Počátek

Robert Langdon, harvardský profesor symbologie a náboženské ikonologie, přijede do ultramoderního Guggenheimova muzea v Bilbau, aby se zde zúčastnil významného oznámení – odhalení objevu, který „navždy změní tvář vědy“. Pořadatelem společenského večera je čtyřicetiletý miliardář a futurista Edmond Kirsch, jenž se díky svým oslnivým supermoderním vynálezům a odvážným předpovědím stal celosvětově uznávanou osobností. Kirsch, který před dvěma desetiletími patřil k prvním Langdonovým studentům na Harvardu, se chystá zveřejnit přelomový vědecký objev… který zodpoví dvě ze základních otázek lidské existence. Po zahájení společenské akce Langdona a několik set dalších hostů zcela uchvátí velmi originální prezentace, mnohem kontroverznější, než si Langdon původně představoval. Pečlivě naplánovaný večer se najednou promění v chaos a hrozí, že Kirschův vzácný objev bude navždy ztracen. Langdon je v bezprostředním ohrožení nucen učinit zoufalé rozhodnutí, aby z Bilbaa unikl. Doprovází ho Ambra Vidalová, elegantní ředitelka muzea, která Kirschovi pomáhala provokativní společenskou akci zinscenovat. Společně uprchnou do Barcelony za nebezpečným úkolem nalézt záhadné heslo, jež má odhalit Kirschovo tajemství. Při pátrání v temných zákoutích utajených dějin a radikálního náboženství se Langdon s Vidalovou musejí skrývat před nepřítelem, jehož všudypřítomná moc podle všeho pochází přímo ze španělského královského paláce… a který se nezastaví před ničím, aby Edmonda Kirsche umlčel. Na cestě vytyčené moderním uměním i tajemnými symboly odhalí Langdon s Vidalovou stopy, které je nakonec přivedou až k samotnému Kirschovu šokujícímu objevu… a úchvatné pravdě, která nám tak dlouho unikala....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351159/pocatek-EaL-351159.png 3.92153

Robert Langdon 5.

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Argo

Origin, 2017

Kniha Počátek

archivářka115

Na porozumění byla náročná. Ze začátku jsem stále přemýšlela, jak to chce napsat, aby odhalil počátek. Potom mně došlo, že jsem vlastně o podobných myšlenkách už četla. Je obdivuhodné, jak to měl Brown skvěle propracované. Bohužel na můj vkus byla zbytečně zdlouhavá.

ajasin

Tak tentokrát jsem z knihy nadšená. Možná v tom sehrál roli fakt, že předchozí dvě knihy mne nijak zvlášť nezaujaly, možná to, že jsem si dala v četbě knih Dana Browna větší časovou prodlevu. Zkrátka Počátek mi sedl stejně jako Šifra a Andělé a démoni. A jednu velikou kladnou vlastnost knihy Dana Browna mají. Každá z nich je výborným bedekrem pro začátečníky.

smudlajs

Když to srovnám s ostatními knihami o Robertu Langdonovi, tak mi tato přijde nejslabší. Téma je velice zajímavé, stojí za zamyšlení a technologie mi nejsou cizí, ale tento příběh mi připadal nejméně propracovaný. Nevím jestli je to tím, že už jsem si na Brownův styl zvykla, ale asi od půlky jsem tušila kdo za vším stojí, takže mě konec nijak nepřekvapil. Kniha určitě stojí za přečtení, ale top to není.

TaNya_

Ajajaj, dostavilo se zklamání. Laťka byla nejspíš moc vysoko a tady se záporák/záporáci už tolik těm předchozím nevyrovnali. K přemýšlení mě to donutilo ale pan AI mě na*ral a konec mi přišel přetažený.

Majrek

Není to rozhodně špatná kniha - ostatně Dan Brown už prokázal, že umí vytvořit osobité prostředí a připoutat čtenáře k ději. Jen mi tak trochu přijde, že finální pointa není nikterak oslnivá, ani překvapivá. Z logiky věci vyplývalo, že bude asi dosti obtížné, ba spíše nemožné odpovědět na některé základní otázky smyslu života a jeho dalšího směřování - proto má autor mé uznání alespoň za snahu podat čtenáři určitou odpověď, byť ne zrovna převratnou. Jako obvykle jsou dějové linky propracované a zavedou čtenáře na zajímavá místa, tentokrát ve Španělsku.

Skodinka89

Šifra mistra Leonarda bylo něco nového v rámci literatury, titul Počátek už je jenom "slabý odvar", ALE neurazil. Dobře se to četlo a opět autor jako obvykle nechá čtenáře po dočtení přemýšlet nad myšlenkou, která se objevila v knížce :D.

certik003

Knížky s Robertem Langdonem jsem přestala číst po prvním filmovém zpracování, mně tam prostě Hanks nesedí, měla jsem jinou představu a od té doby knížky nemůžu číst. Ale protože jsem ji dostala jako dárek, musela jsem se do ní pustit. Naštěstí mě napadlo pustit si audioverzi, že by mi cizí hlas mohl pomoct překonat rozporuplné představy. A to se povedlo, děj mě docela bavil, na Brownových knihách mám ráda, že jsou vlastně takoví turističtí provodci městy, kde se odehrává děj. Oceňuju i další zajímavosti ze všech možných oborů. Ale když jsem se dostala k vysvětlování, odkud se bereme, tak jsem se zasekla, a audio si několikrát neúspěšně vracela. Nakonec jsem musela sáhnout po knize a dočíst ji. Ale žádné wow z odhalení se tady nekonalo. Ale Winston byl super!

a.b.wolf

Tuto knihu doporučuji. Je velice napínavá. Já jsem ji přímo nečetla, ale poslouchala jsem audioknihu. Závěr mě opravdu překvapil (ano myslím úplný závěr s Vinctnem). DOPORUČUJI