Dan Brown

americká, 1964

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Populární knihy

/ všech 12 knih

Komentáře (88)

jandomi10
jandomi10
16.09.2023

Nejaké info, či chystá nového Langdona?

Lele61
Lele61
02.07.2023

Skryté symboly, šifry, tajemná atmosféra, narůstající napětí a rychlý a překvapivý děj jsou hlavními přednostmi knížek Dana Browna. To vše umístěno do mimořádně atraktivních kulis a v rámci určitých historických událostí. Jeho hlavní postavu Roberta Langdona jsem si skutečně velmi oblíbil.


Ira13
Ira13
13.09.2021

Tak tento pán je Pan spisovatel. Jeho knížky mají napětí, zajímavosti, řešení záhad. Škoda, že jich nenapsal víc

Sklenička
Sklenička
30.03.2021

Autor bravurně spojující fakta s fikcí, svým zaměřením na šifry, symboly, historii, alternativní historii našel díru v trhu. Co vyšla u nás Šifra mistra Leonarda, s podobnou literaturou jako by se roztrhl pytel. Jeho mystery-thrillery s Robertem Langdonem mají jedinou vadu - jedou podle stejného vzorce. Pokud si tedy chcete vychutnat všechny jeho knihy, dejte si mezi nimi určitý časový odstup.

monkal
monkal
22.03.2021

Co k tomuto autorovi napsat? Starší knihy (Andělé a démoni, Šifra mistra Leonarda, Anatomie lži) se mi celkem líbili a autor v nich otvírá celkem zajímavé myšlenky. Anatomie lži je klasický politický thriller, ostatní dvě otvírají dosti zajímavé myšlenky z dějin lidstva, ale také se jedná o thrillery.
Čtenář bohužel záhy zjistí, že autor má pouze jednu dějovou konstrukci, kterou používá, takže v dalších knihách není problém odhalit, kdo je hlavní padouch apod. Počínaje knihou Ztracený symbol jsem autora přestal sledovat, protože mě jeho knihy vysloveně nudily a přestal jsem se o něj zajímat. ¨
Brown je poměrně typickým autorem posledních cca 15ti let. Jeho knihy jsou masivně podporovány marketingem, k jejich popularitě nepochybně přispělo i filmové zpracování některých děl v čele s velkými hvězdami Hollywoodu (Hanks apod.), ale ve skutečnosti je to jen další z průměrných autorů, kterých jsou na trhu desítky a přesto dokáže na své průměrnosti velmi dobře vydělávat a jeho knihy jsou označovány za bestselery, i když se na trhu najde řada talentovanějších nebo zajímavějších autorů a jejich děl.

Simix.š
Simix.š
19.08.2020

Dana Browna jsem objevila relativně pozdě. Když byl boom okolo filmu, tak mě, jako čerstvou puberťačku, vůbec nezajímal. Viděla jsem ho později, až jsme brali Leonarda ve výuce na střední a to jen proto, že mě zajímal víc Leonardo než samotný film. Film se mi líbil, tak jsem naběhla do naší dědinské knihovny a začala číst Langdonovskou sérii pěkně popořadě od Andělů. Ze série se mi asi nejvíc líbily právě Andělé, Ztracený symbol jsem nudou ani nedočetla ..... Inferno bylo fajn, nemělo už nic společného s katolíky, jako předchozí dva díly, což byla vítaná změna a líbila se mi docela reálná zvrácená myšlenka.

Metroušek
Metroušek
04.07.2020

Klobouk dolů před Mistrem Brownem! Prodat prakticky stejnou osnovu tolikrát, a za tolik peněz, to je opravdu kumšt. Umění to pochopitelně není, a filmy na základě jeho dílek jasně ukázaly, o jak podřadnou, nanejvýš průměrnou literaturu, dělanou výlučně na efekt, se jedná. Jenže svět chce být klamán, a tak tady pana Browna máme. Také jsem přispěl svým dílem, koupil jsem si čtyři originální anglické verze jeho prvních čtyř románů. Víc už opravdu nepřispěji. Je to fakt na jedno brdo. Třeba to jednou i jeho fanouškové pochopí.

Adlinkaa
Adlinkaa
04.07.2020

Na Browna jsem narazila teprve nedávno. Ale už jsem od něho stihla přečíst všechny jeho knihy, kromě Digitální pevnosti. Na jeho knihách se mi líbí to, že i když v nich velkou roli hraje historie, vždy je přednější příběh. Zatím mě tento autor nezklamal. Každá jeho kniha je jedinečná a velmi čtivá.

petulik330
petulik330
11.06.2020

Knihy jsou skvělé.. mystik, tajemno a tajné spolky, proti kterým jde Roberd Langdon aby odhalil tajemství.
Pro mě je asi nejlepší jeho kniha Šifra mistra Leonarda a Andělé a démoni. Církvi, ale museli vztávat vlasy hrůzou z toho co pan Brown piše.

Aeon
Aeon
24.05.2020

toto bola moja prva kvazi seriozna literatura ktoru som cital ked som mal 13nast :) tam mi to davalo zmysel, dnes by som o jeho knihy nezakopol

Martiiiik
Martiiiik
21.02.2020

Také mám autora moc ráda, ale upřímně Počátek mi přišel hrozný a ani Ztracený symbol mě moc nenadchl.. nevím proč, ale mojí nejoblíbenější knihou je Digitální pevnost.. ale i přes sestupnou tendenci už se moc těším na další knihu :-)

cheegen
cheegen
05.07.2019

Knihy D. Browna jsou fantastické, napětí, tajemno a mystický reálně psané. Výborně do detailu promyšlené, a pro čtenáře nesmírně poučné. Věda a náboženství, konspirační teorie, zkorumpovaná církev. Pravda nebo fikce? Mistře D. Browne, měl bych hodně otázek!

postrach
postrach
16.03.2019

Dan Brown si mě získal knihou Šifra mistra Leonarda.Líbí se mi -napětí. tajemno a to.že nevím.jestli se jedná o pravdu nebo fikci.Autor umí přesvědčit čtenáře.aby četli dál......

hroneczek
hroneczek
05.03.2019

Občas si musím říci: "Je to jen kniha. Tolik štěstí by ve skutečnosti hlavní hrdinové nemohli mít." Ale i tak jsou jeho knihy skvělé, reálně psané, výborně do detailu promyšlené, navíc nesmírně poučné.

Jaruš7
Jaruš7
13.12.2018

Neodbytně se mi vnucuje u jeho iniciál švabachem psaný a ohněm vystínovaný titul " Světlonoš."

Sasanka173
Sasanka173
22.10.2018

Hezky a čtivě píše a jak vidno, stále hledá tu pravdu...

Kuža007
Kuža007
16.10.2018

Můj nejoblíbenější autor v sekci konspiračních teorií. Stvořitel nepřekonatelného Roberta Langdona. Co jedna jeho kniha, to kritika zkorumpované části církve. Správný spisovatel.

Judi007
Judi007
30.08.2018

Za mě nejlepší autor. Jeho knihy miluji a zatím mě ani Andělé a démoni (čtení už potřetí) neomrzeli a myslím, že ani neomrzí. Skvělý autor!

stju
stju
01.03.2018

Tak podruhé-chci být dobrý prorok. V rozhovoru pro "Dnes magazín" (1. 3. 18) Dan Brown odpověděl na otázku, kam zasadí svoji další knihu a zda uvažuje o Praze takto: "Tak to zkuste (lobovat za Prahu), ale nebudete mít těžkou práci. Protože Praha se mnou opravdu zamávala. Cítil jsem v ní mystiku a pamatuju si na ten moment, jak stojím na Karlově mostě, dívám se na řeku a protilehlé domy, za mnou je Pražský hrad a mně to přijde tak neskonale krásné, že si připadám jako ve filmu, ani nikoliv ve skutečnosti." (Sice mě trochu zklamalo, že Dan Brown vybral většinou jiné destinace než já, ale snad se s tím srovnám...ad.stju 17. 8. 15)

ddkk
ddkk
28.02.2018

V roce 2013 v jednom z rozhovorů pro Le Figaro odpověděl se smíchem na dotaz novinářů, zda otázky, které se prolínají jeho knihami, souvisejí s jeho touhou vyrovnat se s náboženským vzděláním - protestantským - kterého se mu dostalo, takto:

"Možná. Ale v mé rodině byla debata otevřená. Například jako dítě jsem nevěděl, jestli musím věřit příběhu o Adamovi a Evě nebo evoluční teorii. Zeptal jsem se našeho pastora, který mi řekl, že by se malí chlapci neměli o takové věci zajímat. Vůbec jsem nebyl s jeho odpovědí spokojený a když jsem se zeptal rodičů, řekli mi -, Nemáme odpověď, ale mluvme o tom. A takové jsou mé knihy, je to hledání. Ani já nemám všechny odpovědi, mám jen všechny otázky!"
http://www.lefigaro.fr/livres/2013/05/23/03005-20130523ARTFIG00632-dan-brown-je-n-ecris-pas-pour-les-prix-litteraires.php

MihiJiri
MihiJiri
20.02.2018

Jeden z nejlepších autorů knih, které jsem kdy četl.
Líbí se mi jeho styl psaní, zejména knihy s Robertem Langdonem.
Každou jeho knihu jsem měl za 7 dní přečtenou, protože mě vtáhla do děje a já ztratil pojem o čase.

ddkk
ddkk
12.02.2018

Dan Brown se ve většině svých knih zabývá rozporem mezi vědou a náboženstvím -zřejmě není proč se tomu divit- jeho otec byl profesorem matematiky a matka varhanicí v kostele...

Kukinka
Kukinka
09.09.2017

Četla jsem všechny jeho knihy. Fakt číslo jedna - jeho nejlepší román je pro mě jeho prvotina, tedy Digitální pevnost: Fakt číslo dvě - jeho snad nejhorší kniha ovlivnila můj život. Je to Interno a více se dočtete v mé recenzi.

Briv
Briv
28.08.2017

Dan Brown při psaní používá speciální pomůcku – gravitační boty. Každý den chvilku visí hlavou dolů, a jak sám říká, hodně mu to pomáhá.
Odlehčí mu páteř a krev se mu nahrne do hlavy, takže mozek může lépe přemýšlet. Přirovnává ji k dětskému pohledu na svět. Děti jsou totiž hlavou dolů každou chvíli, na prolézačkách, na stromech, kdežto dospělí už to nedělají. Skrze gravitační boty se může vrátit do dětských let a objevit nové myšlenky a nápady, které předtím neviděl.

pepajdag1
pepajdag1
18.04.2017

Ikdyž mám málo času,všechny tyto knihu jsem přečetl za necelé 2 měsíce.bez komentáře!!

Hanjimka
Hanjimka
15.04.2017

jeden z mála autoru, jehož všechny knihy mám doma a těším se na další. Čitelné, napínavé, zajímavé. Styl psaní, znalost prostředí a přehled zajímavostí mě dostanou. A Napínavé to je od počátku do konce.

hannah2000
hannah2000
11.03.2017

Na webu Dana Browna je uvedeno, že napsal další román s Robertem Langdonem. Thriller s názvem Origin. Román vyjde v USA a Kanadě 3. října 2017 a bude k dispozici také jako ebook a audiokniha. Takže se můžeme těšit a čekat, kdy kniha bude přeložena do češtiny :-).

Jane007
Jane007
16.05.2016

Přečetla jsem všechny jeho knížky a hrozně ráda se k nim vracím. Přestože je to napínavé, vždy si u toho odpočinu a pobavím se. Líbí se mi, jakým způsobem si hraje se skutečnou historií a trochu si ji i upravuje. Je úžasné, jak jeho knihy zvedají návštěvnost měst, ve kterých se odehrávají jeho romány.

Tarrina
Tarrina
04.04.2016

Miluju jeho styl psaní a obrovský přehled, co se historických, náboženských, technických, apod. detailů týče, smysl pro příběh, který upoutá od prvního do posledního písmene. Jem mě mrzí, že se ho snaží dost autorů napodobit.

Kiwisska
Kiwisska
09.03.2016

Miluju jeho smysl pro detail, jeho humor i styl psaní..a říkejte si co chcete, ale je to jeden z mála autorů, kteří mě donutí číst klidně celou noc, jen abych veděla, jak to dopadne.