Anatomie lži

kniha od:

Anatomie lži https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169/bmid_anatomie-lzi-jGt-169.jpg 4.1 2421
Koupit Koupit eknihu Bazar

Ve Spojených státech se blyští zlato ryzí i kočičí, zvláště v nejvyšších politických kruzích těsně před volbou prezidenta. Stejně působivě se prý třpytí krystalky ledu v nejzapadlejších končinách Arktidy – a právě v tu dobu a na těchto místech začíná Dan Brown vyprávět strhující příběh o vědeckém objevu, který zásadně mění pohled na život na Zemi i ve vesmíru. V románu, kde jedna dramatická událost rychle střídá druhou, autor hýří pečlivě vybranými informacemi ze světa vědy a nejmodernější techniky, vyslovuje se však i k nečekaně vážným otázkám týkajícím se například soukromého podnikání nebo morálky politiků, vojáků, vědců i novinářů. Kam až lze zajít v zájmu bezpečnosti státu? Skutečně účel světí prostředky?... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Argo
Originální název:

Deception Point , 2001


více info...

Komentáře (278)

Komentáře 278 Recenze 4

aliza
aliza
23.09.2023 5 z 5

Má druhá kniha od autora, opět napínavá od začátku do konce. Politické intriky, zajímavosti ohledně meteoritu, špičková technika a nesmrtelní hrdinové. Prima kniha na odreagování a únik z vlastních problémů.

m2056
m2056
01.09.2023 4 z 5

Moje první kniha od autora co jsem četl přečtené za dva dny nemohl jsem toho nechat.


Belanna
Belanna
13.08.2023 4 z 5

Opět napínavé, plně zajímavých informací s dobrým příběhem.
Ze začátku sice vyžaduje vcelku soustředění, vzhledem k vědeckým aspektům a stále přibývajícím množství postav, ale pak už se začtete a jede to samo.
V tomto případě mi ani nevadilo, že se děj knihy točí kolem politiky.

Majto
Majto
21.06.2023 3 z 5

No. V podstate to bolo zábavné čítanie. Nič viac. Keď to porovnám s knihou Washingtonský dekrét, ktorú mi to celý čas silno pripomínalo, Brown odviedol "amatérskejší výkon". Myslím, že už ani ďalší kus od neho skúšať nebudem. Je množstvo iných autorov.

Radiq
Radiq
11.03.2023 1 z 5

Knihu samotnou jsem nečetl, ale poslechl jsem si audioknihu, kterou namluvil Vladimír Kudla. Ten má takovej obyčejnej, ale ne nepříjemnej hlas, který se do tohoto politicko-konspiračního díla hodí, a on rozhodně není ten důvod, proč mě to nebavilo.

Ten důvod je to, že ta konspirace je moc konspirační, pavučina moc lživá, všechno až moc složitě vědecky a technicky proveditelné. Je jasné, že Dan Brown rád vymýšlí relativně hodnověrné zápletky, ale tohle se moc nepovedlo.

Ze začátku je to jen napínání a zdržování, než se dozvíme, o jaký převratný objev se vlastně Nasa zasloužila. A to zdržování je až moc okaté - jen aby se čtenář hned nedozvěděl, o co jde a aby četl dál. A druhá polovina v kombinaci s politikařením, to už je takovej evergreen, který má vždy nějaké kladné a záporné postavy plus nějakého toho zrádce, no nic překvapivého mě nedostalo a děj se dal předvídat.

Napětí mi tam tak nějak chybí, protože jsem se víc těšil na konec, než jak to s nima dopadne (a bylo jasné, že nás čeká happy-end). A postupem času mi docela lezlo na nervy, že často ty postavy jsou nazývány furt a furt dokola celými jmény, i když už jsme dávno věděli, jak se jmenují. Gabriella "Ešiová" Ashiová v tom asi vyhrála (ale jen tím celým jménem, jinak ne).

Takže závěr je, že to hodnotím ani ne jako průměr, ale spíš podprůměr. Bylo to moc natahované a nudné.

hana1039
hana1039
03.02.2023 5 z 5

Audiokniha :
Budu se opakovat, že námět je hodně zajímavý... meteority sami o sobě jsou záhadné jevy, aspoň myslím, že pro většinu lidí,a já jsem si ráda poslechla,jak a proč a kde a užívala si to...

willy9203
willy9203
01.12.2022 4 z 5

Osobně bych to označil za typickou brownovku. Zajímavé téma, napětí, řada mrtvol, konspirace, to vše velmi kvalitně zabaleno a předloženo čtenáři. Jednu hvězdu jsem ale ubral za to finále, které mi připadalo v první fázi již velmi neuvěřitelné, ve druhé fázi laciné.

jan.para
jan.para
22.11.2022 3 z 5

Zajímavé čtení a určitě originální látka.

cukrovka
cukrovka
12.10.2022 5 z 5

Zajímavé čtení. Autor dokáže skvěle rozvinout konspirační teorie. Některé pasáže byli nudnější, něco dost přitažené za vlasy, ale mě se to dobře četlo.

Hakate
Hakate
06.08.2022 3 z 5

Politika, výzkumná stanice Nasa, objev Meteoritu,

Nebylo to úplně špatné, ale chvílemi až moc zdlouhavé a nudnější, někde až moc přitažené za vlasy a na konci až moc předvídatelné.

kannibal28
kannibal28
30.12.2021 4 z 5

Niečo iné od Dana , dalo sa to čitat malo to šmrnc aj napatie a politika, Spokojnosť s pribehom

faba
faba
10.12.2021 3 z 5

Audiokniha. Čte Vladimír Kudla.
Pro mě netypická kniha od Browna. Thriller o objevu meteoritu a dění kolem něj. To jen tak na okraj, co se v knize děje.
Není to úplná fantasmagorie jako s R.Langdonem, který skáče z vrtulníku s dekou a přežije, ale i tak se to tomu trochu přibližuje. Ten závěr ve vodě; no, nejsou lepší hrdinové :-)
Ale na to, aby mě kniha zabavila během mých toulek a procházek po venku, to bylo dost dobré.

WaN635
WaN635
06.12.2021 4 z 5

Výborné čtení, i přes poměrně složitější téma. Každopádně kniha mě bavila a nemohla jsem se od ní odtrhnout.

Čtenář112
Čtenář112
19.11.2021 3 z 5

Dobré čtení. Pro mě zdlouhavý začátek, konec se dá dost brzy předpokládat.

Ctucomamrada
Ctucomamrada
16.11.2021 5 z 5

Fascinuje mě, jak tento autor skáče od tématu k tématu a nebojí se nabídnout čtenáři často naprosto pomýlený pohled na situaci či dobu. Nicméně tahle kniha svou tematikou z jeho díla vybočuje a skýtá tuze propracovanou zábavu.

jprst
jprst
06.11.2021 5 z 5

Autor poněkud odbočil od svého oblíbeného žánru, ale současně předvedl, že spisovatelské řemeslo zvládá velice dobře, dalo by snad říci až bravurně. Tady se pustil do thrilleru plného politiky, či spíše politikaření, intrik, pletichaření a neočekávaných zvratů, což se mu povedlo. Přehnaný konec tak nějak v americkém stylu mě spíše zklamal, ale i tak to na pět hvězd ode mne dalo.

archivářka115
archivářka115
17.10.2021 4 z 5

Jako většina knížek Dana Browna je napínavá až do konce. Samozřejmě hlavní hrdinka přežije všechny nástrahy. Věřím, že jisté pasáže z politiky, vědy a špionáží jsou pravdivé. Vůbec jsem netušila, kdo je hlavní padouch.

Ira13
Ira13
10.10.2021 5 z 5

To zas byla jízda. Sice úplně z jiného prostředí, než jsme u DB zvyklí, ale zas napínavé, čtivé... Nechybělo i trošku romantiky. Člověk přemýšlí, jestli je to pravda, či fikce. Váháte,jestli se přidat k té či oné straně. Plno zvratů. Akorát Rachel byla chvílemi chytřejší, jak přední odborníci na danou problematiku.

cryingPickle
cryingPickle
01.08.2021 4 z 5

Celkom dobrý thriller, ale ľudí čo už čítali viac knižiek od Browna moc nenadchne, vzhľadom na to, že tieto knihy sú písane takpovediac cez jednu šablónu. Ale aj tak príbeh pekne odsípa a určite sa nebudete nudiť. Ľuďom čo ešte nič od Browna nečítali odporúčam túto knižku všetkými desiatimi bez mihnutia oka.

Ako pekný bonus tu bola postava Corkyho ktorá mi prišla nesmierne vtipná. Aspoň toto bolo také pekné osvieženie ktoré nie je v knihách s Robertom Langdonom.

Paldiny
Paldiny
21.07.2021 3 z 5

Nemôžem povedať, že som knihu zhltol jedným dychom, šlo skôr o rekreačné čítanie z lehátka. V mojich očiach jej uškodilo najmä to, ako sa vedecky snažila tváriť, pričom šlo o obyčajné béčko. Plynulo to najmä z bezhlavého riešenia situácií vysokopostavených politikov, tajných špiónov či renomovaných vedcov a riaditeľov svetových inštitúcií. Keď som sa ale prestal pozastavovať nad logickými trhlinami o veľkosti tých na Milneho ľadovom šelfe, potom šlo o napínavú a ku koncu aj krvavú jazdu, kedy bez večere nezostali ani húfy zvieratiek zvaných ako Sphyrna mokarran. A keď som už zabŕdol do zoznamu nebožtíkov, tak najintenzívnejší odchod zo scény pripisujem hneď prvému nešťastníkovi, ktorého pocity popisoval autor až do poslednej sekundy.

whiolet
whiolet
31.05.2021 3 z 5

Knihy s touto tématikou nečtu, takže tohle( sice v audioverzi, ale i tak) byla příjemná změna.
Příběh obsahoval politické intriky, zajímavosti ohledně vědy, geologie i Nasa.

renefer
renefer
05.05.2021 3 z 5

Ideální pro někoho, kdo má rád politické machinace a baví ho politické prostředí. Chybělo mi tam trochu toho tajemna, které většinou obestírá romány tohoto autora. A neuvěřitelně mě štvala Rachel, takový Brouk Pytlík, všechno věděla, všechno znala a tam kde si nevěděli rady renomovaní vědci stačilo jednoduché nastínění problému a hned to tento Einstein v sukni rozluštil. Hlavního padoucha jsem neodhalila, můj favorit byl jiný.

playada
playada
02.05.2021 5 z 5

Akční scény, odborná připravenost, to vše hodnotím na výtečnou. Méně už jaksi prostředí prezidentů, senátorů, významných a ještě významnějších osobnostį. Připadalo mi to promiňte mi to- trochu vlezdoprdelkovsky. Abysme se ze všech těch mocných a nejmocnějších ještě nepokakali..

Adapa
Adapa
21.04.2021 5 z 5

Anatomie lži, to je klasický Dan Brown a přitom zároveň i jiný Dan Brown. Oproti jiným knihám zde chybí nádech tajemna a záhadných symbolů. Je to svým způsobem politický thriller, kdy důležitá část se odehrává v Arktidě. Překvapilo mě, že na tolika serverech a v tolika anotacích se píše, že se děj odehrává v Antarktidě. Jak kdyby knížku ani někdo nečetl.
Český název knížky je dokonalý. Jedna lež a konspirace překrývá druhou. Nikomu se nedá věřit, každý zde má své zájmy. Cca v polovině knihy mě napadlo, kdo je skutečně tajemný patron, kdo tahá za nitky a nařizuje vraždy.
Knížka má kratší kapitoly, které se velmi dobře čtou. Každá kapitola končí nedopovězeným příběhem a láká to tak začít číst hned další kapitolu a dozvědět se, co bude dál.
Bezproblémová oddechová literatura pro vyčištění hlavy.

Zlatinka.Emilly
Zlatinka.Emilly
27.03.2021 3 z 5

Směsice expediční, politická, výzkumná i špionážní. Tedy nic pro mně.

michaela2338
michaela2338
19.03.2021 3 z 5

Krátce před tím jsem četla jeho Digitální pevnost. Zdá se, že tvoří podle stejné šablony. Padouch nebyl proto žádným překvapením. Hlavní hrdinové jsou krásní, nesmrtelní, zatraceně chytří a přemůžou i cvičené zabijáky Delta Force. A k tomu všemu je americký prezident Mirek Dušín.

RůžovýHroch
RůžovýHroch
03.02.2021

Jakožto skalní fanynka Dana Browna a obdivovatelka jeho díla nemůžu ani tuto knihu hodnotit jinak, než pozitivně. V porovnání s ostatními jeho veledíly mě však zápletka (a hlavně tedy prostředí) až tolik neuchvátila. Pokud se jedná o první knihu od tohoto autora, kterou hodláte číst, směle do toho, myslím že nebudete zklamaní. Pokud jste ale legendární svazky jako Andělé a démoni nebo Inferno již přečetli, nemějte zas tak vysoká očekávání. Kniha je sama o sobě skvělá, s předchozími autorovými velikány se však, podle mě, nemůže rovnat.

MatoPalkes
MatoPalkes
27.01.2021 5 z 5

Super čítanie ako všetko od tohto autora.

Usire
Usire
25.01.2021 5 z 5

Jedna z mých prvních knih o politice. Byl to spíše takový experiment, který dopadl nad mé očekávání. Děj je opravdu strhující až do posledních okamžiků. Tohle se čte samo.

janina66
janina66
08.01.2021 4 z 5

Pro mě výborná audiokniha, kterou jsem poslouchala. Politické thrillery zrovna nečtu, ale tady bylo hodně ostatního. A to ledovec, výzkumná stanice NASA, fichr, ponorka, vrtulníky a další, které se mi líbilo. Padoucha bych neuhodla, myslela jsem na jiné dva favority. Jinak trochu málo uvěřitelné a konec hezky předvídatelný.

Bethanee
Bethanee
05.01.2021 5 z 5

Napinavě zamotaný příběh, který vás nepustí, protože do poslední chvíle nevíte, kdo je na čí straně a kde je pravda.

mazlak
mazlak
17.12.2020 4 z 5

Skvělá kniha. jako snad všechno od tohoto autora. Po krátké pauze se určitě vrhnu do další knihy od tohoto autora.

akcive11
akcive11
08.12.2020 3 z 5

Styl psaní pana Browna je úchvatný, bohužel dvě dějové linky odehrávající se v Nasa a v Bílém domě mě úplně nenadchly. Od autora mám raději knihy s historickou tématikou.
Hlavní hrdinkou je nyní Rachel, dcera senátora.

vladka321
vladka321
22.10.2020 5 z 5

Podle mě jsem si čtení této knihy dokonale načasovala. Tady v Česku právě volby proběhly a v Americe se to proti sobě štve ve velkém. Není od věci se malinko dostat do zákulisí byť smyšleného, a sledovat, kdo a proč tahá za nitky. Jak se to vlastně s tou pravdou a nabídkou dokonalosti toho kterého kandidáta má. Vše se dá krásně zaobalit a zahrát na tu správnou strunu emocí v ten nejvypočitatelnější čas. A opět si musím půjčit citát z knihy, který mluví za vše:
"Na moc se dá velmi snadno navyknout"

Booklice
Booklice
18.10.2020 5 z 5

Pavučina lží je naprosto skvělá. Po přečtení Počátku jsem si řekla, že před četbou zbylých knih s Langdonem přečtu autorovy předchozí knihy a nelituju toho. Už Digitální pevnost se mi líbila, ale Pavučina lží mě bavila ještě mnohem více. Je už to třetí Brownova kniha, kterou jsem četla a jeho thrillery mě baví víc a víc. Kniha byla napínavá, plná nečekaných zvratů a překvapivý závěr.

Sany33
Sany33
29.09.2020 4 z 5

Jedná sa o politický thriller s prvkami akcie, drámy a v malej miere aj romanci. Je to veľmi šikovne prepojené. Celá vedecká sféra s tou politickou a práve cez NASA, ktorá to hrá na všetky možné strany. Ak máte radi Brownove napínavé príbehy, ktoré sú trocha pritiahnuté za vlasy, prídete si určite na svoje. Na mňa bolo už akcie trocha moc, cestovania po zemeguli tiež a prezidentský boj bol iba čerešnička na torte. 75%
Obľúbená postava: Michael Tolland

bezprezdivky
bezprezdivky
09.09.2020 odpad!

Vezměte charakterního amerického prezidenta, podlého šéfa tajné služby, zlosyna v podobě protikandidáta na prezidenta, nejmodernější utajená letadla, nejmodernější utajené vrtulníky, přimíchejte trochu rádoby vědy, fešné agenty, krásné agentky a všechna možná prostředí (ledovec, výzkumná loď), přihoďte všechna myslitelná klišé, všechno to zamíchejte a vypadne vám jeden Brown.

ydnac
ydnac
02.09.2020 5 z 5

Za mě skvělá kniha, od Dana Browna čtu všechno a všechno se mi líbí :-)

tereza1198
tereza1198
23.08.2020 3 z 5

Napínavé, akční, hodně neuvěřitelné. Dozvěděla jsem se informovace o NASA, driftování ledovců a o tom, že politika je plná úplatků a psychopatů. Hlavní postavy Browna vždycky trpí kvůli své fobii. Landon je pořád cpán do malých prostor a Rachel tráví čas na otevřeném moři a ledu. Kniha se líbila, ale děj byl až moc přepálený.

Gibis
Gibis
20.08.2020 5 z 5

Opět skvělý Dan Brown. Znovu důkladně nastudované prostředí, o kterém píše a to mě na něm hrozně baví. A vůbec mi nevadilo, že je kniha z jiného prostředí než obvykle píše, naopak to bylo hodně zajímavé. Zase si připadám chytřejší :) Ano, některé scény sice přehnané, ale kdo jiný umí takto stupňovat napětí, až má člověk chuť nervózně si okusovat nehty? :D A samozřejmě na konci šokující odhalení hlavního padoucha, aspoň já zase nevěřícně koukala, nic jsem dopředu neodhalila. Takže se těším na další "Brownovku"!

Štítky knihy

Arktida thrillery napětí vynálezy a objevy konspirační teorie

Autorovy další knížky

Dan Brown
americká, 1964
2018  77%Počátek
2013  83%Inferno
2010  81%Ztracený symbol
2008  82%Anatomie lži
2005  77%Digitální pevnost

Kniha Anatomie lži je v

Právě čtených24x
Přečtených4 256x
Čtenářské výzvě101x
Doporučených176x
Knihotéce1 044x
Chystám se číst480x
Chci si koupit91x
dalších seznamech7x