Digitální pevnost

Digitální pevnost https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251/digitalni-pevnost.jpg 4 2379 220

Geniální programátor vytvořil nerozluštitelný kód, který může zcela ochromit americké bezpečnostní složky – když je však nalezen mrtev, aniž by komukoli stihl předat klíč k rozluštění kódu a zmizí mu z prstu podivný prsten, začíná příběh plný hledání…

Literatura světová Romány
Vydáno: , Metafora

Digital Fortress , 1998

jaja1989
02.07.2018 1 z 5

Mám Dana Browna ráda, ale asi to bude jen profesorem Landonem, protože takhle kniha je paskvil!!!!!!
Profesor s ,,úžasnou" intuicí a mimořádným štěštím, chvílemi to byla trapárna,že jsem se až styděla to číst.

Zdenička007
19.06.2018 5 z 5

Prostě když musíš tak musíš. Tohoto Browna jsem si objednala od babičky.
Divila se, že budu číst o počítačích, o hackerech, ale já se toho nebála. A nebylo proč. Autor je tedy fakt zatížen na superhrdiny, protože profesůrek vyslaný hledat prsten je trochu velkej klikař, přiznám se, že jsem v hlavě viděla opět toho Toma Hankse, i když je to jiná písnička, ale geniální byl dosti podobně. Inteligentní kočička je příjemná hlavní hrdinka, příběh je to velice zamotaný, uhoněný, napínavý, prostě Brown jak má být. Je to takové sice lehounce naivnější, ale to tomu neubírá, naopak, pokud nejte IT technik, všechno jim to věříte. Já se moc bavila a přečteno jedním dechem. Dokonce se mi stalo, že mě v metru oslovil pán, co mi četl nenápadně přes rameno, že se velice omlouvá, ale co to čtu, že to vypadá nesmírně zajímavě. Takže asi tak. I pár řádků Vás tak vtáhne, že to chcete číst taky.

Igor1311
05.06.2018 5 z 5

Ani Digitálnou pevnosťou Dan Brown nesklamal. Na môj vkus troška pomalší začiatok, no potom dej neskutočne nabral na intenzite a knihu som zhltol takmer za deň. Pri čítaní tejto knihy perfektne vidieť, aký je autor génius, keď sa dokázal z výsostne technicky zameranej knihy o najmodernejších počítačoch vedel preorientovať na historicky ladenú série o Robertovi Langdonovi.

dancadragneel
27.05.2018 5 z 5

Překrásný příběh, který mě rozhodně přesvědčil o tom, že za prvé detektivka jako žánr je skvělý a za druhé, že Dan Brown píše skvěle. Celá kniha mě donutila se do děje tak zažrat, že přes 400stranek jsem přečetla za den a půl. Děj byl napínavý a plný překvapení, přičemž hlavní postavy byli skvěle vymyšlený. Rozhodně mám v plánu v nejbližší době přečíst další knihu od tohoto autora.

perpe2a
20.05.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila. Nechybělo napětí a zamotávání čtenáře, který se ztrácí chvilkami v tom, kdo je padouch a kdo hrdina. I když nějaké dobné mušky by se našly, i tak se mi to velice líbilo a doporučuji.

SilverEx
18.04.2018 1 z 5

Sice jde o autorovo prvotinu, ale stejně to neomlouvá tak špatnou knihu. Příběh se odehrává ve dvou paralelních dějových rovinách.
První je na půdě NSA kterou zde ukazuje jako plnou organizačně neschopných lidí a to nemluvím o tom, jak její vedení neskrývá před ostatním personálem to že si občas najímá vrahy na řešení problémů. Celá tato dějová linie je plná rádoby technických informací, ale je evidentní, že autor problematice které zde věnuje velkou část (počítače a jejich možnosti napadení), nerozumí a evidentně se ani neobtěžoval v tomto provést minimální výzkum. Jeho podoba napadení serverů připomíná spíše útok vesmírných opic.
Druhá část se odehrává ve Španělsku a má navodit atmosféru dobrodružného pátrání. Bohužel autorova inspirace pohádkou o kohoutkovi a slepičce je zde více než evidentní a celý děj je zde velmi přímočarý.
Kniha je pak zbytečně plná klišé frází a patrně pro získání srdcí dámského publika se autor rozhodl do příběhu vtěsnat nějaký pokus o červenou knihovnu.

Zdeničkačteráda
17.04.2018 5 z 5

Dan Brown je prostě skvělej! Nejlepší! Toto je jeho první kniha, no trošičku naivnější, pan učitel je tak trochu superman, ale nic to nemění na tom, že kniha je to opět neuvěřitelně napínavá. Mě to jeho vykecávání a podrobné popisování hodně baví, otevře Vám to i témata, o kterých nemáte páru. Přiblíží Vám je to. A toto je mi opravdu hodně vzdálené, svět počítačů, hackerů... Bála jsem se, že to nebudu chápat, i kolegyně se mi divila, myslela, že ji kupuju pro bratra... ale musím říct, že jsem se do toho ponořila a nemohla se odtrhnout. A jeho postavy jsou prostě vždy super, symaťáci. Já chci dalšího Browna. Počátek mám již objednaný. Dane, pište rychle a ne jen Langdona. Pavučina lží nejlepší, toto v těsném závěsu.

lagareta
28.03.2018 3 z 5

Kniha nebyla špatna, ALE: hned jsem uhodla, kdo bude ten špatný. .. obyčejný učitel, který vše prezije, dost neuvěřitelne. ..jakožto i všechny ty neuvěřitelne náhody v Seville. ..na druhou stranu, četla se dobře, prostě takova oddechovka na víkend.

PetaZ
03.03.2018 5 z 5

Musím říct, že k Brownovým knihám přistupuju opatrně.. Moc jsem od knihy nečekal, ale překvapila mě, byla skvělá, přečtena za pár hodin

dalibor123
28.02.2018 3 z 5

Prní autorova kniha, kde se podle mého sám tak trochu hledal. Nicméně místy hodně napínavé a i tak bych řekl, že dobře napsané. A ten kdo má Browna rád, tak by měl vědět, jak auto začínal :) :)

jahex
19.02.2018 3 z 5

Četl jsem to až po Šifře a Andělech, takže mi to najednou přišlo moc ukecaný a bez náboje a napětí. Padouch odhalen hned. Pro mě jedna z nejslabších Brownových knih.

Sandalkar
13.01.2018 5 z 5

Zajímavé téma a na to, že byla knížka napsaná před 18 lety je značně aktuální. Mě se líbila víc než leckteré Brownovy kousky s církevní tématikou, které mi přišly prostě až moc smyšlené . Čtivý a napínavý příběh.

petrpospa
16.12.2017 2 z 5

Dvě hvězdy, možná tři. Amerika jak vyšitá. NSA ví všechno a to navíc o celém světě. Beze stresu a s prstem v nose. O víkendu mají ty nejlepší mozky volno, odhaduju to na pracovní 40i hodinový týden, jenom samé ranní šichty. To přece musí stačit, hekři i hackeři se určitě taky nepředřou. No a pak se něco stane, něco blbyho, hodně blbýho. Ti dobří jsou špatní a naopak. Skoro nejmocnější úřad Ameriky se řídí sám a podle toho to vypadá. A tak zatímco v Evropě neúspěšně honí profi zabiják učitele, za oceánem to bouchá, hoří, hroutí se... Finále s last coundownem, blikajícím displejem označujícím konec lidstva (naštěstí i konec knihy) a s dojemným I love you, baby, celých 400 stránek hodí a několik levelů dolů.... Je přece jedno, jestli jsme přemohli vraha, konspiraátora, živelnou pohromu nebo dinosaura, hlavně, že nakonec pláčem dojetím ze štěstí těch našich mladých, a radostí, že to Amerika zase zvládla.
Já taky slzel. Radostí z toho, že už je konec...:-(

Standa24
16.12.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem od D. Browna četl. Kniha se mi četla lépe než Ztracený symbol nebo Inferno. Příběh má velký spád a je plný zvratů a napětí až do konce.

Ginosaji
19.11.2017 4 z 5

Kniha je psána klasickým Brownovym stylem. Velmi se mi tento způsob líbí a je úplně jedno, jestli je hlavním hrdinou Robert Langdon, či někdo jiný. Zápletka je senzační a rozhřešení opět nečekané.

baterka.gs
31.10.2017 5 z 5

Musím uznat, že v porovnání s Anatomií lží o něco slabší kousek, ale velmi napínavý. Možná moc zvratů a promyšlenosti, ale velmi to uteklo a s napětím jsem četla a četla. Až těžko věřit, že je kniha s takovýmto tématem stará přes deset let. Téma je velmi aktuální a i tím se mi líbilo řešení celé situace a promyšlenost.

Mardou19
31.10.2017 2 z 5

Velmi průměrný román.

ecila13
02.10.2017 4 z 5

DB vlastně v roce 1998 předpověděl Snowdena, wikileaks atd.
Navíc je knížka napínavá od začátku do konce.

radim9968
20.09.2017 2 z 5

No nevim, asi nejhorsi kniha od Browna, chci vytvorit slozitou celoplanetarni zapletku, vytvorit agenta-akademika, krasnou chytrou zenu a par padouchu...nevim co jej vedlo k sepsani teto knihy, ale za me by si zaslouzila k dokonalosti vice prokreslit postavy a byt vice uveritelna...podle me slo jen o takove slohove cviceni, koktejl toho co Brown umi, jen remix proto za 2

kikiodvi
13.09.2017 4 z 5

Přečtení Digitální pevnosti jsem dlouho odkládala, protože jsem si říkala, že bez postavy Roberta Langdona to nebude ono, ale nakonec ani to nevadilo.
První půlka knihy je více popisná (spousta informací o šifrování), to jsem se trochu nudila, ale druhá půlka už je nabitá dějem a plná zajímavých zvratů. Tak nějak jsem si u Browna zvykla , že hlavní postava vždycky přežije nemožné.
Zklamaná jsem určitě nebyla a už se těším na Anatomii lži, kterou jsem jako jedinou zatím nečetla.

vraždy thrillery napětí internet kryptografie, šifrování počítačové viry

Dan Brown
americká, 1964