Nimbus

Rowan se rozhodl, že na vlastní pěst napraví cech smrtek a podrobí jej zkoušce ohněm – a to doslova. Po zimním konkláve zmizel v ústraní a od té doby podniká útoky na zkažené smrtky — nejen ve StředoMerice, ale na celém kontinentu. Stal se z něj lidový hrdina – smrtka Lucifer – který v černé róbě odevzdává zkorumpované smrtky plamenům. Citra, z níž se pod dohledem smrtky Curieové stala mladší smrtka, zkaženost vidí a chce ji změnit zevnitř, ale na každém kroku nachází překážky, a dokonce se ocitá v ohrožení života. Rozkol mezi „starou gardou“ a „novým řádem“ se vyostřuje a vzájemné soupeření přechází od slov k činům. Nad tím vším bdí vševědoucí Nimbus – jediný, kdo má moc řešit závažné problémy dokonalého světa. Ale vloží se do toho, nebo bude jen přihlížet, jak se dokonalost mění v úpadek?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400050/nimbus-tii-400050.jpg 4.6871

Smrtka / Žatva smrti 2.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno, Yoli

Thunderhead, 2018

Kniha Nimbus

MamaKnihomolka

Druhý díl z postmortální série Smrtka. Nečtu sci-fi, ale tato série fiktivního světa mě fakt baví.
Skvělé bylo, že důležité momenty z prvního dílu byly oprášeny, takže jsem se nemusela bát, že si něco nevybavím. Tentokrát byl příběh obohacen z pohledu samotného Nimba, který ve svých zpovědích vysvětluje a popisuje jak přetvořil svět a proč dělal jaká rozhodnutí. Také se svěřuje s věcmi, které ho tíží a do čeho se nesmí plést, na koho nesmí mluvit a co může jen pozorovat aniž by zasahoval.
Stejně jako první díl byl tento stejně čtivý, promyšlený, luxusní a boží. Několikrát jsem si sama pro sebe říkala, proč jsem četbu tak dlouho odkládala. V tomto příběhu bylo mnohem víc akce než v předchozím, přesto jsem si až do třičtvrtě knihy myslela, že mě stejně bavil první díl víc, ale jakmile se začali věci komplikovat, nemohla jsem se odtrhnout.
Na konci jsem byla napjatá, naštvaná, smutná, zmatená, a dojatá. Těším se na třetí díl. Teď se jen rozhodnout jestli si ho přečíst ve slovenštině nebo počkat do prosince na českou verzi.

JanaK00

(+ SPOILER) Tak tato knížka byla skvělá jízda. Smrtka se mi velice líbila, ale tohle bylo ještě lepší. Byla jsem nervozní, když jsem nemohla číst. Navíc se kniha díky super překladu velice příjemně čte.

Příběh mě hrozně bavil. Zvraty byly super a nenadálé. Jediné, co jsem očekávala, bylo, kdy Nimbu hrábne, protože jeho dopisy mi připomínaly některé kazuistiky z psychologie/psychiatrie, a ono se to opravdu stalo, ale i ten zbytek jsem si náramně užila. Někdy jsem se smála, jindy mi upadla čelist.

Proboha, ať už přeloží další díl (závidím v tomto Slovákům, přesto jsem ve slovenštině líná číst). Ale blíží se to, údajně druhá půlka listopadu nebo přelom listopad/prosinec ;)

Majika

(+ SPOILER) Dokážu komunikovat 6 909 živými a mrtvými jazyky. Mohu vést více než patnáct miliard komunikaci
najednou a každé z nich se plně věnovat. Umím být výřečný, okouzlující, vtipný a milý, umím říkat slova, která potřebujete slyšet ze všeho nejvíc, přesně ve chvíli, kdy to potřebujete.
Ale i tak existují nepředstavitelné okamžiky, kdy nedovedu najít slova v žádném jazyce, živém ani mrtvém.
Kdybych měl ústa, v těch okamžicích bych je možná otevřel a křičel.
-Nimbus

…..Je tedy ironické a zároveň poetické, že lidstvo možná vytvořilo Stvořitele z potřeby mít ho.
Člověk stvoří boha, který pak stvoří člověka. Není to dokonalý kruh života? Jenže jestli se ukáže, že tomu tak je, kdo je stvořen k obrazu koho?

katasokolov

Druhý díl je ještě lepší, než ten první!! Naši hlavní hrdinové musí zase vybojovat své bitvy. Dochází k větším třenicím mezi novým a starým řádem smrtek.. a jak se říká: “zlo snadno neumírá “ (to je minispoiler :D). Je lépe popsán Nimbus - jeho úloha, systém myšlení atd. Krásně třeba bylo popsáno jednání mezi smrtkami, Nimbem a prostředníkem - taková tripartita :) Největší pecka pro mě byl popis řízení auta ve smrtelném věku - sama řízení úplně nemusím, takže tohle opravdu pobavilo :D Větší prostor tady získali tónisti a byla nám představena nová skupina lidí - nezvedenci (pomádí bar je fakt pecka:D ). Jinak Vy kdo jste četli, kde byste chtěli v tomhle světě žít ? Já tedy rozhodně v Nepálu :D ‼️ Finále bylo grandiózní - tleskám ‼️ Měla jsem husinu. Těším se na poslední a závěrečný díl a snad bude i ten slibovaný film !!

ElissBooks

Když jsem přečetla Smrtku, byla jsem nadšená. A také jsem si byla skoro stoprocentně jistá, že autor to už nemá čím trumfnout. Ale on mě překvapil a to hodně. Protože to, co vymyslel pro druhý díl své série, je naprostá dokonalost! Tolik nečekaných zvratů, tolik nových věcí... Myslela jsem si, že v prvním díle již využil celkový potenciál svého nápadu se Smrtkami, ale tolik jsem se pletla. Celý ten systém v tomhle díle poznáváme ještě víc do hloubky a navíc se tu konečně pořádně objevuje ten tajemný a vševědoucí Nimbus. Postavy byly ještě skvělejší než v prvním díle a i negativní postavy mě mega baví :-) Tohle je prostě úžasná série a já se už nemůžu dočkat posledního dílu, který vychází již letos v prosinci!! A proč se tolik nemůžu dočkat? Protože to, jak skončil Nimbus bylo tak moc dobrý a ten závěrečný zvrat byl prostě top strop. A autor to samozřejmě uťal v tom nejlepším. Pokud jste se k této sérii ještě nedostali, tak šup na ni, nebudete litovat.

5⭐️/5⭐️ - Ještě mnohem lepší než první díl a to je fakt co říct :-) Miluju to a vy budete taky!

Bezkyne9

Krasne a genialni! Na tuto knihu Neala Shustermana budu vzpominat dlouho a rozhodne se k ni chci vracet. Neal je Pan spisovatel. Pribeh je propracovany, nabity dejem, moudrosti, udernymi myslenkami, historii, velikymi a promyslenymi postavami, zvraty, humorem a krasnym jazykem. Vytvoril svet se vsim vsudy, s mnoha detaily a postupnym odkryvanim.
Cele to navic drzi pohromade velice silne tema. Vrele doporucuji vsem generacim :)

EliškaHavlová

Druhý díl rozhodně nezklamal. Nejvíc bych ale vyzdvihla ten konec. Nic napínavějšího jsem dlouho nečetla. Rozhodně potřebuji i třetí díl.

Fatis04

Opět nezapomenutelný zážitek, četla jsem až pozdě do noci, protože posledních pár stránek nešlo přestat. Těšila jsem se na pokračování Smrtky a nezklamalo mě, doporučuji přečíst. Doufám, že brzy vyjde další díl ....

Winter
Winter