Inferno

Dan Brown se vrací novým thrillerem Inferno, který je pokračováním světových bestsellerů Šifra mistra Leonarda, Andělé a démoni a Ztracený symbol. Ve svých románech Dan Brown mistrně spojuje nejzajímavější záhady historie umění s po věky fascinujícími symboly a šiframi. Robert Langdon se tentokráte ocitá v srdci Itálie, kde studuje mnoha záhadami a tajemstvími opředený rukopis – Danteho Peklo (Inferno). Musí se postavit tváří v tvář soupeři, který ho zavede do světa klasického umění, tajných chodeb a futuristických zbraní. Klíč k nezodpovězeným otázkám je skryt mezi řádky Danteho pekla a Langdon se opět vrhá do boje s časem, aby odvrátil zkázu, která světu hrozí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151700/robert-langdon-inferno-bmH-151700.jpg 4.23604

Robert Langdon 4.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Argo

Inferno, 2013

Kniha Inferno

Han-nah

Jako vždy u tohoto autora nás seznámí s danou oblastí, její architekturou, životem lidí, náboženstvím a dějem nás tam vtáhne, jako bychom byli s hlavními hrdinami.
četla jsem v době koronaviru a mnohokrát jsem si uvědomila, že genetika a biologie, vývoj a testování biologických zbraní je hrozbou tohoto světa.

PraetorianCZ

Elegantní řešení přelidnění naší Země. Když vypukl Covid, hned jsem si na Inferno vzpomněl...

YA-girl

Očekávala jsem, že se děj bude odehrávat podle typického "langdonovského mustru" - a ano, opět se autorovi povedlo celé vyprávění vtěsnat do několika hodin až dnů, a opět se seznámíme jak s tajuplnými reáliemi (tentokrát jde o Itálii a Turecko), tak s určitými historickými souvislostmi smíchanými s vědeckými teoriemi. Ale přesto se tu objevily i nové prvky; nechci spoilerovat, tak řeknu jen obecně, že pro mě byly čímsi nové ty zvraty v průběhu děje, i ten závěr jako takový a to, že si vlastně doteď nejsem jistá, jestli to skončilo dobře nebo ne :-o A taky jsem tu tentokrát nenašla nic moc konspiračního, nic, co by si autor musel nějak přikrášlovat či vyloženě cucat z prstu, aby mu to do románu zapadlo. Čili za mě opět super počtení! :) Obdivuju autorovu fantazii - jak ho prostě napadne proplést tolik věcí do čtivého příběhu... a taky smekám, kolik si toho opět musel vypátrat a nastudovat, než to do sebe mohlo všechno takhle zapadnout :-)

jirka9453

Inferno jsem netrpělivě očekával a málem jsem ohryzával pult v knihkupectví, když jsem se dozvěděl někdy v lednu, že budu čekat až do třetího kvartálu roku. Teď už je to pár let, co jsem Inferno dočetl, a ano, souhlasím s tím, že Brown má jednu hlavní kostru, podle které jede, ale i teď ukázal, že tu kostru umí obalit napětím, rozborem umění a dějinami tak dobře, že Vás to zase sakra bude bavit! Doporučuji!

evincz

Kniha, která je nabitá informacemi o různých památkách, mezitím probíhá opět boj o záchranu lidstva. Hned jsem si na ni vzpomněla, když vypukla pandemie Covid19.

kob

Z autorových knih se mi tahle líbila zatím nejvíce. Mimo napínavý děj dostane čtenář spoustu zajímavých historických informací, což mám ráda a inspiruje mě to k hledání dalších souvislostí. Především je však kniha znepokojující svým hlavním tématem, obzvláště v aktuální době pandemie.

pavla.ba

Klasický Brown. Kniha je čtivá, tajemná, dalo by se říct i aktuální a má všechno, co od knihy požaduju.

Wladimirski

Od Dana Browna jsem četl Digitální pevnost a ta měla zápletku, gradující napětí,dynamiku. Inferno mi proti tomu přišlo příliš rozvleklé, s pasážemi "o ničem", děj se nikam nevyvíjel, jakoby stále přešlapoval na místě. Velmi podrobně se popisují dějiny, postavy, události a artefakty Itálie, zejména pak Florencie, ale toho je tam na thriller příliš.
Hlavní hrdina Robert Langdon je tak trochu James Bond + Indiana Jones + Wikipedia, zkrátka směšně neuvěřitelná postava. Pro mne je kniha velkým zklamáním.

Mám nad tebou moc
Mám nad tebou moc