Da Vinciho kód

Da Vinciho kód

Speciální obrazové vydání světového bestselleru amerického autora pod ve světě všeobecně používaným názvem Da Vinciho kód (první č. vydání vyšlo pod titulem Šifra mistra Leonarda). Ve Velké galerii v Louvru je zavražděn kurátor Jacques Sauniere. Jeho tělo je nalezeno ve velmi podivné pozici a vedle něj leží záhadná zašifrovaná zpráva. Policie přizve k vyšetřování harvardského profesora symbologie Roberta Langdona, a brzy se na scéně objeví i mladá francouzská kryptoložka Sophie Neveuová. Spolu se prodírají spletí hádanek a zanedlouho zjistí, že kurátor měl cosi společného s Převorstvím sionským a obětoval život, aby ochránil nejposvátnější tajemství, které bylo tajné společnosti svěřeno, totiž místo, kde se nachází Svatý grál. Jedna z nejprodávanějších knih všech dob v novém překladu a ve speciálním vydání s ilustracemi, fotografiemi a nákresy symbolů, pamětihodností i uměleckých děl zmiňovaných v textu – od Mony Lisy a Poslední večeře, přes staroegyptské symboly, po plánky Louvru, Westminsterského opatství nebo kaple v Rosslynu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30760/da-vinciho-kod-5Uf-30760.jpg 4.44826

Robert Langdon (2.)

The Da Vinci Code (2003)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Argo

los
včeraodpad!

tak překombinované..., nebo to má být parodie žánru?

jahex
předevčírem

První kniha, kterou jsem od Browna četl. Bylo to v době, kdy to byl obrovský boom a velká aféra. Pamatuji si, že mě vtáhla od prvních slov. Nemohl jsem se odtrhnout, dokud jsem ji nedočetl. Díky ní jsem se stal fanouškem Dana Browna a vyhledal si všechny jeho knihy a okamžitě je zhltnul. Šifra patří mezi ty nejlepší, co napsal. Kdybych hodnotil hned, jak jsem ji přečetl má 5 hvězd. Bohužel Andělé a démoni pro mě Šifru předčili.

Chesterton
předevčírem

Vykradač hrobů, píše Adalbertus, HTO - bahnhofliteratur (koupit, přečíst, vyhodit:)
Metal -čtivé, čtivé a vším ostatním si vytírá p . . . .:)) !! Svatá pravda.
Jedním dechem o ničem. Poslouchala jsem audio a to je téměř u všeho s výhodou, pokud je kvalitní interpret:)) Poslechla jsme jedním uchem, bavilo mě, ale knihy ani filmu netřeba:)) Čas je vzácný:))

Tirisa
předevčírem

Knihy Dana Browna jsou pro mě výjimečné a tato je na prvním místě.

jana1986

Moje srdcovka, četla jsem ji před lety a ráda si ji přečtu znovu. Hodně napětí, trocha reálií nebo fikce?? :-)

keiko33

Tak ako pri Andele a demoni, vsetko do seba zapadalo. Autor drzi po cely cas citatela v strehu a napati. Stale sa nieco deje. Aj ked ta konspiracna teoria o Marii Magdalene, bola uz cez, na dojme z knihy to neublizilo. Snad co mi mi trochu vadilo, boli niektore veci podobne s predchadzajucim dielom. Opatrovnik hlavnej zenskej postavy bol zavrazdeny, cely dej sa odohrava v podstate behom jedneho dna, medzi Robertom a dalsou zenskou to iskri, zahada je o cirkvi. Ak by som tuto knihu citala ako prvu od autora dostala by ma viac. No aj napriek tomu davam plny pocet, kniha sa citala sama.

MikeDV3

Žádnou knihu jako Šifru mistra Leonarda jsem nikdy nečetl. Bylo mi umožněno dozvídat se při čtení spoustu zajímavých věcí týkajících se náboženství a uměleckých děl. Třešničkou na dortu pro mě byl úchvatný děj, který nebyl ani na jednu vteřinu nudný. Shrnuto a podtrženo Šifra mistra Leonarda se řadí do Top knih, které jsem zatím za svůj život přečetl. Mistrovské dílo.

krnoha

Docela hezká detektivní groteska. Je to skoro pořád napínavé, takže jsem tu bichli přečet jako nic. Velký detektiv i se svým pomocníkem mnohokrát stojí bezbranní proti pistoli a vždycky se z toho dostanou nějakou klauniádou. Aby to o něčem bylo, pan Brown do toho zapletl nějaké to světoborné tajemství dávnověku. Při hledání tajemného poselství je nutné pořád luštit nějaké šarády a ty jsou tam podány až dost do detailů. Trochu mi to připomínalo knížečku Pionýrská olympiáda důvtipu, která vyšla někdy začátkem 60. let minulého století. Tam byla řešení vzadu, tady jsou uvedena vždycky hned za zadáním, takže čtenář to dostane zadarmo. To je jistě správné, když si koupil takovou drahou knihu. Detektivové kromě logiky používají taky svoji udivující vzdělanost, a kde ani tohle nestačí, tak ještě mrazení v zádech a ženskou intuici. Sám autor to strašlivé tajemství nebere tak tragicky. Když na konci má dojít k věci, elegantně z toho vybruslí za pomoci Francoise Miteranda.

Babsy

Po shlédnutí filmu, jsem musela přečíst předlohu.. chvíli to trvalo, ale jsem ráda, že se na ni konečně dostalo. Knížka je skvělá, napínavá a velmi čtivá. Zbožnuji způsob jakým postupně odhalujete všechny hádanky.. rozuzlení i těch složitějších je nenásilně vysvětleno, ale přitom máte pocit, že jste na to přišli Vy sami. Víc asi nemám co dodat, prostě doporučuji všema deseti, pokud máte rádi dobrodružné a napínavé knihy.

kikies

Perfektní! Napínavý děj, nabitý informacemi a bravurně propracovanými konspiračními teoriemi. Moc dobře se to čte, doporučuji.

Klichem1

Vsetkymi znamymi ospevovana kniha sa mne citala velmi tazko. Ani sama neviem preco ale do konca som sa musela az nutit. Niektore pasaze hlavne za zaciatku boli velmi dobre napisane, napinave... ale ku koncu to pre mna uz stratilo grady, dokonca som sa pristihla ze chcem niektore strany aj preskakovat.

Štěchýto

3 *, ta jedna dolů za CTRL+C

Vedma

Táto kniha ma po veľmi dlhom čase vytrhla z letargie a z pocitu, že už ma žiadna kniha nedokáže šokovať. Skvele napísaná vec, niečo úplne iné, než som čítala predtým (a možno aj potom). Žiaľ už som ten pocit nadšenia z knihy odvtedy so žiadnou inou knihou (akokoľvek vysoko hodnotenou) nezažila.

Shindo
30.12.2017

Kniha, ktorá svojho času spôsobila slušný rozruch. Niektoré veci sú premrštené a iné zasa dávajú olej do ohňa všemožným konšpiračným teóriám. Aj tak vidno, že Brown vie písať a dokáže čitateľa zaujať.

Plážovýbarman
27.12.2017

Brown prostě nedokáže ani zklamat, super kniha a s obrázky se četlo ještě mnohem lépe.

slunicko1958
27.12.2017

Knihu (vydání z roku 2003) jsem přímo "zhltla". Okamžitě jsem ji začala číst znovu, abych si děj lépe vychutnala.
Byla jsem varována, že knihu mám číst až o dovolené, protože se od ní nedá odejít. Byla to pravda. Jen mě zdržovalo, že jsem odcházela k počítači, abych si prohlédla v knize zmiňovaná umělecká díla.

Ginosaji
20.11.2017

Nemám co dodat.. Četla jsem jedním dechem

KatkaZ
13.11.2017

Dan Brown je prostě moje srdcovka.

Mat_bery
09.11.2017

Jak jinak, než skvělé. Osobně mě ale víc zaujala kniha Andělé a démoni.

Zdeničkačteráda
07.11.2017

Já toho Browna prostě žeru. Ostatní Roberty Langdony jsem napřed četla, pak až viděla, ať si knižní zážitek vychutnám s každým jeho překvapením. Jedna velká honička a to mě baví, nenechat čtenáře vydechnout.

SuperSojka
28.10.2017

Zajímavé myšlenky, originální námět, průměrný autorský styl. Brown prostě není kdovíjaký vypravěč, ale téma umí rozpracovat zajímavě a má originální myšlenky. Je to taková klasika v rámci tohoto žánru.

-Endy-
26.10.2017

Symboly, obrazy a památky zakomponované do rychle ubíhajícího děje v (překvapivě) krátkém časovém úseku. Bašta.
Jo, a ještě:
Šifra? Jednotné číslo? Ne šifry?

stumpy
26.10.2017

Výborný.

hroneczek
24.10.2017

Kniha se mi líbila, vždy přemýšlím nad tím, jak je autor schopný na drobných detailech postavit celý zapeklitý příběh, který udrží čtenáře napjatého až do konce.

kari.nohynkova
16.10.2017

Nutno podotknout, že jsem Šifru četla ze série o Robertu Langdonovi jako první, tudíž jsem nebyla nucena ji porovnávat s dalšími díly a že mám odjakživa slabost pro záhady, legendy a šifry.
Každopádně ale jsem byla z knihy nadšená. Sympatické postavy, propracované šifry a kódy a v neposlední řadě přitažlivé téma týkající se Leonarda Da Vinci,převorství sionského, kontroverze křesťanství či Paříže. Zamilovala jsem si i "flashbacky" na Langdonovy přednášky.
P.S. Film s mým oblíbeným Tomem Hanksem, Audrey Tautou a Ianem McKellenem musím také pochválit, ačkoli se chvílemi od knihy vzdaluje.

JituleS
07.10.2017

Zhruba do první třetiny mě knížka bavila. Pak to nějak začalo upadat a k dalšímu čtení jsem se musela nutit. Jsem zvyklá dočíst knížku do konce, takže jsem se tím musela vyloženě prokousat. Andělé a démoni mě bavili moc, Šifra bohužel zklamala.

potika
06.10.2017

Moje první kniha od Browna a pořád ta nejoblíbenější. Když jsem měla knihu rozečtenou, přišel do kin film - a přestože je děj téměř stejný, nelíbil se mi - Tom Hanks, i když ho mám hodně ráda, pro mě nebyl Langdon... dnes už knihu odděluji od filmu, líbí se mi obojí, ale knížka je prostě lepší.

Maspinka
23.09.2017

Kniha je jako přiběh moc pekná,poutava, Jen mě nudili na mě moc dlouhé pasaže o křestanství

Shui-Xian
19.09.2017

O kontroverzi téhle fikce bylo napsáno už dost zamítavých i nadšených ohlasů... Já hodnotím knihu jako příběh: z pohledu čtenáře, kterému šlo o podnětné strávení času. A i v tomhle případě jsem si chvíle s Robertem Langdonem užila.
Jedním dechem k tomu ale dodávám, že první díl série mi přišel povedenější. Proč vůbec to srovnání? Šifra do značné míry kopíruje základní schéma předchozího dílu: mladá žena, jejíž opatrovník byl zavražděn, čelí fanatickému zabijákovi, kterého najal tajemný patron. Společně s Langdonem se připlétají ke sporu, jehož vyústění může zcela podkopat základy tradičního křesťanství... Znovu pestrá směs historických domněnek a faktů, strhující akce několika vypjatých dní - a hlavně nabalující se fabulace.
Oceňuji, že si Šifra podržuje v tomhle opakovaném scénáři originální myšlenky, vynikající strategii a překvapivost zvratů. Přesto mi toho přišlo nějak moc najednou (vysvětlování v okamžicích akce, až chronické hledání mystických souvislostí..,. ap). Myslím si, že i mýtus o Marii Magdaleně má několik logických trhlin, což pak směřuje celou knihu k pochybnějšímu vyznění (přitom onen reálně se tvářící intelektualismus je na Brownových knihách zrovna to poutavé).
Ať tak, či onak, znovu se těším, čemu bude čelit nezdolný profesor příště. Nad případné nedostatky se ráda povznesu. :-)

kikiodvi
08.09.2017

Další povedená kniha od Browna. Je velmi čtivá, i zápletka je povedená. Ani chvilku jsem se nenudila.
Co se týká historických reálií v knize, nejsem zase takový expert, takže jsem je nezohledňovala v hodnocení.