Da Vinciho kód

od:

Da Vinciho kód

Speciální obrazové vydání světového bestselleru amerického autora pod ve světě všeobecně používaným názvem Da Vinciho kód (první č. vydání vyšlo pod titulem Šifa mistra Leonarda). Ve Velké galerii v Louvru je zavražděn kurátor Jacques Sauniere. Jeho tělo je nalezeno ve velmi podivné pozici a vedle něj leží záhadná zašifrovaná zpráva. Policie přizve k vyšetřování harvardského profesora symbologie Roberta Langdona, a brzy se na scéně objeví i mladá francouzská kryptoložka Sophie Neveuová. Spolu se prodírají spletí hádanek a zanedlouho zjistí, že kurátor měl cosi společného s Převorstvím sionským a obětoval život, aby ochránil nejposvátnější tajemství, které bylo tajné společnosti svěřeno, totiž místo, kde se nachází Svatý grál. Jedna z nejprodávanějších knih všech dob v novém překladu a ve speciálním vydání s ilustracemi, fotografiemi a nákresy symbolů, pamětihodností i uměleckých děl zmiňovaných v textu – od Mony Lisy a Poslední večeře, přes staroegyptské symboly, po plánky Louvru, Westminsterského opatství nebo kaple v Rosslynu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30760/da-vinciho-kod-5Uf-30760.jpg 4.44673
Série:

Robert Langdon (2.)

Originální název:

The Da Vinci Code (2003)

Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Argo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (414)

Přidat komentář
Ginosaji
20. listopadu

Nemám co dodat.. Četla jsem jedním dechem

KatkaZ
13. listopadu

Dan Brown je prostě moje srdcovka.

Mat_bery
09. listopadu

Jak jinak, než skvělé. Osobně mě ale víc zaujala kniha Andělé a démoni.

Zdeničkačteráda
07. listopadu

Já toho Browna prostě žeru. Ostatní Roberty Langdony jsem napřed četla, pak až viděla, ať si knižní zážitek vychutnám s každým jeho překvapením. Jedna velká honička a to mě baví, nenechat čtenáře vydechnout.

SuperSojka
28. října

Zajímavé myšlenky, originální námět, průměrný autorský styl. Brown prostě není kdovíjaký vypravěč, ale téma umí rozpracovat zajímavě a má originální myšlenky. Je to taková klasika v rámci tohoto žánru.

-Endy-
26. října

Symboly, obrazy a památky zakomponované do rychle ubíhajícího děje v (překvapivě) krátkém časovém úseku. Bašta.
Jo, a ještě:
Šifra? Jednotné číslo? Ne šifry?

stumpy
26. října

Výborný.

hroneczek
24. října

Kniha se mi líbila, vždy přemýšlím nad tím, jak je autor schopný na drobných detailech postavit celý zapeklitý příběh, který udrží čtenáře napjatého až do konce.

kari.nohynkova
16. října

Nutno podotknout, že jsem Šifru četla ze série o Robertu Langdonovi jako první, tudíž jsem nebyla nucena ji porovnávat s dalšími díly a že mám odjakživa slabost pro záhady, legendy a šifry.
Každopádně ale jsem byla z knihy nadšená. Sympatické postavy, propracované šifry a kódy a v neposlední řadě přitažlivé téma týkající se Leonarda Da Vinci,převorství sionského, kontroverze křesťanství či Paříže. Zamilovala jsem si i "flashbacky" na Langdonovy přednášky.
P.S. Film s mým oblíbeným Tomem Hanksem, Audrey Tautou a Ianem McKellenem musím také pochválit, ačkoli se chvílemi od knihy vzdaluje.

JituleS
07. října

Zhruba do první třetiny mě knížka bavila. Pak to nějak začalo upadat a k dalšímu čtení jsem se musela nutit. Jsem zvyklá dočíst knížku do konce, takže jsem se tím musela vyloženě prokousat. Andělé a démoni mě bavili moc, Šifra bohužel zklamala.

potika
06. října

Moje první kniha od Browna a pořád ta nejoblíbenější. Když jsem měla knihu rozečtenou, přišel do kin film - a přestože je děj téměř stejný, nelíbil se mi - Tom Hanks, i když ho mám hodně ráda, pro mě nebyl Langdon... dnes už knihu odděluji od filmu, líbí se mi obojí, ale knížka je prostě lepší.

Maspinka
23. září

Kniha je jako přiběh moc pekná,poutava, Jen mě nudili na mě moc dlouhé pasaže o křestanství

Shui-Xian
19. září

O kontroverzi téhle fikce bylo napsáno už dost zamítavých i nadšených ohlasů... Já hodnotím knihu jako příběh: z pohledu čtenáře, kterému šlo o podnětné strávení času. A i v tomhle případě jsem si chvíle s Robertem Langdonem užila.
Jedním dechem k tomu ale dodávám, že první díl série mi přišel povedenější. Proč vůbec to srovnání? Šifra do značné míry kopíruje základní schéma předchozího dílu: mladá žena, jejíž opatrovník byl zavražděn, čelí fanatickému zabijákovi, kterého najal tajemný patron. Společně s Langdonem se připlétají ke sporu, jehož vyústění může zcela podkopat základy tradičního křesťanství... Znovu pestrá směs historických domněnek a faktů, strhující akce několika vypjatých dní - a hlavně nabalující se fabulace.
Oceňuji, že si Šifra podržuje v tomhle opakovaném scénáři originální myšlenky, vynikající strategii a překvapivost zvratů. Přesto mi toho přišlo nějak moc najednou (vysvětlování v okamžicích akce, až chronické hledání mystických souvislostí..,. ap). Myslím si, že i mýtus o Marii Magdaleně má několik logických trhlin, což pak směřuje celou knihu k pochybnějšímu vyznění (přitom onen reálně se tvářící intelektualismus je na Brownových knihách zrovna to poutavé).
Ať tak, či onak, znovu se těším, čemu bude čelit nezdolný profesor příště. Nad případné nedostatky se ráda povznesu. :-)

kikiodvi
08. září

Další povedená kniha od Browna. Je velmi čtivá, i zápletka je povedená. Ani chvilku jsem se nenudila.
Co se týká historických reálií v knize, nejsem zase takový expert, takže jsem je nezohledňovala v hodnocení.

micha-ella
07. září

Překombinované konspirace k žasnutí...

Nelasp
30. srpna

Robert Langdon je takový symbolog-McGyver. Kniha se mi moc líbila, měla spád, nenudily mě nějak moc ani nábožensko-historicko-poučné pasáže, které příběh samotný usazovaly do kontextu. Těším se na další setkání s Danem a Robertem.

Miliarda
24. srpna

Po Andělech a démonech další brilantní dílo Dana Browna. Ačkoliv se jedná o literární skvost, kvalitou jej musím zařadit lehce níž než jeho předchozí knihu ze série. Autor píše pořád na jedno brdo, což je na jednu stranu velmi dobře, neboť kniha je neuvěřitelně čtivá, avšak na druhou stranu to má i své úskalí, kupř. že hlavní záporná postava jde poznat již v polovině knihy bez toho aniž by byla odhalena její totožnost. A jak mě nadchla takřka celá kniha, závěr mě lehce zklamal, neboť jsem doufal, že bude více provokativní, což by knize slušelo více. I tak jsem však z knihy velice pozitivně překvapen, neboť jsem nevěřil, že si autor nedokáže udržet tak vysokou kvalitu jakou nastavil v Andělech a démonech. Sečteno a podtrženo, jasných 5 hvězd.

Hakate
13. srpna

Skvělé zpracovaný, skvělý děj, zápletka i rozuzlení. Kniha okamžitě vtáhne do děje a nepustí. V díle nechybí humor, napětí i překvapivý zvrat. Ke knize jsem se po letech vrátila, kdy tentokrát čtu jako celou sérii (poprvéjsem četla jen Šifru a Inferno) kniha mě i po druhé velmi bavila.

RiodeJaneiro
07. srpna

Tenhle román se mi líbil , i když z náboženského hlediska je to naprostá blbost. Musím ocenit , že jsem se dozvěděl spoustu nových informací z oboru vědy. Nelíbilo se mi však zpochybňování křesťanské nauky a musím velice vytknou to obrovské ponižování a urážení Opus Dei.

Rozmarýna Rozm
05. srpna

Nechápu, proč se tato kniha stala takovým bestsellerem. Snad je to tím vztahem Ježíše. Podle mně průměrná kniha a navíc nejhorší z knih Dana Browna. Mně se nelíbila.

evismaior
05. srpna

85% - Tohle je hodně dobře napsaná (byť jak se ukázalo v podstatě nezfilmovatelná) detektivka. Příběh okamžitě vtáhne, čtenář se zajímá o všechny postavy a o každou maličkost kolem obrazů a tajemného řádu i příběhu o Máří Magdaléně, který je o to lepší, že se mu dá i věřit a třeba já osobně bych mu uvěřila velmi ráda. Je to knížka, ke které jsem se nedávno po témě deseti letech vrátila a ráda si ji znovu přečetla. Jen tedy při novém čtení trochu mate chování sira Teabinga (vzhledem k tomu, čím se později ukáže být) zcela zjevně účelově psané tak, aby čtenář byl co nejdéle na pochybách.

iveta.vaisova
24. července

Strhující příběh, jehož vyústění plně odpovídá mému "kacířskému" zaměření. :D

Aríka
19. července

Kniha mě naprosto uchvátila, četla jsem ji před shlédnutím filmu, úmyslně. Od první stránky je čtenářen připoután k ději a není jen tak lehce propuštěn. Po dočtení knihy my bylo líto, že kniha nemá vícero stránek. Po přečtení knihy jsem se uchýlila k filmu, a přišlo nechvalně známí srovnání knihy s filmem. Film byl dobře zpracován, nicméně atmosféra knihy a některé situace snad ani nemohou být zfilmovány. Knihu doporučuji a film také.

Romžiry
11. července

Tento díl se mi líbil víc než první. Super.

bookaholic_no.1
04. července

400 stránek za jeden den, nedá se odložit. Brown to prostě umí.

farao14
25. června

Film jsem vyděl už dávno, ale kniha je něco zcela jiného a film několikrát předčí.

Kerberos
20. června

Ještě lepší než první díl.

Jamilily
17. června

Moc se mi to líbilo a četlo se to samo. Závěr byl plný zvratů a podle mě hodně napínavý.

evke
15. června

Nádherná kniha, přečtená jedním dechem..

veru.nika
02. června

Titul bestseler si tato kniha prostě zaslouží