Inferno

Dan Brown se vrací novým thrillerem Inferno, který je pokračováním světových bestsellerů Šifra mistra Leonarda, Andělé a démoni a Ztracený symbol. Ve svých románech Dan Brown mistrně spojuje nejzajímavější záhady historie umění s po věky fascinujícími symboly a šiframi. Robert Langdon se tentokráte ocitá v srdci Itálie, kde studuje mnoha záhadami a tajemstvími opředený rukopis – Danteho Peklo (Inferno). Musí se postavit tváří v tvář soupeři, který ho zavede do světa klasického umění, tajných chodeb a futuristických zbraní. Klíč k nezodpovězeným otázkám je skryt mezi řádky Danteho pekla a Langdon se opět vrhá do boje s časem, aby odvrátil zkázu, která světu hrozí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151700/robert-langdon-inferno-bmH-151700.jpg 4.23815

Robert Langdon 4.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Argo

Inferno, 2013

Kniha Inferno

666Jitka

Opět typický Dan-Brownovský počin, styl psaní, děj plný tajemství, hádanek, nebezpečí a zvratů, propojený s historií - tentokrát s dílem nesmrtelného Dante Alighieriho. Hlavní hrdina opět pomáhá odhalit cestu k odstranění závažné hrozby, kterou by bez něj nezvládly ani ty nejtajnější a největší organizace světa :-) Je až neuvěřitelné, co se všechno během tak krátké doby dá stihnout :-)

Darkleynon

Takové odpočinkové letní čtení, velmi čtivé. Neurazí, nenadchne. Oceňuji představení uměleckých děl, střípky z historie. Mnohem poutavější než příběh je však myšlenka řešení přelidnění planety, která je nabídnuta k zamyšlení se nad ní. Zajímavé téma i v současném kontextu. Možná bych někdy ráda nahlédla do vydání s obrazovou přílohou. Ale spíše na knihu zapomenu.

Vydra57
19. dubnaodpad!

Stupidní překombinovaná rádobydetektivka , kde počet stránek je důležitější než logika příběhu .

TaNya_

Tak Brown si to bere pěkně spatra. WHO by mu měla udělit nějaký vědecký ocenění, protože nápad je to neskutečnej. A všechno to pobíhání a detektivní pátrání mi tady dělalo mráz po zádech. Navíc v opět nádherném prostředí - viz verze knihy s fotografiemi. A na konto Inferna jsem si přečetla Dantovu Božskou komedii.

vampyrcik

Ach ta moje potřeba dočíst každou ptákovinu, abych zjistila, jestli se to náhodou nezlepší :-D Je to přesně tak tupé, jak jsem očekávala a proto jsem se Brownovi doteď vyhýbala. Třičtvrtě knihy se nic neděje a pak se stane velmi očekávaný vývoj při kterém se ale taky nic neděje. V podstatě tam chybí motiv, děj i zápletka, hlavní hrdina je tam jen proto aby se kochal a hlavní záporák nesmyslně navádí své protivníky do centra dění. Nápad na elegantní omezení populačního růstu se mi líbil.

Ahmose

„Najtemnejšie miesta v pekle sú vyhradené tým, čo v čase morálnej krízy zaujímajú neutrálny postoj.“

Čítať Inferno v čase svetovej pandémie naberá celkom iný rozmer, ako čítať ho v normálnych časoch. Žiaľ som aj napriek tomu ostal po dočítaní sklamaný. Inferno je zo série zatiaľ piatich kníh rozsahom najdlhšie, ale ani zďaleka nedosahuje kvality Anjelov a Démonov alebo Da Vinciho kódu. Dan Brown síce využíva svoj klasický vzorec : charizmatický profesor Langdon + krásna vedkyňa + šialenec a konšpiračná teória a on to aj zo začiatku fungovalo a fungovalo by to aj ďalej, ale od polovice knihy som nadobudol pocit, že autor si niečo vymyslel a potom zrazu nevedel ako z toho von. Inferno je podľa mňa zbytočne prekombinované.
Samozrejme kniha má aj pozitívne stránky, tak ako v každej Brownovej knihe som sa opäť dozvedel niečo nové z histórie a dejín umenia a samozrejme pridal Florenciu na zoznam miest, ktoré chcem navštíviť. Takže ako to zhrnúť ? Ak už máte predchádzajúce tri diely prečítané, kľudne siahnite po tomto, ak ste sa však s Danom Brownom ešte nestretli, touto knihou nezačínajte.

sharik

Po marném pokusu přečíst Brownův Ztracený symbol jsem přece jen ještě zkusil Inferno. A musím říct, že mě mile překvapilo. Vlastně je to lepší než Andělé a démoni nebo Šifra mistra Leonarda. Hlavně proto, že Dan Brown se konečně nehrabe v čím dál tím šílenějších konspiracích, jejichž alfou a omegou je iluminátské hnutí, což mohlo fungovat v první knize, ale postupně se z toho stávala neskutečná otrava. A i když mám mnoho výhrad k jeho stylu psaní (stále zůstává ten problém, že postavy chápou zjevné strašně pomalu a čtenář tak uhodne dávno před údajně geniálními lidmi, o co vlastně jde - s tím souvisí i problém, že místy je děj zbytečně natahován, zvlášť ke konci až neúnosně), je to příjemně zábavné čtení. Oceňuji také, že - na rozdíl od filmového zpracování - není vyznění románu tak jednoznačné. Nakonec i v tomhle Inferno předčí předchozí romány ze série, což je fajn. Brownovi se často vyčítá, že si hraje na hloubku, která v jeho románech není. Myslím, že tady se k ní - přinejmenším částečně - propsal. Chápu, že se jedná o román pro masy, a tak je třeba k němu i přistupovat - nejde o literaturu na umělecké výši, jenže to prostě není její účel. A z tohoto hlediska beru Inferno jako kvalitní čtení. Řemeslný um Brownovi zkrátka odepřít nelze, stejně jako docela promyšlenou strukturu prózy. Jinými slovy: Nečekejte nic ultra geniálního, ale jako zábavné  čtení (ač s děsivým tématem, zvlášť teď, v době pandemie, že), které není tak plytké, jak bychom se s intelektuálním nadhledem čtenářů těžkých textů rádi tvářili.

Jara.v

Tahle kniha mi doslova vzala dech. Dan Brown perfektně popisuje místa, kde se děj odehrává a dostává tak čtenáře do centra dění, jako by byl jeho součástí. Téma přelidnění a snaha to jakýmkoli způsobem změnit se mi líbilo. Se Šifrou nejlepší kniha Dana Browna co jsem četla.