Digitální pevnost

Digitální pevnost https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251/digitalni-pevnost.jpg 4 2379 220

Geniální programátor vytvořil nerozluštitelný kód, který může zcela ochromit americké bezpečnostní složky – když je však nalezen mrtev, aniž by komukoli stihl předat klíč k rozluštění kódu a zmizí mu z prstu podivný prsten, začíná příběh plný hledání…

Literatura světová Romány
Vydáno: , Metafora

Digital Fortress , 1998

Rozmarýna Rozm
05.08.2017 5 z 5

Podle mně snad nejlepší kniha Dana Browna, i když tématika mi byla cizí, ale strašně mě to vtáhlo do děje.

Usignolo
23.07.2017 4 z 5

Ze začátku jsem se trošku nudila, než jsem se dostala do tématu, protože jsem měla pocit, že jen louskám informace a nevím, která bije. To postupně přešlo a napětí se stupňovalo. Zároveň mě bavily klasické "Brownovské" momenty překvapení, kde je najednou všechno jinak.

Katranis
03.07.2017 5 z 5

Úžasná kniha, plná napětí, detektivního přemýšlení a hlavně zápletky. Rozhodně nezklame.

HCh
25.05.2017 4 z 5

K této knize jsem se vrátil po nějakých 6 až 7 letech v rámci plnění čtenářské výzvy. Stejně jako poprvé mě kniha vtáhla do děje od samého počátku. Klobouk dolů před autorem, který toho musel evidentně hodně nastudovat, aby to co napsal bylo čtivé, nebyly tam nesmysly a aby to "drželo" pohromadě. Určitě se k této knize po čase vrátím.

Jury
17.04.2017 3 z 5

No na 1 knihu od meho oblibence Browna to uslo...

NachlJ
12.04.2017 5 z 5

Prostě Dan Brown, bála jsem se jáké to bude když to nebude s Langdonem, ale moje očekávání to velice příjemně překvapilo. Kniha byla velice čtivá a myslím že to nebylo naposled co jsem jí četla.

alzbeta2843
28.03.2017 3 z 5

Mám rada knihy od Dana Browna, ale toti boko poznať, že ide o jeho prvotinu. Kniha sa mi páčila avšak nie tak ako ostatné jeho knihy. I tak však obdivujem autora ako si musel naštudovať tématiku.

Moncele
19.02.2017 5 z 5

Jako první jsem od Browna četla samozřejmě Šifru mistra Leonarda, pak Andělé a démoni. Pak nastala "s Brownem" u mně trochu pauza, ale v rámci Čtenářské výzvy 2017 jsem si ho vybrala jako jednoho ze sta nejoblíbenějších autorů. Musím říct, že se mi kniha líbila, i když jsem už před půlkou tušila, "kdo za tím vězí". Nejsem žádný počítačový maniak, do hackera mám teda hodně daleko, ale ohromilo mně to množství dat a údajů, které, podle mně, musel autor nastudovat, aby byl děj poutavý a uvěřitelný. Líbilo se mi střídání míst děje, možná i proto, že mám Španělsko ráda... Pracovat pod takovým tlakem, jakému byly postavy vystaveny v posledních kapitolách, to bych určitě nezvládla. Za mně poutavý děj, zajímavé téma, užila jsem si to.

Ladislav.Knap
18.02.2017 5 z 5

V prvních pár kapitolách bylo poznat, že je to jeho prvotina, ale ke konci už to byl starý dobrý Brown. Skvělé jako vždy.

dominikB951
14.02.2017 5 z 5

Super kniha. Doporučuji!

RennyWest
22.01.2017 2 z 5

Autorův první román (orig. vyšel 1998) a jde to poznat - děj je poměrně předvídatelný (obzvláště pokud člověk četl jiná jeho díla), postavy až neskutečně geniální (hlavní hrdinové), ale i přesto se kniha čte jedním dechem. Není špatná, ale pozdější knihy jsou lepší.

petkab
20.01.2017 3 z 5

Napínavé, zajímavé, ale jako už čtvrtá kniha od tohoto autora je pro mě scénář už snadno rozluštitelný. Přesto doporučuji k přečtění jako výbornou oddechovku.

Welinie
10.01.2017 1 z 5

Je to možná spisovatelem. Ale taky mne to nějak nebavilo a ani netoužím po tom to číst znovu.

pokoil
08.01.2017 4 z 5

Pro mě nejslabší kniha od Browna. Sice byla napsána jeho nezaměnitelným a báječným stylem, ale prostředí a příběh mě neučaroval tolik, jako příběhy s R. Langdonem. Nicméně za 4 hvězdy jistě stojí.

JankoSvec
06.01.2017 3 z 5

Najslabšia kniha od Browna.Zápletka veľmi dobrá, ale literárny štyl dosť priemerný.Jediné, čo aspoň trochu autora ospravedlňuje je fakt,že Digitálna pevnosť bola napísaná skôr ako jeho ostatné knihy.

iLuciferie
28.12.2016 5 z 5

Brownovy knihy mimo sérii s Langdonem se mi líbí ještě více než s ním.

Zuzka222
13.08.2016 2 z 5

Pokud bych měla hodnotit první polovinu, dala bych vysoké hodnocení. Zajímavý námět obestřený tajemnem a napětím, kdy jsem pořád napjatě čekala, jak se bude děj dál vyvíjet. Ve druhé půlce se to ale nějak zvrtlo. Najednou mi to připomínalo béčkové americké filmy, kde naprosto průměrný chlápek předvádí téměř heroické schopnosti, přemůže všechny sebelíp cvičené zabijáky a zachrání tak svět. Průběh zjišťování klíče a samotný závěr tomu dodaly korunu. Po přečtení jsem se raději znovu koukla, jestli to opravdu napsal Brown.

hrabe.ruprecht
28.06.2016 2 z 5

Prostě není každý den posvícení. Autor zabloudil do oblasti, kde není příliš silný v kramflecích.

Briv
12.06.2016 4 z 5

Knihy od Dana Browna mám ráda a tahle není výjimkou, Je ale pravda, že má i mnohem lepší - myšleno propracovanější díla. Není to pro něj sice typické téma s historickými prvky, ale na odreagování a příjemné počtení, je rozhodně prima. Přečteno rychle - byl to fajn strávený čas s touto knihou:)

ještěrka38
26.05.2016 3 z 5

Asi tak...Dan Brown má lepší a zajímavější knihy....takže tato mě moc nezaujala...

vraždy thrillery napětí internet kryptografie, šifrování počítačové viry

Dan Brown
americká, 1964