Digitální pevnost

Digitální pevnost

Geniální programátor vytvořil nerozluštitelný kód, který může zcela ochromit americké bezpečnostní složky – když je však nalezen mrtev, aniž by komukoli stihl předat klíč k rozluštění kódu a zmizí mu z prstu podivný prsten, začíná příběh plný hledání…

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/251/digitalni-pevnost.jpg 3.91539

Digital Fortress (1998)

Vydáno:, Metafora

Rozmarýna Rozm

Podle mně snad nejlepší kniha Dana Browna, i když tématika mi byla cizí, ale strašně mě to vtáhlo do děje.

Usignolo

Ze začátku jsem se trošku nudila, než jsem se dostala do tématu, protože jsem měla pocit, že jen louskám informace a nevím, která bije. To postupně přešlo a napětí se stupňovalo. Zároveň mě bavily klasické "Brownovské" momenty překvapení, kde je najednou všechno jinak.

Katranis

Úžasná kniha, plná napětí, detektivního přemýšlení a hlavně zápletky. Rozhodně nezklame.

HCh

K této knize jsem se vrátil po nějakých 6 až 7 letech v rámci plnění čtenářské výzvy. Stejně jako poprvé mě kniha vtáhla do děje od samého počátku. Klobouk dolů před autorem, který toho musel evidentně hodně nastudovat, aby to co napsal bylo čtivé, nebyly tam nesmysly a aby to "drželo" pohromadě. Určitě se k této knize po čase vrátím.

Jury

No na 1 knihu od meho oblibence Browna to uslo...

NachlJ

Prostě Dan Brown, bála jsem se jáké to bude když to nebude s Langdonem, ale moje očekávání to velice příjemně překvapilo. Kniha byla velice čtivá a myslím že to nebylo naposled co jsem jí četla.

alzbeta2843

Mám rada knihy od Dana Browna, ale toti boko poznať, že ide o jeho prvotinu. Kniha sa mi páčila avšak nie tak ako ostatné jeho knihy. I tak však obdivujem autora ako si musel naštudovať tématiku.

Moncele

Jako první jsem od Browna četla samozřejmě Šifru mistra Leonarda, pak Andělé a démoni. Pak nastala "s Brownem" u mně trochu pauza, ale v rámci Čtenářské výzvy 2017 jsem si ho vybrala jako jednoho ze sta nejoblíbenějších autorů. Musím říct, že se mi kniha líbila, i když jsem už před půlkou tušila, "kdo za tím vězí". Nejsem žádný počítačový maniak, do hackera mám teda hodně daleko, ale ohromilo mně to množství dat a údajů, které, podle mně, musel autor nastudovat, aby byl děj poutavý a uvěřitelný. Líbilo se mi střídání míst děje, možná i proto, že mám Španělsko ráda... Pracovat pod takovým tlakem, jakému byly postavy vystaveny v posledních kapitolách, to bych určitě nezvládla. Za mně poutavý děj, zajímavé téma, užila jsem si to.

Ladislav.Knap

V prvních pár kapitolách bylo poznat, že je to jeho prvotina, ale ke konci už to byl starý dobrý Brown. Skvělé jako vždy.

dominikB951

Super kniha. Doporučuji!

RennyWest

Autorův první román (orig. vyšel 1998) a jde to poznat - děj je poměrně předvídatelný (obzvláště pokud člověk četl jiná jeho díla), postavy až neskutečně geniální (hlavní hrdinové), ale i přesto se kniha čte jedním dechem. Není špatná, ale pozdější knihy jsou lepší.

petkab

Napínavé, zajímavé, ale jako už čtvrtá kniha od tohoto autora je pro mě scénář už snadno rozluštitelný. Přesto doporučuji k přečtění jako výbornou oddechovku.

Welinie

Je to možná spisovatelem. Ale taky mne to nějak nebavilo a ani netoužím po tom to číst znovu.

pokoil

Pro mě nejslabší kniha od Browna. Sice byla napsána jeho nezaměnitelným a báječným stylem, ale prostředí a příběh mě neučaroval tolik, jako příběhy s R. Langdonem. Nicméně za 4 hvězdy jistě stojí.

JankoSvec

Najslabšia kniha od Browna.Zápletka veľmi dobrá, ale literárny štyl dosť priemerný.Jediné, čo aspoň trochu autora ospravedlňuje je fakt,že Digitálna pevnosť bola napísaná skôr ako jeho ostatné knihy.

theale
28.12.2016

Brownovy knihy mimo sérii s Langdonem se mi líbí ještě více než s ním.

Zuzka222
13.08.2016

Pokud bych měla hodnotit první polovinu, dala bych vysoké hodnocení. Zajímavý námět obestřený tajemnem a napětím, kdy jsem pořád napjatě čekala, jak se bude děj dál vyvíjet. Ve druhé půlce se to ale nějak zvrtlo. Najednou mi to připomínalo béčkové americké filmy, kde naprosto průměrný chlápek předvádí téměř heroické schopnosti, přemůže všechny sebelíp cvičené zabijáky a zachrání tak svět. Průběh zjišťování klíče a samotný závěr tomu dodaly korunu. Po přečtení jsem se raději znovu koukla, jestli to opravdu napsal Brown.

hrabe.ruprecht
28.06.2016

Prostě není každý den posvícení. Autor zabloudil do oblasti, kde není příliš silný v kramflecích.

Briv
12.06.2016

Knihy od Dana Browna mám ráda a tahle není výjimkou, Je ale pravda, že má i mnohem lepší - myšleno propracovanější díla. Není to pro něj sice typické téma s historickými prvky, ale na odreagování a příjemné počtení, je rozhodně prima. Přečteno rychle - byl to fajn strávený čas s touto knihou:)

ještěrka38
26.05.2016

Asi tak...Dan Brown má lepší a zajímavější knihy....takže tato mě moc nezaujala...

papajapa
23.05.2016

Upřímně mě kniha nudila. Kolikrát jsem se až musela nutit, abych jí vůbec dočetla. Námět jako takový se mi líbil....... šifrování, tajné služby, kódy atd. Nejzajímavější kapitoly se týkali Davida Beckera a jeho pátrání po prstenu s kódem. Trochu mi to připomínalo Roberta Langdona.

hejnak
03.05.2016

Brownovy knížky mám ráda, bez ohledu na to, co je fikce a co pravda. Pro mě jsou čtivé a napínavé a mám problém se od nich odtrhnout. Teď jsem ji četla po letech znovu.

MAXA71
17.02.2016

Trošku ťažšie na sledovanie pojmov pre technického analfabeta ako ja, ale zvládla som. :))

TeaPeter
29.01.2016

Nebyla to vysloveně špatná kniha, ale tady autor zabloudil do tématiky, která ho sice vzrušuje ale není mu vlastní, a na knize je to znát. A tak je kniha takovou divnou pohádkou o počítačích, o tom co umějí nebo by mohly umět. Je zajímavé, jak málo knih z tohoto prostředí má alespoň vzdáleně pravděpodobnou a uvěřitelnou zápletku... tedy z pohledu technické reality.

trudoš
27.01.2016

Úřad národní bezpečnosti, jenž monitoruje veškerou elektronickou komunikaci, narazil na problém. Zajistil šifru, kterou nedokáže rozlousknout. To je udivující, a vzhledem k tomu, že v dešifrování má před ostatními náskok přibližně padesát let, i trapné. A aby toho nebylo málo, otec geniálního algoritmu se chystá své dítě vypravit do světa, což by pro NSA znamenal nekompromisní návrat do středověku...
Digitální pevnost je literární prvotinou autora, kterého dnes zná celý svět především díky bestselleru Da Vinciho kód. Podobně jako v pozdějších románech, i zde staví především na rychlém ději a obšírnější znalosti prostředí, ve kterém se hrdinové pohybují. Přitom už v tomto debutu je znát zřetelně vyšlapaná literární cestička, po které se Dan Brown později tak úspěšně vydal - schematická zápletka, postavy jak vystřižené ze seriálu Dallas a akce bez sebemenšího odpočinku. Libujete-li si v nenáročných thrillerech, rozhodně vás kniha nezklame. Bylo by však chybou čekat od ní něco víc.

KetrinZel
24.01.2016

Mě se to líbilo již od začátku. Naopak nemám ráda, když se děj rozjede příliš rychle.

pejty
17.01.2016

Nejslabší kniha od Browna, která trpí slabým, zdlouhavým a příliš technickým začátkem. Ale poté co se čtenář prokouše prvními 80 stranami, dostane parádní, napínavý a tajemný příběh plný záhad.

Barbarka_CZ
16.01.2016

Pro mě osobně nejlepší Brown, asi i proto, že nejsem milovníkem historie, a tak mi ty jeho ostatní knihy právě nepřirostly k srdci.

Tynyton
09.01.2016

Tuto knihu jsme četla na cestě na dovolenou. Musím říct, že napětí tam bylo dost velké a začetla jsem se do ní vážně dobře, ale pokud to mám srovnávat s Danovou pozdější tvorbou, tak tato knížka byla slabší. Každopádně bych od ní nikoho neodrazovala. Má velmi poutavý děj.

Michael15568
26.12.2015

Jsem se zpočátku neorienzoval, co chce autor říct. Pak jsem pochopil tu paraleru mezi skutečným světem a kybernetikou.

počítačové viry internet vraždy

Dan Brown