Digitální pevnost

Digitální pevnost https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251/digitalni-pevnost.jpg 4 2379 220

Geniální programátor vytvořil nerozluštitelný kód, který může zcela ochromit americké bezpečnostní složky – když je však nalezen mrtev, aniž by komukoli stihl předat klíč k rozluštění kódu a zmizí mu z prstu podivný prsten, začíná příběh plný hledání…

Literatura světová Romány
Vydáno: , Metafora

Digital Fortress , 1998

zylla
25.07.2015 5 z 5

Perfektní čtení, sice jsem tuto knihu četla jako poslední a tak jsem už dlouho tušila kdo je hlavní padouch, ale i přesto jsem z knihy nadšená.

Andreanis
16.07.2015 5 z 5

Ani ve snu by mě nenapadlo, jak mě tato kniha pohltí :) Musím přiznat, že jsem vůči ní byla velmi skeptická a odmítavá. Naivně jsem si myslela, že první Brownova kniha nebude ničím jiným, než prvním nedokonalým pokusem oslovit čtenáře :) Jak pošetilá jsem byla :) Celou knihu jsem četla se zatajeným dechem a při konci jsem absolutně nevnímala okolní svět :) Tuto knihu mohu s čistým svědomím a klidným srdcem vřele doporučit :)

PočetBook
16.07.2015 4 z 5

Založit zápletku knihy na matematickém algoritmu je odvážné, ale podle mne se to hodně dobře povedlo. Autorovi se dá věřit každé slovo, má to spád a napětí, četl jsem to doslova jedním dechem. Výborná kniha na dovolenou.

Oksalakka
15.07.2015 odpad!

Velká, velká slabota :(

Evus
07.07.2015 3 z 5

Některé části děje jsou dost přitažené za vlasy, aby vše dopadlo, jak má, a spousta různých "hádanek" a náznaků je dost zjevná, takže "šokující" odhalení faktů postavami zas tak šokující není, ale odpočinula jsem si a odreagovala se, což byl cíl. 3,5*

Póžislava
06.07.2015 4 z 5

O něco slabší než Andělé a Démoni a Šifra mistra Leonarda, ale nakonec vcelku dobré :) holt když tam není Robert, ztrácí to jednu hvězdu :/ :D

Rade
03.07.2015 4 z 5

Celkem příjemné překvapení… Zprvu nic moc, výměna památek a dějin za počítače mi zpočátku moc nesedla, říkala jsem si, Robert Langdon…. je prostě Robert Langdon…
Jenže příběh se dobře rozvinul, byl tradičně napínavý, a hlavně - závěrečná pointa mi prostě přišla dost dobrá, na rozdíl od některých jiných knih D. Browna, kde se mi pointa naopak zdá nejslabším místem, např. Ztracený symbol a částečně i Inferno (s výjimkou pro mě nejlepší Šifry mistra Leonarda).
Zdá se mi, že knihy D. Browna jsou hodnoceny některými čtenáři dost přísně, zbytečně se v nich hledá nějaká hloubka, pravda, atd. Myslím, že jako oddychová četba jsou skvěle vymyšlené a napsané.

wiix
01.06.2015 3 z 5

Príjemné čítanie, aj keď ničím zvláštne.

tomvall
19.03.2015 4 z 5

Souhlas s HannyC, kniha je typická Brownovina. Kdo už nějaká jeho díla přečetl, může s úspěchem předpovídat dění na dlouho dopředu, ale přesto se kniha dobře čte a čtenář si ji i tak docela užije. Nějaké výtky bych měl, ale celkově to vidím na čtyři hvězdy.

groula
08.02.2015 4 z 5

velmi čtivé a neuvěřitelné zároveň, že se děj jednoho dne dá popsat na tolika stránkách :-)
Nebýt toho závěru, kde sem málem puknul vzteky nad neschopností zúčastněných a nesmyslnosti počínání, bych dal plný počet.
Kniha je ale skvělá....

maličká
24.01.2015 5 z 5

Četla jsem všechny jeho knihy, ale tahle je pro mě ta nejlepší z nich.

Darami87
22.01.2015 5 z 5

Dle mého názoru Brownova nejlepší kniha.

Lumine
14.01.2015 5 z 5

Wow, wow, wow. Tohle byla moje druhá knížka od D. Browna a musím říct, že jeho Inferno je proti tomuhle o moc menší.
Stále stejně nenávidím to, že když se stane něco velmi, velmi napínavého, tak najednou skočí jinam v příběhu. K jiné postavě. Neuvěřitelně mě to vytáčí, ale zároveň je to geniální.
Celá zápletka je úžasná. Susan i David mi jsou velmi sympatičtí a je lehké se s nimi vžít do příběhu.

A ten konec? Wow. :D Především poslední kapitola z mě vytlačila škodolibý smích.

eL13
07.01.2015 5 z 5

Byla jsem upozorněna, že po přečtení Inferna mě toto dílo zklame - vůbec ne, ba naopak !
Děj je odlišný a opět napínavý od prvního písmenka. Mohu jen doporučit.

HannyC
04.01.2015 4 z 5

... opět náš starý dobrý Dan Brown ... bohužel opět ta známá osvědčená šablona ... knížka se skvěle a opravdu rychle čte :) - ovšem kdo zná styl autora tuší, že na konci "dosáhne" literárního orgasmu způsobem: 1) velká závěrečná "šou" a 2) překvapení - odhlaení, které pro znalce pana Browna bohužel není překvapením ... škoda ... jinak bez "další" kritiky :)

Flowtec
11.12.2014 5 z 5

Naprosto super kniha. Vlastně mě vrátila ke čtení. Velmi napínavé, pro mě zajímavé téma (IT) a nebudu lhát, když řeknu, že jsem kolikrát téměř nedýchal. Po konci některých akcí jsem zhluboka oddychl.

feex8
05.12.2014 3 z 5

Najslabsia Brownova kniha. Napriek tomu rychlo a lahko citatelna ale od autora clovek asi uz podvedome ocakava, ze ho vtiahne do deja viac.

Moje hodnotenie: 68%

Emilkaopilka
12.11.2014 5 z 5

Něco zase jiného než série s Robertem Langdonem, ale naprosto mě tato kniha uchvátila. Měla rychlý spád, četla se výborně, zápletka byla skvělá, chvilkami jsem tajila dech. Místy byla sice trochu předvídatelná, ale to mi nevadilo.

Teryy
01.11.2014 4 z 5

Super kniha, s aktuálním tématem. Knížka je opravdu napínavá (napínavější jsem snad ještě nečetla), a najde se i trochu humoru (nebo alespoň já jsem se párkrát usmála). Docela mi na to sedí "V jednoduchosti je krása.".

sydney
27.10.2014 5 z 5

Podle mě je to další super bomba od Browna. Jeho knížky jsou tak napínavě strhující a zároveň naprosto úžasně napsané, že.. prostě nemám slov :)

vraždy thrillery napětí internet kryptografie, šifrování počítačové viry

Dan Brown
americká, 1964