Ztracený symbol

Ztracený symbol

Pátá kniha Dana Browna a třetí román s Robertem Langdonem, dlouho očekávané pokračování Da Vinciho kódu. „Nic není tak, jak se na první pohled zdá. Nový román Dana Browna Ztracený symbol má zběsilé tempo, odehrává se během pouhých 12 hodin a hned od strany jedna nenechává čtenáře v klidu. Stále se objevují nové skutečnosti, stále nás čeká další překvapení. Za Robertem Langdonem tentokrát budeme muset do neočekávaně nového, ale mistrně vykresleného prostředí.“ Tak se nechal slyšet redaktor amerického vydavatelství. Sám autor ke svému novému dílu Ztracený symbol poznamenal: „S tímhle románem jsem měl zvláštní a úžasný dlouhodobý vztah. Vetknout pět let přípravného studia materiálu k románu do rámce dvanácti hodin mě fascinovalo, byl to úžasný rébus. Život Roberta Langdona rozhodně probíhá daleko rychleji než ten můj.“...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29963/ztraceny-symbol-29963.jpg 4.12494

Robert Langdon (3.)

The Lost Symbol (2009)

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, Argo

Ginosaji
20. listopadu

Podobnost s předchozími tématy není až takový problém. Vlastně by to bez toho asi nebylo ono.
Langdonova situace byla sice přehnaná, jelikož by smrt hlavního hrdiny v této části je nepřípustná, ale takových situací bylo více. Nejzajímavější pro mě byla postava Molocha a Dürerova díla.

nycol
16. listopadu

Za me autorova nejslabsi. Vic jak pulka dobra, dobre se to cetlo, ale od chvile, co Robert vstal z mrtvych, to slo z kopce. Ke konci jsem preskakovala cele strany, podrobne nabozenske popisy by me jinak unudily k smrti :).

Mardou19

Doporučuji, jestli potřebujete uniknout do jineho sveta. Napetim jsem ani nedychala a kolikrat malem nevystoupila z metra do prace:-) Nic svetoborneho, ale krasne jsem se bala:-)

Shui-Xian

Celkem bez obav jsem se do dalšího dílu s Langdonem ponořila - bez ohledu na serióznost mě totiž série s ním inspiruje a baví. Na další nálož jeho sprinterského luštění jsem se těšila. Ve Ztraceném symbolu u mě ale nezabodoval ani příběh, ani jeho kontext.
Dost možná je zednářské téma poutavější za oceánem a já jsem ve své evropské orientovanosti neocenila ty spletité návaznosti symbolů, památek a děl velkých osobností Ameriky. Změť postav, v čele s démonickým Malachem, by nebyla bez zajímavosti, pokud by aktéři jednali aspoň trochu důvěryhodně a logicky - ale ne: jen přihrávají Brownovi záminky ke kupení mystických úvah a komplikovanosti akce.
Nerada jsem stroze kritická, ale tentokrát by hodnocení odpovídala stručná charakteristika - laciná fantasmagorie. Brownově sérii, jinak slušné, dávám poslední šanci u Inferna...

Felsenberg

Ale jo. Zajímavý americký zednářský thriller. Místy nesmysly, místy přitažené za vlasy, hodně americké, ale ve výsledku docela napínavé i zajímavé. I Moloch byl zajímavý pratvor. A ta noetika...

karolina1733

Spolu s Andělé a démoni ta nej od Browna!

radim9968

Akce ve washingtonu, podtitul knihy...Podle me slabsi nez Sifra a Inferno, sice se pekne pustil do popisu zednaru a zase jsem chtel videt Washington, ale na zaver se mu to trochu borti a zde v teto knize zaver opravdu spatny...celkove bych videl cast inspirace a nametu z jeho predchozi knihy Digitalni pevnost, ktera byla slaba...no za 2,75

Miliarda

Bohužel 3. kniha ze série doplácí na to, že je takřka totožná s těmi předchozími. Navíc má poměrně rozvláčný úvod a současně ani závěr není tolik šokující jako v předchozích knihách. Přesto se jedná o ideální odpočinkovou četbu, která se čte jedna radost a ve svém žánru se jedná o velice kvalitní knihu.

kikiodvi

Nevím proč, ale nemohla jsem se do ní začíst tak, jako do ostatních Brownových knížek. Děj byl napínavý jako obvykle, ale problematika Svobodných Zednářů mi evidentně není blízká stejně jako prostředí Washingtonu. Proto bych ale Ztracený symbol nezatracovala, protože milovníci tohoto autora si zde své rozhodně najdou.

Verdi98

Doporucuji..poucne a super relax :-)

JanaJan

Je to kniha, kde se mísí příběh s přednáškou - je tam o historii Rosicrucianů - Svobodných zednářů a trochu i Iluminátů..... od vydání rosekruciánských manifestů Fama Fraternitatis RC, Zvěst Bratrstva až po ústavu USA ---- proto je toho hodně- z= přednášky - jsou tam i věci které jsou na hranici - praktiky CIA atd,,, nemusí být všechno jen Sci-fi

Lector

Dal jsem si další táborovou hru. Tentokráte to byla nocovka.
Ztracený symbol je klasická Brownovka. Velmi rychlý spád, jako kaleidoskop se střídají lekce z historie, akční scény, filozofické úvahy… Výsledkem je kvas, který okouzlí nejednoho čtenáře, jemuž se protiví knihy se statickým dějem. Nacpat dvanáctihodinový děj do bezmála půl tisíce stran je pozoruhodné, ale na mne to zase tak velký dojem neudělalo.
Lituji, že Brown z tak zajímavého tématu jako je vývoj poznání člověka, vztah vědy, filozofie, víry a mysticismu udělal takový eintopf. Celé to shodil.
Udivuje mne jeho schopnost sebrat si o nějakém detailu všechny dostupné informace a jimi excelovat a o pár stran dále vypustit „z úst“ nějakou nelogickou a neověřenou hloupost. A to píši jen o faktografických záležitostech, nikoliv o spekulacích, na kterých je kniha postavena. Ale ty spekulace o poselství Bible apod. mu nevyčítám, protože na tom je kniha postavena. A nejde o literaturu faktu, že?
Je však otázkou zda knihy, které, byť v beletristické rovině, hovoří o propojení duše a kvantového světa, nedělají více škody než užitku.
Jsem o něco bohatší, pokud se týká faktografie Washingtonu D.C., ale to je asi tak vše.
Pro pořádek dodávám, že i tohoto Browna jsem vstřebal jako audioknihu. Číst by to pro mne asi byla ztráta času. Ale jako audiokniha je to dobré.

IvanaB

Po předchozích knížkách trochu zklamání. Místy hodně rozvláčné a zdlouhavé, někde jsem se v informacích ztrácela, chvíli mi to připomínalo Lovce pokladů, závěr sice gradoval, ale pak se tak nějak rozplynul... Číst se to dalo, ale určitě to nedám znovu. A obrázky mě spíš rozptylovaly.

ecila13

Knížka se mi líbila, pohltila mě. Jen mi trochu vadí, že jsou si knížky od DB tak podobné.

Hakate

Za mě nejslabší kliha série, oproti Andělům a Šifře, kterou jsem doslova hlatala, mi tato kniha přišla nudná, místy chaotická, bez napětí. Hlavní zaporak byl sice fajn, ale tak asi celé. Námět tématiky Zednářů, doplněny o teoretickou fyziku, není špatný ,ale po přečtení předchozích dílů, které byli perfektně zpracovany, jsem od knihy čekala více. Nudných pasáží, kterými bylo těžké se prokousat, bohužel bylo víc než dostatek naopak knize chybí napětí. Do knihy jsem se nemohla vůbec začít.

delatrix

Knihu tedy znovu číst nebudu.
Každá kapitola je z pohledu jiné osoby, tím je děj velice nepřehledný, dlouho trvá než se člověk pořádně dostane do děje. Nejlepší část knihy bylo přiblyžně posledních 150 stránek a samotný konec opět velice nudný.
Ostatní knížky od Browna tedy číst nebudu.

Dani3

Zatím nejslabší kniha trilogie s Robertem Langdonem.
Bylo to překombinované a hlavní záporák byl neskutečně odporný.

Asdas

Takmer 500 stránkový produkt pre dnešného čitateľa milujúceho thriller bez štipky napätia , s nulovým rozprávaním ( Brown je všeobecne zlý rozprávač ) , figúrkami ,ktoré sa tvária ako postavy z mäsa a kosti a šuštia papierom .Obsahovo sa to točí okolo jednej veci ( a aj to čitateľa po pár stránkach prestane baviť,kedže Brown sa to snažil všetko nahustiť do jednej noci aby tak vznikol dojem väčšieho napätia len mu to podrážajú aj nepochopiteľné flashbacky do minulosti a ten záporák je asi moje čitateľské WTF tohto roka
) samotné členenie textu a rozsekávanie do množstva kapitol ,potom ukazuje aj to ,že forma čitateľa veľmi neohúri .

JirkaDitt

Další super knížka od super autora. Čtení mě více méně bavilo od začátku do konce, jelikož děj je vytvořený tak, že po každé kapitole chcete znát další a další informace. Já osobně nemám vůbec co vytknout, naopak! Dostalo mě nečekané odhalení skutečné identity padoucha. :-)

Adelajda_4

Skvělé čtení! Brownovy knížky mě nesmírně baví, mám strašně ráda hádanky a v jeho knihách je jich nespočet, takže při čtení se rozhodně nenudím. Kniha měla opravdu pekelné tempo a skvělý konec! Každému milovníkovi Roberta Langdona knihu doporučuji.

Romžiry

Opět super. Díla Dana Browna mám ráda.

danny_21

Třetí Langdonův luštící běh za zednářskými symboly mi vyšel zatím jako nejslabší. Základní šablona prodávání příběhu zůstává stejná, ale oproti předchozím dvěma honičkám není ta mystika kolem tak přitažlivá a ani finální překombinované odmaskování zaporáka včetně jeho motivu(ů) mě tentokrát nechalo chladným. Uvidíme co bude v Dantově pekelném Infernu - 70 %

MiaMahoney

Hodnocení originálu, český překlad neznám.

Jamilily

Podle mě nejlepší z "Langdonovek". Skvělý záporák, a i když je kostra příběhů da se říci totožná s předchozími díly (záhada, Langdon na scéně, krásná žena jako pomocnice...), pořád mě to bavilo. Není tu dle mě tolik popisu okolí jako např. v Infernu, což jsem jen uvítala. Moc se těším na zfilmování příběhu (i když zatím jsem z toho, co udělali filmaři s Brownovými příběhy, docela zklamaná)

misaa.p

Napínavá kniha plná překvapivých okamžiků. Nejsem sice velký milovník historie, tudíž pasáže o historii jsem sice přečetla, ovšem nezaujaly mě tak, jako samotné napínavé okamžiky. Přečteno ale za velice krátkou dobu, nemohla jsem se od příběhu odtrhnout a toužila jsem co nejrychleji vědět, jak to dopadne.

SnoopyMa

Příběhy Roberta Langdona jsou jedny z mých nejoblíbenějších. Tento není (podle mého názoru) tak dobrý jako ostatní, ale stále je to příjemné čtení, které stojí za to.

kní

"ČAS JE ŘEKA... A KNIHY JSOU LODĚ. MNOHÉ SVAZKY SE VYDAJÍ PO PROUDU, ALE ZTROSKOTAJÍ A NAVĚKY UVÍZNOU NA PÍSČINĚ. JEN MÁLO, PRAMÁLO Z NICH ODOLÁ ZKOUŠKÁM ČASU A PŘEŽIJE, ABY POŽEHNALO BUDOUCÍM VĚKŮM."

denisa7400

Stojí za přečtení, pokud máte rádi Browna.

JAnD

Jako obvykle, spousta zajímavé symboliky. Ale předchozí díly byly lepší. Konec byl poněkud překvapivý, a ve chvíli, kdy chci knihu nutně dočíst ještě dnes, i poněkud rozvláčný.

hajrys

Tento žánr moc nečtu, proto nemohu porovnávat. Ale souhlasím se čtenářkou pode mnou.