Anatomie lži

Ve Spojených státech se blyští zlato ryzí i kočičí, zvláště v nejvyšších politických kruzích těsně před volbou prezidenta. Stejně působivě se prý třpytí krystalky ledu v nejzapadlejších končinách Arktidy – a právě v tu dobu a na těchto místech začíná Dan Brown vyprávět strhující příběh o vědeckém objevu, který zásadně mění pohled na život na Zemi i ve vesmíru. V románu, kde jedna dramatická událost rychle střídá druhou, autor hýří pečlivě vybranými informacemi ze světa vědy a nejmodernější techniky, vyslovuje se však i k nečekaně vážným otázkám týkajícím se například soukromého podnikání nebo morálky politiků, vojáků, vědců i novinářů. Kam až lze zajít v zájmu bezpečnosti státu? Skutečně účel světí prostředky?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169/big_anatomie-lzi-jGt-169.jpg 4.12297
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Argo

Deception Point, 2001

Kniha Anatomie lži

kannibal28
30.12.2021

Niečo iné od Dana , dalo sa to čitat malo to šmrnc aj napatie a politika, Spokojnosť s pribehom

faba
10.12.2021

Audiokniha. Čte Vladimír Kudla.
Pro mě netypická kniha od Browna. Thriller o objevu meteoritu a dění kolem něj. To jen tak na okraj, co se v knize děje.
Není to úplná fantasmagorie jako s R.Langdonem, který skáče z vrtulníku s dekou a přežije, ale i tak se to tomu trochu přibližuje. Ten závěr ve vodě; no nejsou lepší hrdinové :-).
Ale na to, aby mě kniha zabavila během mých toulek a procházek po venku, to bylo dost dobré.

WaN635
06.12.2021

Výborné čtení, i přes poměrně složitější téma. Každopádně kniha mě bavila a nemohla jsem se od ní odtrhnout.

Čtenář112
19.11.2021

Dobré čtení. Pro mě zdlouhavý začátek, konec se dá dost brzy předpokládat.

Ctucomamrada
16.11.2021

Fascinuje mě, jak tento autor skáče od tématu k tématu a nebojí se nabídnout čtenáři často naprosto pomýlený pohled na situaci či dobu. Nicméně tahle kniha svou tematikou z jeho díla vybočuje a skýtá tuze propracovanou zábavu.

jprst
06.11.2021

Autor poněkud odbočil od svého oblíbeného žánru, ale současně předvedl, že spisovatelské řemeslo zvládá velice dobře, dalo by snad říci až bravurně. Tady se pustil do thrilleru plného politiky, či spíše politikaření, intrik, pletichaření a neočekávaných zvratů, což se mu povedlo. Přehnaný konec tak nějak v americkém stylu mě spíše zklamal, ale i tak to na pět hvězd ode mne dalo.

archivářka115
17.10.2021

Jako většina knížek Dana Browna je napínavá až do konce. Samozřejmě hlavní hrdinka přežije všechny nástrahy. Věřím, že jisté pasáže z politiky, vědy a špionáží jsou pravdivé. Vůbec jsem netušila, kdo je hlavní padouch.

Ira13
10.10.2021

To zas byla jízda. Sice úplně z jiného prostředí, než jsme u DB zvyklí, ale zas napínavé, čtivé... Nechybělo i trošku romantiky. Člověk přemýšlí, jestli je to pravda, či fikce. Váháte,jestli se přidat k té či oné straně. Plno zvratů. Akorát Rachel byla chvílemi chytřejší, jak přední odborníci na danou problematiku.