Nimbus přehled

Nimbus
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400050/bmid_nimbus-mpZ-400050.jpeg 5 1988 1988

Smrtka / Žatva smrti série

< 2. díl >

Rowan se rozhodl, že na vlastní pěst napraví cech smrtek a podrobí jej zkoušce ohněm – a to doslova. Po zimním konkláve zmizel v ústraní a od té doby podniká útoky na zkažené smrtky — nejen ve StředoMerice, ale na celém kontinentu. Stal se z něj lidový hrdina – smrtka Lucifer – který v černé róbě odevzdává zkorumpované smrtky plamenům. Citra, z níž se pod dohledem smrtky Curieové stala mladší smrtka, zkaženost vidí a chce ji změnit zevnitř, ale na každém kroku nachází překážky, a dokonce se ocitá v ohrožení života. Rozkol mezi „starou gardou“ a „novým řádem“ se vyostřuje a vzájemné soupeření přechází od slov k činům. Nad tím vším bdí vševědoucí Nimbus – jediný, kdo má moc řešit závažné problémy dokonalého světa. Ale vloží se do toho, nebo bude jen přihlížet, jak se dokonalost mění v úpadek?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)
Originální název:

Thunderhead , 2018


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nimbus. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (459)

Canney
12.06.2024 5 z 5

Tahle série je prostě boží a tenhle rereading to jenom potvrzuje.

V druhém díle se nám z Citry stala smrtka Anastázia a z Rowana "smrtka" Lucifer. Taky tu máme postatně více postav a to hlavně Greysona! Moje nejoblibenější věc na této sérii je ale prostě ten svět a tady se nám ty znalosti o něm podstatně rozšiřují. Nemůžu se dočkat až se zase pustím do posledního dílu!

nela3812
06.06.2024 audiokniha 5 z 5

Pokračování Smrtky pro mě bylo velkým těšením i strachem. Co když už to nebude tak dobré? Ale ono to bylo ještě lepší! Jakmile svět poznáte, je mnohem jednodušší se v něm orientovat a naplno si užít všechno, co se uvnitř děje.

Začátek příběhu je opět pomalejší, ale nemohu tvrdit, že bych se nudila. Naopak jsem měla možnost připomenout si stěžejní body příběhu z předchozího dílu. Autor nám svět ukazuje postupně, a v očích čtenáře/posluchače se tak postupně rozrůstá. Cením si toho, že díky tomu máme prostor vše zpracovat a nevytvářet si v hlavě zbytečné zmatky. Pomalejší startovní tempo nám bohatě vynahradí v druhé polovině příběhu, kde je připraven nejeden zvrat či šokující odhalení. Baví mě, jakým směrem příběh míří, a že se stále odvíjí nepředvídatelným tempem i směrem.

Narůstá nám počet postav o další smrtky a vedlejší lidské postavy. Obdivuji autora, že i přes takové množství zvládá všechny přiblížit a přitom se nemusí hrabat v jejich rozsáhlé minulosti. Minule mi chyběli hlubší emoce u všech postav, které se v příběhu objevují. Tentokrát už na povrch začínají emoce vystrkovat růžky, a my si tak k postavám můžeme najít bližší vztah.

Také můžeme blíže poznat "postavu" Nimba, který se v prvním díle zdál jako dobrotivec a zachránce světa. Během poslechu druhého dílu mnou rezonovali naprosto odlišné a především protichůdné pocity. Nimbus není superhrdina, ale taky padouch (když na to přijde). Má neskutečnou moc, kterou se nebojí použít, nehledě na následky. A já ho za to žeru! Neskutečně si mě získal tím, že není jen černý nebo bílý. Lidem se podobá mnohem více, než bych řekla na samém začátku.

PS: Kdo proboha končí knihu slovy "Musíme si promluvit?"
Pokračování nepočká, jdu se na něj vrhnout okamžitě! Tato série mě baví!

Hodnocení: 5/5
Audio: 4/5 (odlišit dva vybrané hlasy bylo těžší, jsou si až moc podobné)


Majkrofon
30.04.2024 5 z 5

O niečo lepšie a vycibrenejšie ako prvý diel. Záver bol pekne napísaný a napínavý. Škoda len, že som v posledných týždňoch nemal toľko času na čítanie, určite by som ju zdolal skôr.

všechny komentáře

Související novinky (6)

Dystopická trilogie Smrtka se uzavírá...

05.03.2021


50 nejčtenějších knih minulého roku (2019)

27.02.2020


10 právě čtených knih podle uživatelů (červenec)

15.07.2019

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.


Citáty z knihy (2)

Jelikož jsem nahromaděním lidského poznání, můj úspěch dokazuje, že lidé měli potřebné vědomosti, aby to udělali. Prostě to chtělo někoho, kdo je dost mocný, aby to dokázal- a já jsem výjimečně mocný. - Nimbus


Čím víc člověk zkoumá nahodilosti, tím víc vypadá náhoda jako záměr


Kniha Nimbus v seznamech

v Právě čtených46x
v Přečtených2 693x
ve Čtenářské výzvě433x
v Doporučených230x
v Knihotéce944x
v Chystám se číst527x
v Chci si koupit224x
v dalších seznamech16x

Štítky knihy

antiutopie, dystopie, kakotopie pro dospívající mládež (young adult)

Autorovy další knížky

Neal Shusterman
americká, 1962
2018  88%Smrtka
2019  90%Nimbus
2019  83%Sucho
2021  85%Zvon
2020  85%Bez šance