Zvon přehled

Zvon
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458916/bmid_zvon-Zxb-458916.jpeg 4 1261 1261

Smrtka / Žatva smrti série

Ve světě smrtek je všechno jinak. Citra a Rowan zmizeli. Plovoucí město Trvalka je pryč. Zdá se, že už nezbývá nic, co by mohlo smrtkovi Goddardovi zabránit, aby uchvátil absolutní moc. Když se teď Nimbus odmlčel, zůstává otázka: Může ho ještě někdo zastavit? Odpověď mohou dát Tón, Zvon a Hrom.

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Toll , 2019

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zvon. Přihlašte se a napište ho.

kolby
24.07.2024 2 z 5

(SPOILER) Škoda, že nie je možnosť napísať spoločný komentár k celej sérii: Smrtka - perfektné, skvelá myšlienka, pointa, hĺbka a charakter hlavných postáv - výborná kniha pre všetky vekové kategórie. Nimbus - plochšie postavy, menej zaujímavé myšlienky, skvelý dynamický dej. Zvon - veľké sklamanie - s napätím očakávaný záver sa úplne stratil pod ťarchou takmer z každej strany na čitateľa číhajúcich, veľmi aktuálnych a "žiadaných", "moderných" a "jediných správnych" zo všetkých kútov pretláčaných ideológií. Bol to úmysel autora alebo "povinná jazda" bez ktorej by kniha nevyšla??? Je mi z toho smutno, naši mladí by mali dostať možnosť VYBRAŤ SI svoj názor, pohľad, smer...

nela3812
15.07.2024 audiokniha 4 z 5

Ve třetím a zároveň závěrečném dílu série bych upřímě nečekala, že bude mít autor prostor na to, aby i nadále rozvíjel vytvořený svět. Dozvídáme mnoho nových informací, a svět se nám před očima stále rozšiřuje. To je na jednu stranu osvěžující a zajímavé, ale na druhou stranu to s velkou pravděpodobností ubralo hodně prostoru pro závěrečnou gradaci děje.

Potom všem čím jsme si s hlavními hrdiny prošli bych čekala více vygradovaný konec. A něco možná trochu víc epického? Vlastně cokoli nezapomenutelného. Což se, podle mě, v tomto případě tak úplně nepovedlo. Ze závěru mám pocit, že příběh sám od sebe vyhasl. Nimbus, s téměř neomezenou mocí, sice moc prostoru na něco epického nedává, ale na druhou stranu autor v závěru často překvapil. Některé dříve známé aspekty a postavy obrátil úplně jiným směrem. A to natolik, že si umím představit jiný, a především trochu komplikovanější, závěr. Bylo to na mě až příliš jednoduché...

Nechci mnoho prozradit, tak dnes píšu stručněji než jindy. Celá série "Smrtka" a celý svět mě každopádně neuvěřitelně vtáhli. Byla to skvělá jízda, kterou vám upřímě doporučuji A to ať už jako knihy nebo v audioverzi (audio je vážně skvělé!). Tohle je svět, který by fanouška fantasy neměl minout!

Hodnocení: 4/5
Audio: 5/5

KatnissLavender
13.07.2024 4 z 5

Nevadilo by mi, kdyby měl tento díl tak o 200 stran méně, ale každopádně byl velmi zajímavý a musím říct, že pro mě byl tím nejlepším... Hlavně posledních pár kapitol!

50 nejčtenějších knih roku 2021

27.12.2021

50 nejčtenějších knih letošních prázdnin

02.09.2021

10 právě čtených knih podle uživatelů (srpen)

16.08.2021

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

(...) teatrálnost je typickým znakem obřadu a obřad je prubířským kamenem náboženství. (kaplan Mendoza)

(...) trocha zoufalství není špatná věc, pokud vede k přínosnému sebezpytování. (Nimbus)

Vždyť už všechno má, tak co ještě chce? zeptala se. (...) Possuelo jí věnoval blahosklonný úsměv, který ji popudil. Tvoje naivita je osvěžující, Anastázie. Ale pravda je taková, že získávání moci čistě pro moc je pohlcující závislost. Pozře celý svět, a stejně nebude spokojený.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Zfilmováno

Zvon (2002)

Kniha Zvon v seznamech

v Právě čtených40x
v Přečtených1 659x
v dalších seznamech9x

pro dospívající mládež (young adult)

Neal Shusterman
americká, 1962