Da Vinciho kód

Speciální obrazové vydání světového bestselleru amerického autora pod ve světě všeobecně používaným názvem Da Vinciho kód (první č. vydání vyšlo pod titulem Šifra mistra Leonarda). Ve Velké galerii v Louvru je zavražděn kurátor Jacques Sauniere. Jeho tělo je nalezeno ve velmi podivné pozici a vedle něj leží záhadná zašifrovaná zpráva. Policie přizve k vyšetřování harvardského profesora symbologie Roberta Langdona, a brzy se na scéně objeví i mladá francouzská kryptoložka Sophie Neveuová. Spolu se prodírají spletí hádanek a zanedlouho zjistí, že kurátor měl cosi společného s Převorstvím sionským a obětoval život, aby ochránil nejposvátnější tajemství, které bylo tajné společnosti svěřeno, totiž místo, kde se nachází Svatý grál. Jedna z nejprodávanějších knih všech dob v novém překladu a ve speciálním vydání s ilustracemi, fotografiemi a nákresy symbolů, pamětihodností i uměleckých děl zmiňovaných v textu – od Mony Lisy a Poslední večeře, přes staroegyptské symboly, po plánky Louvru, Westminsterského opatství nebo kaple v Rosslynu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30760/da-vinciho-kod-5Uf-30760.jpg 4.45273

Robert Langdon (2.)

The Da Vinci Code (2003)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Argo

Katka244

Čtivá knížka, kterou jsem si zopakovala jako audioknihu, taky příjemné ????

Anie94

Moc krasna kniha zahalena rouskou tajemstvi. Co na tom ze nic z toho neni pravda. Moc hezky se cetla a dej prijemne ubihal.. I kdyz znam film skoro zpameti, tak jsem si v knize nasla mnoho zajimavyho. Samozrejme ze knizka je daleko lepsi.

Iki1
29.12.2018

Hodně napínavá detektivka, u které jsem si příjemně odpočinul.

rutto45
27.12.2018

Aj keď sa jedná o druhé dielo, je pravdepodobne známejšie než jednotka, najmä vďaka filmovému spracovaniu. Kniha sa čítala ľahko, miestami zbytočne dlhé pasáže však boli nudné a musel som sa premáhať k čítaniu. Najlepšie na sérií o Robertovi je to, že aj keď má doslova za pätami zabijakov, nemá najmenši problém vám poskytnúť prednášku o histórií v rozsahu bežného čakania u slovenského lekára.

DuchDoby
26.12.2018

Ale jo, musím uznat, že pan Brown má styl. Šifra se čte jedním dechem. Ale je to laciné téma. Vzít si za námět hledače grálu je dobrý, leč velmi laciný počin.
Kolik čtenářů si nechá namluvit různé bláboly podávané za fakt? A kolik jich bude pátrat dál? Vše co se točí kolem Zednářů je zahaleno do roušky mlhy a tajů. A přesně toho využívá autor ke své famózní manipulaci.

wendy944
06.12.2018

tuhle miluju je super nevim co dodat

jmn7053
04.12.2018

Kniha se pomalu rozjíždí a musím přiznat, že mi chvilku trvalo než jsem si zvykla na autorův styl předávání informací. Moc mě však bavily vsuvky z mysli symbologa, kdy nám osvětloval různé záhady a mystéria. Samotný příběh jsem (bohužel?) v hlavě stále srovnávala s filmovou adaptací, takže Robert byl prostě sympaťák Tom Hanks a basta! Je to čtivé a nabízí mnoho zajímavých myšlenek a zamyšlení.

lipi
02.12.2018

Je zbytečné psát recenzi, je to opravdu dobrá kniha. Čte se krásně. Sice místy taková ztažená, ale jelikož je příběh psán velmi dobře, tak zvědavost nedá.

Flexa
28.11.2018

Kniha byla fajn jako oddechovka, možná se místy trochu táhla, ale bylo fajn že to gradovalo takže člověk stále pokračoval, a byl zvědavý jak to bude dál. Co bylo skvělé byly ty reálie v knize jako Převorství, Zednáři, Newton, a další historické detaily. Navíc tam bylo spoustu zajímavých budov. Některé scény byly fakt skvěle vypracované třeba ta v kostele St. Sulpice a zdejší sestrou měla skvělou děsivě tajemnou atmosféru. Vztah dědečka s vnučkou, a chrabrá snaha držet tajemství mě zaujala taky, a byla silným motivem díla. No a kdo je učitel mě vlastně překvapilo též, protože tu postavu se nehádal, a že sem měl podezřelého. Tahle kniha je super a plná spousty nových pohledů na historii křesťanské nauky, a Ježíše jako takového. 82%

Markeet
18.11.2018

Nezapomenutelná knížka. Četla jsem kolikrát až dlouho do noci a nemohla se odtrhnout.

Tarja666
16.11.2018

Knihu jsem četla již několik let zpět, ale i přesto si pamatuji, že jsem se od ní nemohla odtrhnout. Rozjezd byl trochu pomalejší, ale pak měl příběh spád a člověka nutil číst dál a dál. Pamatuji si, že jsem si také zvědavě hledala obraz Poslední večeře na internetu a zkoušela hledat, zda kniha opravdu odpovídá skutečnosti a neustále jsem nad příběhem musela přemýšlet. Určitě se ke knize chystám vrátit a přidat k ní i další díla Dana Browna.

sgjoli
28.10.2018

Robert Langdon se tu opět vybarvil v celé své kráse. A Dan Brown je rozhodně mistr slova. Tato kniha má švih, rychle ubíhá, jde o velmi napínavé čtení a hlavní zápletka je tu skvěle vymyšlená. Ačkoliv nejsem nijak věřící člověk (nebo možná právě proto, že nejsem věřící člověk?), ta hlavní zápletka kolem Poslední večeře a Ježíše Krista mne fakt bavila. Tyto náboženské konspirační teorie mne kdoví proč lákají a Brown je umí zpracovat fakt skvěle.

surikata246
27.10.2018

Knížka byla velmi napínavá a nemohla jsem se odtrhnout dokud jsem nedočetla.

Sasanka173
22.10.2018

Moc hezky vymyšlené a čtivé.

marhoul
22.10.2018

Parádní jednohubka, skvěle napsaná, napínavá, inteligentní, výborně se čte, jejíž jedinou nevýhodou je, že pakliže už knihu známe, druhé přečtení nás nenaplňuje. Kouzlo poměrně vyvane, poněvadž se skrývá v pointě.. Přesto se jedná o knihu výbornou, kterou si jistě každý dobře zapamatuje.

dancadragneel
20.10.2018

Byla jsem velmi mile překvapená. Film znám nazpamět, protože byl vždycky velmi zajímavý a proto jsem se docela dost bála, když se mi do rukou dostala kniha. Od Dana Browna už jsem četla několik knih a jsem ráda, že ani Šifra mistra Leonarda mě nezklamala. Dozvíme se trochu více, co nebyo řečeno ve filmu a nakoukneme do tajemstvích, která mohou umělecká díla skrývat. Nemluvě o tom, že po boku Roberta Langdona okouzlujeme další dívku. Prostě krása.

iatros
19.10.2018

Když jsem knihu četla poprvé, nadchla mě. Teď jsem ji četla podruhé a jakkoliv je napsaná velmi svižným a čtivým stylem, přišla mi najednou překombinovaná a trochu jako americký béčkový film. A jsem si téměř jistá, že potřetí už si ji nepřečtu.

Kuža007
16.10.2018

Po knize Andělé a démoni nejpropracovanější Brownův románs Robertem Langdonem. Příběh, však myslím překonává i Anděle a démony. Jeden z jeho nejlepších románů.

Květinka008
15.10.2018

Bravurní dílo, propracovaná zápletka... Při druhém čtení s odstupem času už u mě ale pominul "wow efekt" a uznávám, že děj je trochu překombinovaný. Za sebe doporučuji nejdřív vidět film, který je výborně udělaný, aby si v knize člověk jen rozšířil děj a uměl si snáz vše představit.

Poprvé jsem četla ve slovenštině, protože český překlad vyšel později, a nemohu zapomenout na poetičnost překladu slovenských veršů.

reniva22
10.10.2018

Knihu jsem neodložila, dokud jsem ji nepřečetla (alespoň ne na dlouho :o)

LukyK
02.10.2018

Už je to dávno, ale dodnes si pamatuju to zklamání.
Všeho je tam přespříliš a scházelo jen to UFO...

Milča66
30.09.2018

Moje oblíbená.

sabulicka
18.09.2018

Měla jsem obrázkovou verzi a jsem za to ráda, jinak bych si musela některé věci hledat dodatečně. Jako Andělé a démoni, příběh se četl dobře. Bylo to velice napínavé, poučné, ale není to na 5 hvězdiček. Dávám této knize 4,5, protože Andělé a démoni jsou podle mého názoru o tu půl hvězdičku lepší. :)

Gweny
17.09.2018

Knihu jsem původně zatracovala. Viděla jsem část filmu, který jsem ani nedokoukala ale kniha byla o něčem úplně jiném. Vtáhla mě do sebe a už nepustila. Ten děj je geniálně zapletený.

Tereziee
16.09.2018

Já asi nemám slov. Tohle bylo neuvěřitelný. Já nechápu, jak tohle může Brown dát do kupy a vymyslet, aby to do sebe zapadlo naprosto bezchybně. A to nemluvím o dokonalých popisech prostředí. Nutně potřebuju další díl!

DarylDixon
11.09.2018

Nejdřívě jsem viděl film a až teprv poté jsem zjistil, že existuje kniha. A že jí napsal nějaký pan Hnědý a nejenom tu. Ačkoli milovník Živých mrtvých jsem si od mistra Browna pořídil hned čtveřici knih.
Líbí se mi to prostředí, ty náboženské záhady a celé to tajemno vložené do tohoto dobrodružství. Možná je to jen pocit, ale Da Vincio Kód je asi nejlepší.

walrus
10.09.2018

Úžasná kniha, celou mne pohltila. Úžasné zamotaný příběh, ve kterém jsem se pokoušela hádat společně s postavami,

zuzka9813
07.09.2018

kniha mě totálně dostala miluju ji a Dana Browna tež.
Strhující příběh na zajímavé téma

simonit
26.08.2018

Tak toto byla super kniha se super příběhem! Moc mě bavilo spojení dobrodružna a náboženských motivů spojených s uměním...od začátku do konce byl příběh hodně napínavý a slovo "nudit se" u této knihy říct nejde!

Venny345
22.08.2018

Kdyby to šlo, tak bych dala 6 hvězdiček! Celá kniha mě neskutečně pohltila. Šifra je dokonale zamotaný příběh, jenž vás nenechá v klidu. Pořád chcete číst dál, aby byl příběh rozuzlen. :) Obdivuji Dana Browna, jak skvěle dokázal propojit náboženství s historickými fakty, životem Leonarda da Vinci, Převorstvím sionským, dobrodružstvím a dokonce i se zeměpisnými fakty! Dokonalé dílo, ke kterému se určitě vrátím. A ten závěr! To nečekal nikdo... Dlouho mě žádná kniha nezaujala jako tato. Pokud váháte, zda-li si máte knihu přečíst, tak vám jednoznačně říkám, neváhejte! :)
Opět hluboko smekám před překladateli!