Digitální pevnost

Digitální pevnost https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251/digitalni-pevnost.jpg 4 2379 220

Geniální programátor vytvořil nerozluštitelný kód, který může zcela ochromit americké bezpečnostní složky – když je však nalezen mrtev, aniž by komukoli stihl předat klíč k rozluštění kódu a zmizí mu z prstu podivný prsten, začíná příběh plný hledání…

Literatura světová Romány
Vydáno: , Metafora

Digital Fortress , 1998

papajapa
23.05.2016 2 z 5

Upřímně mě kniha nudila. Kolikrát jsem se až musela nutit, abych jí vůbec dočetla. Námět jako takový se mi líbil....... šifrování, tajné služby, kódy atd. Nejzajímavější kapitoly se týkali Davida Beckera a jeho pátrání po prstenu s kódem. Trochu mi to připomínalo Roberta Langdona.

hejnak
03.05.2016 5 z 5

Brownovy knížky mám ráda, bez ohledu na to, co je fikce a co pravda. Pro mě jsou čtivé a napínavé a mám problém se od nich odtrhnout. Teď jsem ji četla po letech znovu.

MAXA71
17.02.2016 4 z 5

Trošku ťažšie na sledovanie pojmov pre technického analfabeta ako ja, ale zvládla som. :))

TeaPeter
29.01.2016 2 z 5

Nebyla to vysloveně špatná kniha, ale tady autor zabloudil do tématiky, která ho sice vzrušuje ale není mu vlastní, a na knize je to znát. A tak je kniha takovou divnou pohádkou o počítačích, o tom co umějí nebo by mohly umět. Je zajímavé, jak málo knih z tohoto prostředí má alespoň vzdáleně pravděpodobnou a uvěřitelnou zápletku... tedy z pohledu technické reality.

trudoš
27.01.2016 4 z 5

Úřad národní bezpečnosti, jenž monitoruje veškerou elektronickou komunikaci, narazil na problém. Zajistil šifru, kterou nedokáže rozlousknout. To je udivující, a vzhledem k tomu, že v dešifrování má před ostatními náskok přibližně padesát let, i trapné. A aby toho nebylo málo, otec geniálního algoritmu se chystá své dítě vypravit do světa, což by pro NSA znamenal nekompromisní návrat do středověku...
Digitální pevnost je literární prvotinou autora, kterého dnes zná celý svět především díky bestselleru Da Vinciho kód. Podobně jako v pozdějších románech, i zde staví především na rychlém ději a obšírnější znalosti prostředí, ve kterém se hrdinové pohybují. Přitom už v tomto debutu je znát zřetelně vyšlapaná literární cestička, po které se Dan Brown později tak úspěšně vydal - schematická zápletka, postavy jak vystřižené ze seriálu Dallas a akce bez sebemenšího odpočinku. Libujete-li si v nenáročných thrillerech, rozhodně vás kniha nezklame. Bylo by však chybou čekat od ní něco víc.

KetrinZel
24.01.2016

Mě se to líbilo již od začátku. Naopak nemám ráda, když se děj rozjede příliš rychle.

pejty
17.01.2016 4 z 5

Nejslabší kniha od Browna, která trpí slabým, zdlouhavým a příliš technickým začátkem. Ale poté co se čtenář prokouše prvními 80 stranami, dostane parádní, napínavý a tajemný příběh plný záhad.

Barbarka_CZ
16.01.2016 4 z 5

Pro mě osobně nejlepší Brown, asi i proto, že nejsem milovníkem historie, a tak mi ty jeho ostatní knihy právě nepřirostly k srdci.

Tynyton
09.01.2016 4 z 5

Tuto knihu jsme četla na cestě na dovolenou. Musím říct, že napětí tam bylo dost velké a začetla jsem se do ní vážně dobře, ale pokud to mám srovnávat s Danovou pozdější tvorbou, tak tato knížka byla slabší. Každopádně bych od ní nikoho neodrazovala. Má velmi poutavý děj.

Michael15568
26.12.2015 3 z 5

Jsem se zpočátku neorienzoval, co chce autor říct. Pak jsem pochopil tu paraleru mezi skutečným světem a kybernetikou.

cameronova
18.11.2015 2 z 5

Doporučuji snad jedině po přečtení Dívky v pavoučí síti… na druhou stranu je to ale fakt děsnej blábol:( S brownovkami s Langdonem se to nedá absolutně srovnat!

prochajda
27.10.2015 5 z 5

skvělá kniha, napínavá hned od začátku, dobře se mi četla

Ječmínek
22.10.2015 1 z 5

Opravdu slabé a amatérské. Kdo dá téhle knize 5 hvězdiček, uráží tolik tolik mnohem lepších děl z podobných žánrů.

MikeDV3
18.10.2015 5 z 5

Jako nadšence do počítačů a techniky celkově mě kniha opravdu bavila. V knize sice bylo pár pomalejších pasáží, ale závěr to bohatě kompenzuje.
Určitě doporučuji všem nadšencům do počítačů a techniky.

mariva
05.10.2015 5 z 5

Zase jedna z knížek, od kterých jsem se nemohla odtrhnout. Napínavý děj od začátku do konce, jako všechny knihy Dana Browna. Škoda, že jich nenapsal víc, přečetla jsem už všechny, tak snad zase brzy něco nového napíše.

poiu
16.09.2015 3 z 5

Opět typicky pro pana Browna.... Příběh se zaplétá a zamotává, aby se nakonec ukázalo, že je všechno vlastně úplně jinak..... :-) Finální rozuzlení příběhu je na posledních asi 10 stranách a musím se přiznat, že mě řešení tajného kódu napadlo trochu dřív než hlavní hrdiny :-D (a mám z toho radost...).

Na druhou stranu mi tam trochu chyběl u jiných Brownových knih tak skvělý historický kontext.....

Terry.89
03.09.2015 3 z 5

Digitální pevnost, je jakožto prvotina velmi povedený kousek. Projevuje se v ní autorův poutavý styl psaní. Zhruba od poloviny jsem byla opravdu velmi zvědavá, jak to nakonec dopadne. Uvod je podle mě až příliž zdlouhavý a čtenář dlouho čeká, než se konečně něco stane. Množství technických informací bych také uvítala v omezenější míře. Ale jinak je kniha moc pěkná, kdyby bylo půl hvězdičky, tak bych dala 3 a půl.

Peleus
18.08.2015 4 z 5

Opět velmi čtivé. Tentokrát nikoli z historického prostředí.
Na můj vkus poněkud překombinované. Chvíli USA, následně Japonsko, poté Španělsko a znova repeté. Geniální agentka, geniální profesor, dokonalý zabiják a vše spěje ke konci, kdy se (téměř) všichni sejdou v jedné kanceláři před monitorem a zachrání (téměř) celý (téměř) svět.
Schovat na dovolenou v kombinaci s vychlazeným Džiníčkem s Toníčkem! :)

Charley
03.08.2015 4 z 5

Moje první kniha od Browna a určitě z toho nejsem zklamaná, čtení bylo napínavé od samého počátku a v posledních kapitolách jsem odpočítávala minuty, které zbývaly do konce, než vše rozluštili :D

Verisvlckova
31.07.2015 5 z 5

dle mého názoru je tohle nejslabší Brownova kniha, ale i přesto jsem ji přečetla jedním dechem. Prostě Dan Brown je pan Spisovatel.

vraždy thrillery napětí internet kryptografie, šifrování počítačové viry

Dan Brown
americká, 1964