Nimbus

Rowan se rozhodl, že na vlastní pěst napraví cech smrtek a podrobí jej zkoušce ohněm – a to doslova. Po zimním konkláve zmizel v ústraní a od té doby podniká útoky na zkažené smrtky — nejen ve StředoMerice, ale na celém kontinentu. Stal se z něj lidový hrdina – smrtka Lucifer – který v černé róbě odevzdává zkorumpované smrtky plamenům. Citra, z níž se pod dohledem smrtky Curieové stala mladší smrtka, zkaženost vidí a chce ji změnit zevnitř, ale na každém kroku nachází překážky, a dokonce se ocitá v ohrožení života. Rozkol mezi „starou gardou“ a „novým řádem“ se vyostřuje a vzájemné soupeření přechází od slov k činům. Nad tím vším bdí vševědoucí Nimbus – jediný, kdo má moc řešit závažné problémy dokonalého světa. Ale vloží se do toho, nebo bude jen přihlížet, jak se dokonalost mění v úpadek?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400050/big_nimbus-mpZ-400050.jpeg 4.61263

Smrtka / Žatva smrti 2.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli

Thunderhead, 2018

Kniha Nimbus

Metla
včera

Bohužel se nemůžu připojit k nadšeným chvalozpěvům. Příběh se posunul k důkladnějšímu průzkumu fungování utopického světa budoucnosti, poznáváme téměř všemocnou vládnoucí UI a odhalujeme hnijící kořeny Cechu smrtek. A mě neskutečně vytáčela nelogičnost tohoto uspořádání, zdravý rozum i smysl pro spravedlnost se bouřily. Nimbus nemůže (nechce) racionálně řídit délku lidských životů, hrozí přelidnění, kontrola porodnosti je fuj-fuj a tak definitivní smrt určuje banda malicherných či přímo psychopatických existencí podle kvót, vlastních preferencí a momentální nálady. Osvícené a soucitné jedince aby mezi nimi čtenář pohledal (dobrá, pár jich je, zanedbatelné minimum). Nakonec mě rozčilovala už kdejaká ptákovina (technologická zaostalost v detailech - např. místnost s vězněm se zamyká klíčem na tři západy, knihovnice při odchodu z pracoviště dává na stůl cedulku „přijdu za 5 minut“ atd.). Ve finále jsem vyloženě pěnila, protože nějaké záchranné složky zřejmě vůbec neexistují a létající stroj (vrtulník, jaký pokrok!) má k dispozici jen ten, u koho se to panu spisovateli právě hodí do krámu. Onen ráj budoucnosti je prostě debilně nefunkční. Chápu, lidstvo zdegenerovalo na úroveň požitkářů bez špetky odpovědnosti za cokoliv, bez asistence umělé inteligence si snad nelze ani uprdnout… zkrátka mě ta absolutní neschopnost (v plné nahotě gradující v závěru) štvala k nepříčetnosti. Takovým lidem bych nesvěřila ani péči o kaktus, natož moc legálně vraždit ostatní.
To máme hvězdu dolů, další půlku odseknu za to, že se příběh s výrazně větším množstvím postav na scéně rozsypává, hůř se mi udržovala pozornost. Upřímně, mám chuť pokosit čtvrtou hvězdu celou. 70%

666Jitka
včera

(+ SPOILER) Také druhý díl série Žatva smrti se mi moc líbil. Výborný nápad jak by mohl svět v budoucnosti vypadat - bez nemocí, bez starostí, lidé si mohou pohodlně žít podle svých představ a podle toho, jak se cítí, se nechat omladit. Redukcí obyvatelstva se zabývají Smrtky, které by měli bez předsudků a spravedlivě kosit. Avšak i v tomto vylepšeném světě dochází k boji o moc, korupci, vraždám a dokonce k teroristickým útokům. Děj má spád, překvapivé momenty a ten konec byl fakt nářez !!! Už se těším na další díl.

voody99

Nějak nevím úplně co říct... Ano kniha byla vlastně skvělá... Ten konec...........w(°o°)w... Ale i když budu asi jediná Smrtka pro mě byla trochu lepší (◠‿◕)

BobbyB

Prvni dil ok, tak jsem se druheho dilu trochu obaval... Ale JO! Je pecka, ze nekdo dokaze, i v dnesni dobe, posunout horizont... a za to díky!

Lalina3

Kniha je úžasná a fakt krásně a rychle se čte, ovšem v tomto díle mi vadily určité zvraty... Přišlo mi, že si to chce autor udělat trošku lehčí, tak čtenářům prostě oznámil zvrat a jak se to stalo, jak se to sakra možné, už si člověk musí domyslet :D Navíc i ta plochost postav mi tu začala lézt na nervy, na druhé straně to ale vyvažovaly brilantní filozofické monology Nimba.
I když jdu asi proti názoru všech, tento díl mi přišel prostě trošičku slabší. Ale nemůžu se dočkat, až rozečtu 3. díl a zjistím, jak to všechno nakonec dopadne :)

katkavasik2908

Dobrý druhý díl. Konec je hodně otevřený a moc se těším na poslední díl. Chci vědět jak to celé dopadne. Napění v knihách rozhodně nechybí.

Percabethka

Plochost charakterů a distancovaný způsob vyprávění, které jsem v minulém díle kritizovala, musím v tomhle naopak ocenit. Díky tomu je totiž autor schopný přidat asi padesát nových dělových linek, které pak splétá dohromady - a příběh je díky tomu daleko zajímavější. Hodně oceňuji i filosofické otázky, kterým se autor po celou dobu věnuje. A taky propojení příběhu s operou Aida.

Jaehyun

Pro mě byl nejzajímavější konec, který mi připomínal titanic. Jsem zvědavá co se odehraje ve Zvonu.