Digitální pevnost

Digitální pevnost

Geniální programátor vytvořil nerozluštitelný kód, který může zcela ochromit americké bezpečnostní složky – když je však nalezen mrtev, aniž by komukoli stihl předat klíč k rozluštění kódu a zmizí mu z prstu podivný prsten, začíná příběh plný hledání…

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/251/digitalni-pevnost.jpg 3.91666

Digital Fortress (1998)

Vydáno:, Metafora

jahex
včera

Četl jsem to až po Šifře a Andělech, takže mi to najednou přišlo moc ukecaný a bez náboje a napětí. Padouch odhalen hned. Pro mě jedna z nejslabších Brownových knih.

Sandalkar

Zajímavé téma a na to, že byla knížka napsaná před 18 lety je značně aktuální. Mě se líbila víc než leckteré Brownovy kousky s církevní tématikou, které mi přišly prostě až moc smyšlené . Čtivý a napínavý příběh.

petrpospa
16.12.2017

Dvě hvězdy, možná tři. Amerika jak vyšitá. NSA ví všechno a to navíc o celém světě. Beze stresu a s prstem v nose. O víkendu mají ty nejlepší mozky volno, odhaduju to na pracovní 40i hodinový týden, jenom samé ranní šichty. To přece musí stačit, hekři i hackeři se určitě taky nepředřou. No a pak se něco stane, něco blbyho, hodně blbýho. Ti dobří jsou špatní a naopak. Skoro nejmocnější úřad Ameriky se řídí sám a podle toho to vypadá. A tak zatímco v Evropě neúspěšně honí profi zabiják učitele, za oceánem to bouchá, hoří, hroutí se... Finále s last coundownem, blikajícím displejem označujícím konec lidstva (naštěstí i konec knihy) a s dojemným I love you, baby, celých 400 stránek hodí a několik levelů dolů.... Je přece jedno, jestli jsme přemohli vraha, konspiraátora, živelnou pohromu nebo dinosaura, hlavně, že nakonec pláčem dojetím ze štěstí těch našich mladých a radostí, že to Amerika zase zvládla.
Já taky slzel. Radostí z toho, že už je konec...:-(

Standa24
16.12.2017

Jedna z nejlepších knih, které jsem od D. Browna četl. Kniha se mi četla lépe než Ztracený symbol nebo Inferno. Příběh má velký spád a je plný zvratů a napětí až do konce.

Ginosaji
19.11.2017

Kniha je psána klasickým Brownovym stylem. Velmi se mi tento způsob líbí a je úplně jedno, jestli je hlavním hrdinou Robert Langdon, či někdo jiný. Zápletka je senzační a rozhřešení opět nečekané.

kari.nohynkova
19.11.2017

Všichni tuto knihu srovnávají s později vydanými díly tohoto autora. To mi na jednu stranu připadá logické, na druhou ale nezasloužené.
Dan Brown je prostě skvělý spisovatel, a proto si myslím, že jen kvůli vysokým očekáváním je tato kniha nehorázně podhodnocena.
Teď už ale ke knize samotné:
Ačkoli jsem ji nečetla jako svou první "brownovku", nebála bych se jí směle zařadit mezi ostatní. Je čtivá, má spád, sympatické postavy, skýtá mnoho zvratů a přináší nejedno zamyšlení nad virtuálním i tím skutečným světem.
Je opravdu správné, aby bylo vše sledované? Třeba i tento komentář?

baterka.gs
31.10.2017

Musím uznat, že v porovnání s Anatomií lží o něco slabší kousek, ale velmi napínavý. Možná moc zvratů a promyšlenosti, ale velmi to uteklo a s napětím jsem četla a četla. Až těžko věřit, že je kniha s takovýmto tématem stará přes deset let. Téma je velmi aktuální a i tím se mi líbilo řešení celé situace a promyšlenost.

Mardou19
31.10.2017

Velmi průměrný román.

ecila13
02.10.2017

DB vlastně v roce 1998 předpověděl Snowdena, wikileaks atd.
Navíc je knížka napínavá od začátku do konce.

radim9968
20.09.2017

No nevim, asi nejhorsi kniha od Browna, chci vytvorit slozitou celoplanetarni zapletku, vytvorit agenta-akademika, krasnou chytrou zenu a par padouchu...nevim co jej vedlo k sepsani teto knihy, ale za me by si zaslouzila k dokonalosti vice prokreslit postavy a byt vice uveritelna...podle me slo jen o takove slohove cviceni, koktejl toho co Brown umi, jen remix proto za 2

kikiodvi
13.09.2017

Přečtení Digitální pevnosti jsem dlouho odkládala, protože jsem si říkala, že bez postavy Roberta Langdona to nebude ono, ale nakonec ani to nevadilo.
První půlka knihy je více popisná (spousta informací o šifrování), to jsem se trochu nudila, ale druhá půlka už je nabitá dějem a plná zajímavých zvratů. Tak nějak jsem si u Browna zvykla , že hlavní postava vždycky přežije nemožné.
Zklamaná jsem určitě nebyla a už se těším na Anatomii lži, kterou jsem jako jedinou zatím nečetla.

Rozmarýna Rozm
05.08.2017

Podle mně snad nejlepší kniha Dana Browna, i když tématika mi byla cizí, ale strašně mě to vtáhlo do děje.

Usignolo
23.07.2017

Ze začátku jsem se trošku nudila, než jsem se dostala do tématu, protože jsem měla pocit, že jen louskám informace a nevím, která bije. To postupně přešlo a napětí se stupňovalo. Zároveň mě bavily klasické "Brownovské" momenty překvapení, kde je najednou všechno jinak.

Katranis
03.07.2017

Úžasná kniha, plná napětí, detektivního přemýšlení a hlavně zápletky. Rozhodně nezklame.

HCh
25.05.2017

K této knize jsem se vrátil po nějakých 6 až 7 letech v rámci plnění čtenářské výzvy. Stejně jako poprvé mě kniha vtáhla do děje od samého počátku. Klobouk dolů před autorem, který toho musel evidentně hodně nastudovat, aby to co napsal bylo čtivé, nebyly tam nesmysly a aby to "drželo" pohromadě. Určitě se k této knize po čase vrátím.

Jury
17.04.2017

No na 1 knihu od meho oblibence Browna to uslo...

NachlJ
12.04.2017

Prostě Dan Brown, bála jsem se jáké to bude když to nebude s Langdonem, ale moje očekávání to velice příjemně překvapilo. Kniha byla velice čtivá a myslím že to nebylo naposled co jsem jí četla.

alzbeta2843
28.03.2017

Mám rada knihy od Dana Browna, ale toti boko poznať, že ide o jeho prvotinu. Kniha sa mi páčila avšak nie tak ako ostatné jeho knihy. I tak však obdivujem autora ako si musel naštudovať tématiku.

Moncele
19.02.2017

Jako první jsem od Browna četla samozřejmě Šifru mistra Leonarda, pak Andělé a démoni. Pak nastala "s Brownem" u mně trochu pauza, ale v rámci Čtenářské výzvy 2017 jsem si ho vybrala jako jednoho ze sta nejoblíbenějších autorů. Musím říct, že se mi kniha líbila, i když jsem už před půlkou tušila, "kdo za tím vězí". Nejsem žádný počítačový maniak, do hackera mám teda hodně daleko, ale ohromilo mně to množství dat a údajů, které, podle mně, musel autor nastudovat, aby byl děj poutavý a uvěřitelný. Líbilo se mi střídání míst děje, možná i proto, že mám Španělsko ráda... Pracovat pod takovým tlakem, jakému byly postavy vystaveny v posledních kapitolách, to bych určitě nezvládla. Za mně poutavý děj, zajímavé téma, užila jsem si to.

Ladislav.Knap
18.02.2017

V prvních pár kapitolách bylo poznat, že je to jeho prvotina, ale ke konci už to byl starý dobrý Brown. Skvělé jako vždy.

dominikB951
14.02.2017

Super kniha. Doporučuji!

RennyWest
22.01.2017

Autorův první román (orig. vyšel 1998) a jde to poznat - děj je poměrně předvídatelný (obzvláště pokud člověk četl jiná jeho díla), postavy až neskutečně geniální (hlavní hrdinové), ale i přesto se kniha čte jedním dechem. Není špatná, ale pozdější knihy jsou lepší.

petkab
20.01.2017

Napínavé, zajímavé, ale jako už čtvrtá kniha od tohoto autora je pro mě scénář už snadno rozluštitelný. Přesto doporučuji k přečtění jako výbornou oddechovku.

Welinie
10.01.2017

Je to možná spisovatelem. Ale taky mne to nějak nebavilo a ani netoužím po tom to číst znovu.

pokoil
08.01.2017

Pro mě nejslabší kniha od Browna. Sice byla napsána jeho nezaměnitelným a báječným stylem, ale prostředí a příběh mě neučaroval tolik, jako příběhy s R. Langdonem. Nicméně za 4 hvězdy jistě stojí.

JankoSvec
06.01.2017

Najslabšia kniha od Browna.Zápletka veľmi dobrá, ale literárny štyl dosť priemerný.Jediné, čo aspoň trochu autora ospravedlňuje je fakt,že Digitálna pevnosť bola napísaná skôr ako jeho ostatné knihy.

theale
28.12.2016

Brownovy knihy mimo sérii s Langdonem se mi líbí ještě více než s ním.

Zuzka222
13.08.2016

Pokud bych měla hodnotit první polovinu, dala bych vysoké hodnocení. Zajímavý námět obestřený tajemnem a napětím, kdy jsem pořád napjatě čekala, jak se bude děj dál vyvíjet. Ve druhé půlce se to ale nějak zvrtlo. Najednou mi to připomínalo béčkové americké filmy, kde naprosto průměrný chlápek předvádí téměř heroické schopnosti, přemůže všechny sebelíp cvičené zabijáky a zachrání tak svět. Průběh zjišťování klíče a samotný závěr tomu dodaly korunu. Po přečtení jsem se raději znovu koukla, jestli to opravdu napsal Brown.

hrabe.ruprecht
28.06.2016

Prostě není každý den posvícení. Autor zabloudil do oblasti, kde není příliš silný v kramflecích.

Briv
12.06.2016

Knihy od Dana Browna mám ráda a tahle není výjimkou, Je ale pravda, že má i mnohem lepší - myšleno propracovanější díla. Není to pro něj sice typické téma s historickými prvky, ale na odreagování a příjemné počtení, je rozhodně prima. Přečteno rychle - byl to fajn strávený čas s touto knihou:)