Da Vinciho kód

Da Vinciho kód

Speciální obrazové vydání světového bestselleru amerického autora pod ve světě všeobecně používaným názvem Da Vinciho kód (první č. vydání vyšlo pod titulem Šifra mistra Leonarda). Ve Velké galerii v Louvru je zavražděn kurátor Jacques Sauniere. Jeho tělo je nalezeno ve velmi podivné pozici a vedle něj leží záhadná zašifrovaná zpráva. Policie přizve k vyšetřování harvardského profesora symbologie Roberta Langdona, a brzy se na scéně objeví i mladá francouzská kryptoložka Sophie Neveuová. Spolu se prodírají spletí hádanek a zanedlouho zjistí, že kurátor měl cosi společného s Převorstvím sionským a obětoval život, aby ochránil nejposvátnější tajemství, které bylo tajné společnosti svěřeno, totiž místo, kde se nachází Svatý grál. Jedna z nejprodávanějších knih všech dob v novém překladu a ve speciálním vydání s ilustracemi, fotografiemi a nákresy symbolů, pamětihodností i uměleckých děl zmiňovaných v textu – od Mony Lisy a Poslední večeře, přes staroegyptské symboly, po plánky Louvru, Westminsterského opatství nebo kaple v Rosslynu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30760/da-vinciho-kod-5Uf-30760.jpg 4.45101

Robert Langdon (2.)

The Da Vinci Code (2003)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Argo

sabulicka
včera

Měla jsem obrázkovou verzi a jsem za to ráda, jinak bych si musela některé věci hledat dodatečně. Jako Andělé a démoni, příběh se četl dobře. Bylo to velice napínavé, poučné, ale není to na 5 hvězdiček. Dávám této knize 4,5, protože Andělé a démoni jsou podle mého názoru o tu půl hvězdičku lepší. :)

Gweny
předevčírem

Knihu jsem původně zatracovala. Viděla jsem část filmu, který jsem ani nedokoukala ale kniha byla o něčem úplně jiném. Vtáhla mě do sebe a už nepustila. Ten děj je geniálně zaletený.

Tereziee

Já asi nemám slov. Tohle bylo neuvěřitelný. Já nechápu, jak tohle může Brown dát do kupy a vymyslet, aby to do sebe zapadlo naprosto bezchybně. A to nemluvím o dokonalých popisech prostředí. Nutně potřebuju další díl!

DarylDixon

Nejdřívě jsem viděl film a až teprv poté jsem zjistil, že existuje kniha. A že jí napsal nějaký pan Hnědý a nejenom tu. Ačkoli milovník Živých mrtvých jsem si od mistra Browna pořídil hned čtveřici knih.
Líbí se mi to prostředí, ty náboženské záhady a celé to tajemno vložené do tohoto dobrodružství. Možná je to jen pocit, ale Da Vincio Kód je asi nejlepší.

walrus

Úžasná kniha, celou mne pohltila. Úžasné zamotaný příběh, ve kterém jsem se pokoušela hádat společně s postavami,

zuzka9813

kniha mě totálně dostala miluju ji a Dana Browna tež.
Strhující příběh na zajímavé téma

simonit

Tak toto byla super kniha se super příběhem! Moc mě bavilo spojení dobrodružna a náboženských motivů spojených s uměním...od začátku do konce byl příběh hodně napínavý a slovo "nudit se" u této knihy říct nejde!

Venny345

Kdyby to šlo, tak bych dala 6 hvězdiček! Celá kniha mě neskutečně pohltila. Šifra je dokonale zamotaný příběh, jenž vás nenechá v klidu. Pořád chcete číst dál, aby byl příběh rozuzlen. :) Obdivuji Dana Browna, jak skvěle dokázal propojit náboženství s historickými fakty, životem Leonarda da Vinci, Převorstvím sionským, dobrodružstvím a dokonce i se zeměpisnými fakty! Dokonalé dílo, ke kterému se určitě vrátím. A ten závěr! To nečekal nikdo... Dlouho mě žádná kniha nezaujala jako tato. Pokud váháte, zda-li si máte knihu přečíst, tak vám jednoznačně říkám, neváhejte! :)
Opět hluboko smekám před překladateli!

Affares

Historie, konspirační teorie, náboženství a napětí. Brownovi se podařilo vše skloubit do dokonalého příběhu. Tato kniha si vytvořila kolem sebe auru ve stylu "a co když je to pravda?" A to je právě ono, člověk má nad čím přemýšlet a pohlížet na věci tak trochu jinak.
Přede mnou je již zde hodně hodnocení takže se nebudu opakovat, ale pokud sáhnete po této, rozhodně nebudete litovat.

pismeno

Vydání, co jsem četl tu nemohu najít, to bude tim, že bylo ve slovensko/anglické. :-) Přečetl jsem po filmu, říkajíc si pro sebe, že v knižních předlohách toho bývá více, než se pak vejde do filmu. Zajímalo mě, co by mohlo být více, protože film byl pro mě zdařilý obsahem (ostatní sem ke knize nepatří).

Neplést si s historií nebo tak, je to umně spletené něco, co je skoro jistě historie, s něčím, co možná mohla být skutečná historie ale nemůže to nikdo prokázat, s "konspiračními teoriemi", s něčím, co vypadá jako důkaz ale po zamyšlení to s věcí nemá nic společného .... velmi dobře spleteno, dobře stupňovaný příběh, v dostatečné míře nepředvídatelný, pro mě radost číst a sem tam důvod zamyslet se, co a jak je opravdu.

V knize nebylo o moc víc a jen málo jinak .. tudíž film je relativně lepší, ale taky dobře pro předlohu, že to tak šlo a bylo na čem stavět.

barbora5058

I po několikrát zhlédnutém filmu mě kniha velice bavila, krásně napsané, děj není tak rychlý jako u Andělů a démonů, stravitelnější rychlost. Číst o posvátném ženství a o křesťanství v jiném světle, moc hezky a věrohodně napsáno..

MortRainey

Další z bestsellerů, v tomto případě s velkým "B", který jsem si nechal v čase své největší slávy utéct (nejen proto, že nám přednášející z Kulturní etnografie tvrdila, že takový blábol jako vysokoškolští studenti nemáme číst;-)
Nicméně opět nastal čas si zrající hermelín, ne Camembert;-) přečíst! Jasných 5 hvězdiček, bez debat, Brown to prostě se svými čtenáři umí! I když jsem začal prvním případem Roberta Langdona - Anděly a démony - a dlouho jsem jim byl během četby Da Vinciho kódu (nebo Šifry mistra Leonarda, chcete-li) věrný, byly překonány! Jestli jim jsem dal 5, tak Kódu bych dal 6, kdyby to šlo. Už se moc těším na další, třetí, Langdonův případ, tentokráte z jeho domoviny v podobě Ztraceného symbolu;-)
Mimochodem knihu jsem četl ve speciálním obrazovém vydání a to prostě nemá chybu, ale současně v paperbacku a jiném předpokladu, zajímavé srovnání..;-)

Zdenička007

Nejdříve jsem viděla film, až pak knihu, u dalších dílů jsem se již na filmy nedívala, zážitek je vědší. Pan Brown je mým oblíbeným autorem, jeho Roberta Langdona miluju, a vybrat do filmu Toma Hankse bylo skvělé, to jediné bylo dobré na tom, dříve vidět film a pak číst knihu. Jinak super. Takových informací na vstřebávání, fakt ho obdivuju. Browna i Langdona.

StefFišerová

Musím přiznat, že ke knížce jsem se dostala až skrze film, který mě naprosto uchvátil...Jako vždy mi ale knížka přišla o kousíček lepší, už jen proto že vše dávalo větší smysl a bylo lépe vysvětlené než ve filmu. Nicméně to tak může připadat pouze a jenom mně, protože ve filmech se většinou lehce ztrácím. :)

georgearrow

Ubohý plagiát Umberta Eca. Ale: přečetl jsem to za noc ... něco na tom bude :-)

ujunka

Andělé a démoni byli o maličko lepší, ale i tak se mi knížka moc líbila. Brown, stejně jako v Andělech, drží tajemství až do konce a ten, kdo vam byl sympatický, najednou není a naopak... A ten až dojemný konec! Za mě super!

postoran-CZ

Za mne super knizka. Do deje jsem se dostal ihned a drzela me az do konce. Film prisel az po precteni, takze muzu (opet) rict, ze kniha je proste lepsi. Brown tady pracuje s fakty a domnenkami tak obratne, ze vam ty veci vlastne davaji smysl. A to sifrovani, to melo neco do sebe.

ziriant

Film jsem shlédla několikrát, a to tak, že s ohromnou chutí. Jaktože jsem se tedy ke knize nedostala dříve?! Možná v tom byla obava z bestselleru a přirozená lehká nevraživost k tomuto typu děl. Každopádně jsem velmi ráda, že se možnost čtení nyní naskytla, protože pokud je film dobrý, kniha je fantastická. Ať už jde o pravdu či smyšlenku. Co dodat? Honem sehnat další knihy od autora.

Sameva

Da Vinciho kod je druha kniha v rade. Dej je taky napinavy a plny zvratu jako v prvni knize, Andele a Demoni, ale na rozdil od ni je tady mene historickych a kulturnich popisu, coz se mi u prvni knihy tak libilo.

Annkag

Dan ma svojim pohladom na riešenie šifier skutočne dostal.Robert Langdon bol vykresleni spôsobom tak užasným že som k nemu citila istý druh platonickej lásky.Krok za krokom sledovať cestu k odhaleniu najvāčšieho tajomstve dejin,hladania svāteho grálu a prepisu historie Bible,ktorý nás na chvilu držal v úvahe prečo by to nemohlo byť reálne.

anetka.repova

Moje první setkání s panem Brownem a hlavně s panem Langdonem. Já se tak bavila a hltala stránku za stránkou. Boží, boží, boží. Pan Labgdon se stal mým přítelem. Neskutečně se mi líbila jeho povaha. Na konci příběhu mi bylo líto, že jsem se s ním musela byť na pár dní, co si přečtu další jeho případ rozloučit.

Už teď se těším na další knihy, do kterých se pustím. :)

Moc, moc doporučuji!!!

kachenbooklover

Moje první kniha od Dana Browna a musím říct, že určitě ne poslední. Opravdu úžasná a stydím se , že jsem, na ní došla až teď. Udělala na mě opravdový dojem jak kniha, tak i autor. Nemůžu vytknout naprosto nic.

Tess.96

Jedná se o mé první setkání s Danem Brownem. Proč jsem začala s druhým dílem v sérii? Netuším, neptejte se mě, ale zatraceně dobře vím, že tohle rande nebylo poslední, protože jsem se do Dana Browna totálně, úplně zamilovala a jsem ochotná strávit s ním a s Robertem Langdonem dlouhé noci. Tahle kniha mě pohltila už od začátku, mám chuť si jí přečíst znovu a znovu a znovu. Dokonale promyšlený příběh, dokonalá zápletka a historie dokáže být i zábavná a překvapivá!

Světnadhlavou

Skvělá knížka. Nemám co vytknout, čtivá už od začátku, naprosto pohltí.

Denisa.KC

Knihu jsem přečetla uz v roce vydání. Tehdá ještě nebyl ani zrozen nápad k točení kasovního trháku a autor u nás ještě nebyl zdaleka tak známý.
Musím přiznat, že kromě rychlého a zajímavého děje mě především pohltila výprava do světa symbolů, matematických řádů a velmi kontroverzního a originálního výkladu obrazů Leonarda Da Vinciho. Člověk si opravdu nakonec není zcela jistý jestli tohle všechno není pravda!?

Miňuša

Zaujímavá od začiatku do konca. Čítala som ju síce až po pozretí filmu, ale kniha je rozhodne lepšia. To očakávanie, ako to nakoniec skončí..

Synysterka

Perfektní kniha, napínavá a bavila od začátku do konce, žádné hluché místo.

dalibor123

Hodně dobře napsaný, parádní tempo, člověk to přečte jedním dechem. Andělé a démoni jsou pořád trošku lepší, ale šifra je fakt super :) :)

oolinkaa

Dost dobrý. Ale andělé a démoni byly o krapet lepci. Nicméně byla jsem napnutá od začátku do konce. Melo to dej, spád, pointu..jsem z Browna nadšená. Těším se na dalsi knihu az si přečtu...

sassenkka

Film miluju, ale knize jsem se hrozně dlouho bránila, už ani nevím proč. Asi jsem se bála, že to bude těžké..? Ale o to víc jsem nyní nadšená.
Strašně zajímavá kniha, během čtení se odzvídáte ohromnou spoustu věcí, navštěvujete spoustu památek a zajímavých míst, řešítě šifry, všechno se to postupně zamotává, napětí stoupá... Čekala jsem, že mě to chytne, ale že až tak? V knize je toho (samozřejmě) mnohem víc, než ve filmu, spoustu neskutečně zajímavých detailů a informací. Sympatické postavy, akční scény. Jsem nadšená a jsem ráda, že jsem se k přečtení tohoto velkého díla dokopala!
P.S. nebyla jsem jediná, kdo o půlnoci sháněl metr a měřil části těla kvůli číslu fí, že ne? :)