Ztracený symbol

Ztracený symbol

Pátá kniha Dana Browna a třetí román s Robertem Langdonem, dlouho očekávané pokračování Da Vinciho kódu. „Nic není tak, jak se na první pohled zdá. Nový román Dana Browna Ztracený symbol má zběsilé tempo, odehrává se během pouhých 12 hodin a hned od strany jedna nenechává čtenáře v klidu. Stále se objevují nové skutečnosti, stále nás čeká další překvapení. Za Robertem Langdonem tentokrát budeme muset do neočekávaně nového, ale mistrně vykresleného prostředí.“ Tak se nechal slyšet redaktor amerického vydavatelství. Sám autor ke svému novému dílu Ztracený symbol poznamenal: „S tímhle románem jsem měl zvláštní a úžasný dlouhodobý vztah. Vetknout pět let přípravného studia materiálu k románu do rámce dvanácti hodin mě fascinovalo, byl to úžasný rébus. Život Roberta Langdona rozhodně probíhá daleko rychleji než ten můj.“...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29963/ztraceny-symbol-z16-29963.jpg 4.12649

Robert Langdon (3.)

The Lost Symbol (2009)

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, Argo

oolinkaa

Čtu Langdona popořadě a zatím nejslabší díl. Čte se to samo, to je prima, ale děj sám o sobě oproti předchozím dílům je dost slabý a už mě ta euforie přešla a žádné wau se již nekonalo.

Mali88

Přiznám se, že jsem knihu nedočetla, resp. nedoposlouchala. Začátek byl super, napětí že by se dalo krájet, ale poté mi přišlo, že to zbytečně natahoval. Pro mě slabší, co jsem zatím od Browna četla (čeká mě Inferno a Počátek).

Synysterka

Místy jsem se musela knihou prokousávat, ale i tak je to opravdu dobrá kniha

Veromika

Ztracený symbol jsem v knihkupectví objevila náhodou, tak jsem si řekla, že si ho koupím a svého rozhodnutí koupit knihu rozhodně nelituji. Kniha byla čtivá, napínavá, nemohla jsem od stránek pomalu odtrhnout, takže jsem si už koupila další díly a těším se na další dobrodružství Langdona.

Teron

Dal jsem si teď Symbol znova, protože po dočtení Počátku mě trklo, že si pamatuju všechny Langdony až na tohohle. Respektive pamatoval jsem si mlhavě pointu i některé zvraty, ale ne průběh.
Celkově asi Langdon s nejlepší šifrovací cestou, sice slabší pointou v konstrukci (všechno kvůli tomuhle?), ale dobrým vyzněním, které je rafinovanou fackou současnému stavu náboženství a tomu, jak bylo jeho původní poselství zkresleno časem a mnoha zájmy mnoha skupin a mnoha lidí.
Trochu mi uniká důvod některých činů Malacha, protože vzhledem k jeho cílům se mi zdály poměrně marginální, ačkoli rodinná linie byla poměrně v pohodě.

Květ

Pro Brownovy knížky mám slabost, líbí se mi jeho styl psaní, propracovanost, smysl pro detail, konspirační teorie, překvapení a zvraty. Toto vše obsahoval i Ztracený symbol s oblíbeným hrdinou symbologem Robertem Langdonem. I když mi připadne z této série Ztracený symbol zatím jako nejslabší díl, nejsem zklamaná a jsem ráda, že mám knížku doma. Brown mě prostě baví

dalibor123

Zde autor předvedl svoje spisovatelské umění v plné míře. Čtivější knihu sem ještě nečetl, je to krásně napsaný. Ale přijde mi, že jak rychle člověk tu knížku prolítne, tak rychle ten děj i zapomene. Ale určitě doporučuji :)

fish33

Nevím proč, ale kniha na mě působila "nadstavováním" textu, kdy se autor opakuje, nebo některé věci "omílá" dokola.Trošku mi to připomnělo období, kdy jsem psal svou BP a potřeboval dosáhnout v úvodu předepsaného počtu znaků. Nemluvě pak o tom, že schéma Brownových románů je navlas stejné a už naprosto ztrácí kouzlo a překvapení, což je pro thriller poněkud problém...

jahex

Ze série s Robertem nejslabší kniha. Ač to mělo spád a dobře se to četlo, tak konec to pro mě zazdil.

Vesmich

Při příležitosti vydání nové Brownovy knihy Počátek, která mi sedla možná nejvíc, jsem si dala ještě takový maratón a že si zkusím zopakovat předchozí a zacouvám si tedy. U Ztraceného symbolu jsem si z první četby pamatovala pouze to, že se odehrává ve Washingtonu, jde tam o zednáře, je to příběh jedné noci a žádný úchvatně strhující dojem to ve mně nezanechalo. A všechno se mi to potvrdilo i při repríze. Když už jsem se po sté, společně s Kathrin a Robertem ujistila, že „Peter je v pořádku!“, případně zneklidnila: „Peterovi jde o život!“, bylo jasné, že více výkřiků na téma Peterova aktuálně domnělého stavu již neunesu. Celá ta vztahová rovina tady mi moc neseděla, je to na mě příliš ukňourané, ale zase jak oni vůbec nespali…že jo…tak se to dá pochopit. Jinak město paráda, akce paráda, padouch paráda a šéfka bezpečnostního oddělení CIA přímo skvost! Šifry a zednáři, to všechno tradičně výborné! Robert poněkud slabší, ale to mi nevadilo, neboť vím, že v Počátku je vyloženě ve formě. Langdon girl tentokrát, jak již řečeno, poněkud emočně přepjatá a za mě by klidně mohla zmizet v propadlišti. Kniha také postrádá strhující tempo, které bylo třeba pro Šifru typické a to, že se děj odehrává během dvanácti hodin, jsem si musela připomínat, protože to subjektivně trvalo rozhodně nejmíň dvanáct dnů. No, za mě to není rozhodně nejlepší Robertův případ, spíš nejslabší, ale Počátek vše napraví!

Babsy

Začátek jsem hltala a pak se to nadšení pomalu začalo ztrácet. Stále je to Langdon a struktura je skutečně podobná jako v předchozích dílech, ale místy to skutečně bylo takové zvláštní.. Rozhodně budu v serii pokračovat, tento díl je ale slabší.

Romanka89

Pro mě nejslabší kniha ze série s Robertem Langdonem, chvíli mi tvalo se začíst, ale nakonec to utíkalo svižně. No jsem zvědavá na letošní novinku Počátek.

Peetullka

Super kniha !

jaja1989

Knihu precist bylo fakt tezke,hrozná nuda.

Vlk.kh

Do knihy jsem se pustil s nadšením po přečtení Šifry, která byla perfektní. Ovšem tohle ne, to se mi nelíbí. Začátek knihy byl fajn, hltal jsem ho s nadšením a říkal si: Jojooo, to zas bude parádička, jako u té předchozí. Ale postupně přišlo zklamání a nakonec jsem místy vrtěl hlavou s lehce rozpačitým pocitem a ptal se sám sebe, jestli tohle Brown myslí ještě vážně, nebo mě už vážně tahá za fusekli. Místy přehnané až do absurdna a zatraceně to skřípe.

Nelasp
27.12.2017

Jak je možné, že Langdon prostě nezačne nudit?? Ačkoliv příběhy jsou svým způsobem schematické (Langdon+krásná žena+historie trochu jinak+hádanky+boj o život+nebezpečí) Je v každém díle nečekaný zvrat, naprosto uchvacující atmosféra míst, do nichž se běžný smrtelník jen tak nedostane a naprosto strhující děj. Knihu jsem měla přečtenou za dvě Vánoční odpoledne- nešlo se odtrhnout.

slunicko1958
27.12.2017

Nelíbilo se mi to. Sice jsem knížku přečetla, ale hodnotím ji jako nejslabší ze série. Panu Brownovi asi došla "pára".

B4LU
13.12.2017

Čtivá záležitost, která vás po čas četby pohltí, ale jakmile knihu dočtete, zjistíte, že celkový dojem je poněkud nevýrazný. Nejvíce utkví hlavní padouch Malach alias Ilustrovaný muž, nicméně odhalení jeho identity není příliš těžké a "výbušné finále" s velkým odhalením se tak prostě nekoná. Přečtete to rychle, zapomenete taky.

prochajda
06.12.2017

Typická brownovka tentokrát z území USA. Popisy dávné mystérie spojené s vědeckým výzkumem jsem úplně nehltala, ale jinak čtivé a napínavé.
"Není nic zahaleného, co nebude jednou odhaleno; a nic skrytého, co nebude poznáno"

Ginosaji
20.11.2017

Podobnost s předchozími tématy není až takový problém. Vlastně by to bez toho asi nebylo ono.
Langdonova situace byla sice přehnaná, jelikož smrt hlavního hrdiny v této části je nepřípustná, ale takových situací bylo více. Nejzajímavější pro mě byla postava Molocha a Dürerova díla.

nycol
16.11.2017

Za me autorova nejslabsi. Vic jak pulka dobra, dobre se to cetlo, ale od chvile, co Robert vstal z mrtvych, to slo z kopce. Ke konci jsem preskakovala cele strany, podrobne nabozenske popisy by me jinak unudily k smrti :).

Mardou19
31.10.2017

Doporučuji, jestli potřebujete uniknout do jineho sveta. Napetim jsem ani nedychala a kolikrat malem nevystoupila z metra do prace:-) Nic svetoborneho, ale krasne jsem se bala:-)

Shui-Xian
29.09.2017

Celkem bez obav jsem se do dalšího dílu s Langdonem ponořila - bez ohledu na serióznost mě totiž série s ním inspiruje a baví. Na další nálož jeho sprinterského luštění jsem se těšila. Ve Ztraceném symbolu u mě ale nezabodoval ani příběh, ani jeho kontext.
Dost možná je zednářské téma poutavější za oceánem a já jsem ve své evropské orientovanosti neocenila ty spletité návaznosti symbolů, památek a děl velkých osobností Ameriky. Změť postav, v čele s démonickým Malachem, by nebyla bez zajímavosti, pokud by aktéři jednali aspoň trochu důvěryhodně a logicky - ale ne: jen přihrávají Brownovi záminky ke kupení mystických úvah a komplikovanosti akce.
Nerada jsem stroze kritická, ale tentokrát by hodnocení odpovídala stručná charakteristika - laciná fantasmagorie. Brownově sérii, jinak slušné, dávám poslední šanci u Inferna...

Felsenberg
25.09.2017

Ale jo. Zajímavý americký zednářský thriller. Místy nesmysly, místy přitažené za vlasy, hodně americké, ale ve výsledku docela napínavé i zajímavé. I Moloch byl zajímavý pratvor. A ta noetika...

karolina1733
23.09.2017

Spolu s Andělé a démoni ta nej od Browna!

radim9968
20.09.2017

Akce ve washingtonu, podtitul knihy...Podle me slabsi nez Sifra a Inferno, sice se pekne pustil do popisu zednaru a zase jsem chtel videt Washington, ale na zaver se mu to trochu borti a zde v teto knize zaver opravdu spatny...celkove bych videl cast inspirace a nametu z jeho predchozi knihy Digitalni pevnost, ktera byla slaba...no za 2,75

Miliarda
15.09.2017

Bohužel 3. kniha ze série doplácí na to, že je takřka totožná s těmi předchozími. Navíc má poměrně rozvláčný úvod a současně ani závěr není tolik šokující jako v předchozích knihách. Přesto se jedná o ideální odpočinkovou četbu, která se čte jedna radost a ve svém žánru se jedná o velice kvalitní knihu.

kikiodvi
09.09.2017

Nevím proč, ale nemohla jsem se do ní začíst tak, jako do ostatních Brownových knížek. Děj byl napínavý jako obvykle, ale problematika Svobodných Zednářů mi evidentně není blízká stejně jako prostředí Washingtonu. Proto bych ale Ztracený symbol nezatracovala, protože milovníci tohoto autora si zde své rozhodně najdou.

Verdi98
01.09.2017

Doporucuji..poucne a super relax :-)

JanaJan
31.08.2017

Je to kniha, kde se mísí příběh s přednáškou - je tam o historii Rosicrucianů - Svobodných zednářů a trochu i Iluminátů..... od vydání rosekruciánských manifestů Fama Fraternitatis RC, Zvěst Bratrstva až po ústavu USA ---- proto je toho hodně- z= přednášky - jsou tam i věci které jsou na hranici - praktiky CIA atd,,, nemusí být všechno jen Sci-fi