Da Vinciho kód

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Speciální obrazové vydání světového bestselleru amerického autora pod ve světě všeobecně používaným názvem Da Vinciho kód (první č. vydání vyšlo pod titulem Šifra mistra Leonarda). Ve Velké galerii v Louvru je zavražděn kurátor Jacques Sauniere. Jeho tělo je nalezeno ve velmi podivné pozici a vedle něj leží záhadná zašifrovaná zpráva. Policie přizve k vyšetřování harvardského profesora symbologie Roberta Langdona, a brzy se na scéně objeví i mladá francouzská kryptoložka Sophie Neveuová. Spolu se prodírají spletí hádanek a zanedlouho zjistí, že kurátor měl cosi společného s Převorstvím sionským a obětoval život, aby ochránil nejposvátnější tajemství, které bylo tajné společnosti svěřeno, totiž místo, kde se nachází Svatý grál. Jedna z nejprodávanějších knih všech dob v novém překladu a ve speciálním vydání s ilustracemi, fotografiemi a nákresy symbolů, pamětihodností i uměleckých děl zmiňovaných v textu – od Mony Lisy a Poslední večeře, přes staroegyptské symboly, po plánky Louvru, Westminsterského opatství nebo kaple v Rosslynu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30760/da-vinciho-kod-5Uf-30760.jpg 4.45902
Série

Robert Langdon 2.

Žánr
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Argo
Orig. název

The Da Vinci Code, 2003

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (561)

Kniha Da Vinciho kód

Přidat komentář
brzda.
17. září

Kniha se mi líbila, ale první díl byl podle mě lepší.

Andi
26. srpna

Žil byl jeden ZEDNÁŘ, který napsal sérii knih na objednávku. O koho jde? No přece o Dana Browna, který ví více než běžný občan či jinak - běžný spisovatel. Odkud informace vzal? Žeby z první ruky, ano přesně tak. Knihu jsem si přečetla proto, že se mi líbil film, něco je v knize jinak, každopádně málokdy hodnotím film jakožto lepší verzi, v tomto případě kniha za filmem tristně zaostává. První půlka knihy je fakt super, jenže pak to začne. Vlastně od té chvíle kdy Langdon vypráví o TEMPLÁŘÍCH se mi kniha přestala líbit. A kdo že je ta pokrevní linie? Já vám to povím: Přece MEROVEJCI - potomci DAVIDA, ŠALAMOUNA, přes JEŽURU po současnost, jedna z Iluminátských rodin. Nic, co by normálně uvažujícího člověka chytilo za srdce, pač i kdyby se "ukázali" lidstvu, bánbíčkáři by jim stejně nevěřili a pro ty ostatní by to bylo jen z bláta do louže.


kahoma
09. srpna

Zpočátku jsem byla nadšená, ale zhruba od poloviny mě nadšení opustilo... Přijde mi to jako vyloženě napsaná kniha ke zfilmování... Stejný dojem mám i z dalších knih stejného autora...

Lenka0007
28. července

Skvělá kniha, originální. Líbila se mi i filmová verze.

Zuzka12627
19. července

První kniha od tohoto autora. Zvolila jsem ji, protože byla jako první dostupná v našem knihkupectví a velmi mě bavila. Četla se velmi dobře a rychle. Velmi poutavý příběh, tajemství, dobrodružství a historie. V mé knihovně už má své místo.

Atlantis
13. července

Dnes už asi Šifra mistra Leonarda nadchne lidi méně, ale v době svého vydání to byl bez přehánění fenomén. Vznikaly napodobeniny, parodie, ale tím ještě rostla popularita Šifry. Lehce kontroverzní, lehce mystické, vysoce čtivé. Bavil jsem se, byla to asi první kniha, kterou jsem s podobným námětem kdy četl. Mám ale pocit, že dnes už bych ji hodnotil jinak.

Marciem
13. července

Další z knížek, od které se nedalo odlepit. Miluju záhady, rébusy, šifry a tajemství všeho druhu, tak jsem si to opravdu užila. Historická fakta, náboženství - vše skvěle vykreslené, je vidět, že se autor vyzná. To vše mi dalo neskutečný zážitek. Film jsem dosud neviděla, tak někdy určitě kouknu pro srovnání.

Metroušek
04. července

Opravdu nerad beru někomu iluze, ale myslím si, že filmová zpracování Brownových kousků jasně ukázala, jak snadno se lidé nechají obalamutit pozlátkem. Kdo chce, tak to vidí, kdo nechce, tak nevidí. Jsou to falešné, vykalkulované kousky, dělané na efekt, a myslím si, že Brown to ví, a že byl nejvíc šokovaný tím, jaký rozruch vyvolal, a jaký úspěch se svými dílky slavil. Peníze mu přeji, a přispěl jsem mu i sám čtyřmi kousky v angličtině. Vždyť oblbnout tolik lidí je opravdu kumšt.

1 ...

Doporučujeme

Černý řád
Černý řád
Game
Game
Misery
Misery
Sicilián
Sicilián