Mír na Zemi

Ocitáme se v budoucnosti vzdálené několik set let, v éře absolutního odzbrojení na Zemi. Světové koncerny však přemístily výrobu vojenského arzenálu na Měsíc, rozdělený teď na zájmové sektory jednotlivých mocností. Právě Ijon Tichý je vyslán LUnar Agency na speciální misi na Měsíc – zdá se totiž, že se zbrojení na Měsíci vymklo lidské kontrole. Lem se zde vrací ke své dávné myšlence o rychlené evoluci mrtvé hmoty, která se dokáže rafinovaně přizpůsobovat měnící se situaci. Nejde tu ovšem o hmotu „nemyslící“, protože při militarizaci Měsíce se používalo nejmodernější komputerové techniky. Ijon Tichý se dostává na Měsíci do situací zcela nevysvětlitelných, v atmosféře hororu se snaží splnit se ctí své poslání. Vrací se však na Zem s podivným fyzickým handicapem, který vede až k rozpolcenosti osobnosti, s obtížemi se rozpomíná na své měsíční příhody. Na Zemi se kolem něj hemží tajemné postavy s neznámými cíli, které se chovají až groteskně , tím větší strach však budí. Přeložila Helena Stachová....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/13783/mir-na-zemi-13783.jpg 457

Ijon Tichý (5.)

Romány, Sci-fi
Vydáno:, Mladá fronta

Pokój na Ziemi (1987)

Kniha Mír na Zemi

čuřil
10.12.2015

Četl jsem už i lepší sci-fi. Měl jsem z této knihy obavy, ale tak nějak jsem byl velmi mile překvapen.
Mě se kniha četla dobře, takže plus.

martinkaLLL
25.01.2015

Začátek a konec to má neuvěřitelně utahané a nudné. Ale prostředek kdy prozkoumává měsíc, je napínavý a super.

Kapis
03.02.2014

Pro mne zatím nejlepší kniha, co jsem od Lema četl.

honajz
18.09.2013

Povídky Ijona Tichého jsem četl jako dospívající a moc se mi líbily. Ale tohle… tohle je divné. Ukecané, schizofrenní, nějak o ničem no.

Dandulka
12.05.2012

Docela hezká sci-fi.Má spád a proto se dobře čte.

Stanisław Lem
polská, 1921 - 2006