Da Vinciho kód

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Speciální obrazové vydání světového bestselleru amerického autora pod ve světě všeobecně používaným názvem Da Vinciho kód (první č. vydání vyšlo pod titulem Šifra mistra Leonarda). Ve Velké galerii v Louvru je zavražděn kurátor Jacques Sauniere. Jeho tělo je nalezeno ve velmi podivné pozici a vedle něj leží záhadná zašifrovaná zpráva. Policie přizve k vyšetřování harvardského profesora symbologie Roberta Langdona, a brzy se na scéně objeví i mladá francouzská kryptoložka Sophie Neveuová. Spolu se prodírají spletí hádanek a zanedlouho zjistí, že kurátor měl cosi společného s Převorstvím sionským a obětoval život, aby ochránil nejposvátnější tajemství, které bylo tajné společnosti svěřeno, totiž místo, kde se nachází Svatý grál. Jedna z nejprodávanějších knih všech dob v novém překladu a ve speciálním vydání s ilustracemi, fotografiemi a nákresy symbolů, pamětihodností i uměleckých děl zmiňovaných v textu – od Mony Lisy a Poslední večeře, přes staroegyptské symboly, po plánky Louvru, Westminsterského opatství nebo kaple v Rosslynu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30760/big_da-vinciho-kod-5Uf-30760.jpg 4.46736
Série:

Robert Langdon 2.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Argo
Originální název:

The Da Vinci Code, 2003


více info...
Nahrávám...

Komentáře (656)

Kniha Da Vinciho kód

SUC185
26. ledna

Kniha se čte velmi dobře a děj má spád. Bohužel, ale v mém případě se mi víc líbil film než kniha (proto 4*).

Ivanka83
23. ledna

Opět perfektní.
Tento díl se mi líbí jak kniha, tak i film.


haWranka
17. ledna

Kniha se četla velmi dobře, příběh napínavý od začátku (skoro) do konce. Jde znát, že je psaná velmi populisticky, což není špatné, ale po chvíli ta snaha za každou cenu šokovat začne být trochu monotónní. Nicméně jsem se bavila dobře a často jsem si dohledávala další informace ke zmiňovaným dílům, osobnostem a událostem. Konec byl za mě zbytečně natahovaný a až moc doslovný.

sophi45
07. ledna

Myslím že jsem ještě nečetla knihu, do které bych byla tak zažraná. Od začatku do konce jsem byla vtažena do děje a nemohla se odtrhnout a pokaždé, když jsem si řekla “že už dneska čtení stačilo” tak jsem se zase těšila až si budu číst další den. Takže za mě super a 100% doporučuju.

sabina5156
26.12.2022

Dan Brown je v podstatě kultivovaný konspirátor, který nám ale nabízí náhled na dějiny náboženství z úplně jiného úhlu pohledu. Profesor Langdon je sympatická postava úzkoprsého ale nesmírně vzdělaného muže, který baží po nových podmětech k přemýšlení. Jednou z jeho zálib je právě teologie. Brown zde v podstatě nabízí základní učení o nejrozšířenějším náboženství obecně, zároveň nám předkládá svůj vlastní a originální výklad. Na stránkách se setkáváme s odnoží oficiálního katolicismu, kterou představuje Opus Dei, sekta, která v rukou drží závratné bohatství křesťanství, zároveň ale lpí na starých praktikách (sebetrýznění). Právě tato sekta se postaví proti naší ústřední dvojici, která se snaží zveřejnit prastaré tajemství, které se katolická víra snažila vehementně utajit. Kniha je čtivá, záhadná a správně mysteriózní. Nabízí prostor k vytváření si různých teorií, které následně vedou ke zjišťování si oficiálních informací, což je pro všeobecný přehled výbornou příležitostí. Doporučuji.

Maky33
23.12.2022

Šifra mistra Leonarda je záhada od začátku až do konce. Kniha plná napětí a zvratů.
Svatý grál, Templáři.... církev...jak to bylo...jak to je...?
Kdo za vším je? Čeho jsou "lidé" schopní?
Chvílemi až děsivé, když si člověk představí, že na všem něco je...

veverka2012
26.11.2022

Kniha, který mě chytla už od začátku a nepustila až dokonce. Zvraty, na které se muselo reagovat nahlas, jinak by to nešlo... Postavy prokreslené, prostě 10/10

burg
10.11.2022

Výzva 2022 - kniha od autora o 22 let starší, než jsem já.
Inu - je úsměvné pozorovat, jak záporákům vše vychází dle připraveného a nadmíru překombinovaného plánu (tedy samozřejmě do finálového zvratu), ale při zachování zdravé špetky naivity uznávám, že ta knížka nedá člověku prostě vůbec vydechnout. Poprvé jsem Šifru četl tak před deseti, patnácti lety v době největšího hypu a líbila se mi. Pak jsem několikrát narazil na film a líbil se mi taky. A až dnes jsem si vlastně uvědomil, jak to měl ten Brown vymyšlený, naaranžovaný a vůbec ne špatně napsaný. Prostě velmi slušná záležitost.

1 ...