Inferno

Dan Brown se vrací novým thrillerem Inferno, který je pokračováním světových bestsellerů Šifra mistra Leonarda, Andělé a démoni a Ztracený symbol. Ve svých románech Dan Brown mistrně spojuje nejzajímavější záhady historie umění s po věky fascinujícími symboly a šiframi. Robert Langdon se tentokráte ocitá v srdci Itálie, kde studuje mnoha záhadami a tajemstvími opředený rukopis – Danteho Peklo (Inferno). Musí se postavit tváří v tvář soupeři, který ho zavede do světa klasického umění, tajných chodeb a futuristických zbraní. Klíč k nezodpovězeným otázkám je skryt mezi řádky Danteho pekla a Langdon se opět vrhá do boje s časem, aby odvrátil zkázu, která světu hrozí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/151700/robert-langdon-inferno-bmH-151700.jpg 4.22942

Robert Langdon (4.)

Inferno (2013)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Argo

jahex
včera

Po velkém zklamání ze Ztraceného symbolu, mě tohle zase nakoplo. Langdon, světová zkáza, Dante a překvapivý závěr. (I když jsem padoucha odhalil vcelku záhy, tak takovýhle konec jsem nečekal.)

Martink@

Stále jsem se Brownovi vyhýbala, už několik let, kolem jeho knížek kroužím a nečtu. Brala jsem ho jako takovou jistotu, že se k jeho knížkám propracuju, až "nebude z čeho vybírat." Takže teprve teď jsem přečetla první jeho knihu a to Inferno. Z jeho tvorby mě zajímalo nejvíc a nezklamalo. Tím, že jsem četla zatím pouze tuto jedinou, nemohu srovnávat, co tady někteří píšěte, že se opakuje styl jeho psaní a průběh děje. Příběh byl možná chvílemi přitažený za vlasy, všichni tak geniální... :-) Ale což, budiž jim, to přáno. Kupodivu mě ani tak moc nevadilo a nebrzdilo popisování památek, tušila jsem, že toho tam bude vícero a počítala jsem s tím předem. Nevím proč, ale nezařadila bych Inferno mezi thrillery, prostě mi to tam nepasuje. Chystám se na Andělé a Démoni a jsem zvědavá jaká bude.

yerisley

Pokud mohu posoudit jeho knihy, tak Inferno a Andělé a Démoni nejlepší. Takže já byla z Inferna nadšená a zhltla jsem jí hodně rychle. Některá ta místa jsem sama navštívila, takže jsem ten příběh úplně viděla. Určitě doporučuji.

Veronika33

Toto bola najslabšia kniha od Dana Browna. Vôbec som sa nevedela začítať (aj napriek tomu, že som bola práve vtedy v Benátkach, atmosféra z knihy ma nevtiahla). Knihu som však prečítala, ale neužila si ju, sklamala ma.

PokyHiro

Pro mě totální bomba, kterou jsem přečetl jedním dechem po jejím otevření. Zápletka velmi chytlavá, ovšem hlavní lákadlo je podle mě zapojení tématu otázky přelidnění planety, o které se bohužel příliš nemluví. Doufám tedy, že kniha podněcuje k přemýšlení o tomto problému a hledání řešení, které bude ještě lepší než to Zobristovo.

Nikolas0311

Andělé a démoni a Šifra mistra Leonarda byly úžasné knihy, ale Inferno je předčilo! Příběh sice trochu připomíná původní dva romány, ale bavilo mě to. Byl jsem napnutý až do poslední tečky. Tentokrát se to všechno točí okolo Alighieriho takže se dozvídáme různé zajímavé informace o něm a o jeho Peklu. Kniha řeší také globální problém lidstva přelidnění a pokládá dost zajímavou otázku: "Pokud byste musely zabít půlku lidstva aby lidstvo mohlo přežit budoucí generace, udělali by jste to?"

hancanov

Velice čtivý příběh. Trochu mě štvaly popisy architektur ale kniha se mi moc libila.

Nelasp

No, tato kniha ve mě způsobila opravdové mrazení v zádech. Problém, který řešila, je totiž mnohem konkrétnější a mnohem palčivější než většina spíše nábožensko-filozofických úvah v předchozích dílech (antihmota a její dopad na náboženství, oficiální verze historie vs skutečnost, či samotná úvaha o Bohu) přelidnění je velice palčivým tématem a představa kolapsu lidské rady z důvodu přelidnění je ve spojení s vizemi Dantova Inferna velice znepokojující. Ačkoliv samotné Langdonovo tentokrát ne tak úplně úspěšné tažení za záchranou světa (kupodivu opět v doprovodu inteligentní,krásné a okouzlující ženy se slabostí pro našeho oblíbeného symbologa) bylo dle mého názoru hooodně přitažené za vlasy (záporáci jsou hrdinové, totožné vzpomínky dvou lidí na tutéž konkrétní osobu, celá Langdonova uměle způsobená amnézie), děj vtáhne a pokud se od těch nesrovnalostí umíte oprostit a prostě na Brownovu hru přistoupíte bez zpochybňování, četbu si užijete.

Vlk.kh

Je to o třídu lepší, než autorův Ztracený symbol a nebylo zase tolik míst, kde bych se tolikrát zastavoval nad neuvěřitelností, nebo doslova absurdností některých scén - děj mě více vtáhl a tak jsem neměl čas tolik přemýšlet, nechal jsem se unášet vpřed a tak říkajíc vypnul. Jako oddechovka to šlo, ale že by to bylo něco top a ještě bych se k tomu chtěl v budoucnu vrátit, to ne - skalní fandové pana Browna snad prominou.

barunkaandilek

Typická Brownova kniha, natolik čtivá, že s ní člověk chodí i na zachod.

Etule
26.12.2017

Moc hezky mě autor tahal za fusekli. :D Mám ráda příběhy s Robertem Langdonem a tenhle opět nezklamal. Kniha mě vtáhla do děje a okamžitě jsem pocítila nutkavou potřebu navštívit Florencii a prohlédnout si její krásy.
Příběh mě vtáhl do sebe a nenechal mě ani na okamžik vydechnout. Autor nám vykresluje určitý děj, který pak obrátí úplně jinam a člověk, nebo aspoň já, zůstane chvilku s otevřenými ústy, protože to nečekal. Vskutku velice zajímavá teorie, kterou autor v tomto díle rozvinul, dost možná řešení onoho palčivého problému. Kdo ví, třeba už se to i stalo a nikdo o tom neví. ;)
Těším se na další díl, který má vyjít.

Carra
18.12.2017

Velice čtivé, příběh mě okamžitě vtáhl do děje a jsem moc ráda, že jsem po doporučení mého známého, po knize sáhla. Většinu těch Evropských měst jsem navštívila, takže jsem se ráda, díky tomu, opět vrátila na známá místa. Téma přelidnění cítím už dlouho jako velký problém, takže konec zápletky jsem vnímala hodně pozitivně. Byla to první kniha, kterou jsem od Browna četla a určitě nezůstanu pouze u ní.

PavlínaAlžběta
17.12.2017

Z počátku jsem ke knize byla velmi skeptická, přesto jsem se do čtení pustila a nebyla jsem ani překvapena ani unuděná. Děj měl spád, ano i když chvílemi se to táhlo, námět pojal Brown ovšem více filosoficky, narážím především na úvahu přelidnění. Lehké odbočení od napětí a mystiky, ve kterých si Brown doslova liboval a tím si také získal tolik obdivovatelů, více popisů v příběhu. Přesto se v ději opět objeví putování evropskými městy, zůstává i oblíbenec Robert Langdon, bez kterého by svět už dávno zanikl.:) Příběh byl dost propletený, nechybělo dobrodružství, záhady, symboly a tajemné hádanky až vše působilo přetažené za vlasy. Knihu asi opět číst nebudu, od toho jsou jiné romány od Browna, ke kterým se můžu vracet.

Junjun
13.12.2017

Inferno byla první knížka, kterou jsem od Browna četla. Téma je velmi zajímavé, ale sáhodlouhé popisy architektury mě úplně drtily. Jinak by se četlo, jedna radost:-)

B4LU
13.12.2017

Kniha se vcelku zajímavým dějem, který se poněkud liší od tradiční Brownovy tvorby - nehledá se nějaký tajemný artefakt z minulosti, nýbrž výtvor na hraně sci-fi ukrytý člověkem s velkou zálibou v symbolice. Další odlišností od ostatních Brownových děl je fakt, že jsem se do knihy prostě nedokázal začíst, neboť zdejší historicko-architektonické vsuvky děj spíše brzdí než rozvíjí, a že padouch tentokrát budí větší sympatie než hlavní hrdinové. Věc, která tentokrát naopak dostoupila vrcholu, je překombinovanost děje. Pokud vám podobně jako mně přišla už Pavučina lží příliš kostrbatá, tady se vám budou protáčet panenky. Naopak dávám plus za závěr, který jsem tak úplně nečekal.

KaryAestas
27.11.2017

Po knize ztracený symbol jsem k Infernu přistupovala značně skepticky. Kniha mě však nadchla jako první dvě knihy s profesorem Langdonem. Inferno se zabývá největším problémem dnešního světa. Danu Brownovi se zde podařil skvělý závěr, kdy kniha z jednoho pohledu končí špatně, ale z druhého vlastně dobře. Ačkoli konečné řešení problému může být pro mnoho lidí velmi kontroverzní.

Ginosaji
20.11.2017

Závěr je značně šokující, v pozitivním slova smyslu. Fascinuje mě také dokonalost obojetné scény/ stránky. Ta nemá chybu.
Kniha mě motivovala k návštěvě Florencie i Benátek, což rozhodně po přečtení doporučuji.

konformita
19.11.2017

Skvělé, napínavé s překvapivými zvraty. Jediná kniha (zatím), která mě donutila sednout k počítači a najít si ty památky a podívat se kudy se Langdon ubíral. Nejde jinak než za 5.

Sarfias
17.11.2017

Ze začátku jsem měla pocit, že je to zase další typická běžná "rádoby záhadně zajímavá" kniha. Nemohla jsem se více plést!
Brown mě totálně vyvedl z míry a vytřel mi zrak neuvěřitelným závěrem.
Kniha byla čtivá, napínavá, ale bála jsem se že je příliš prvoplánovitá. Hloupost!
Opravdu báječné čtení a jedna z nejlepších knih, které od Browna znám.

Aerine
17.11.2017

Nemůžu si pomoct, Brown je jednička. Je mi jedno, že se některá schémata opakují, prostě se mi líbí to propojení prostředí, literatury, architektury, umění a záhady. Vždy si při čtení dohledávám místa, kde jsem nebyla, a propojuji vzpomínky na místa, která jsem navštívila, s příběhem a to mě moc baví :D

jahoda444
07.11.2017

Za mě osobně je tohle nejlepší kniha ze série Robert Langdon.

Zdeničkačteráda
07.11.2017

Ani další ze série s panem Robertem Langdonem nezklamala. Tuto mám v obrázkové edici, takže zážitek ještě umocněn vizuálně. A křivka růstu počtu populace mě straší ze sna ještě dnes. Brown umí.

nycol
01.11.2017

Přečteno kdysi hned po vydání jedním dechem a teď znovu pomaleji :). Otázka položená autorem je k zamyšlení, mně se líbilo i zpracování a kniha mi přišla čtivá. Navíc, až po cca 300 stranách zjistíte, že to, co bylo bílé je černé a naopak.

Devorah
31.10.2017

Knihy Dana Browna dle mého mínění mají sestupnou tendenci. A toto je právě jedna z nich. Co se námětu týče, ten je výborný a dá se na něm skvěle stavět. Nicméně toho Brown nevyužil, opakoval stokrát opakované a omleté, vykrádal sám sebe, recykloval a kniha se v polovině změnila v cosi rozbředlého. Ne a ne a ne, uměl to lépe.

Mardou19
31.10.2017

Hodne slabe. Docetla jsem jen kvuli tomu, ze je to Brown.

kari.nohynkova
30.10.2017

Jak tu mnoho lidí píše, jedná se o jednu ze slabších "brownovek". Také aplikace Dantova Pekla se mě příliš nedotkla.
Proč se tedy přesto Inferno staví tak vysoko?
Je to dáno především jeho filosofickým podtextem; otázkou přelidnění, na kterou dosud nikdo nevymyslel uspokojivou odpověď, řešení.
Jako by se zdálo, že Brown trochu upustil od svých propracovaných historických zajímavostí a tajných společenství k apokalyptickým vizím. Já si přesto myslím, že jeho myšlenka je také opřena o historickou zkušenost.
Považte sami, jeden člověk s poměrně radikálním, ale zároveň jednoduchým a srozumitelným řešením si získá sympatie mnoha milionů lidí a nastolí tak jednu z největších "čistek" v dějinách lidstva, to už tu jednou (ne-li vícekrát) bylo. Možná že i právě kvůli této zkušenosti je celý děj snadno uvěřitelný, až člověka mrazí.
Přestože nám Brown již naservíroval i lepší knihy, o této budu nejspíš i v budoucnu přemýšlet více.

TomHr
30.10.2017

Tak kdybyste nějakou myšlenku napodesáté nepochopili, autor vám ji ještě jednou zopakuje! Kniha je užvaněná, zápletka přitažená za vlasy a děj odsýpá asi tak na deseti stranách. Uprostřed knihy jsem zjistil, že mě knížka vlastně moc nebaví. Nechybělo moc a zůstala nedočtená.
Jedna hvězda navíc za kulisy, Florencie, Benátky, Istanbul.

tak.normal
29.10.2017

Dobrá zápletka. Ale protože nemám ráda takřka božské hrdiny, tak mě tahle knížka vlastně hodně zklamala. Pro mě bohužel nejslabší od DB, kterou jsem četla.

karolina1733
13.10.2017

Knížky od Browna miluju a zatím mě ani jedna nezklamala, ale Inferno... Nějak jsem mu nepřišla na chuť už od úplnýho začátku a pro mě zatím nejslabší knížkou od Browna.

Shui-Xian
09.10.2017

Dantova verze Pekla už dnes možná tolik neděsí, ale z Inferna v podání Dana Browna rozhodně zamrazí. Dobře navozené ústřední téma - přesně padnoucí na současnou problematiku. A nebyl by to Brown, kdyby opět neokořenil své dílo atraktivním vhledem do (upravené) historie a jejích pamětihodností.
Oceňuji, že v tomto díle série hrál prim spíš Langdonův hon a interpretace minulosti zůstaly v pozadí - příběhu slušely i moderní myšlenky: nebylo třeba přepisovat některé z historických dogmat. Jakkoliv jsem byla zklamaná z předchozích knih, Inferno mě opět přesvědčilo o tom, že Brownovy knihy mají co nabídnout nejen do napínavého příběhu, ale i do ideové roviny.
Závěr knihy mi přišel poněkud dotahovaný (koncovky autorovi nikdy moc nejdou), ale na vyznění a celkové dynamice díla to neubralo. Inferno je zdařilý počin. Jsem zvědavá, s čím se bude Langdon potýkat příště. (Lze vůbec ještě navázat? :-) )