Počátek

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Robert Langdon, harvardský profesor symbologie a náboženské ikonologie, přijede do ultramoderního Guggenheimova muzea v Bilbau, aby se zde zúčastnil významného oznámení – odhalení objevu, který „navždy změní tvář vědy“. Pořadatelem společenského večera je čtyřicetiletý miliardář a futurista Edmond Kirsch, jenž se díky svým oslnivým supermoderním vynálezům a odvážným předpovědím stal celosvětově uznávanou osobností. Kirsch, který před dvěma desetiletími patřil k prvním Langdonovým studentům na Harvardu, se chystá zveřejnit přelomový vědecký objev… který zodpoví dvě ze základních otázek lidské existence. Po zahájení společenské akce Langdona a několik set dalších hostů zcela uchvátí velmi originální prezentace, mnohem kontroverznější, než si Langdon původně představoval. Pečlivě naplánovaný večer se najednou promění v chaos a hrozí, že Kirschův vzácný objev bude navždy ztracen. Langdon je v bezprostředním ohrožení nucen učinit zoufalé rozhodnutí, aby z Bilbaa unikl. Doprovází ho Ambra Vidalová, elegantní ředitelka muzea, která Kirschovi pomáhala provokativní společenskou akci zinscenovat. Společně uprchnou do Barcelony za nebezpečným úkolem nalézt záhadné heslo, jež má odhalit Kirschovo tajemství. Při pátrání v temných zákoutích utajených dějin a radikálního náboženství se Langdon s Vidalovou musejí skrývat před nepřítelem, jehož všudypřítomná moc podle všeho pochází přímo ze španělského královského paláce… a který se nezastaví před ničím, aby Edmonda Kirsche umlčel. Na cestě vytyčené moderním uměním i tajemnými symboly odhalí Langdon s Vidalovou stopy, které je nakonec přivedou až k samotnému Kirschovu šokujícímu objevu… a úchvatné pravdě, která nám tak dlouho unikala....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351159/pocatek-EaL-351159.png 3.91926
Série

Robert Langdon 5.

Žánr
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Argo
Orig. název

Origin, 2017

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (624)

Kniha Počátek

Přidat komentář
iskovsky
předevčírem

Moja druhá kniha od DB a opäť rovnaká schéma deja: Záhada na začiatku/Langdon sa do toho pripletie/nespravodlivo obvinený/na úteku s krásnou ženou po boku/po ceste rieši rébusy/ďalšie rozpačité tajomstvo odhalené/koniec dobrý všetko dobré... a okolo toho všetkého zasa kopa zbytočných kecov...

Katuska88
24. května

Za mne bohužel horší, než předchozí. Konec byl super a rozuzlení taky. Ale celkový děj mne moc nebavil. Možná je to také tím, že ke Španělsku nemám vůbec žádný vztah, takže předchozí romány z Itálie mne zaujaly mnohem víc už jen místem.
Jinak chvíli jsem se docela i bála, co z prezentace p. Kirshe vyplyne. A říkala jsem si, jak nebezpečně pravdivě a děsivě to zní.


jirka9453
17. května

Souhlas s tím, že Počátek má nejblíže ke sci-fi, když si srovnám autorovu tvorbu. Už jsem samozřejmě věděl, co zhruba se dá od formátu Dana Browna očekávat, ale protože mám rád historii a tajemno, byl jsem zvědav, co Langdona potká tentokrát. A že to autor vzal opravdu zgruntu, to musím uznat. Knížka za mě super, ale když si jí vezmete jako četbu na dovolenou jako jedinou a tudíž JÍ čtete dvakrát za sebou... i tak si přečtěte§

pavla.ba
10. května

Tak tohle za mě bohužel ne! Téma se zdá originální, aktuální, zajímavé. Moc jsem se na ní těšila, věřila jí, protože Browna miluju, ale bohužel ten děj si mě nijak moc nezískal a hlavně ten konec byl celý takový nemastný neslaný, celé to bylo takové hodně povrchové, zvláštní a neuvěřitelné.

alois.randa
01. května

Zase napínavé čtení, tentokrát nám autor přiblíží památky Španělska, hlavně tedy Barcelony. Tato kniha je v sérii Roberta Langdona asi nejvíce sci-fi.

ivana02
01. května

Tak to jsem si vychutnala. Kniha má přes pět set stran, já ji měla za tři dny přečtenou. Je to klasický Braun - všechny jeho knihy jsou psány podle stejného scénáře. Opět kniha nacpaná fakty, která jsem si posléze ověřovala a zjišťovala si o nich víc na internetu. Dozvěděla jsem se zase plno nových informací, na které v běžné beletrii nenarazíte. Takže nutně potřebuji vidět Guggenheimovo muzeum v Bilbao.

NemmamSlov
26. dubna

"Je jasné, že kresťanstvo môže prežíť v nadchádzajúcej ére vedy jediným spôsobom. Musí prestať s odmietaním vedeckých objavov. Musí sa stať duchovným partnerom vedy, využívať ohromnú skúsenosť - tisícročia filozofie, osobného bádania, meditácie, sebaskúmania - ako pomoc, aby si ľudstvo vytvorilo morálny rámec a zabezpečilo, že prichádzajúce technológie nás zjednotia, osvietia a pozdvihnú....a nie že nás zničia."

Príbehy Roberta Langdona zbožňujem. Profesor sa tento krát ocitá v Španielsku. Spisovateľ tu opisuje krásy Bilbaa, Barcelony, Madridu a jeho okolia. Zameriava sa tu hlavne na moderné umenie a dokonca experimentuje s umelou inteligenciou. Hlavný hrdina sa opäť dostáva do sporu s cirkvov, aj keď si myslím, že sa autor oproti ostatným knihám dosť šetril, a dokonca by som povedal, že samotným náboženstvom neopovrhuje. Fanúšikovia konšpiračných teorií a ateisti si nájdu svoje.

Špekyn
22. dubna

Kniha přečtena velmi rychle. Nemohla jsem ji pustit z ruky. Opět velice poutavý příběh, tentokrát z prostředí Barcelony. Zajímavý postoj k ovlivňování lidí náboženstvím. Nicméně oproti jiným dílům (př. Inferno), je z mého pohledu slabší.

1 ...

Doporučujeme

Genesis
Genesis
Game
Game
Playground
Playground
Ďáblova kolonie
Ďáblova kolonie