Dan Brown

americká, 1964, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Nejnovější kniha

Počátek

Počátek

Robert Langdon, harvardský profesor symbologie a náboženské ikonologie, přijede do ultramoderního Guggenheimova muzea v Bilbau, aby se zde zúčastnil významného oznámení –... detail knihy

Populární knihy

/ všechny knihy
InfernoZtracený symbolAndělé a démoniDigitální pevnostAnatomie lži

Komentáře (74)

Přidat komentář
Jaruš7
13. prosince

Neodbytně se mi vnucuje u jeho iniciál švabachem psaný a ohněm vystínovaný titul " Světlonoš."

Sasanka173
22. října

Hezky a čtivě píše a jak vidno, stále hledá tu pravdu...

Kuža007
16. října

Můj nejoblíbenější autor v sekci konspiračních teorií. Stvořitel nepřekonatelného Roberta Langdona. Co jedna jeho kniha, to kritika zkorumpované církve. Tomu říkám správný spisovatel.

Judi007
30. srpna

Za mě nejlepší autor. Jeho knihy miluji a zatím mě ani Andělé a démoni (čtení už potřetí) neomrzeli a myslím, že ani neomrzí. Skvělý autor!

stju
01. března

Tak podruhé-chci být dobrý prorok. V rozhovoru pro "Dnes magazín" (1. 3. 18) Dan Brown odpověděl na otázku, kam zasadí svoji další knihu a zda uvažuje o Praze takto: "Tak to zkuste (lobovat za Prahu), ale nebudete mít těžkou práci. Protože Praha se mnou opravdu zamávala. Cítil jsem v ní mystiku a pamatuju si na ten moment, jak stojím na Karlově mostě, dívám se na řeku a protilehlé domy, za mnou je Pražský hrad a mně to přijde tak neskonale krásné, že si připadám jako ve filmu, ani nikoliv ve skutečnosti." (Sice mě trochu zklamalo, že Dan Brown vybral většinou jiné destinace než já, ale snad se s tím srovnám...ad.stju 17. 8. 15)

ddkk
28. února

V roce 2013 v jednom z rozhovorů pro Le Figaro odpověděl se smíchem na dotaz novinářů, zda otázky, které se prolínají jeho knihami, souvisejí s jeho touhou vyrovnat se s náboženským vzděláním - protestantským - kterého se mu dostalo, takto:

"Možná. Ale v mé rodině byla debata otevřená. Například jako dítě jsem nevěděl, jestli musím věřit příběhu o Adamovi a Evě nebo evoluční teorii. Zeptal jsem se našeho pastora, který mi řekl, že by se malí chlapci neměli o takové věci zajímat. Vůbec jsem nebyl s jeho odpovědí spokojený a když jsem se zeptal rodičů, řekli mi -, Nemáme odpověď, ale mluvme o tom. A takové jsou mé knihy, je to hledání. Ani já nemám všechny odpovědi, mám jen všechny otázky!"
http://www.lefigaro.fr/livres/2013/05/23/03005-20130523ARTFIG00632-dan-brown-je-n-ecris-pas-pour-les-prix-litteraires.php

MihiJiri
20. února

Jeden z nejlepších autorů knih, které jsem kdy četl.
Líbí se mi jeho styl psaní, zejména knihy s Robertem Langdonem.
Každou jeho knihu jsem měl za 7 dní přečtenou, protože mě vtáhla do děje a já ztratil pojem o čase.

ddkk
12. února

Dan Brown se ve většině svých knih zabývá rozporem mezi vědou a náboženstvím -zřejmě není proč se tomu divit- jeho otec byl profesorem matematiky a matka varhanicí v kostele...

Kukinka
09.09.2017

Četla jsem všechny jeho knihy. Fakt číslo jedna - jeho nejlepší román je pro mě jeho prvotina, tedy Digitální pevnost: Fakt číslo dvě - jeho snad nejhorší kniha ovlivnila můj život. Je to Interno a více se dočtete v mé recenzi.

Briv
28.08.2017

Dan Brown při psaní používá speciální pomůcku – gravitační boty. Každý den chvilku visí hlavou dolů, a jak sám říká, hodně mu to pomáhá.
Odlehčí mu páteř a krev se mu nahrne do hlavy, takže mozek může lépe přemýšlet. Přirovnává ji k dětskému pohledu na svět. Děti jsou totiž hlavou dolů každou chvíli, na prolézačkách, na stromech, kdežto dospělí už to nedělají. Skrze gravitační boty se může vrátit do dětských let a objevit nové myšlenky a nápady, které předtím neviděl.

pepajdag1
18.04.2017

Ikdyž mám málo času,všechny tyto knihu jsem přečetl za necelé 2 měsíce.bez komentáře!!

Hanjimka
15.04.2017

jeden z mála autoru, jehož všechny knihy mám doma a těším se na další. Čitelné, napínavé, zajímavé. Styl psaní, znalost prostředí a přehled zajímavostí mě dostanou. A Napínavé to je od počátku do konce.

hannah2000
11.03.2017

Na webu Dana Browna je uvedeno, že napsal další román s Robertem Langdonem. Thriller s názvem Origin. Román vyjde v USA a Kanadě 3. října 2017 a bude k dispozici také jako ebook a audiokniha. Takže se můžeme těšit a čekat, kdy kniha bude přeložena do češtiny :-).

Jane007
16.05.2016

Přečetla jsem všechny jeho knížky a hrozně ráda se k nim vracím. Přestože je to napínavé, vždy si u toho odpočinu a pobavím se. Líbí se mi, jakým způsobem si hraje se skutečnou historií a trochu si ji i upravuje. Je úžasné, jak jeho knihy zvedají návštěvnost měst, ve kterých se odehrávají jeho romány.

Tarrina
04.04.2016

Miluju jeho styl psaní a obrovský přehled, co se historických, náboženských, technických, apod. detailů týče, smysl pro příběh, který upoutá od prvního do posledního písmene. Jem mě mrzí, že se ho snaží dost autorů napodobit.

Kiwisska
09.03.2016

Miluju jeho smysl pro detail, jeho humor i styl psaní..a říkejte si co chcete, ale je to jeden z mála autorů, kteří mě donutí číst klidně celou noc, jen abych veděla, jak to dopadne.

Manyna
08.03.2016

Jak já jsem Dana Browna milovala díky Šifře a Andělům, potom ale napsal Inferno a maličko jsem začala mít pocit, že už to není ono. Zatím ale nad ním nelámu hůl.

zuzana4587
09.02.2016

Líbí se mi Brownův smysl pro detail. Zjišťuje si fakta, která v knize použije. Nejde o slátaninu blábolů, ale děj je promyšlený tak, aby do sebe zapadal jako dílky puzzle. I když jde samozřejmě o fikci. Díky tomu jsem přečetla všechny Brownovi knihy a těším se na další. Jeho knihy mají děj, dobrodružství, zápletku a konec, který Vám vezme dech.

mulderka
17.01.2016

Kvalitní napínavá četba, kterou je dosti těžké odložit před úplným koncem :-) A udělat hlavním hrdinou profesora z Harvardu, zabývajícího se oborem tak málo známým jako symbolologie, byl tah, který se vyplatil. Díky tomu jsem se dověděla věci netušené :-) a občas se i hlubší filozofická myšlénka mihne...
V podstatě jediné, co mi na knížkách DB maličko vadí, jsou občas dost ujeté nápady typu skok z helikoptéry s kusem plachty místo padáku... a to na minuty rozpočítané šílené tempo děje by se taky v reálu nedalo stíhat. Když před těmito detaily zavřu všechny oči, je to super čtení a DB si řadím do své thrillerové TOP 5 vedle Reillyho, McDermotta a Rollinse... a málem bych zapomněla na Davida Morrella!!

nursejane
07.01.2016

Moje první knížka Andělé a démoni mě opravdu dostala a přečetla jsem všechno a vždycky byla nadšená.

Jury
29.10.2015

At si říká kdo chce co chce...pro me je to nejlepší autor...knihy co pise presne odrazeji věci co me zajimaji a vždy od nich dostanu to co ocekavam...pral bych si, si s timto clovekem jednou sednout a popovídat si o jeho tvorbe a samozrejme ho požádat o podpis :D ...nemuzu se dočkat jeho další knihy :)

natkaf
28.10.2015

Toho autora miluju. Píše tak strhujícím způsobem, že mi vždy dělá obrovský problém odpoutat se od čtení. (,,Už jenom jednu kapitolu a musím jít spát.´´ :D) Už se těším na novou knihu, nejspíš z Prahy, ale nevím, jestli zvládnu ty čtyři roky čekání :D.

stju
17.08.2015

Někde jsem četla, že Dan Brown byl na návštěvě Prahy a sbíral tu materiál pro novou knihu. Bylo by úžasné číst ji a znát reálná místa, ve kterých se děj odehrává. Taková Kampa, Josefov, Chrám sv. Víta a...

Maus
28.07.2015

Můj druhy nejoblíbenější autor hned po Kingovi. Dokáže vymyslet krásné knížky s napínavým dějem a krásně je umí propracovat. Už se těším na jeho další knížku, i když to si ještě počkám(e). :)

Azizi
23.05.2015

Autor, ktorý dokáže zaujať masy. To nepopierateľne. Jeho knihy sú plné napätia a písané relatívne jednoduchým spôsobom. Ale je pravda aj to, že za jeho dielami zjavne stojí aj obrovské množstvo úsilia a študovania faktov. Teda nie je to zďaleka iba fantázia a fikcia (ako napr, v prípade S. Kinga). Myslím, že najväčšou jeho devízou je, že dokáže podať už aj tak mimoriadne zaujímavé témy ešte zaujímavejším spôsobom.

25veronika3
31.03.2015

Přečetla jsem vše a jedním dechem. Nevím, co říct. Snad jen: Bravo :) Těším se na další pokračování s Robertem.

Danielka001
28.03.2015

Můj oblíbený, četla jsem vše (až na digitální pevnost, která byla trochu "z jiného soudku" se mi líbily knihy všechny) - až na jeden moment, kdy jsem se nad knihou opravdu pozastavila (pan Langdon skáče z letadla), jsem byla vždy s četbou spokojená...

šošana-lilie
24.03.2015

O Danu Brownovi jsem se dozvěděla od mé tety pomocí filmu,který mne velice zaujal.Píše božsky,ale mám zatím přečtenou jednu jeho knihu,ale to nějak doženu.
V jeho podání mám někdy problém rozpoznat historii od fikce.Ale jinak jsou to skvělé příběhy.:)

Jajulena
04.03.2015

U jeho knih vždy zvažuji v kterých místech je ta pravá pravda. Navíc v jeho podání je pro mě historie nějak víc poutavá a zábavná.

wiix
20.01.2015

Obdivujem ho najmä kvôli historickám a iným zaujímavým vsuvkám, ktorými obohacuje dej svojich kníh.