Da Vinciho kód

Da Vinciho kód

Speciální obrazové vydání světového bestselleru amerického autora pod ve světě všeobecně používaným názvem Da Vinciho kód (první č. vydání vyšlo pod titulem Šifra mistra Leonarda). Ve Velké galerii v Louvru je zavražděn kurátor Jacques Sauniere. Jeho tělo je nalezeno ve velmi podivné pozici a vedle něj leží záhadná zašifrovaná zpráva. Policie přizve k vyšetřování harvardského profesora symbologie Roberta Langdona, a brzy se na scéně objeví i mladá francouzská kryptoložka Sophie Neveuová. Spolu se prodírají spletí hádanek a zanedlouho zjistí, že kurátor měl cosi společného s Převorstvím sionským a obětoval život, aby ochránil nejposvátnější tajemství, které bylo tajné společnosti svěřeno, totiž místo, kde se nachází Svatý grál. Jedna z nejprodávanějších knih všech dob v novém překladu a ve speciálním vydání s ilustracemi, fotografiemi a nákresy symbolů, pamětihodností i uměleckých děl zmiňovaných v textu – od Mony Lisy a Poslední večeře, přes staroegyptské symboly, po plánky Louvru, Westminsterského opatství nebo kaple v Rosslynu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30760/da-vinciho-kod-5Uf-30760.jpg 4.45017

Robert Langdon (2.)

The Da Vinci Code (2003)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Argo

barbora5058

I po několikrát zhlédnutém filmu mě kniha velice bavila, krásně napsané, děj není tak rychlý jako u Andělů a démonů, stravitelnější rychlost. Číst o posvátném ženství a o křesťanství v jiném světle, moc hezky a věrohodně napsáno..

MortRainey

Další z bestsellerů, v tomto případě s velkým "B", který jsem si nechal v čase své největší slávy utéct (nejen proto, že nám přednášející z Kulturní etnografie tvrdila, že takový blábol jako vysokoškolští studenti nemáme číst;-)
Nicméně opět nastal čas si zrající hermelín, ne Camembert;-) přečíst! Jasných 5 hvězdiček, bez debat, Brown to prostě se svými čtenáři umí! I když jsem začal prvním případem Roberta Langdona - Anděly a démony - a dlouho jsem jim byl během četby Da Vinciho kódu (nebo Šifry mistra Leonarda, chcete-li) věrný, byly překonány! Jestli jim jsem dal 5, tak Kódu bych dal 6, kdyby to šlo. Už se moc těším na další, třetí, Langdonův případ, tentokráte z jeho domoviny v podobě Ztraceného symbolu;-)
Mimochodem knihu jsem četl ve speciálním obrazovém vydání a to prostě nemá chybu, ale současně v paperbacku a jiném předpokladu, zajímavé srovnání..;-)

Zdenička007

Nejdříve jsem viděla film, až pak knihu, u dalších dílů jsem se již na filmy nedívala, zážitek je vědší. Pan Brown je mým oblíbeným autorem, jeho Roberta Langdona miluju, a vybrat do filmu Toma Hankse bylo skvělé, to jediné bylo dobré na tom, dříve vidět film a pak číst knihu. Jinak super. Takových informací na vstřebávání, fakt ho obdivuju. Browna i Langdona.

StefFišerová

Musím přiznat, že ke knížce jsem se dostala až skrze film, který mě naprosto uchvátil...Jako vždy mi ale knížka přišla o kousíček lepší, už jen proto že vše dávalo větší smysl a bylo lépe vysvětlené než ve filmu. Nicméně to tak může připadat pouze a jenom mně, protože ve filmech se většinou lehce ztrácím. :)

georgearrow

Ubohý plagiát Umberta Eca. Ale: přečetl jsem to za noc ... něco na tom bude :-)

ujunka

Andělé a démoni byli o maličko lepší, ale i tak se mi knížka moc líbila. Brown, stejně jako v Andělech, drží tajemství až do konce a ten, kdo vam byl sympatický, najednou není a naopak... A ten až dojemný konec! Za mě super!

postoran-CZ

Za mne super knizka. Do deje jsem se dostal ihned a drzela me az do konce. Film prisel az po precteni, takze muzu (opet) rict, ze kniha je proste lepsi. Brown tady pracuje s fakty a domnenkami tak obratne, ze vam ty veci vlastne davaji smysl. A to sifrovani, to melo neco do sebe.

ziriant

Film jsem shlédla několikrát, a to tak, že s ohromnou chutí. Jaktože jsem se tedy ke knize nedostala dříve?! Možná v tom byla obava z bestselleru a přirozená lehká nevraživost k tomuto typu děl. Každopádně jsem velmi ráda, že se možnost čtení nyní naskytla, protože pokud je film dobrý, kniha je fantastická. Ať už jde o pravdu či smyšlenku. Co dodat? Honem sehnat další knihy od autora.

Sameva

Da Vinciho kod je druha kniha v rade. Dej je taky napinavy a plny zvratu jako v prvni knize, Andele a Demoni, ale na rozdil od ni je tady mene historickych a kulturnich popisu, coz se mi u prvni knihy tak libilo.

Annkag

Dan ma svojim pohladom na riešenie šifier skutočne dostal.Robert Langdon bol vykresleni spôsobom tak užasným že som k nemu citila istý druh platonickej lásky.Krok za krokom sledovať cestu k odhaleniu najvāčšieho tajomstve dejin,hladania svāteho grálu a prepisu historie Bible,ktorý nás na chvilu držal v úvahe prečo by to nemohlo byť reálne.

anetka.repova

Moje první setkání s panem Brownem a hlavně s panem Langdonem. Já se tak bavila a hltala stránku za stránkou. Boží, boží, boží. Pan Labgdon se stal mým přítelem. Neskutečně se mi líbila jeho povaha. Na konci příběhu mi bylo líto, že jsem se s ním musela byť na pár dní, co si přečtu další jeho případ rozloučit.

Už teď se těším na další knihy, do kterých se pustím. :)

Moc, moc doporučuji!!!

kachenbooklover

Moje první kniha od Dana Browna a musím říct, že určitě ne poslední. Opravdu úžasná a stydím se , že jsem, na ní došla až teď. Udělala na mě opravdový dojem jak kniha, tak i autor. Nemůžu vytknout naprosto nic.

Tess.96

Jedná se o mé první setkání s Danem Brownem. Proč jsem začala s druhým dílem v sérii? Netuším, neptejte se mě, ale zatraceně dobře vím, že tohle rande nebylo poslední, protože jsem se do Dana Browna totálně, úplně zamilovala a jsem ochotná strávit s ním a s Robertem Langdonem dlouhé noci. Tahle kniha mě pohltila už od začátku, mám chuť si jí přečíst znovu a znovu a znovu. Dokonale promyšlený příběh, dokonalá zápletka a historie dokáže být i zábavná a překvapivá!

Světnadhlavou

Skvělá knížka. Nemám co vytknout, čtivá už od začátku, naprosto pohltí.

Denisa.KC

Knihu jsem přečetla uz v roce vydání. Tehdá ještě nebyl ani zrozen nápad k točení kasovního trháku a autor u nás ještě nebyl zdaleka tak známý.
Musím přiznat, že kromě rychlého a zajímavého děje mě především pohltila výprava do světa symbolů, matematických řádů a velmi kontroverzního a originálního výkladu obrazů Leonarda Da Vinciho. Člověk si opravdu nakonec není zcela jistý jestli tohle všechno není pravda!?

Miňuša

Zaujímavá od začiatku do konca. Čítala som ju síce až po pozretí filmu, ale kniha je rozhodne lepšia. To očakávanie, ako to nakoniec skončí..

Synysterka

Perfektní kniha, napínavá a bavila od začátku do konce, žádné hluché místo.

dalibor123

Hodně dobře napsaný, parádní tempo, člověk to přečte jedním dechem. Andělé a démoni jsou pořád trošku lepší, ale šifra je fakt super :) :)

oolinkaa

Dost dobrý. Ale andělé a démoni byly o krapet lepci. Nicméně byla jsem napnutá od začátku do konce. Melo to dej, spád, pointu..jsem z Browna nadšená. Těším se na dalsi knihu az si přečtu...

sassenkka

Film miluju, ale knize jsem se hrozně dlouho bránila, už ani nevím proč. Asi jsem se bála, že to bude těžké..? Ale o to víc jsem nyní nadšená.
Strašně zajímavá kniha, během čtení se odzvídáte ohromnou spoustu věcí, navštěvujete spoustu památek a zajímavých míst, řešítě šifry, všechno se to postupně zamotává, napětí stoupá... Čekala jsem, že mě to chytne, ale že až tak? V knize je toho (samozřejmě) mnohem víc, než ve filmu, spoustu neskutečně zajímavých detailů a informací. Sympatické postavy, akční scény. Jsem nadšená a jsem ráda, že jsem se k přečtení tohoto velkého díla dokopala!
P.S. nebyla jsem jediná, kdo o půlnoci sháněl metr a měřil části těla kvůli číslu fí, že ne? :)

los
20. únoraodpad!

tak překombinované..., nebo to má být parodie žánru?

jahex

První kniha, kterou jsem od Browna četl. Bylo to v době, kdy to byl obrovský boom a velká aféra. Pamatuji si, že mě vtáhla od prvních slov. Nemohl jsem se odtrhnout, dokud jsem ji nedočetl. Díky ní jsem se stal fanouškem Dana Browna a vyhledal si všechny jeho knihy a okamžitě je zhltnul. Šifra patří mezi ty nejlepší, co napsal. Kdybych hodnotil hned, jak jsem ji přečetl má 5 hvězd. Bohužel Andělé a démoni pro mě Šifru předčili.

Chesterton

Vykradač hrobů, píše Adalbertus, HTO - bahnhofliteratur (koupit, přečíst, vyhodit:)
Metal -čtivé, čtivé a vším ostatním si vytírá p . . . .:)) !! Svatá pravda.
Jedním dechem o ničem. Poslouchala jsem audio a to je téměř u všeho s výhodou, pokud je kvalitní interpret:)) Poslechla jsme jedním uchem, bavilo mě, ale knihy ani filmu netřeba:)) Čas je vzácný:))

Tirisa

Knihy Dana Browna jsou pro mě výjimečné a tato je na prvním místě.

jana1986

Moje srdcovka, četla jsem ji před lety a ráda si ji přečtu znovu. Hodně napětí, trocha reálií nebo fikce?? :-)

keiko33

Tak ako pri Andele a demoni, vsetko do seba zapadalo. Autor drzi po cely cas citatela v strehu a napati. Stale sa nieco deje. Aj ked ta konspiracna teoria o Marii Magdalene, bola uz cez, na dojme z knihy to neublizilo. Snad co mi mi trochu vadilo, boli niektore veci podobne s predchadzajucim dielom. Opatrovnik hlavnej zenskej postavy bol zavrazdeny, cely dej sa odohrava v podstate behom jedneho dna, medzi Robertom a dalsou zenskou to iskri, zahada je o cirkvi. Ak by som tuto knihu citala ako prvu od autora dostala by ma viac. No aj napriek tomu davam plny pocet, kniha sa citala sama.

MikeDV3

Žádnou knihu jako Šifru mistra Leonarda jsem nikdy nečetl. Bylo mi umožněno dozvídat se při čtení spoustu zajímavých věcí týkajících se náboženství a uměleckých děl. Třešničkou na dortu pro mě byl úchvatný děj, který nebyl ani na jednu vteřinu nudný. Shrnuto a podtrženo Šifra mistra Leonarda se řadí do Top knih, které jsem zatím za svůj život přečetl. Mistrovské dílo.

krnoha

Docela hezká detektivní groteska. Je to skoro pořád napínavé, takže jsem tu bichli přečet jako nic. Velký detektiv i se svým pomocníkem mnohokrát stojí bezbranní proti pistoli a vždycky se z toho dostanou nějakou klauniádou. Aby to o něčem bylo, pan Brown do toho zapletl nějaké to světoborné tajemství dávnověku. Při hledání tajemného poselství je nutné pořád luštit nějaké šarády a ty jsou tam podány až dost do detailů. Trochu mi to připomínalo knížečku Pionýrská olympiáda důvtipu, která vyšla někdy začátkem 60. let minulého století. Tam byla řešení vzadu, tady jsou uvedena vždycky hned za zadáním, takže čtenář to dostane zadarmo. To je jistě správné, když si koupil takovou drahou knihu. Detektivové kromě logiky používají taky svoji udivující vzdělanost, a kde ani tohle nestačí, tak ještě mrazení v zádech a ženskou intuici. Sám autor to strašlivé tajemství nebere tak tragicky. Když na konci má dojít k věci, elegantně z toho vybruslí za pomoci Francoise Miteranda.

Babsy

Po shlédnutí filmu, jsem musela přečíst předlohu.. chvíli to trvalo, ale jsem ráda, že se na ni konečně dostalo. Knížka je skvělá, napínavá a velmi čtivá. Zbožnuji způsob jakým postupně odhalujete všechny hádanky.. rozuzlení i těch složitějších je nenásilně vysvětleno, ale přitom máte pocit, že jste na to přišli Vy sami. Víc asi nemám co dodat, prostě doporučuji všema deseti, pokud máte rádi dobrodružné a napínavé knihy.

kikies

Perfektní! Napínavý děj, nabitý informacemi a bravurně propracovanými konspiračními teoriemi. Moc dobře se to čte, doporučuji.