Inferno

Dan Brown se vrací novým thrillerem Inferno, který je pokračováním světových bestsellerů Šifra mistra Leonarda, Andělé a démoni a Ztracený symbol. Ve svých románech Dan Brown mistrně spojuje nejzajímavější záhady historie umění s po věky fascinujícími symboly a šiframi. Robert Langdon se tentokráte ocitá v srdci Itálie, kde studuje mnoha záhadami a tajemstvími opředený rukopis – Danteho Peklo (Inferno). Musí se postavit tváří v tvář soupeři, který ho zavede do světa klasického umění, tajných chodeb a futuristických zbraní. Klíč k nezodpovězeným otázkám je skryt mezi řádky Danteho pekla a Langdon se opět vrhá do boje s časem, aby odvrátil zkázu, která světu hrozí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/151700/robert-langdon-inferno-bmH-151700.jpg 4.23057

Robert Langdon (4.)

Inferno (2013)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Argo

Liilith

Mě Brown baví. I když je to pořád dokolečka jedno a to samé akorát v jiném městě a s jinou slečnou. Ale je to čtivé, popis reálií mi vyhovuje, už několikrát mě donutil si vygooglit určitou památku nebo umělecké dílo. Dozvím se nějakou zajímavost, která mi uvízne v paměti. Pro mě ideální oddechovka, když přijdu po náročném dni z práce. A opět mám chuť navštívit město, ve kterém se děj odehrává.

Mali88

Skvělé. Oproti Ztracenému symbolu, který mě nebavil a nedočetla jsem ho, tak Inferno bylo skvělé. Mám ráda italskou renesanci, proto jsem někdy neváhala a některá místa, která Brown popisoval jsem si vygooglila. Asi bych si měla udělat cestu do Florencie :)
Kniha se četla krásně a rychle. Kapitoly plynuly jedna za druhou. Děj měl spád. Možná ten konec mi přišel nic moc.

Lady Jane

Tentokrát už mě to nebavilo tolik jako předchozí díly, i když hlavní myšlenka byla určitě obzvláště v dnešní době velmi aktuální a zajímavá...připadá mi, že se opakuje neustále stejný scénář, jen v jiném prostředí a v jiném obsazení a už to je takové "vyčichlé"...

kajunka333

Inferno nebyla první Brownova kniha, kterou jsem četla, a rozhodně nebude poslední. Věděla, že mám čekat neuvěřitelný děj se spoustou historických i technických poznámek a nečekané převraty, přesto mě román v mnohém překvapil. Mám díky němu dokonce chuť běžet do nejbližšího knihkupectví a pořídit si vlastní výtisk Dantovy Božské komedie, přestože poezii příliš v lásce nemám. A navíc jsem během čtení pocítila neodolatelnou touhu navštívit Benátky.
Román se mi moc líbil, především proto, že problém, kterým se zabýval, je velmi skutečný a více než aktuální. Řešení, se kterým Brown přišel, je sice děsivé, ale přesto humánní a realistické. Co když to tak vlády plánují? Tohoto sémě pochybnosti se již asi nezbavím… Brown mě tedy přinutil velmi přemýšlet.
Ovšem nějaké části mi přišly hodně přitažené za vlasy. Příběh byl někdy krapet překombinovaný, zvraty příliš převracely. A celý nápad s iluzí… Nápad skvělý, ale podle mě nereálný. Navíc se mi nezdá, že by někdo, kdo by vytvořil virus na redukci zemské populace a byl na něj tolik hrdý, že by se chtěl pochlubit, zatěžoval přípravou šifer a nápověd, upravováním obrazů, psaním do masek, zvláště, když měl zařízené zveřejnění videa, které vše vysvětlovalo. Jako by šlo Brownovi jen o to, aby symbolog Langdon měl co dělat…
Když ale upustím od tohoto, byla kniha naprosto úžasná. Skvělé a napínavé oddechové čtení, které zároveň poslouží jako exkurze po největších florentských, benátských a istanbulských památkách, navíc s lekcí z genetiky a renesanční literatury. Kritikům se dílo sice moc nelíbí, ale já jsem byla nadšená anemohu než nedoporučit. Inferno je sice trochu slabší, než jiné Brownovy romány, ale stále nejde o žádnou ztrátu času a jeho četba rozhodně stojí za to.

theMarty

Zábavná literatura, ovšem "brownovský styl" - tedy intelektuál a krasavice, už trochu nudí. S filmem nesrovnávat.

Jan3

Co dodat? Prostě si přečtěte nechte se pohltil.

dalibor123

Pořád ta samá polívka uvařená Danem Brownem s osvědčenými ingrediencemi. A pořád to svým způsobem funguje. Ale už ne, tak jako dřív prostě. Kniha nezklame, ale zase úplně neuhrane. Je pravda, že téma je hodně chytlavé a zajímavé.

Anadona

Skvělá kniha... Doporučuji všem.

Vesmich

Obvyklé schéma – Robert v nesnázích, po boku Žena (tentokrát hned dvě), tajemství, lidstvo v ohrožení, mnohá poučení a rychlý spád děje, odehrávajícího se ve velmi krátkém časovém úseku a atraktivní průvodce zajímavými destinacemi. I po přečtení Počátku, mám za to, že toto je nejlepší příběh dílny Dana Browna. Nejzajímavější téma, největší dilema, Padouch je také poněkud zvláštní, minimum krve, přesto o život jde každou vteřinu.

Leenah

Inferno pro mě bylo tak trochu zklamání. K Danu Brownovi jsem se vrátila po delší době a těšila jsem se na knihu nabitou uměním a symbolikou. Ze začátku se moje očekávání naplňovala, ale poslední třetina knihy už mě nebavila, ani mi to nepřišlo napínavé, vadilo mi, že se skoro vytratilo to umění a bylo nahrazeno víceméně jen vědou a informacemi z genetiky a vývoje lidstva. Spoustu lidí Inferno určitě bude bavit, ale já subjektivně bohužel nemůžu dát víc než tři hvězdičky.

Gwendelína

Opět skvěle napsané, napínavé, pro čtenáře, který má rád napětí a šifry ideální volba. A že je to trochu tlustá kniha, vůbec nevadí, je tak poutavá, že se nechce přestat číst:-) Moc se mi líbil příběh, nádherné popisy Florencie a Benátek, zároveň oceňuji i historický pohled na jednotlivé pamětihodnosti. Kniha brala dech. První polovinu jsem poslouchala jako audioknihu se skvělým přednesem Miroslava Táborského, pak jsem si ji půjčila a dočetla sama. Chtěla jsem zážitek dovršit filmovým zpracováním, ale to byla katastrofa. Kdyby měl někdo podobný nápad, že se podívá i na film, tak to opravdu nezkoušejte, byli byste zklamaní a možná překvapení, jak se dá všechno zkazit:-)

jahex

Po velkém zklamání ze Ztraceného symbolu, mě tohle zase nakoplo. Langdon, světová zkáza, Dante a překvapivý závěr. (I když jsem padoucha odhalil vcelku záhy, tak takovýhle konec jsem nečekal.)

Martink@

Stále jsem se Brownovi vyhýbala, už několik let, kolem jeho knížek kroužím a nečtu. Brala jsem ho jako takovou jistotu, že se k jeho knížkám propracuju, až "nebude z čeho vybírat." Takže teprve teď jsem přečetla první jeho knihu a to Inferno. Z jeho tvorby mě zajímalo nejvíc a nezklamalo. Tím, že jsem četla zatím pouze tuto jedinou, nemohu srovnávat, co tady někteří píšěte, že se opakuje styl jeho psaní a průběh děje. Příběh byl možná chvílemi přitažený za vlasy, všichni tak geniální... :-) Ale což, budiž jim, to přáno. Kupodivu mě ani tak moc nevadilo a nebrzdilo popisování památek, tušila jsem, že toho tam bude vícero a počítala jsem s tím předem. Nevím proč, ale nezařadila bych Inferno mezi thrillery, prostě mi to tam nepasuje. Chystám se na Andělé a Démoni a jsem zvědavá jaká bude.

yerisley

Pokud mohu posoudit jeho knihy, tak Inferno a Andělé a Démoni nejlepší. Takže já byla z Inferna nadšená a zhltla jsem jí hodně rychle. Některá ta místa jsem sama navštívila, takže jsem ten příběh úplně viděla. Určitě doporučuji.

Veronika33

Toto bola najslabšia kniha od Dana Browna. Vôbec som sa nevedela začítať (aj napriek tomu, že som bola práve vtedy v Benátkach, atmosféra z knihy ma nevtiahla). Knihu som však prečítala, ale neužila si ju, sklamala ma.

PokyHiro

Pro mě totální bomba, kterou jsem přečetl jedním dechem po jejím otevření. Zápletka velmi chytlavá, ovšem hlavní lákadlo je podle mě zapojení tématu otázky přelidnění planety, o které se bohužel příliš nemluví. Doufám tedy, že kniha podněcuje k přemýšlení o tomto problému a hledání řešení, které bude ještě lepší než to Zobristovo.

Nikolas0311

Andělé a démoni a Šifra mistra Leonarda byly úžasné knihy, ale Inferno je předčilo! Příběh sice trochu připomíná původní dva romány, ale bavilo mě to. Byl jsem napnutý až do poslední tečky. Tentokrát se to všechno točí okolo Alighieriho takže se dozvídáme různé zajímavé informace o něm a o jeho Peklu. Kniha řeší také globální problém lidstva přelidnění a pokládá dost zajímavou otázku: "Pokud byste musely zabít půlku lidstva aby lidstvo mohlo přežit budoucí generace, udělali by jste to?"

hancanov

Velice čtivý příběh. Trochu mě štvaly popisy architektur ale kniha se mi moc libila.

Nelasp

No, tato kniha ve mě způsobila opravdové mrazení v zádech. Problém, který řešila, je totiž mnohem konkrétnější a mnohem palčivější než většina spíše nábožensko-filozofických úvah v předchozích dílech (antihmota a její dopad na náboženství, oficiální verze historie vs skutečnost, či samotná úvaha o Bohu) přelidnění je velice palčivým tématem a představa kolapsu lidské rady z důvodu přelidnění je ve spojení s vizemi Dantova Inferna velice znepokojující. Ačkoliv samotné Langdonovo tentokrát ne tak úplně úspěšné tažení za záchranou světa (kupodivu opět v doprovodu inteligentní,krásné a okouzlující ženy se slabostí pro našeho oblíbeného symbologa) bylo dle mého názoru hooodně přitažené za vlasy (záporáci jsou hrdinové, totožné vzpomínky dvou lidí na tutéž konkrétní osobu, celá Langdonova uměle způsobená amnézie), děj vtáhne a pokud se od těch nesrovnalostí umíte oprostit a prostě na Brownovu hru přistoupíte bez zpochybňování, četbu si užijete.

Vlk.kh

Je to o třídu lepší, než autorův Ztracený symbol a nebylo zase tolik míst, kde bych se tolikrát zastavoval nad neuvěřitelností, nebo doslova absurdností některých scén - děj mě více vtáhl a tak jsem neměl čas tolik přemýšlet, nechal jsem se unášet vpřed a tak říkajíc vypnul. Jako oddechovka to šlo, ale že by to bylo něco top a ještě bych se k tomu chtěl v budoucnu vrátit, to ne - skalní fandové pana Browna snad prominou.

barunkaandilek

Typická Brownova kniha, natolik čtivá, že s ní člověk chodí i na zachod.

Etule
26.12.2017

Moc hezky mě autor tahal za fusekli. :D Mám ráda příběhy s Robertem Langdonem a tenhle opět nezklamal. Kniha mě vtáhla do děje a okamžitě jsem pocítila nutkavou potřebu navštívit Florencii a prohlédnout si její krásy.
Příběh mě vtáhl do sebe a nenechal mě ani na okamžik vydechnout. Autor nám vykresluje určitý děj, který pak obrátí úplně jinam a člověk, nebo aspoň já, zůstane chvilku s otevřenými ústy, protože to nečekal. Vskutku velice zajímavá teorie, kterou autor v tomto díle rozvinul, dost možná řešení onoho palčivého problému. Kdo ví, třeba už se to i stalo a nikdo o tom neví. ;)
Těším se na další díl, který má vyjít.

Carra
18.12.2017

Velice čtivé, příběh mě okamžitě vtáhl do děje a jsem moc ráda, že jsem po doporučení mého známého, po knize sáhla. Většinu těch Evropských měst jsem navštívila, takže jsem se ráda, díky tomu, opět vrátila na známá místa. Téma přelidnění cítím už dlouho jako velký problém, takže konec zápletky jsem vnímala hodně pozitivně. Byla to první kniha, kterou jsem od Browna četla a určitě nezůstanu pouze u ní.

PavlínaAlžběta
17.12.2017

Z počátku jsem ke knize byla velmi skeptická, přesto jsem se do čtení pustila a nebyla jsem ani překvapena ani unuděná. Děj měl spád, ano i když chvílemi se to táhlo, námět pojal Brown ovšem více filosoficky, narážím především na úvahu přelidnění. Lehké odbočení od napětí a mystiky, ve kterých si Brown doslova liboval a tím si také získal tolik obdivovatelů, více popisů v příběhu. Přesto se v ději opět objeví putování evropskými městy, zůstává i oblíbenec Robert Langdon, bez kterého by svět už dávno zanikl.:) Příběh byl dost propletený, nechybělo dobrodružství, záhady, symboly a tajemné hádanky až vše působilo přetažené za vlasy. Knihu asi opět číst nebudu, od toho jsou jiné romány od Browna, ke kterým se můžu vracet.

Junjun
13.12.2017

Inferno byla první knížka, kterou jsem od Browna četla. Téma je velmi zajímavé, ale sáhodlouhé popisy architektury mě úplně drtily. Jinak by se četlo, jedna radost:-)

B4LU
13.12.2017

Kniha se vcelku zajímavým dějem, který se poněkud liší od tradiční Brownovy tvorby - nehledá se nějaký tajemný artefakt z minulosti, nýbrž výtvor na hraně sci-fi ukrytý člověkem s velkou zálibou v symbolice. Další odlišností od ostatních Brownových děl je fakt, že jsem se do knihy prostě nedokázal začíst, neboť zdejší historicko-architektonické vsuvky děj spíše brzdí než rozvíjí, a že padouch tentokrát budí větší sympatie než hlavní hrdinové.
Věc, která tentokrát naopak dostoupila vrcholu, je překombinovanost děje. Pokud vám podobně jako mně přišla už Pavučina lží příliš kostrbatá, tady se vám budou protáčet panenky. Naopak dávám plus za závěr, který jsem tak úplně nečekal.

KaryAestas
27.11.2017

Po knize ztracený symbol jsem k Infernu přistupovala značně skepticky. Kniha mě však nadchla jako první dvě knihy s profesorem Langdonem. Inferno se zabývá největším problémem dnešního světa. Danu Brownovi se zde podařil skvělý závěr, kdy kniha z jednoho pohledu končí špatně, ale z druhého vlastně dobře. Ačkoli konečné řešení problému může být pro mnoho lidí velmi kontroverzní.

Ginosaji
20.11.2017

Závěr je značně šokující, v pozitivním slova smyslu. Fascinuje mě také dokonalost obojetné scény/ stránky. Ta nemá chybu.
Kniha mě motivovala k návštěvě Florencie i Benátek, což rozhodně po přečtení doporučuji.

konformita
19.11.2017

Skvělé, napínavé s překvapivými zvraty. Jediná kniha (zatím), která mě donutila sednout k počítači a najít si ty památky a podívat se kudy se Langdon ubíral. Nejde jinak než za 5.

Sarfias
17.11.2017

Ze začátku jsem měla pocit, že je to zase další typická běžná "rádoby záhadně zajímavá" kniha. Nemohla jsem se více plést!
Brown mě totálně vyvedl z míry a vytřel mi zrak neuvěřitelným závěrem.
Kniha byla čtivá, napínavá, ale bála jsem se že je příliš prvoplánovitá. Hloupost!
Opravdu báječné čtení a jedna z nejlepších knih, které od Browna znám.