světlo vycházejí další záhadné souvislosti, naznačující spojení zavražděného s elitní společností, tajným řádem zvaným Převorství sionské, jehož členem byl kdysi i sám Leonardo. Nastává bezdechá honba Paříží i Londýnem, zatímco nepřátelé beze jména a bez tváře se snaží všechno překazit. Pradávné tajemství, jehož zveřejnění by znamenalo přepsání lidských dějin, má zůstat navěky skryto......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/9_/6/robert-langdon-sifra-mistra-leonard-ZyU-6.jpg 4.46163

Robert Langdon 2.

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Argo

The Da Vinci Code, 2003

Kniha Šifra mistra Leonarda

VeruMalfoy
včera

Tato kniha se mi líbila víc než jiné knihy v sérii. Lépe se jí dařilo udržet mou plnou pozornost a luštění hádanek bylo fakt úžasné. Navíc se mi líbily místa, na kterých jsme se v knihách ocitli. Největší radost mi udělala Anglie a Londýn.

archivářka115

Četla jsem jí už dávno, ale pamatuji si, že se mi moc líbila.

TaNya_

Tak opět jedna z těch, co jsem četla opakovaně. A ta obrazová verze byla opravdu užitečná. Jsem hrdý ateista a ač velmi tolerantní (život ve Vídni naučí respektovat úplně vše) tak tady jsem si vrněla blahem. Jojo i náboženství musí občas dostat na frak a nejlepší na tuto práci bude náš symbolog.

milena8281

Skvěle napsané, celou dobu jsem uvažovala, co je fikce a co skutečnost. Klidně by to mohla být všechno pravda, tak poctivě a opravdově je to napsané. Zároveň jsem měla chuť najít si všechny zmiňované obrazy i stavby na obrázcích a podívat se, jestli skutečně vypadají tak, jak je autor popsal. Některé informace nebo i myšlenky pro mě byly nové. Skvělá kniha.

martineden

Toto je pro mě odpočinková kniha se vším všudy. Napínavá, trochu přitažená za vlasy, ale fajn. A jako velké plus vidím motiv umění, člověk má hned chuť studovat dějiny umění.

Booklice

Tak tuhle knihu jsem si poprvé půjčila v knihovně asi v deváté třídě, ale v té době to prostě bylo ještě moc brzy. Když se mi před nějakou dobou dostal do ruky Počátek, líbilo se mi to tak, že mě to inspirovalo k přečtení všech Brownových knih. Začala jsem tedy od začátku podle toho, jak knihy psal (i když v podstatě nezáleží na tom, jak se čtou, protože jsou příběhy ucelené a i ty s Langdonem se dají číst v jakémkoli pořadí). Na Da Vinciho kód jsem se moc těšila, protože jsem o této knize moc slyšela, ale možná proto mě to trošku zklamalo, jelikož jsem měla až příliš velké očekávání. I když hodnotím 5 hvězdičkami a kniha byla opravdu skvělá, nějak jsem si představovala, že tím, jak je známá, bude nějaká jiná a speciální, lepší. Samozřejmě, že je úžasná a má originální téma, je napínavá a moc mě bavila, ale celkově je ostatním knihám velmi podobná. Myslím, že je známá hlavně tím, že to je ta kniha, kterou se Brown proslavil, ale to neznamená, že je lepší než ty jiné. Ale tohle je jenom můj subjektivní názor, protože myslím, že u Browna je hodně těžké hodnotit. Všechny knihy jsou geniální a já osobně je porovnávám jen na základě svého dojmu a tématu, které mi je u některých knih trochu bližší než u jiných. Andělé a démoni se mi proto líbili o kapku více. Už se těším na Ztracený symbol a Inferno.

liskistis

moc zajímavý příběh

ditul

Přečteno jedním dechem. Zajímavé, že jsem se dostala ke knize teď, kde se v ní píše, že procházíme obdobím zásadních změn.. Skončily dva tisíce let věku Ryb - a ryba, jak známo, je znamením Ježíše. Jak vám řekne každý astrolog, základní myšlenkou tohoto období bylo přesvědčení, že člověka musí řídit vyšší moc, protože sám za sebe nedokáže myslet. Bylo to tudíž období rozmachu náboženství. Teď jsme ovšem vstoupili do věku Vodnáře, který slibuje, že lidé poznají pravdu a naučí se uvažovat samostatně. Je to převratný myšlenkový posun a dochází k němu právě teď. --- Že by náhoda? Ale náhody přeci neexistují. str. 259 :)