Zvon přehled

Zvon
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458916/bmid_zvon-Zxb-458916.jpeg 4 1239 1239

Smrtka / Žatva smrti série

< 3. díl >

Ve světě smrtek je všechno jinak. Citra a Rowan zmizeli. Plovoucí město Trvalka je pryč. Zdá se, že už nezbývá nic, co by mohlo smrtkovi Goddardovi zabránit, aby uchvátil absolutní moc. Když se teď Nimbus odmlčel, zůstává otázka: Může ho ještě někdo zastavit? Odpověď mohou dát Tón, Zvon a Hrom.

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)
Originální název:

The Toll , 2019


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zvon. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (302)

Zully737
12.06.2024 1 z 5

(SPOILER) Na závěrečný díl po průměrném druhém díle jsem se těšila, ale kniha bohužel nenaplnila očekávání a čtení bylo utrpení.Celé vyprávění je rozvleklé, neustálé přeskakování mezi postavami na spádu příběhu nepřidává. Zato ústřední dvojce se nám v příběhu stává téměř zbytečnou a ráda bych se zeptala pana spisovatele, co měl znamenat ten konec s vesmírnými raketami. Připadalo mi, jako by už chtěl, co nejdříve ukončit příběh a tak sebral nápad na jinou knihu a vrazil ho sem, kde působí jako pěst na oko.
Bohužel, tímto je pro mě svět smrtek pohřben a nebudu mít potřebu se sem vracet.

kozlík24
22.05.2024 5 z 5

(SPOILER) Závěrečný díl jsem si rozhodně užila více než předchozí díl. Například mi konečně přirostl k srdci i Greyson, který mě v 2. díle neustále štval. Nové postavy byly moc fajn a ty staré byly ještě lepší. Jen mě trochu mrzí, že se smrtka Randová úplně nepostavila proti Goddardovi, i když jí tolikrát ublížil, ale vždy jen dělala, co je pro ni nejlepší. Každopádně i tak to oceňuji - zajímavý charakter postavy.
Asi někde ve prostřed knihy jsem měla problém s orientací v čase, protože kniha vykládá více dějových linek naráz a ty se odehrávají v různém čase. Naštěstí se ale všechny společně potkají.
Konec je opravdu dobře vymyšlený, rozhodně nečekaný a možná trochu hořkosladký. Čtenář se musí sám rozhodnout, co je dobré a co špatné, není žádný "dokonalý" svět.


Alethea_k
11.05.2024 5 z 5

4,5*/5*

Půjdu asi proti proudu, ale poslední díl jsem si rozhodně užila mnohem víc, než ten druhý. Oblíbené postavy se tu sice objevují, ale hrají nějakou roli pouze zprostředkovaně, za pomoci okolí. A to hodnotím kladně. Nejsou to konečně žádní superhrdinové, kteří zachrání lidstvo sami, pouhým lusknutím prstu. Tahle podstatná věc je na příběhu asi nejrealističtější. Jenom sami by to fakt nedali.
Souhlasím s tím, že by si knížka zasloužila proškrtat. Na druhou stranu, pokud člověk nehodlá knihu přečíst za jeden den a dávkuje si to, dokáže lépe docenit šíři příběhu. Takže mi ta "rozvleklost" vlastně nevadila.
Větší problém jsem měla s tím, že se do příběhu pletly třeba některé změny na základě toho, jestli svítí slunce. To mi přišlo zbytečné a dost na sílu.
Váhám, zda mi konec příběhu přišel překombinovaný. Možná trošku, na druhou stranu oceňuju, že se autor nevydal směrem, který by asi napadl většinu čtenářů na první dobrou. Shusterman mě naučil, že mám jen číst a nechat se překvapit. Veškeré moje domněnky byly úplně mimo, a to již od prvního dílu. Rozhodně si přečtu i povídky. Ten konec mi vlastně svým způsobem přišel zvráceně logický. Jen pořád nechápu, proč (když to měly smrtky jako pojistku tak dobře vymyšlený), to tak nefungovalo celou dobu a smrtky se samy nezrušily po pár letech :D ale tak detail.
Jediné, co mě mrzí, je to, že záporáci příběhu nedostali prakticky žádný prostor. Všechno se jim kazilo a jejich charakter tu vlastně nebyl. Nechali si to povětšinou prostě líbit.

všechny komentáře

Související novinky (8)

50 nejčtenějších knih roku 2021

27.12.2021


50 nejčtenějších knih letošních prázdnin

02.09.2021


10 právě čtených knih podle uživatelů (srpen)

16.08.2021

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.


Citáty z knihy (12)

(...) teatrálnost je typickým znakem obřadu a obřad je prubířským kamenem náboženství. (kaplan Mendoza)


(...) trocha zoufalství není špatná věc, pokud vede k přínosnému sebezpytování. (Nimbus)


Vždyť už všechno má, tak co ještě chce? zeptala se. (...) Possuelo jí věnoval blahosklonný úsměv, který ji popudil. Tvoje naivita je osvěžující, Anastázie. Ale pravda je taková, že získávání moci čistě pro moc je pohlcující závislost. Pozře celý svět, a stejně nebude spokojený.


Více citátů z knihy najdete u autora.


Kniha Zvon v seznamech

v Právě čtených40x
v Přečtených1 632x
ve Čtenářské výzvě370x
v Doporučených121x
v Knihotéce669x
v Chystám se číst455x
v Chci si koupit197x
v dalších seznamech9x

Štítky knihy

pro dospívající mládež (young adult)

Autorovy další knížky

Neal Shusterman
americká, 1962
2018  88%Smrtka
2019  90%Nimbus
2019  83%Sucho
2021  85%Zvon
2020  85%Bez šance