Digitální pevnost

Digitální pevnost

Geniální programátor vytvořil nerozluštitelný kód, který může zcela ochromit americké bezpečnostní složky – když je však nalezen mrtev, aniž by komukoli stihl předat klíč k rozluštění kódu a zmizí mu z prstu podivný prsten, začíná příběh plný hledání…

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/251/digitalni-pevnost.jpg 3.91611

Digital Fortress (1998)

Vydáno:, Metafora

Ginosaji
19. listopadu

Kniha je psána klasickým Brownovym stylem. Velmi se mi tento způsob líbí a je úplně jedno, jestli je hlavním hrdinou Robert Langdon, či někdo jiný. Zápletka je senzační a rozhřešení opět nečekané.

kari.nohynkova
19. listopadu

Všichni tuto knihu srovnávají s později vydanými díly tohoto autora. To mi na jednu stranu připadá logické, na druhou ale nezasloužené.
Dan Brown je prostě skvělý spisovatel, a proto si myslím, že jen kvůli vysokým očekáváním je tato kniha nehorázně podhodnocena.
Teď už ale ke knize samotné:
Ačkoli jsem ji nečetla jako svou první "brownovku", nebála bych se jí směle zařadit mezi ostatní. Je čtivá, má spád, sympatické postavy, skýtá mnoho zvratů a přináší nejedno zamyšlení nad virtuálním i tím skutečným světem.
Je opravdu správné, aby bylo vše sledované? Třeba i tento komentář?

baterka.gs

Musím uznat, že v porovnání s Anatomií lží o něco slabší kousek, ale velmi napínavý. Možná moc zvratů a promyšlenosti, ale velmi to uteklo a s napětím jsem četla a četla. Až těžko věřit, že je kniha s takovýmto tématem stará přes deset let. Téma je velmi aktuální a i tím se mi líbilo řešení celé situace a promyšlenost.

Mardou19

Velmi průměrný román.

ecila13

DB vlastně v roce 1998 předpověděl Snowdena, wikileaks atd.
Navíc je knížka napínavá od začátku do konce.

radim9968

No nevim, asi nejhorsi kniha od Browna, chci vytvorit slozitou celoplanetarni zapletku, vytvorit agenta-akademika, krasnou chytrou zenu a par padouchu...nevim co jej vedlo k sepsani teto knihy, ale za me by si zaslouzila k dokonalosti vice prokreslit postavy a byt vice uveritelna...podle me slo jen o takove slohove cviceni, koktejl toho co Brown umi, jen remix proto za 2

kikiodvi

Přečtení Digitální pevnosti jsem dlouho odkládala, protože jsem si říkala, že bez postavy Roberta Langdona to nebude ono, ale nakonec ani to nevadilo.
První půlka knihy je více popisná (spousta informací o šifrování), to jsem se trochu nudila, ale druhá půlka už je nabitá dějem a plná zajímavých zvratů. Tak nějak jsem si u Browna zvykla , že hlavní postava vždycky přežije nemožné.
Zklamaná jsem určitě nebyla a už se těším na Anatomii lži, kterou jsem jako jedinou zatím nečetla.

Rozmarýna Rozm

Podle mně snad nejlepší kniha Dana Browna, i když tématika mi byla cizí, ale strašně mě to vtáhlo do děje.

Usignolo

Ze začátku jsem se trošku nudila, než jsem se dostala do tématu, protože jsem měla pocit, že jen louskám informace a nevím, která bije. To postupně přešlo a napětí se stupňovalo. Zároveň mě bavily klasické "Brownovské" momenty překvapení, kde je najednou všechno jinak.

Katranis

Úžasná kniha, plná napětí, detektivního přemýšlení a hlavně zápletky. Rozhodně nezklame.

HCh

K této knize jsem se vrátil po nějakých 6 až 7 letech v rámci plnění čtenářské výzvy. Stejně jako poprvé mě kniha vtáhla do děje od samého počátku. Klobouk dolů před autorem, který toho musel evidentně hodně nastudovat, aby to co napsal bylo čtivé, nebyly tam nesmysly a aby to "drželo" pohromadě. Určitě se k této knize po čase vrátím.

Jury

No na 1 knihu od meho oblibence Browna to uslo...

NachlJ

Prostě Dan Brown, bála jsem se jáké to bude když to nebude s Langdonem, ale moje očekávání to velice příjemně překvapilo. Kniha byla velice čtivá a myslím že to nebylo naposled co jsem jí četla.

alzbeta2843

Mám rada knihy od Dana Browna, ale toti boko poznať, že ide o jeho prvotinu. Kniha sa mi páčila avšak nie tak ako ostatné jeho knihy. I tak však obdivujem autora ako si musel naštudovať tématiku.

Moncele

Jako první jsem od Browna četla samozřejmě Šifru mistra Leonarda, pak Andělé a démoni. Pak nastala "s Brownem" u mně trochu pauza, ale v rámci Čtenářské výzvy 2017 jsem si ho vybrala jako jednoho ze sta nejoblíbenějších autorů. Musím říct, že se mi kniha líbila, i když jsem už před půlkou tušila, "kdo za tím vězí". Nejsem žádný počítačový maniak, do hackera mám teda hodně daleko, ale ohromilo mně to množství dat a údajů, které, podle mně, musel autor nastudovat, aby byl děj poutavý a uvěřitelný. Líbilo se mi střídání míst děje, možná i proto, že mám Španělsko ráda... Pracovat pod takovým tlakem, jakému byly postavy vystaveny v posledních kapitolách, to bych určitě nezvládla. Za mně poutavý děj, zajímavé téma, užila jsem si to.

Ladislav.Knap

V prvních pár kapitolách bylo poznat, že je to jeho prvotina, ale ke konci už to byl starý dobrý Brown. Skvělé jako vždy.

dominikB951

Super kniha. Doporučuji!

RennyWest

Autorův první román (orig. vyšel 1998) a jde to poznat - děj je poměrně předvídatelný (obzvláště pokud člověk četl jiná jeho díla), postavy až neskutečně geniální (hlavní hrdinové), ale i přesto se kniha čte jedním dechem. Není špatná, ale pozdější knihy jsou lepší.

petkab

Napínavé, zajímavé, ale jako už čtvrtá kniha od tohoto autora je pro mě scénář už snadno rozluštitelný. Přesto doporučuji k přečtění jako výbornou oddechovku.

Welinie

Je to možná spisovatelem. Ale taky mne to nějak nebavilo a ani netoužím po tom to číst znovu.

pokoil

Pro mě nejslabší kniha od Browna. Sice byla napsána jeho nezaměnitelným a báječným stylem, ale prostředí a příběh mě neučaroval tolik, jako příběhy s R. Langdonem. Nicméně za 4 hvězdy jistě stojí.

JankoSvec

Najslabšia kniha od Browna.Zápletka veľmi dobrá, ale literárny štyl dosť priemerný.Jediné, čo aspoň trochu autora ospravedlňuje je fakt,že Digitálna pevnosť bola napísaná skôr ako jeho ostatné knihy.

theale
28.12.2016

Brownovy knihy mimo sérii s Langdonem se mi líbí ještě více než s ním.

Zuzka222
13.08.2016

Pokud bych měla hodnotit první polovinu, dala bych vysoké hodnocení. Zajímavý námět obestřený tajemnem a napětím, kdy jsem pořád napjatě čekala, jak se bude děj dál vyvíjet. Ve druhé půlce se to ale nějak zvrtlo. Najednou mi to připomínalo béčkové americké filmy, kde naprosto průměrný chlápek předvádí téměř heroické schopnosti, přemůže všechny sebelíp cvičené zabijáky a zachrání tak svět. Průběh zjišťování klíče a samotný závěr tomu dodaly korunu. Po přečtení jsem se raději znovu koukla, jestli to opravdu napsal Brown.

hrabe.ruprecht
28.06.2016

Prostě není každý den posvícení. Autor zabloudil do oblasti, kde není příliš silný v kramflecích.

Briv
12.06.2016

Knihy od Dana Browna mám ráda a tahle není výjimkou, Je ale pravda, že má i mnohem lepší - myšleno propracovanější díla. Není to pro něj sice typické téma s historickými prvky, ale na odreagování a příjemné počtení, je rozhodně prima. Přečteno rychle - byl to fajn strávený čas s touto knihou:)

ještěrka38
26.05.2016

Asi tak...Dan Brown má lepší a zajímavější knihy....takže tato mě moc nezaujala...

papajapa
23.05.2016

Upřímně mě kniha nudila. Kolikrát jsem se až musela nutit, abych jí vůbec dočetla. Námět jako takový se mi líbil....... šifrování, tajné služby, kódy atd. Nejzajímavější kapitoly se týkali Davida Beckera a jeho pátrání po prstenu s kódem. Trochu mi to připomínalo Roberta Langdona.

hejnak
03.05.2016

Brownovy knížky mám ráda, bez ohledu na to, co je fikce a co pravda. Pro mě jsou čtivé a napínavé a mám problém se od nich odtrhnout. Teď jsem ji četla po letech znovu.

MAXA71
17.02.2016

Trošku ťažšie na sledovanie pojmov pre technického analfabeta ako ja, ale zvládla som. :))