Koupit knihy

Dan Brown

americká, 1964


Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 12 knih

Komentáře (86)

Ira13
13.09.2021

Tak tento pán je Pan spisovatel. Jeho knížky mají napětí, zajímavosti, řešení záhad. Škoda, že jich nenapsal víc

Sklenička
30.03.2021

Autor bravurně spojující fakta s fikcí, svým zaměřením na šifry, symboly, historii, alternativní historii našel díru v trhu. Co vyšla u nás Šifra mistra Leonarda, s podobnou literaturou jako by se roztrhl pytel. Jeho mystery-thrillery s Robertem Langdonem mají jedinou vadu - jedou podle stejného vzorce. Pokud si tedy chcete vychutnat všechny jeho knihy, dejte si mezi nimi určitý časový odstup.

monkal
22.03.2021

Co k tomuto autorovi napsat? Starší knihy (Andělé a démoni, Šifra mistra Leonarda, Anatomie lži) se mi celkem líbili a autor v nich otvírá celkem zajímavé myšlenky. Anatomie lži je klasický politický thriller, ostatní dvě otvírají dosti zajímavé myšlenky z dějin lidstva, ale také se jedná o thrillery.
Čtenář bohužel záhy zjistí, že autor má pouze jednu dějovou konstrukci, kterou používá, takže v dalších knihách není problém odhalit, kdo je hlavní padouch apod. Počínaje knihou Ztracený symbol jsem autora přestal sledovat, protože mě jeho knihy vysloveně nudily a přestal jsem se o něj zajímat. ¨
Brown je poměrně typickým autorem posledních cca 15ti let. Jeho knihy jsou masivně podporovány marketingem, k jejich popularitě nepochybně přispělo i filmové zpracování některých děl v čele s velkými hvězdami Hollywoodu (Hanks apod.), ale ve skutečnosti je to jen další z průměrných autorů, kterých jsou na trhu desítky a přesto dokáže na své průměrnosti velmi dobře vydělávat a jeho knihy jsou označovány za bestselery, i když se na trhu najde řada talentovanějších nebo zajímavějších autorů a jejich děl.

Simix.š
19.08.2020

Dana Browna jsem objevila relativně pozdě. Když byl boom okolo filmu, tak mě, jako čerstvou puberťačku, vůbec nezajímal. Viděla jsem ho později, až jsme brali Leonarda ve výuce na střední a to jen proto, že mě zajímal víc Leonardo než samotný film. Film se mi líbil, tak jsem naběhla do naší dědinské knihovny a začala číst Langdonovskou sérii pěkně popořadě od Andělů. Ze série se mi asi nejvíc líbily právě Andělé, Ztracený symbol jsem nudou ani nedočetla ..... Inferno bylo fajn, nemělo už nic společného s katolíky, jako předchozí dva díly, což byla vítaná změna a líbila se mi docela reálná zvrácená myšlenka.

Metroušek
04.07.2020

Klobouk dolů před Mistrem Brownem! Prodat prakticky stejnou osnovu tolikrát, a za tolik peněz, to je opravdu kumšt. Umění to pochopitelně není, a filmy na základě jeho dílek jasně ukázaly, o jak podřadnou, nanejvýš průměrnou literaturu, dělanou výlučně na efekt, se jedná. Jenže svět chce být klamán, a tak tady pana Browna máme. Také jsem přispěl svým dílem, koupil jsem si čtyři originální anglické verze jeho prvních čtyř románů. Víc už opravdu nepřispěji. Je to fakt na jedno brdo. Třeba to jednou i jeho fanouškové pochopí.

Adlinkaa
04.07.2020

Na Browna jsem narazila teprve nedávno. Ale už jsem od něho stihla přečíst všechny jeho knihy, kromě Digitální pevnosti. Na jeho knihách se mi líbí to, že i když v nich velkou roli hraje historie, vždy je přednější příběh. Zatím mě tento autor nezklamal. Každá jeho kniha je jedinečná a velmi čtivá.

petulik330
11.06.2020

Knihy jsou skvělé.. mystik, tajemno a tajné spolky, proti kterým jde Roberd Langdon aby odhalil tajemství.
Pro mě je asi nejlepší jeho kniha Šifra mistra Leonarda a Andělé a démoni. Církvi, ale museli vztávat vlasy hrůzou z toho co pan Brown piše.

Aeon
24.05.2020

toto bola moja prva kvazi seriozna literatura ktoru som cital ked som mal 13nast :) tam mi to davalo zmysel, dnes by som o jeho knihy nezakopol

1