Nimbus

Rowan se rozhodl, že na vlastní pěst napraví cech smrtek a podrobí jej zkoušce ohněm – a to doslova. Po zimním konkláve zmizel v ústraní a od té doby podniká útoky na zkažené smrtky — nejen ve StředoMerice, ale na celém kontinentu. Stal se z něj lidový hrdina – smrtka Lucifer – který v černé róbě odevzdává zkorumpované smrtky plamenům. Citra, z níž se pod dohledem smrtky Curieové stala mladší smrtka, zkaženost vidí a chce ji změnit zevnitř, ale na každém kroku nachází překážky, a dokonce se ocitá v ohrožení života. Rozkol mezi „starou gardou“ a „novým řádem“ se vyostřuje a vzájemné soupeření přechází od slov k činům. Nad tím vším bdí vševědoucí Nimbus – jediný, kdo má moc řešit závažné problémy dokonalého světa. Ale vloží se do toho, nebo bude jen přihlížet, jak se dokonalost mění v úpadek?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/400050/nimbus-tii-400050.jpg 4.836

Smrtka / Žatva smrti (2.)

Thunderhead (2018)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Yoli

Kniha Nimbus

denisa4368
dnes

Přečtené během jednoho dne. Byla to jízda. A jsem na vážkách, jestli si ji pořídit domů, protože prostě ano. Je to stejně dobré jako první díl, možná i o něco lepší. A Morda/Greysona jsem si jako vedlejší hlavní postavu velmi oblíbila. :)

sgjoli
včera

Autor se opět předvedl v tom nejlepším možném světle. Perfektně vystavěný příběh plný napětí, akce a nečekaných zvratů. Zároveň nabízí řadu filozoficky laděných pasáží, které se v knize vyskytují úměrně vzhledem k dějové lince, ale nijak tuto linku nezdržují. Vedle akce tu tak máme řadu zajímavých podnětů k zamyšlení. Já si knihu nesmírně užila a moc se těším na pokračování, už aby to bylo vydané!

maca5449
včera

Neal je fakt kruťas. Vždycky, když to vypadá, že už se jeho hrdinové z toho marastu vyhrabou, hodí po nich další kupu hnoje a poraď si. Ale hnůj můžete očividně kydat i kosou...

Opět skvělá kniha, od které se nelze odtrhnout. Osobnost Nimba jsem si neskutečně oblíbila.

Pitbullka
včera

Tak tohle byla jízda! Politika,napětí, akce. A ten konec? Nutně potřebuju další díl. Nimbus se mi líbil snad víc než Smrtka, tohle je opravdu velmi povedená série.

l0st-g1rl
včera

Zpočátku jsem se toho trochu bála, abych nebyla z toho pokračování zklamaná. a
Ale jakmile jsem začala číst, nedokázala jsem se odtrhnout. Stejně jako u prvního dílu. Příběh byl napínavý a ten konec! Bože, co jen budu dĕlat než vydají další díl... Těším se s čím Shusterman přijde tentokrát.

pungoš
předevčírem

Zhltl jsem to za tři dny, úplně super, můžu jen doporučit, už se těším na další díl.

sebemi

Skvělé pokračování Smrtky, troufám si říct, že ještě lepší!

Apanka

Nimbus se mi líbil vic než Smrtka. Přišlo mi to víc propracovaný a nenudila jsem se u žádné pasáže, tuhle knížku jsem prostě přečtla v pohodě, pomalu sem si jí vychutnávala a stalo to za to. Občas čtu moc rychle a už jsem zapomněla na to, jaké to je, si knihu pomalu vychutnávat. Škoda, že teď budu dlouho čekat na další díl, ale Neala sem si fakt hodně oblíbila a to sem si myslela, že sci fi nemám ráda. Smrtka Constantine se mi zvlaštním způsobem fakt líbil. Konec byl hustej!

pro dospívající mládež (young adult)

Neal Shusterman

Neal Shusterman