Inferno

od:


KoupitKoupit eknihu

Dan Brown se vrací novým thrillerem Inferno, který je pokračováním světových bestsellerů Šifra mistra Leonarda, Andělé a démoni a Ztracený symbol. Ve svých románech Dan Brown mistrně spojuje nejzajímavější záhady historie umění s po věky fascinujícími symboly a šiframi. Robert Langdon se tentokráte ocitá v srdci Itálie, kde studuje mnoha záhadami a tajemstvími opředený rukopis – Danteho Peklo (Inferno). Musí se postavit tváří v tvář soupeři, který ho zavede do světa klasického umění, tajných chodeb a futuristických zbraní. Klíč k nezodpovězeným otázkám je skryt mezi řádky Danteho pekla a Langdon se opět vrhá do boje s časem, aby odvrátil zkázu, která světu hrozí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/151700/robert-langdon-inferno-bmH-151700.jpg 4.23231
Série:

Robert Langdon (4.)

Orig. název:

Inferno (2013)

Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Argo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (655)

Přidat komentář
jack007
včera

Jak jsme u Browna zvyklí, je příběh napínavý od začátku do konce, vyplněný zajímavostmi z dějin umění a různých sakrálních staveb. Čte se to jedním dechem. Ale jednu věc nemohu Brownovi odpustit, a to se týká i jiných jeho děl. Zřejmě pro zvýšení atraktivity děje v určitém momentě dojde k tomu, že ze spojence se stane protivník a obráceně. Najednou je všechno naruby, zpětně se musí objasňovat motivace postav, nemocnice nebyla nemocnice, ale naaranžovaný pokoj, "doktor" měl nalepené vousy atd. atd. Tenhle detail bohužel hodnotu jeho příběhů - alespoň pro mne - velmi podstatným způsobem snižuje.

DuchDoby
13. lednaodpad!

Dan Brown je jen lidový vypravěč naprosto podprůměrných pohádek. Kniha Inferno není vyjímka. Jedná se o ( opět ) příběh opřený o zaáhady a tajemství, které jsou naprosto nesmyslné.
Pokud chcete promarnit čas, klidně si to přečtěte. Pokud neradi marníte čas, tak se té knize velkým obloukem vyhněte, protože to je prostě slátanina.

marcela4349
05. ledna

Inferno je další dobrá kniha od tohoto autora - moc se těším na jeho další díla ????

sheldon8410
31.12.2018

První kniha, kterou jsem od Dana Browna četla. Přečtená jedním dechem, od začátku do konce napínavá.

rutto45
27.12.2018

Musím povedať len jedno: námet sa mi páčil. Nenásilný vírus, (alebo baktéria, nespomínam si) ktorý sterilizuje 1/3 ľudstva je vskutku elegantné riešenie zredukovania populácie. Avšak už v tomto diele začínam značne badať istú repetitívnosť a už teraz viem, že nasledujúce dielo sa mi bude čítať s istou neochotou.

Diametrálny koniec vo filme prekvapil a dosť nahneval.

denniys
22.12.2018

Kniha je dobra,ma stejnou kvalitu,ne-li vyssi nez predchozi dily,rozhodne jsem se nenudila a byla napnuta jako struna a moooc opravdu mooc me potesil konec..ten je proste vyborny :) pred par dny jsem videla film a ptam se jen "coze?" a "proc?"..tak skvelou predlohu takhle zprznit :( to opravdu kazdy americky film musi koncit happyendem?? Ted mi kamaradi,kteri videli film,fakt neuveri,ze knihu povazuju za perlicku :D

Atlantis
20.12.2018

Příšerná kniha, která mě utvrdila v tom, že Brown svoje knihy píše už několik let podle jedné šablony. V každém dílu série s Robertem Langdonem se totiž ukáže, že jedna z kladných postav je záporák. Takže vy čtete Inferno, tento fakt máte v hlavě a už jenom čekáte, kdo to bude tentokrát a jaká bude jeho pitomá motivace. Příběh celkově je neskutečně unylý a nudný, zajímavosti (oproti například Andělům a Démonům) prakticky neexistující. Inferno byla s největší pravděpodobností poslední Brownova kniha, kterou jsem četl. Na další už nemám sílu.

eliska2669
19.12.2018

Jak neočekávané, RL v tvídovém saku, pohledný, čahoun (180 cm je čahoun, jo? Aha), s hustou kšticí, nabalí krásnou blondýnku S VOSÍM PASEM A S IQ 208! To už je parodie sama na sebe.
Nicméně je to zábavný, první tři čtvrtiny mě bavily asi víc než Šifra a Andělé, nejspíš proto, jak jim ty útěky hezky vycházely a nikdy nepřišli na nějaký místo pozdě, a nikdo tam nebyl mrtvej...
Ale ten konec to rozsekal. Všechno byla jen iluze, Roberte, nebyla to nemocnice a ten doktor neumřel a ten kdo vypadal jako zlej je vlastně hodnej a kdo byl hodnej ten je zlej a pak se to ještě třikrát změní a mor vlastně není mor...
Fakt,tyhle konce mě dokážou pohodit. Chcípám.

Alex.rrr
24.11.2018

Kniu bych řadila k těm lepším, i když Brown píše podle stejného vzorce, jeho knihy mě baví :). Příběh profesora s amnézií, který prožívá akčnínpříběh ve Florencii, kde čelíhrozícímu nebezpečí pandemie stojí za přečtení.

MartinL
14.11.2018

Ukrutně nudné a 100x opakované. Šifra byl vrchol, od té doby jde Brown z kopce, ale tohle je přímo pád z útesu do hlubin.

Zhruba od poloviny knihy čteno stylem "půl stránky četba, 3 stránky rychlé otočení". Při zbývajících posledních 100 stranách se už ani to nedalo, nakonec jsem otráveně nalistoval na posledních 5 stran a ukončil to trápení. Kniha mě absolutně nedokázala vtáhnout do děje, překombinované postavy a jejich prapodivné motivy, rádoby šokující zvraty.

S Robertem Langdonem jsem tímto definitivně skoncoval, až bude příště zachraňovat svět, budu doufat že při tom sám zhyne.

trudoš
28.10.2018

Začnu pozitivy. Parádní úvod, který bezesporu patří k tomu nejlepšímu v celé sérii. Perfektní stylistika akčního vyprávění, kdy je každá věta pečlivě volena tak, aby člověka nutila k přečtení další. Několik zajímavých pozastavení nad budoucností planety Země.
Pak už však u mě převažují negativa. Dan Brown je po všech těch letech předvídatelný jak zákon káže, přičemž jeho triky byly otřepané už v době jeho největší slávy. Proto málokomu nedocvakne, že skutečnosti, jak jsou předkládány, jistě nebudou takové, jak se tváří, a že masky komparzistů dříve nebo později půjdou dolů a odhalí se jejich skutečné uplatnění v dramatu. Hodně je tu přitom znát nucené našroubování Roberta Langdona coby představitele hlavního hrdiny, protože jeho postava příliš smyslu nemá. Ve výsledku konspirační teorie všeho všudy žádné, historické zajímavosti taktéž, vyvrcholení nečekaně odfláknuté a jen v závěru se mihne docela povedený sci-fi motiv, který se může - ale taky nemusí - odrazit na dalším pokračování.

whack
25.10.2018

Bertrand Zobrist sa mýlil - štyri miliardy sú stále veľa. Neviem, prečo to robil všetko tak komplikovane, mohol to predsa vypustiť rovno a bez šifier - symboliky v deji sa mi páčia, ale tu ich bolo príliš. Stačilo, keby sa viac zaoberal ekologickou škatuľkou, ktorou svoje počínanie obalil. Prečo sa tam vôbec spomína peklo a Satan - čo s tým tieto veci majú spoločné? Kontrola pôrodnosti je predsa vec stará ako samo ľudstvo. Že preľudnenie vedie ku katastrofám, vedia aj pralesné národy - iba my v modernom, prehumanizovanom svete tieto fakty pošpiňujeme x-krát manipulačne prekrútenými a zdémonizovanými múdrosťami Thomasa Malthusa a iných.

Sienna bola moja obľúbená postava od začiatku až do samého konca. Dajú sa k nej vybudovať veľké sympatie a ľahko ju porozumieť. V porovnaní s filmom je vykreslená v oveľa pozitívnejšom svetle a to je fajn, pretože nič nie je čiernobiele. Odpovede začne zodpovedať kapitolou 99, ktorá (o 62 strán neskôr) vyústi v kľúčové rozhodnutie Elizabeth z WHO: „Možno proti tomu ani nebudeme chcieť zasahovať.“ Situácia si žiada riešenie. To, že zopár ľudí by bolo neplodných, neznamenalo by z nijakého pohľadu "záknik sveta".

„Každá čiara na (demografickom) grafe stúpa úmerne k jednej hodnote - hodnote, o ktorej sa všetci boja diskutovať. O počte obyvateľov v globálnom meradle! Ak chcete viac čistej vody na hlavu, potrebujete menej obyvateľov na Zemi. Ak chcete znížiť emisie motorových vozidiel, potrebujete menej šoférov. Ak chcete doplniť ryby v moriach, potrebujete menej ľudí, ktorí ich jedia! Otvorte oči! Sme na pokraji, a vaši svetoví vodcovia sedia v zasadačkách a objednávajú štúdie o sociálnej energii, recyklovaní a hybridných automobiloch. Ako to, že to nevidíte? Rozpad ozónovej vrstvy, nedostatok vody a znečistenie ovzdušia nie sú choroby – sú to symptómy. Chorobou je preľudnenie. Ak nezaútočíme na preľudnenosť priamo, nerobíme nič viac, iba prikladáme náplasť na rýchlo rastúci rakovinový nádor. Niekto sa musí pustiť do tejto vojny.“ (Zobrist)

Sasanka173
22.10.2018

Hezky a čtivě píše a jak vidno, stále hledá tu pravdu...

Šnek86
27.09.2018

Četl jsem před pár lety, ale apocalyptická vize světa, tak jak bych si ji i představoval.
Člověk má pak i nutkání na přečtení Božské komedie, což jsem i zkusil, ale neprokousal jsem se víc než pár zpěvy.Kniha se mi líbila.

Drgajda
14.09.2018

Za me zatim nejhorsi kniha od Browna, a to diky zaveru. Zapletka a vsemozne zvraty v deji super, ale ten ten konec??? Cekala jsem tedy daleko horsi hruzu, pred kterou hlavni hrdinove zachrani (anebo taky ne) cely svet... :-D

DarylDixon
11.09.2018

Někdy jsem měl pocit, že už jsem to četl. A není se co divit. I když se pan Hnědý snaží příběh posouvat dál, je někdy nutné se vrátit. Peklo je to v tom, že opravdu to pak budí pocit známosti. Příběh je však zase napínavý, plný záhad a tajemna.

miloslava1386
07.09.2018

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. velmi čtivá.

Michal156
20.08.2018

Po Šifře mistra Leonarda mě tato kniha o profesorovi Langdonovi bavila nejvíce. Téma knihy je zmačně aktuální a velice zajímavé. Kniha je plná pro mě nečekaných zvratů. Do všech destinací, kde se odehrával děj bych ihned jel na dovolenou.

Samsonight
17.08.2018

Moje prvotní nadšení Langdonem se rozplývá a už mě nebaví ty lehce odhadnutelné zvraty, dramatické útěky a pronásledování. Špatné to není, ale v sadě spolu s ostatními knihami mě to trochu unavuje.

SUC185
08.08.2018

Za mě asi nejlepší knížka ze serie o Roberu Langdonovi (Počátek jsem ještě nečetl). Jen jsem měl problém s tím, že jsem hned po sobě přečet Anděle a démony, Šifru a i Ztracený symbol, tak jsem spoustu zvratů očekvál.

jana277
30.07.2018

Robert opäť zachraňuje svet... Námet je skutočne alarmujúci problém ľudstva. Niečo z obsahu pritiahnuté za vlasy, ale čítalo sa veľmi dobre.

xjitule
24.07.2018

Naprosto boží kniha a opravdu klobouk dolu. Jednoznačně jedna z nejlepší knih o Robertu Langdonovi. Konec jsem opravdu nečekala a nakonec jsem se nad celou knihou musela pozastavit a popřemýšlet, že má do sebe více než se na první pohled zdá. Prostě aktuálnější konspirační teorie rozložená na 442 stránkách.

kolacky
20.07.2018

Mně to přišlo krapet přitažené za vlasy. Ne to téma, to je bohužel dost aktuální. Ale ty přeběhy, přelety, převozy, ztráta paměti, ze zločince zachráncem, génius, který vynalezl TAKOVÝ virus... nevím. Nijak zvlášť mě to nenadchlo.

ajasin
17.07.2018

Doporučuji každému, kdo se chystá na návštěvu Florencie, Benátek nebo Istanbulu. Pár zajímavých poznatků o místních nejznámějších památkách z knihy načerpáte. Příběh je klasický Brown - oddychové, napínavé čtení.
Ovšem filmové zpracování je katastrofa. To pro mě bylo velkým zklamáním. Díky bohu, že jsem si nejdříve přečetla knihu.

MesLivres
12.07.2018

Čtivá napínavá knížka ideální na dovolenou. Já už se díky ní chystám do Florencie :)

danny_21
11.07.2018

Inferno je o něco povedenějším dílem než předchozí Ztracený symbol, nejspíš hlavně díky aktuálnímu populačnímu problému a pravděpodobných následcích pro nenasytnou civilizaci v následujících dekádách. Jinak si samozřejmě Brown frčí ve svých zajetých kolejích plných symboliky v textech ( tentokrát Dantovo Peklo ), památkách, sem tam přihodí pár twistů ( v tomto případě tam byly 2 hodně povedené ) a samozřejmě všemu vévodí dvojice Langdon + lepá děva. Nicméně víc než 3 hvězdy si u mě Brown nevyslouží a to díky tomu, že a) motivace autora relikvie složitě šifrovat, pozměňovat nápovědy a nutit všechny poletovat Itálií, když stejně byla v plánu distribuce vysvětlujícího videa do médií je těžko uvěřitelná a za b) celková forma konspirační zápletky několika stran ve výsledku vyzní komicky místo aby překvapeně šokovala - 70 %

sinfulka
10.07.2018

"Nejtemnější místa v pekle jsou vyhrazena těm, kdo si v časech mravní krize zachovávají neutralitu."

Knížka byla super, už se těším až navštívím Florencii! Určitě brzy sáhnu po další knize od Browna.

Marekh
05.07.2018

Kniha byla plná napětí, akčních scén, nechyběly zde popisy kulturních památek ve Florencii, Benátkách a Istanbulu. Knihy obsahovala také plno zvratů, konec byl překvapivý a k zamyšlení. Kniha byla obsáhlá, někdy se mírně vlekla, ale celkově se četla dobře.

Citáty z knihy, které mne oslovily:

Nejtemnější místa v pekle jsou vyhrazena těm, kdo si v časech mravní krize zachovávají neutralitu.

Připadá mi, že máš nutkavou potřebu neustále přemýšlet sama o sobě a řešit, kam na tomhle světě patříš.

Sharru-ken
27.06.2018

Další Brown. Zase to samé v bledě modrém, ale to nevadí. Opět velmi poutavé rozkrývání záhady krůček po krůčku a když se to zadrhne, přijde odněkud nová informace a jede se dál. Zní to sarkasticky, ale ono to funguje, čte se to dobře a on si u toho člověk i zapřemýšlí... Boužel hlavní zápletka není až tak rozpracována. Jsou tam nějaké názory na dané téma, ale chybí mi hlubší analýza.

Sedlmajerka
22.06.2018

Užila jsem si prima víkend v Itálii.
Četla jsem ilustrované vydání, čímž byly popisy míst a uměleckých památek ještě umocněny. Jinak příběh mě celkem zklamal a po čase asi zapomenu, ale už vím, kam pojedu příští rok na dovolenou.