Ztracený symbol

Pátá kniha Dana Browna a třetí román s Robertem Langdonem, dlouho očekávané pokračování Da Vinciho kódu. „Nic není tak, jak se na první pohled zdá. Nový román Dana Browna Ztracený symbol má zběsilé tempo, odehrává se během pouhých 12 hodin a hned od strany jedna nenechává čtenáře v klidu. Stále se objevují nové skutečnosti, stále nás čeká další překvapení. Za Robertem Langdonem tentokrát budeme muset do neočekávaně nového, ale mistrně vykresleného prostředí.“ Tak se nechal slyšet redaktor amerického vydavatelství. Sám autor ke svému novému dílu Ztracený symbol poznamenal: „S tímhle románem jsem měl zvláštní a úžasný dlouhodobý vztah. Vetknout pět let přípravného studia materiálu k románu do rámce dvanácti hodin mě fascinovalo, byl to úžasný rébus. Život Roberta Langdona rozhodně probíhá daleko rychleji než ten můj.“...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29963/ztraceny-symbol-z16-29963.jpg 4.13342

Robert Langdon 3.

Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Argo

The Lost Symbol, 2009

Kniha Ztracený symbol

Marplet

Záhady, hádanky, filozofie, historie - to mě baví a zajímá. Proto jsem si tuto knihu velice užila. Typický Dan Brown

lucie2371

Tento díl byl pro mě zatím nejzajímavější.

jakub2418

To byla jízda!

Eicherik

Na titulní stránce prvních českých vydání tohoto thrilleru je zobrazen Kapitol Spojených států amerických. Jen velmi stručně z jeho historie: Roku 1793 počala výstavba tohoto komplexu, roku 1814 ho dobyly britské jednotky, v roce 1954 na něj zaútočili portoričtí nacionalisté a konečně v roce 2009 vyšel tento román, v kterém hraje Kapitol důležitou roli. Další klíčovou úlohu zde hrají svobodní zednáři. Opět nás čeká kryptografie, šifrování, spousta zajímavostí z historie a náboženství, nějaká ta honička, naštěstí v rozumné míře, a hlavně spousta dobrodružství a nějaké to překvapení. Kladně hodnotím obrazovou přílohu, která mohla být klidně i bohatší. Předchozí dva díly byli o něco lepší, ale pořád se jedná o parádní čtení a už se těším na Inferno.

Fialka78

Napínavý dej s mnoha zvraty a hodně zajímavých myšlenek. Některé pasáže mi připadaly zdlouhavé. Šifra mistra Leonarda a Andělé a démoni se mi líbily víc.

Booklice

Další Brown, další Langdon, další skvělá zápletka. Váhám mezi 4 a 5 hvězdičkami. Možná, že kdybych ji četla mezi prvními Brownovými knihami, dostala by 5, ale po přečtení 6 knih už je s čím srovnávat, takže dám 4, protože některé se mi zdály o kapku lepší. Ale záleží to hodně na subjektivitě a na tom, jak dané téma člověka zaujme, protože Brown má mistrně a detailně promyšlené všechny knihy a myslím si, že je lidé hodnotí hlavně podle toho, jak moc je daný příběh bavil a oslovil. I když má Brown hodně podobný styl u všech knih, líbilo se mi, že přece jen to bylo zase originální. Ale asi už ho mám "přečteného", protože jsem na část vyústění přišla pár kapitol před tím, než bylo vše odhaleno ;-)

Hoshi

Mé třetí setkání s Robertem Langdonem bylo .. náročné. Trvalo dlouho než jsem se pořádně začetla, i jsem uvažovala, že knihu odložím, ale vytrvalost se vyplatila. Konec příběhu mě překvapil a jsem zvědavá na pokračování.

třemdava

Zatím za mě nejhorší díl, Robertova věčná nechápavost mi vůbec nepřišla vtipná a v některých částech i dost otravná. Nudila jsem se a dělalo mi problém knihu vůbec dočíst. Děj by mohl být mnohem kratší. Ale předchozí dva díly se mi líbily.