Ztracený symbol

Pátá kniha Dana Browna a třetí román s Robertem Langdonem, dlouho očekávané pokračování Da Vinciho kódu. „Nic není tak, jak se na první pohled zdá. Nový román Dana Browna Ztracený symbol má zběsilé tempo, odehrává se během pouhých 12 hodin a hned od strany jedna nenechává čtenáře v klidu. Stále se objevují nové skutečnosti, stále nás čeká další překvapení. Za Robertem Langdonem tentokrát budeme muset do neočekávaně nového, ale mistrně vykresleného prostředí.“ Tak se nechal slyšet redaktor amerického vydavatelství. Sám autor ke svému novému dílu Ztracený symbol poznamenal: „S tímhle románem jsem měl zvláštní a úžasný dlouhodobý vztah. Vetknout pět let přípravného studia materiálu k románu do rámce dvanácti hodin mě fascinovalo, byl to úžasný rébus. Život Roberta Langdona rozhodně probíhá daleko rychleji než ten můj.“...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29963/big_ztraceny-symbol-z16-29963.jpg 4.13524

Robert Langdon 3.

Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Argo

The Lost Symbol, 2009

Kniha Ztracený symbol

Jerry H

Krásné čtení plné záhad, napětí, mystiky a symbolů, to prostě nemůže zklamat. Opět oceňuji autora, který musel sehnat obrovské množství informací, aby to mělo hlavu a patu a tak krásně se to četlo.

adelinka

Pre mňa super. Ja som si Roberta obľúbila, jeho riešenia rébusov.....aj keď asi záver taký nereálny.

Maevie

Dan Brown nezklamal a Roberta Langdona opět zapletl do řešení tajného rébusu plného symbolů, který má odhalit skutečnou pravdu o bohu. Přestože ani tentokrát nejsme ochuzeni o mystickou atmosféru a převratná zjištění dle Brownova stylu, celý díl působí uhnaně a přemrštěně. Autorův vypravěčský talent sice z knihy dělá čtenářsky chytlavý thriller, jeho závěr je ale tak přepísknutý, že i fanoušek Brownových konspiračních teorií musí pozvednout obočí.

Dasime

Kniha se mi líbila, přečetla jsem ji skoro na jeden zátah. Pěkně napsaný thriller. Určitě jsem četla lepší díla od Dana Browna, ale i tak má 5* a doporučuji přečíst.

HYPNOS88

Krásné čtení. To byla první myšlenka, co mi proběhla hlavou, když jsem dočetl poslední slovo knihy.

faba

(+ SPOILER) Audiokniha. Četla Hana Rychetníková.
Knihy Dana Browna vás nemůžou překvapit, a ty s Robertem Langdonem, už vůbec ne. Opět plno záhad a mystérií, že jde jednomu (i dvěma) hlava kolem. Co v té Americe všechno nemají... Ta jejich historie?! (Ve Fordově museu v Detroitu vystavují 50 let staré pračky).
DB to všechno obalí do vševesmírného tajemství a záhad, které Robert Langdon vyřeší během chvilky. Sice kolem toho nakecají tolik, že já při poslechu ušel 5 km, a v knize uběhlo asi pět minut. Ale nikdo neumřel, nevykrvácel, neutopil se a tak podobně.
Je to skvělý vypravěč, ale měl by trochu ubrat. Chvilkami je to k neuvěření.
Souhlas s willy9203 a DuchDoby.

willy9203

Tento román s Robertem Langdonem se dle mého moc nepovedl. Připadal mi těžkopádný a ke konci mě příběh spíše obtěžoval, než aby mě bavil. Také hlavní padouch mi připadal příliš dokonalý na to, odkud přišel. A závěr - snad nic neprozradím, když řeknu, že to bylo dost divné.

boruf

Kam na to ten chlap chodí? Prostě a jednoduše, bavilo mě to!!!