Počátek

Robert Langdon, harvardský profesor symbologie a náboženské ikonologie, přijede do ultramoderního Guggenheimova muzea v Bilbau, aby se zde zúčastnil významného oznámení – odhalení objevu, který „navždy změní tvář vědy“. Pořadatelem společenského večera je čtyřicetiletý miliardář a futurista Edmond Kirsch, jenž se díky svým oslnivým supermoderním vynálezům a odvážným předpovědím stal celosvětově uznávanou osobností. Kirsch, který před dvěma desetiletími patřil k prvním Langdonovým studentům na Harvardu, se chystá zveřejnit přelomový vědecký objev… který zodpoví dvě ze základních otázek lidské existence. Po zahájení společenské akce Langdona a několik set dalších hostů zcela uchvátí velmi originální prezentace, mnohem kontroverznější, než si Langdon původně představoval. Pečlivě naplánovaný večer se najednou promění v chaos a hrozí, že Kirschův vzácný objev bude navždy ztracen. Langdon je v bezprostředním ohrožení nucen učinit zoufalé rozhodnutí, aby z Bilbaa unikl. Doprovází ho Ambra Vidalová, elegantní ředitelka muzea, která Kirschovi pomáhala provokativní společenskou akci zinscenovat. Společně uprchnou do Barcelony za nebezpečným úkolem nalézt záhadné heslo, jež má odhalit Kirschovo tajemství. Při pátrání v temných zákoutích utajených dějin a radikálního náboženství se Langdon s Vidalovou musejí skrývat před nepřítelem, jehož všudypřítomná moc podle všeho pochází přímo ze španělského královského paláce… a který se nezastaví před ničím, aby Edmonda Kirsche umlčel. Na cestě vytyčené moderním uměním i tajemnými symboly odhalí Langdon s Vidalovou stopy, které je nakonec přivedou až k samotnému Kirschovu šokujícímu objevu… a úchvatné pravdě, která nám tak dlouho unikala....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/351159/pocatek-EaL-351159.png 4162

Robert Langdon (5.)

Origin (2017)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Argo

acul.p
včera

Klasická Brownovka, která neurazí, ale ani nenadchne. Příběh byl dobrý, čtivý, napínavý, ale myslím, že měl Dan Brown už lepší knihy. Nicméně se mi líbilo, že jde s dobou a umí dobře popsat současnost a technický pokrok :)

sophie985
včera

ako vždy Dan Brown nesklamal, veľa prvkov je podobných s ostatnými knihami čo sa týka dejovej línie a filozofie rozporu medzi cirkvou a vedou no nakoniec je záver diplomatický a americko ekumenický ako vždy:)

Ivuska.09
včera

Jakéhokoli fanouška Dana Browna nemůže Počátek urazit. Je to prostě stejně skvělé jako předchozí knihy. Dan Brown umí psát, já mám jeho příběhy moc ráda a jsou pro mě sázkou na jistotu. Nemyslím, že by se na tom něco změnilo. A nevadí mi, že stále jede podle jednoho vzoru a jednotlivá díla mají společné znaky - samotný příběh je vždy originální, takže mě to prostě baví.

tik
včeraodpad!

Sablonovity, zamenitelny odpad.

Blekí
předevčírem

Jsou tady knihy a pak jsou tady knihy od Dana Browna.

Nepopsatelný čtenářský zážitek.

jakub0085
předevčírem

Kniha má náboj a nutí číst dále. Každý ať si o konci udělá svůj vlastní názor...... Nicméně příjemné čtení u kterého není znát, že má kniha přes 500 stran - tedy 501 bez poděkování :)

Hanjimka
předevčírem

Parádní kniha, úžasný autor. Jako všechny jeho knihy, přečteno jedním dechem. Ano bylo tam míň záhad a luštění šifer, ale i tak plno napětí a akce. Nechci to říkat, ale už se pane Browne těším na další vaši knihu. Mám je zatím všechny. :-D

Didi15
předevčírem

Bravo, pane Browne. Kniha ihned přečetla a moc se mi líbila. Zajímavý příběh k zamyšlení, trochu mi šla husí kůže. Nicmeně , opět čteno u ,,gůglu,,:) A všechno jsem poctivě hledala, tohle na Brownovo knížkách také miluji.

Audrina

Pokud člověk sáhne po knihách Dana Browna, má celkem jisté to, co dostane. Napínavý příběh s krátkými kapitolami, které vás nutí číst dál a dál, k tomu nesmrtelného hrdinu, kterému dělá doprovod krásná dáma a nějakou tu záhadu, která vás po dočtení donutí přemýšlet. Počátek není výjimkou a přináší vše, na co jsme zvyklí.
Myšlenka celé knihy mi přišla nesmírně zajímavá a při závěrečném vyústění mě lehce mrazilo v zádech. Navíc mě kniha silně nalákala na výlet do Barcelony

JakubiRa

Nevím, jestli to bylo očekáváním, nebo si Dan Brown dříve nasadil laťku moc vysoko... trošku zklamání. Langdon vůbec neměl prostor se uplatnit. Myšlenka a napětí nechybělo, ale chybělo mi více historie a odhalování šifer.

Pavcitko

Jako fanoušek Dana Browna jsem se další knihy nemohla dočkat. Styl psaní zůstal zachován, myšlenka tomu nechybí, ale bohužel mi to celé nesedlo. Postrádala jsem klasické dechberoucí napětí, luštění hádanek a bohužel ani ten konec mě moc nenadchl a nepřekvapil. Nicméně fanouškem zůstávám a myslím, že kniha není ztráta času a určitě stojí za přečtení.

polednice1705

Skvělé, úžasné, opět nezklamalo, neuvěřitelný konec pro každého k zamyšlení........

TeaPeter

Tentokrát jsem nad Brownovou knihou poprvé zažil zklamání. Brownova variace na Čekání na Godota mi přišla opravdu úmorná (asi i díky pietně dodržováním schématu většiny Brownových knih) a když pan Godot nakonec přišel někde v poslední čtvrtině knihy, tak se už žádné překvapení nekonalo. Co bude zjeveno už každý musel dávno tušit.
Jen by mě zajímalo, jestli je Brown věřící. To jak často se ve svých knihách pere s krizí víry (ve smyslu vnitřního boje s přijetím faktů, které dogmatům neodpovídají), je už znepokojivě únavné.

jakub7814

Dan Brown nezklamal, jeho knihy dokáží vždy neuvěřitelně vtáhnout do děje, a člověk nedokáže knihu odložit. Líbí se mi hlubší rozměr díla, je o čem přemýšlet.

raidmnoid

Čtivá kniha, ale trochu mě vytáčely první desítky stran, kdy se stále mluvilo o Edmondově úžasném objevu, a že to změní svět, ale ani náznakem se nikdo nezmínil o co se jedná. Takže jako Colombova žena - víme, že je, ale nikdo ji neviděl. Pro mě však nádherná myšlenka, která však příslovečného peška dál - ale zápletka by se neměla vyzradit.

wendulka0502

Líbila se mi. Ty předchozí se mi líbily mnohem více a jak už zde bylo řečeno tentokrát mi tam scházelo více luštění hánek a trochu víc napětí.

Barbona

Velmi čtivá kniha, nešlo se odtrhnout, tedy poté, co jsem se pořádně začetla - jako při každém Brownovi. Jen to, kdo je regent mi bylo jasné, když mi zbývalo do konce ještě cca 200 stránek :(

spilina

Čtivá, zajímavá, ale předvídatelná.

jiri2737

Klasický Dan Brown. Jde s dobou. Kvantové počítače, umělá inteligence, autonomní auta apod.

Standa24

Počátek se mi četl velmi dobře, stejně jako stejně jako všechny ostatní knihy od D. Browna. Zápletka příběhu je podobná jako předchozí příběhy profesora Langdona, ale tentokrát zde není tolik nerozluštitelných symbolů a šifer a Langdon má zdatného pomocníka ve Winstnovi, který je, dle mého názoru, vlastně hlavní postavou celé knihy.

tulip131

Kniha je napsaná čtivě, jak jinak od Browna. Nemá hluchá místa, děj čtenáře vede jistým směrem a Langdon část věci vysvětluje a rozluští. A přesto v závěru se dozvíme dvě informace, které veškerý předešlý dej staví úplně do jiného světla. Je to poutavy příběh s překvapením.

e.s.e.t.

Dan Brown opět přenesl jednoho z mých oblíbených literárních hrdinů - profesora Langdona, na stránky velice čtivé knihy. Skoro stejně jako všechny předchozí "díly", ani Počátek mi nevydržel déle jak tři dny (přestože jsem se opravdu snažila si knihu "šetřit"). Brown se v Počátku drží zaběhnutých pořádků této ságy. Objevuje se tedy vše: detektivní zápletka odehrávající se v rozsahu několika málo hodin, ukázka Langdonova umu rozebrat tajemství skryté všem na očích na prvočísla, platonické zamilování se do neobyčejné ženy a v neposlední řadě krásné reálné místo, vykreslené v úžasných detailech. Pro mě osobně navíc vše spojeno s nádhernými vzpomínkami na Barcelonu, která byla přesně taková, jakou ji Brown v knize popisuje.
Počátek splnil vše co jsem od něj očekávala, snad až na to, že konec nebyl tak šokující, jak by člověk z děje očekával.
Rozhodně jej však neoznačuji za zklamání v jakémkoliv smyslu. Pevně tak doufám, že se nejedná o poslední dobrodružství, které s Robertem a jeho hodinkami s Mickey Mousem prožiji.

Zrzavá_Tereza

Ráda jsem zase s Robertem strávila pár dní a poznala nová úžasná místa (která jsem si při čtení samozřejmě gůglila a "ách"ovala nad nimi), ale pro mě je prostě nejlepší a zároveň nejděsivější Inferno a to nic nepřekoná.

Kerberos

Pomalejší rozjezd a potom stejné schéma zločin,pomocnice krásná žena ,útěk před pronásledovateli,boj o život,církev a všechno ve Španělsku v krásném prostředí.Bude to zase pěkný film,pokud ho natočí,ale něco tomu chybí.

buturenka

Chyběla mne symbolika p.Landona, ale jinak typický Brown, jsem zvědavá , jestli stoupne návštěvnost Barcelony, Montseratu, Madridu, Bilbao atd. jak tomu bylo u Andělů

Makyskas

Dan Brown je mistr v tom nechat čtenáře v dokonalém napětí. Ano, zajímá mě filosofie, psychologie, fyzika... a zřejmě i proto Počátek ve spojení se zajímavým tématem o zrodu lidského bytí a následně jeho směřování, tvoří dílo neodlučitelnou součást mé knihovny jako pěkná oddychovka.

kytarka

I když mi tady celkem chyběly rébusy, které luštil Landon, tak se mi kniha opět moc líbila. Další skvělá kniha pana Browna.

vodnář

Jedna z nejlepších autorových knih. Velmi dobře napsaná, naprosto vás strhne svým dějem, takže máte chuť přečíst knihu najednou. Neočekávaný závěr, který dává podnět k filosofickým úvahám o budoucnosti lidstva.

mastermind

Místy takové vlažné a předvídatelné, ale početl jsem si.

Venda693

80% knihy dobrý, zbytek odpad!!!
Sjednocení všech náboženství. NWO