Ztracený symbol

Pátá kniha Dana Browna a třetí román s Robertem Langdonem, dlouho očekávané pokračování Da Vinciho kódu. „Nic není tak, jak se na první pohled zdá. Nový román Dana Browna Ztracený symbol má zběsilé tempo, odehrává se během pouhých 12 hodin a hned od strany jedna nenechává čtenáře v klidu. Stále se objevují nové skutečnosti, stále nás čeká další překvapení. Za Robertem Langdonem tentokrát budeme muset do neočekávaně nového, ale mistrně vykresleného prostředí.“ Tak se nechal slyšet redaktor amerického vydavatelství. Sám autor ke svému novému dílu Ztracený symbol poznamenal: „S tímhle románem jsem měl zvláštní a úžasný dlouhodobý vztah. Vetknout pět let přípravného studia materiálu k románu do rámce dvanácti hodin mě fascinovalo, byl to úžasný rébus. Život Roberta Langdona rozhodně probíhá daleko rychleji než ten můj.“...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29963/ztraceny-symbol-z16-29963.jpg 4.13167

Robert Langdon 3.

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Argo

The Lost Symbol, 2009

Kniha Ztracený symbol

Pohan

Čtivý jako předešlé díly a samotná šifra se mi zdála nejpropracovanější, co zatím v sérii byla. Nicméně to prostředí. Historie Spojených států je v mých zájmech mnohem níže, než historie Evropy. Dobrá kniha, ale těším se více na další díl a znova Itálii.

jaja4

V ďalšej knižke odhalí Robert Langdon najväčšiu záhadu v dejinách. Ako sa dostanú bábätká do mamičkinho bruška?

tereza1198

Tak tohle ne. Tady jsem vyústění a pointu odhadla hned na začátku. Přišlo mi, že Robert jde celou první třetinu knihy chodbou. Postavy se navzájem ohromují svými znalostmi a dělají si přednášky ve chvíli kdy mají luštit záhadu nebo utíkat. Moc se mi líbily zajímavosti o městě a zednářích. Ale nic co by mi uvízlo v paměti.

Adlinkaa

Netuším, kde Dan Brown na tak skvělé nápady pořád chodí, ale jestli bude psát pořád tak skvělé knihy, je mi to asi jedno :). Autora jsem zatím nikdy neprokoukla a na knize se mi líbí především to, že tajemství se postupně odhaluje po celou dobu. Na konci by pár stránek, dle mého ani nemuselo být, ale jinak hodnotím všemi pěti.

Klarutianus

Napínavé od začátku až do konce jako obvykle. Těším se až zavítám na daná místa. :)

iskovsky

moja prvá kniha od DB a musím povedať, že zo začiatku som bol nadšený a zvažoval som medzi 4 a 5 * ... naháňačka na slepú babu v zatemnenej hale - paráda ... lenže potom som začal tušiť pravú totožnosť hlavného záporáka a keď som pochopil jeho motív, tak som mal chuť to zabaliť... korunu tomu dali tie nie veľmi zaujímavé kecy na konci... jednu hviezdičku pridávam za množstvo zaujímavostí, ktoré som sa dozvedel o Washingtone

jirka9453

I mě trvalo, než jsem se do Symbolu prokousal. Samozřejmě, že Brown je záruka kvalitního děje se zajímavými linkami, rozhodně bych jí osobně nehodnotil jako odpad. Ale tentokrát, vlastně netuším, čím to bylo, mi to nastartování se do pravého "Brown-módu" trvalo podstatně dýl než u Andělů a Šifry. Ale přečtení rozhodně nelituji a počítám s návratem ke knize.

Greenfingers

Dan Brown má nepochybně nadání pro psaní dramatických příběhů na témata, která vzbuzují zájem čtenářů. Ztracený symbol je jen dalším důkazem této skutečnosti. Autor v ní odvedl svůj standard a román se nijak nevymyká z řady jeho dalších thrillerů.

Omerta
Omerta