danny_21

Profil

Poslat zprávu

(muž) · Olomoucký kraj · statistiky

Aktivní:dnes v 15:17·poprvé 13.10.2015
Body:3 396
Palce: 3 539 za komentáře ·2 343 ostatním
Hodnocení v bazaru: 0/0

Kdo jsem

Jsem vášnivý konzument dobrých příběhů, všechny ty dobrodružné dětské hrdiny z Mayovek, Verneovek a Foglarovek další časem vystřídaly jiné, osobitější, komplikovanější postavy a náměty z různých žánrů. Netajím se tím, že mou největší oblibu si už dlouhodobě hýčká Král "mystery příběhů a hororu" Stevie King, a za ním v zástupu stojí legendy dobré a chytré sci-fi, thrillerů a v poslední době i fantasy. Čemu se vyhýbám a nikdy mě neoslovilo, jsou literatura faktu, historická a válečná.Knihy mi byly vždycky dobrým a vítaným společníkem, tuším, že hlavně proto, že dokáží být daleko víc, než jen kopií našich běžných a stereotypních životů. Přelouskal jsem jich kvanta a touto cestou jsem se rozhodl, udělat si tady takovou soukromou evidenci, takže se k některých knihám budu vracet zpětně, komentovat a hodnotit si je zde tak objektivně, jak to jen dokážu a snad i některým podobným nadšencům poskytnu tip na dobrou zábavu.

U autorů se řídím svým pravidlem tří : pokud mě ani jedna z jeho tří knih nezaujme natolik, abych ji hodnotil aspoň v lepším průměru, v drtivé většině případů se společně rozloučíme.

A jak vlastně hodnotím ? 5-ti hvězdičkový systém mi nepřijde úplně vypovídající a proto k hvězdám dodávám procentuální hodnocení :

0-10 % - odpad ! - jen velmi výjimečně
15-25 % - * - mizérie, které nestojí za vynoložený čas a zůstává po ní jen pocit marnosti
30-45 % - ** - podprůměrná záležitost, na které se dá najít jen málo povedeného
50-70 % - *** - průměrné dílo, u kterého je nepravděpodobné, že se k němu v budoucnu vrátím
75-85 % - **** - nadprůměrná kvalita, která si zasluhuje pozornost a zanechala hlubší dojem
90-100 % - ***** - nezapomenutelný zážitek, kéž by takových bylo co nejvíce, což bohužel není reálné

Přeji všem hodně výjimečných příběhů a zábavy s nimi :-)

Danny