Anatomie lži

Ve Spojených státech se blyští zlato ryzí i kočičí, zvláště v nejvyšších politických kruzích těsně před volbou prezidenta. Stejně působivě se prý třpytí krystalky ledu v nejzapadlejších končinách Antarktidy – a právě v tu dobu a na těchto místech začíná Dan Brown vyprávět strhující příběh o vědeckém objevu, který zásadně mění pohled na život na Zemi i ve vesmíru. V románu, kde jedna dramatická událost rychle střídá druhou, autor hýří pečlivě vybranými informacemi ze světa vědy a nejmodernější techniky, vyslovuje se však i k nečekaně vážným otázkám týkajícím se například soukromého podnikání nebo morálky politiků, vojáků, vědců i novinářů. Kam až lze zajít v zájmu bezpečnosti státu? Skutečně účel světí prostředky?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169/anatomie-lzi.jpg 4.12078
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Argo

Deception Point, 2001

Kniha Anatomie lži

evincz
předevčírem

Kniha mě bavila. Napínavý děj, skvěle promyšlené postavy i jejich charakter. Zajímavý náhled do pozadí vědy a techniky.

smudlajs

Robert Langdon to není, ale i tak se jedná o dobrou knihu se zajímavou zápletkou a propojením politiky a světa vědců. Za mě povedené dílo, vhodné pro ty, kteří mají rádi zamotané příběhy.

Amazonka72

Po náročném filozofickém románu jsme potřebovala něco "lehčího". Mám knihy D. Browna ráda. Především proto, že jsou propracované a je z nich vždy patrné, že autor musí velmi důkladně odborně nastudovat danou problematiku.
Anatomie lži se mi líbila velice. Narozdíl od jiných čtenářů právě proto, že se tentokrát věnuje poněkud odlišnému tématu, než většina jeho knih. A protože mám blízko k fyzice (a geologii jsem vždy chtěla studovat), odborné pasáže jsem doslova hltala. Zaujalo mě množství informací týkajících se meteoritů, ale i procesů v zemské kůře. Přiznám se, že toto téma bylo vlastně tím, co mě na knize tak moc bavilo. Všechno ostatní byla standardní "omáčka", kterou pan Brown zkrátka umí vystavět tak, že když knihu čtete, nemůžete ji odložit.

jirka9453

Dan Brown i bez Langdona střihne skvělé čtení se zvraty, které nečekáte, rozhodně důstojný kus autorské práce se zaslouženými pěti hvězdami. Berte a čtěte!

Špekyn

Od Dana Browna rozhodně nejslabší kousek. Námět zajímavý, stejně jako netradiční prostředí. Nicméně intriky, politika a pletichaření ... to není čtení pro mě.

Skalara

Povedené a skvělá kniha pustím se od něj do dalších v budoucnu.

Laf

Výborná kniha. Napínavá od začátku do konce.

Greenfingers

Připadá mně, že Dan Brown po komerčním úspěchu Šifry mistra Leonarda vsadil na to, že ohromí čtenáře dalšími romány a příběhy, ve kterých půjde především o bombastická odhalení něčeho (čehokoliv), co spolehlivě zaručí prodejnost.
Hodnotím pouze průměrnou známkou.

Ani muk
Ani muk