Inferno přehled

Inferno
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151700/bmid_robert-langdon-inferno-bmH-151700.jpg 4 4388 4388

Robert Langdon série

< 4. díl >

Dan Brown se vrací novým thrillerem Inferno, který je pokračováním světových bestsellerů Šifra mistra Leonarda, Andělé a démoni a Ztracený symbol. Ve svých románech Dan Brown mistrně spojuje nejzajímavější záhady historie umění s po věky fascinujícími symboly a šiframi. Robert Langdon se tentokráte ocitá v srdci Itálie, kde studuje mnoha záhadami a tajemstvími opředený rukopis – Danteho Peklo (Inferno). Musí se postavit tváří v tvář soupeři, který ho zavede do světa klasického umění, tajných chodeb a futuristických zbraní. Klíč k nezodpovězeným otázkám je skryt mezi řádky Danteho pekla a Langdon se opět vrhá do boje s časem, aby odvrátil zkázu, která světu hrozí.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo
Originální název:

Inferno , 2013


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Inferno. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (785)

kotoulek
12.04.2024 5 z 5

(SPOILER) Naprosto úžasný nápad.
Ze svého okolí jsem slýchala, že toto je nejlepší díl ze série s Robertem Langdonem. Byla jsem už ve tři čtvrtě knihy a říkala jsem si, že absolutně nechápu, co se na tom všem tak líbilo, a že nejlepší díl za mě zůstávají Andělé a Démoni. A jak jsem se spletla. Pak přišel tak nečekaný zvrat, že jsem tomu nemohla snad ani uvěřit. Naprosto dokonale promyšlený příběh.
Za celou tu dobu by mě ani na chviličku nenapadlo, že to všechno je jenom jedna velká a perfektní iluze. Myslela jsem si že agent FS-2080 je doktor Ferris a byl docela šok zjistit, že to celou dobu byla Sienna.
Líbilo se mi, že tento díl nebyl ani tak drsný. Všechny zabití, které se tam odehráli, byli buď iluzí nebo přirozenou smrtí. A myšlenka nebezpečného viru, který nezabíjí ale způsobuje sterilitu, byla opravdu zajímavá a velmi dobrá.
Bylo tam opravdu spoustu zajímavých myšlenek a taky se v knize objevuje docela podstatný reálný problém, se kterým se opravdu potýkáme.

xxbarbarelaxx
31.01.2024 5 z 5

Opět zajímavý díl. Líbilo se mi jak pěkně autor skloubil šifry, tajemství a krásná města. Myslím si, že téma knihy je tak nějak aktuální. Za sebe mohu jedině doporučit.


Radiq
26.01.2024 2 z 5

Jak už to u mě často bývá, knihu jsem nečetl, ale poslouchal. Miroslav Táborský je skvělý vypravěč/načítač s tak specifickým hlasem, že bych ho poznal i kdyby daboval péčko. Chválím a obdivuji jeho schopnost vyslovovat věty v několka různých jazycích, které se zde vyskytují, a to tak, že to zní, jak kdyby tím jazykem uměl mluvit.

Než se dostanu k samotnému ději, musím se pozastavit nad spisovatelovým stylem. Už mě docela unavuje, když se neustále opakuje a vrací se k věcem, které již byly několikrát řečeny dříve. Stejné to bylo i u jeho předchozích knih. Připadám si pak že si o mě myslí, že jsem trochu blbeček, kterému to asi napoprvé uniklo.

Děj, to bylo peklo, a to nemyslím to Dantovo. Bylo to peklo, akorát nevím, jestli v tom negativním nebo pozitivním smyslu. Má peklo vůbec pozitivní smysl? Zaujalo mě, že tentokrát si Brown vzal na přetřes moderní téma - problém přelidnění... a zazněly taky docela kontroverzní názory, s kterými by se vlastně dalo souhlasit, když se na to člověk podívá logicky (a co si budeme povídat - to konečné řešení je nakonec docela elegantní).

Ale aby tady měl Langdon vůbec co dělat, musela se sem vkloubit nějaká ta historicko-symbolická, záhadně hádankovitá část... která už je ale poněkud ohraná. Neustálé se oháněním Dantem už pak bylo dost útrpné a běhání z místa na místo, kde je vám jasné, že bude čekat jen další rébus, to je jak točit kafemlejnkem - furt dokola. A že se po jeho boku objeví nějaká ta inteligentní krásná žena, to bylo jen otázkou času. Stejně jako nějaká tajuplná organizace, tentokrát s názvem Konsorcium. Aspoň ta Langdonova amnésie byla příjemným zpestřením.

Asi bych nebyl tak kritický, kdyby tohle byla první kniha autora, ke které jsem se dostal. Bylo to boží, to nemohu říct (hehe), ale vzhledem k tomu, jak se Brown postavil k tomuto palčivému tématu, musím ocenit, že na to takhle populárně upozornil. A tím pádem neříkám, že to bylo špatné. Bylo to... průměrně fajn.

všechny komentáře

Související novinky (2)

Na Plovárně s Danem Brownem

22.04.2014


Knižní novinky (17. - 23. 9.)

16.09.2013


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Ocenění knihy (2)

2013 - Goodreads Choice Awards (Best Mystery & Thriller)
2013 - Český bestseller (Překladová beletrie pro dospělé)


Kniha Inferno v seznamech

v Právě čtených86x
v Přečtených7 256x
ve Čtenářské výzvě437x
v Doporučených380x
v Knihotéce1 605x
v Chystám se číst942x
v Chci si koupit206x
v dalších seznamech20x