Ztracený symbol

Ztracený symbol

Pátá kniha Dana Browna a třetí román s Robertem Langdonem, dlouho očekávané pokračování Da Vinciho kódu. „Nic není tak, jak se na první pohled zdá. Nový román Dana Browna Ztracený symbol má zběsilé tempo, odehrává se během pouhých 12 hodin a hned od strany jedna nenechává čtenáře v klidu. Stále se objevují nové skutečnosti, stále nás čeká další překvapení. Za Robertem Langdonem tentokrát budeme muset do neočekávaně nového, ale mistrně vykresleného prostředí.“ Tak se nechal slyšet redaktor amerického vydavatelství.

Sám autor ke svému novému dílu Ztracený symbol poznamenal: „S tímhle románem jsem měl zvláštní a úžasný dlouhodobý vztah. Vetknout pět let přípravného studia materiálu k románu do rámce dvanácti hodin mě fascinovalo, byl to úžasný rébus. Život Roberta Langdona rozhodně probíhá daleko rychleji než ten můj.“ méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29963/ztraceny-symbol-29963.jpg 4.12374

Robert Langdon (3.)

The Lost Symbol (2009)

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, Argo

Lector
dnes

Tak jsem si dal další táborovou hru. Tentokráte to byla nocovka.
Ztracený symbol je klasická Brownovka. Velmi rychlý spád, jako kaleidoskop se střídají lekce z historie, akční scény, filozofické úvahy… Výsledkem je kvas, který okouzlí nejednoho čtenáře, jemuž se protiví knihy se statickým dějem. Nacpat dvanáctihodinový děj do bezmála půl tisíce stran je pozoruhodné, ale na mne to zase tak velký dojem neudělalo.
Lituji, že Brown z tak zajímavého tématu jako je vývoj poznání člověka, vztah vědy, filozofie, víry a mysticismu udělal takový eintopf. Celé to shodil.
Udivuje mne jeho schopnost sebrat si o nějakém detailu všechny dostupné informace a jimi excelovat a o pár stran dále vypustit „z úst“ nějakou nelogickou a neověřenou hloupost. A to píši jen o faktografických záležitostech, nikoliv o spekulacích, na kterých je kniha postavena. Ale ty spekulace o poselství Bible apod. mu nevyčítám, protože na tom je kniha postavena. A nejde o literaturu faktu, že?
Je však otázkou zda knihy, které, byť v beletristické rovině, hovoří o propojení duše a kvantového světa, nedělají více škody než užitku.
Jsem o něco bohatší, pokud se týká faktografie Washingtonu D.C., ale to je asi tak vše.
Pro pořádek dodávám, že i tohoto Browna jsem vstřebal jako audioknihu. Část to by pro mne asi byla ztráta času. Ale jako audiokniha je to dobré.

IvanaB
předevčírem

Po předchozích knížkách trochu zklamání. Místy hodně rozvláčné a zdlouhavé, někde jsem se v informacích ztrácela, chvíli mi to připomínalo Lovce pokladů, závěr sice gradoval, ale pak se tak nějak rozplynul... Číst se to dalo, ale určitě to nedám znovu. A obrázky mě spíš rozptylovaly.

ecila13

Knížka se mi líbila, pohltila mě. Jen mi trochu vadí, že jsou si knížky od DB tak podobné.

Hakate

Za mě nejslabší kliha série, oproti Andělům a Šifře, kterou jsem doslova hlatala, mi tato kniha přišla nudná, místy chaotická, bez napětí. Hlavní zaporak byl sice fajn, ale tak asi celé. Námět tématiky Zednářů, doplněny o teoretickou fyziku, není špatný ,ale po přečtení předchozích dílů, které byli perfektně zpracovany, jsem od knihy čekala více. Nudných pasáží, kterými bylo těžké se prokousat, bohužel bylo víc než dostatek naopak knize chybí napětí. Do knihy jsem se nemohla vůbec začít.

delatrix

Knihu tedy znovu číst nebudu.
Každá kapitola je z pohledu jiné osoby, tím je děj velice nepřehledný, dlouho trvá než se člověk pořádně dostane do děje. Nejlepší část knihy bylo přiblyžně posledních 150 stránek a samotný konec opět velice nudný.
Ostatní knížky od Browna tedy číst nebudu.

Dani3

Zatím nejslabší kniha trilogie s Robertem Langdonem.
Bylo to překombinované a hlavní záporák byl neskutečně odporný.

Asdas

Takmer 500 stránkový produkt pre dnešného čitateľa milujúceho thriller bez štipky napätia , s nulovým rozprávaním ( Brown je všeobecne zlý rozprávač ) , figúrkami ,ktoré sa tvária ako postavy z mäsa a kosti a šuštia papierom .Obsahovo sa to točí okolo jednej veci ( a aj to čitateľa po pár stránkach prestane baviť,kedže Brown sa to snažil všetko nahustiť do jednej noci aby tak vznikol dojem väčšieho napätia len mu to podrážajú aj nepochopiteľné flashbacky do minulosti a ten záporák je asi moje čitateľské WTF tohto roka
) samotné členenie textu a rozsekávanie do množstva kapitol ,potom ukazuje aj to ,že forma čitateľa veľmi neohúri .

JirkaDitt

Další super knížka od super autora. Čtení mě více méně bavilo od začátku do konce, jelikož děj je vytvořený tak, že po každé kapitole chcete znát další a další informace. Já osobně nemám vůbec co vytknout, naopak! Dostalo mě nečekané odhalení skutečné identity padoucha. :-)

Adelajda_4

Skvělé čtení! Brownovy knížky mě nesmírně baví, mám strašně ráda hádanky a v jeho knihách je jich nespočet, takže při čtení se rozhodně nenudím. Kniha měla opravdu pekelné tempo a skvělý konec! Každému milovníkovi Roberta Langdona knihu doporučuji.

Romžiry

Opět super. Díla Dana Browna mám ráda.

danny_21

Třetí Langdonův luštící běh za zednářskými symboly mi vyšel zatím jako nejslabší. Základní šablona prodávání příběhu zůstává stejná, ale oproti předchozím dvěma honičkám není ta mystika kolem tak přitažlivá a ani finální překombinované odmaskování zaporáka včetně jeho motivu(ů) mě tentokrát nechalo chladným. Uvidíme co bude v Dantově pekelném Infernu - 70 %

MiaMahoney

Hodnocení originálu, český překlad neznám.

Jamilily

Podle mě nejlepší z "Langdonovek". Skvělý záporák, a i když je kostra příběhů da se říci totožná s předchozími díly (záhada, Langdon na scéně, krásná žena jako pomocnice...), pořád mě to bavilo. Není tu dle mě tolik popisu okolí jako např. v Infernu, což jsem jen uvítala. Moc se těším na zfilmování příběhu (i když zatím jsem z toho, co udělali filmaři s Brownovými příběhy, docela zklamaná)

misaa.p

Napínavá kniha plná překvapivých okamžiků. Nejsem sice velký milovník historie, tudíž pasáže o historii jsem sice přečetla, ovšem nezaujaly mě tak, jako samotné napínavé okamžiky. Přečteno ale za velice krátkou dobu, nemohla jsem se od příběhu odtrhnout a toužila jsem co nejrychleji vědět, jak to dopadne.

SnoopyMa

Příběhy Roberta Langdona jsou jedny z mých nejoblíbenějších. Tento není (podle mého názoru) tak dobrý jako ostatní, ale stále je to příjemné čtení, které stojí za to.

kní

"ČAS JE ŘEKA... A KNIHY JSOU LODĚ. MNOHÉ SVAZKY SE VYDAJÍ PO PROUDU, ALE ZTROSKOTAJÍ A NAVĚKY UVÍZNOU NA PÍSČINĚ. JEN MÁLO, PRAMÁLO Z NICH ODOLÁ ZKOUŠKÁM ČASU A PŘEŽIJE, ABY POŽEHNALO BUDOUCÍM VĚKŮM."

denisa7400

Stojí za přečtení, pokud máte rádi Browna.

JAnD

Jako obvykle, spousta zajímavé symboliky. Ale předchozí díly byly lepší. Konec byl poněkud překvapivý, a ve chvíli, kdy chci knihu nutně dočíst ještě dnes, i poněkud rozvláčný.

hajrys

Tento žánr moc nečtu, proto nemohu porovnávat. Ale souhlasím se čtenářkou pode mnou.

Atanone

Trochu překombinované..chci říct viditelněji překombinované,než Šifra mistra Leonarda.
I tak kniha stojí za to.

Jen mě trochu mate-proč si někdo dá takovou práci,aby něco skryl tak dokonale aby to Langdon zase našel? Ale to jen takové malinké rýpnutíčko

DavidGreňa

Celkom dobre čítanie samozrejme na Da Vinciho Kod sa to nechytá. Výrazne mi ale vadila naivnosť hlavných postav, ale aspoň koniec to trošku napravil.

Charming

Při čtení jsem byl spokojený jako u ostatních knih autora. :)

kuwu

Klasika od Browna.
Předešlé dvě knihy mě bavili více a kdyby takhle skončila o 50 stránek dříve, vůbec bych se nezlobila.
A ted hurá na Inferno.

cat5

Jelikož jsem tohoto autora dost přesycená, musím dát 3. Je to stále stejné a stejné a stejné a stejné...Konec knihu v mých očích trochu zachránil a zároveň srazil na kolena. Možná čteno nevhodnou dobu, možná už pro mě pan Brown udělal maximum...

Ishir

Opět napínavý příběh až do poslední strany. Autor opět nezklamal.

Joges

Dobrými stránkami knihy jsou například dobře zvolené postavy (až na ulítlého záporáka) nebo šiframi propletená cesta za pokladem. Je tu také celkem zajímavá zakladní linka příběhu a pozoruhodný závěr, ale to je z pozitiv asi tak všechno. Jinak tu Brown občas plácne pěknou hloupost. Například Robert Langdon nejprve všechno řeší bez překážek, ale v závěru je dopaden padouchem a pak vstává z mrtvých. I další konání postav jsou méně uvěřitelná, až naivní. Dávám ale autorovi ještě šanci a těším se na další pokračování.

historikola

Děj knížky se mi líbil. Je pravda, že ze začátku (pár kapitol) mi přišlo, že děj moc nepostupuje, ale pak se vše rozjelo. Vyprávění je zajímavé. Knížka rozhodně stojí za to, aby jste ji dočetli celou. Je to další knížka co patří do mé knihovny.
Technicky se mi líbí jak je knížka vyrobená. Líbí se mi látková záložka i poctivé vyrobení knížky. Je pěkné, že použili pořádný velkogramážový papír na stránky.

Aerine

Trocha symboliky a filosofie je na dlouhé zimní večery to pravé ořechové.

prediger

Omlouvám se všem příznivcům, ale prožil jsem stejné zklamání jako u knihy Inferno. Děj mě dokázal pohltit až do chvíle, kdy autor začal dělat ze mě blbce. Autor se snaží vnutit úmrtí mladého Solomona aby...
V každém případě se jedná o zajímavý příběh, kde Brown dokáže perfektně kombinovat fakta s fikcí. Takže by příběhu člověk dokázal uvěřit jako reálný.

JankoSvec

Stratený symbol vás vtiahne do deja a z rúk ho nepustíte, dokiaľ ho neprečítate celý.
Brown dokáže veľmi dobre prerozprávať príbeh a človek mu uverí naozaj všetko.