Ztracený symbol

Ztracený symbol

Pátá kniha Dana Browna a třetí román s Robertem Langdonem, dlouho očekávané pokračování Da Vinciho kódu. „Nic není tak, jak se na první pohled zdá. Nový román Dana Browna Ztracený symbol má zběsilé tempo, odehrává se během pouhých 12 hodin a hned od strany jedna nenechává čtenáře v klidu. Stále se objevují nové skutečnosti, stále nás čeká další překvapení. Za Robertem Langdonem tentokrát budeme muset do neočekávaně nového, ale mistrně vykresleného prostředí.“ Tak se nechal slyšet redaktor amerického vydavatelství. Sám autor ke svému novému dílu Ztracený symbol poznamenal: „S tímhle románem jsem měl zvláštní a úžasný dlouhodobý vztah. Vetknout pět let přípravného studia materiálu k románu do rámce dvanácti hodin mě fascinovalo, byl to úžasný rébus. Život Roberta Langdona rozhodně probíhá daleko rychleji než ten můj.“...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29963/ztraceny-symbol-z16-29963.jpg 4.12763

Robert Langdon (3.)

The Lost Symbol (2009)

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, Argo

Alex.rrr

První kniha, kterou jsem od autora četla a byla jsem nadšená. Předchozí příběhy znám z filmů a tak jsem si řekla, že zkusím i knihy a super. Příběh je napínavý a čtivý. Hodně zajímavý závěr. Zde jsem byla zvědavá, jak autor vybruslí z dané problematiky a překvapil. Určitě si ráda přečtu i další díly.

Lemra794

Občas trochu moc detailních popisů architektonických krás Washingtonu (proto jen 4 hvězdičky).
Skvěle propracovaná symbolika všech užitých symbolů, poutavě psaný děj, prostě dobrá Brownovka.

DarylDixon

Ztracený symbol je tak trochu Da Vinciho Kód obráceně. Někde jsem se dost ztrácel a někde mi to připadalo ujeté. A čtenáře asi pomalu začíná unavovat to náboženské prostředí. Tuhle knihu jsem z těcj třech přečtených četl nejdéle. Ale celkově je to dobré.

Eivy

Dlouhou dobu jsem zvažovala, kolik hvězdiček knížce udělím. Váhala jsem mezi 3* a 4*, nakonec však vyhrálo hodnocení vyšší. Musím uznat, že oproti předchozím dílům mi kniha připadala slabší a mnohdy až moc předvídatelná. Nemůžu však opomenout, že mne na mnoha místech překvapila, uchvátila podrobnými popisy míst a donutila přemýšlet nad mnohými tématy. Proto knihu celkově hodnotím kladně.

SUC185

pro mě nejslabší knížka z celá serie a dost velké zklamní :/

Venny345

Tak tohle jsem opravdu nečekala! Kniha je skvěle napsaná a nenechá čtenáře v klidu. Líbilo se mi, jak bylo vše promyšleno do posledního detailu, je vidět, že autor psaní nebral na lehkou váhu. A asi úplně nejvíce mě překvapilo to, že děj byl vážně vměstnán do pouhých 12 hodin. Opravdu vřele doporučuji. Jednoznačně dávám 5*. Těším se na další knihy od Dana Browna.
P.S. Smekám klobouk, a to hodně hluboko, překladatelům.

Marsí5

Ne úplně špatný, ale zatím nejslabší díl ze série s Langdonem. Knihy se nesou ve stejném duchu, což mi nevadí, ale v tomto případě jsem úplně nepochopila motivy chování "toho zlého". V předchozích knihách šlo vždy o velké světové tajemství, kterého lidstvo není hodno. V této knize šlo spíše o sobecké důvody, což snižuje úroveň celé knihy.

Coudy_no1

Brown - není co dodat :)

Andy74

Knihu mám půjčenou, takže jsem se ji snažila svižněji číst, ale upřímně - moc mi to nejde.
Je to hlavně tím, že jde o historii a v tom bohužel plavu.
Takže jsem si z děje vzala akorát tu zápletku a pak se to snažila si v hlavě pospojovat.
Bohužel, pro mne špatná volba, je to určitě výborné dílo, jen nejsem zralá to pochopit.

MarcelPaška

Kniha, která neurazí.

dr.romca

Opět skvělá...., co dodat.

Rihatama

Brownovská klasika. S malými obměnami, ale klasika. A to je přesně to, co můžu. K snídani, obědu i k večeři. Svobodní zednáři, symboly, dávná tajemství a mystéria, konspirace. To vše pěkně namixováno z pera mistra vypravěče, který ví, jak mě udržet u svých knih. Budoucnost světa je opět v ohrožení a Brownův záporák, "nadčlověk" jménem Malach, udává příběhu maximálně svižné tempo. A taky maximálně prověřuje veškeré Langdonovy znalosti a intelekt. Brown mi dal to, co jsem od něj čekala.

Charlie119

Relativně komorní drama, se slušným tempem a jako vždy zajímavou zápletkou. Přesto konečná rekapitulace, kde jsem asi po patnácté dokola četl to, co je zmiňováno skrze celou knihu, měl jsem toho dost.

MortRainey

Moc rád jsem se vydal na další čtenářské dobrodružství, už potřetí, se symbologem Robertem Langdonem, a opět jsem se bavil, ale...
Nic proti, že se Dan Brown uchýlil ze starého kontinentu domů a v tomto příběhu opět do jednoho města, opět do hlavního - Washingtonu D.C. - pokud pominu, že římské story je úzce provázané s Vatikánem, a to pařížské má odskok včetně závěru v jiném hlavním městě;-) To "ale" znamená, že mi v tomto příběhu něco chybělo a zároveň proti předchozím dvěma přebývalo. Až tak, že možná chápu, hádám, rozhodnutí tvůrčího tandemu v podobě Rona Howarda a Toma Hankse, že Ztracený symbol přeskočili a šli rovnou na Inferno.
Chyběl mi odpich, který Andělé a démoni a ještě lepší Da Vinciho kód měli, i možná proto mi četba Symbolu trvala déle než u těch dvou. Ne, že by napětí chybělo, ale bylo takové utahanější, což může být až zarážející, když si vezmete, že Brown měl delší dobu na tvorbu i přípravu než mezi Anděli a Kódem. A to hned dvojnásobný - 6 let od Kódu k vydání Symbolu.
Jako malý jsem měl rád Indianu Jonese a chápu, že intelektuál historik s cejchem dobrodružství má být trochu neohrabaný a tím i charakterově čtenáři "polidštěný", ale v Symbolu dá Brown Langdonovi občas na frak. Až tak, že i jeho něžná polovička je místy chytřejší a statečnější, nic proti tomu, ale Langdon coby hlavní hrdina pak hraje druhou roli, i v souboji s hlavním zástupcem "Zla".
Přebývá počet stránek ve smyslu takřka dvou konců a litanického až filosofujícího "druhého" závěru knihy. Možná na úkor delší přípravy knihy i hlavního tématu a konečného "poselství".
Závěrem - ani 5, ani 4 a půl, ale 4 zasloužené hvězdičky! Také proto, že spisovatelův postup - občas vynechaný detail, který se prozradí v další kapitole, nedává moc smysl! Proč, když celou dobu někdo jenom jde a takřka rovně, tak je divné, že se pak čtenář dozví, že jel výtahem - ale to je to nejmenší, nikdy je čtenář šokován, co se v knize stane a vlastně nestane...
PS. I když moje kamarádka, co teď čte Počátek říká, že po "chaotickém" Infernu - "a bude hůř" - zůstávám Langdonův fanoušek a těším se na jeho další dobrodružství, ať už ve Florencii nebo Bilbau či kdekoliv jinde..;-)

kolacky

Celkem čtivé, ale daleko to amerikanismem předčilo i film Den nezávislosti, a to už je co říct.

Igor1311

opäť sa budem opakovať, ale aj táto kniha je perfektná. mýtami opradení slobodomurári, useknutá ruka so zlatým prsteňom, hrozba prezradenia veľkého tajomstva atď., proste úplne super

Michaela468

Skvělá, poutavá knížka! Napínavé až do konce

Sova15

Napínavé, čtivé, jako vždy.

msdomca

moja najobľúbenejšia kniha

Elsa14

Dokonalé. Zkrátka nemám slov. Šifra mistra Leonarda mě uchvátila a ani zde tomu nebylo jinak. Mám je jednu výtku, kterou zmínil již někdo přede mnou, a to tu, že Robert všechny šifry, symboly a rébusy vždy vyřeší moc snadno. A také nechápu, proč není tato kniha zfilmovaná. Já alespoň ani žádný film nenašla. Moc se těším na další knihy od Dana Browna. Jeho díla se čtou jedním dechem.

knihcitko

Co od Browna čekat jiného? Kdo četl Šifru, bude možná zklamán. Jednoduchost s jakou hlavní hrdina Langdon řeší symboly a rébusy, je na mě místy až příliš naivní. Ale záleží na chuti a vnímání čtenáře.

Alpasstyle

Knihu od D.B. jsem četla poprvé. Jsem ráda, že tuto premiérovou čest měl zrovna Ztracený symbol. Moc se mi dílo líbilo.

Příběh se vyvýjí směry, které jsem nečekala. Bylo v něm napětí, spousta poznatků z historie, které má D.B. promyšlené úplně do detailu.. Místy jsou taky takové věci k zamyšlení nad vlastním životem.

Líbila se mi a vřele doporučuji.
Velké DÍKY patří autorovi,že ta kniha stála za to. :-)

artlucie

Skvělý příběh, který mě bavil a překvapoval. Možná bych trochu osekala ty filozofické úvahy v závěru,, kdy už bylo všechno jasné a postavy jen krátily čas; tam už mě to tolik nebralo. Ale během vyprávění je to na místě, Brown dokáže udržet napětí i na takovém množství stran.

oolinkaa

Čtu Langdona popořadě a zatím nejslabší díl. Čte se to samo, to je prima, ale děj sám o sobě oproti předchozím dílům je dost slabý a už mě ta euforie přešla a žádné wau se již nekonalo.

Mali88

Přiznám se, že jsem knihu nedočetla, resp. nedoposlouchala. Začátek byl super, napětí že by se dalo krájet, ale poté mi přišlo, že to zbytečně natahoval. Pro mě slabší, co jsem zatím od Browna četla (čeká mě Inferno a Počátek).

Synysterka

Místy jsem se musela knihou prokousávat, ale i tak je to opravdu dobrá kniha

Veromika

Ztracený symbol jsem v knihkupectví objevila náhodou, tak jsem si řekla, že si ho koupím a svého rozhodnutí koupit knihu rozhodně nelituji. Kniha byla čtivá, napínavá, nemohla jsem od stránek pomalu odtrhnout, takže jsem si už koupila další díly a těším se na další dobrodružství Langdona.

Teron

Dal jsem si teď Symbol znova, protože po dočtení Počátku mě trklo, že si pamatuju všechny Langdony až na tohohle. Respektive pamatoval jsem si mlhavě pointu i některé zvraty, ale ne průběh.
Celkově asi Langdon s nejlepší šifrovací cestou, sice slabší pointou v konstrukci (všechno kvůli tomuhle?), ale dobrým vyzněním, které je rafinovanou fackou současnému stavu náboženství a tomu, jak bylo jeho původní poselství zkresleno časem a mnoha zájmy mnoha skupin a mnoha lidí.
Trochu mi uniká důvod některých činů Malacha, protože vzhledem k jeho cílům se mi zdály poměrně marginální, ačkoli rodinná linie byla poměrně v pohodě.

Květ

Pro Brownovy knížky mám slabost, líbí se mi jeho styl psaní, propracovanost, smysl pro detail, konspirační teorie, překvapení a zvraty. Toto vše obsahoval i Ztracený symbol s oblíbeným hrdinou symbologem Robertem Langdonem. I když mi připadne z této série Ztracený symbol zatím jako nejslabší díl, nejsem zklamaná a jsem ráda, že mám knížku doma. Brown mě prostě baví

dalibor123

Zde autor předvedl svoje spisovatelské umění v plné míře. Čtivější knihu sem ještě nečetl, je to krásně napsaný. Ale přijde mi, že jak rychle člověk tu knížku prolítne, tak rychle ten děj i zapomene. Ale určitě doporučuji :)