koupit eknihy

Dan Brown

americká, 1964, webkoupit eknihy

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všechny knihy
Digitální pevnostDa Vinciho kódInfernoZtracený symbolŠifra mistra Leonarda. Verze pro mládež

Autor

Dan Brown (* 22. června 1964 Exeter, New Hampshire) je americký spisovatel thrillerů, proslulý bestsellerem Šifra mistra Leonarda. Je synem středoškolského profesora matematiky, který v roce 1989 získal tzv. Prezidentskou cenu [1] jako nejlepší středoškolský vyučující matematiky ve státě New Hamp... celý životopis(zdroj: http://cs.wikipedia.org)

Komentáře (66)

Přidat komentář
Kukinka
09. září

Četla jsem všechny jeho knihy. Fakt číslo jedna - jeho nejlepší román je pro mě jeho prvotina, tedy Digitální pevnost: Fakt číslo dvě - jeho snad nejhorší kniha ovlivnila můj život. Je to Interno a více se dočtete v mé recenzi.

Briv
28. srpna

Dan Brown při psaní používá speciální pomůcku – gravitační boty. Každý den chvilku visí hlavou dolů, a jak sám říká, hodně mu to pomáhá.
Odlehčí mu páteř a krev se mu nahrne do hlavy, takže mozek může lépe přemýšlet. Přirovnává ji k dětskému pohledu na svět. Děti jsou totiž hlavou dolů každou chvíli, na prolézačkách, na stromech, kdežto dospělí už to nedělají. Skrze gravitační boty se může vrátit do dětských let a objevit nové myšlenky a nápady, které předtím neviděl.

pepajdag1
18. dubna

Ikdyž mám málo času,všechny tyto knihu jsem přečetl za necelé 2 měsíce.bez komentáře!!

Hanjimka
15. dubna

jeden z mála autoru, jehož všechny knihy mám doma a těším se na další. Čitelné, napínavé, zajímavé. Styl psaní, znalost prostředí a přehled zajímavostí mě dostanou. A Napínavé to je od počátku do konce.

hannah2000
11. března

Na webu Dana Browna je uvedeno, že napsal další román s Robertem Langdonem. Thriller s názvem Origin. Román vyjde v USA a Kanadě 3. října 2017 a bude k dispozici také jako ebook a audiokniha. Takže se můžeme těšit a čekat, kdy kniha bude přeložena do češtiny :-).

Jane007
16.05.2016

Přečetla jsem všechny jeho knížky a hrozně ráda se k nim vracím. Přestože je to napínavé, vždy si u toho odpočinu a pobavím se. Líbí se mi, jakým způsobem si hraje se skutečnou historií a trochu si ji i upravuje. Je úžasné, jak jeho knihy zvedají návštěvnost měst, ve kterých se odehrávají jeho romány.

Tarrina
04.04.2016

Miluju jeho styl psaní a obrovský přehled, co se historických, náboženských, technických, apod. detailů týče, smysl pro příběh, který upoutá od prvního do posledního písmene. Jem mě mrzí, že se ho snaží dost autorů napodobit.

Kiwisska
09.03.2016

Miluju jeho smysl pro detail, jeho humor i styl psaní..a říkejte si co chcete, ale je to jeden z mála autorů, kteří mě donutí číst klidně celou noc, jen abych veděla, jak to dopadne.

Manyna
08.03.2016

Jak já jsem Dana Browna milovala díky Šifře a Andělům, potom ale napsal Inferno a maličko jsem začala mít pocit, že už to není ono. Zatím ale nad ním nelámu hůl.

zuzana4587
09.02.2016

Líbí se mi Brownův smysl pro detail. Zjišťuje si fakta, která v knize použije. Nejde o slátaninu blábolů, ale děj je promyšlený tak, aby do sebe zapadal jako dílky puzzle. I když jde samozřejmě o fikci. Díky tomu jsem přečetla všechny Brownovi knihy a těším se na další. Jeho knihy mají děj, dobrodružství, zápletku a konec, který Vám vezme dech.

mulderka
17.01.2016

Kvalitní napínavá četba, kterou je dosti těžké odložit před úplným koncem :-) A udělat hlavním hrdinou profesora z Harvardu, zabývajícího se oborem tak málo známým jako symbolologie, byl tah, který se vyplatil. Díky tomu jsem se dověděla věci netušené :-) a občas se i hlubší filozofická myšlénka mihne...
V podstatě jediné, co mi na knížkách DB maličko vadí, jsou občas dost ujeté nápady typu skok z helikoptéry s kusem plachty místo padáku... a to na minuty rozpočítané šílené tempo děje by se taky v reálu nedalo stíhat. Když před těmito detaily zavřu všechny oči, je to super čtení a DB si řadím do své thrillerové TOP 5 vedle Reillyho, McDermotta a Rollinse... a málem bych zapomněla na Davida Morrella!!

nursejane
07.01.2016

Moje první knížka Andělé a démoni mě opravdu dostala a přečetla jsem všechno a vždycky byla nadšená.

Jury
29.10.2015

At si říká kdo chce co chce...pro me je to nejlepší autor...knihy co pise presne odrazeji věci co me zajimaji a vždy od nich dostanu to co ocekavam...pral bych si, si s timto clovekem jednou sednout a popovídat si o jeho tvorbe a samozrejme ho požádat o podpis :D ...nemuzu se dočkat jeho další knihy :)

natkaf
28.10.2015

Toho autora miluju. Píše tak strhujícím způsobem, že mi vždy dělá obrovský problém odpoutat se od čtení. (,,Už jenom jednu kapitolu a musím jít spát.´´ :D) Už se těším na novou knihu, nejspíš z Prahy, ale nevím, jestli zvládnu ty čtyři roky čekání :D.

stju
17.08.2015

Někde jsem četla, že Dan Brown byl na návštěvě Prahy a sbíral tu materiál pro novou knihu. Bylo by úžasné číst ji a znát reálná místa, ve kterých se děj odehrává. Taková Kampa, Josefov, Chrám sv. Víta a...

Maus
28.07.2015

Můj druhy nejoblíbenější autor hned po Kingovi. Dokáže vymyslet krásné knížky s napínavým dějem a krásně je umí propracovat. Už se těším na jeho další knížku, i když to si ještě počkám(e). :)

Azizi
23.05.2015

Autor, ktorý dokáže zaujať masy. To nepopierateľne. Jeho knihy sú plné napätia a písané relatívne jednoduchým spôsobom. Ale je pravda aj to, že za jeho dielami zjavne stojí aj obrovské množstvo úsilia a študovania faktov. Teda nie je to zďaleka iba fantázia a fikcia (ako napr, v prípade S. Kinga). Myslím, že najväčšou jeho devízou je, že dokáže podať už aj tak mimoriadne zaujímavé témy ešte zaujímavejším spôsobom.

25veronika3
31.03.2015

Přečetla jsem vše a jedním dechem. Nevím, co říct. Snad jen: Bravo :) Těším se na další pokračování s Robertem.

Danielka001
28.03.2015

Můj oblíbený, četla jsem vše (až na digitální pevnost, která byla trochu "z jiného soudku" se mi líbily knihy všechny) - až na jeden moment, kdy jsem se nad knihou opravdu pozastavila (pan Langdon skáče z letadla), jsem byla vždy s četbou spokojená...

šošana-lilie
24.03.2015

O Danu Brownovi jsem se dozvěděla od mé tety pomocí filmu,který mne velice zaujal.Píše božsky,ale mám zatím přečtenou jednu jeho knihu,ale to nějak doženu.
V jeho podání mám někdy problém rozpoznat historii od fikce.Ale jinak jsou to skvělé příběhy.:)

Jajulena
04.03.2015

U jeho knih vždy zvažuji v kterých místech je ta pravá pravda. Navíc v jeho podání je pro mě historie nějak víc poutavá a zábavná.

wiix
20.01.2015

Obdivujem ho najmä kvôli historickám a iným zaujímavým vsuvkám, ktorými obohacuje dej svojich kníh.

Vaamoz
17.12.2014

Extrémně dobrý spisovatel.

Deni1804
14.12.2014

Veľmi dobrý spisovateľ. Jeho knihy sa čítajú na jeden dych. Teším sa na jeho ďalšie romany

Jančislava
27.11.2014

Jeho knihy se mi většinou líbí. Ráda je čtu a u většiny po přečtení ještě přemýšlím o tom, co jsem se dověděla.

Delinda
19.11.2014

Naprosto skvělý spisovatel, jehož díla čtenáře naprosto pohltí.

takana
03.11.2014

Vynikající spisovatel, jeden z mích oblíbených autorů.

mája1970
21.10.2014

Hodně dobrý spisovatel

krabat
01.10.2014

Ja jeho knihy take miluju neda se od nich odtrhnout ale Eco je taky fajn

Betka175
06.08.2014

Můj neoblíbenější autor :-) jeho knížky mají čestnou poličku v mé knihovně, jediný autor u jehož děl nejsem schopná přestat číst dokud danou knížku nedočtu. Většinou čtu jedním dechem den a půl v kuse, abych věděla jak to dopadne, a pak třeba za 14. dní se ke knížce vrátím a přečtu si ji celou znova, pěkně pomalu, abych si ji pořádně užila a mohla se tak znovu zapojit do pátrání po boku sympatického Roberta Langdona :-)