Andělé a démoni

V knize Andělé a démoni americký spisovatel Dan Brown poprvé představil postavu hardvardského symbologa Roberta Langdona, který se pak znovu objevuje ve světovém bestselleru Da Vinciho kód. Langdon je při návštěvě Evropy povolán k případu rituální vraždy, k jejímuž objasnění může přispět díky své znalosti v oboru kódů a šifrování a dějin tajných společností....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/55_/55993/andele-a-demoni-mUt-55993.jpg 4.44185

Robert Langdon (1.)

Angels & Demons (2000)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Argo

Kniha Andělé a démoni

Radim.01

Podle mě nejlepší Brown. A s dalšími příběhy s Robertem Langdonem se to myslím potvrzuje:-(

Dankra

Výborná kniha i Film. Dana

kikies

Výborné, čtivé, napínavé a nabité informacemi a vědomostmi. O kus lepší než filmové zpracování (ale to moc čtenářů zřejmě nepřekvapí). Opět se člověk dozví něco nového o historických společenstvích, o umění, o náboženství, o spikleneckých teoriích a zde i o vědě. Já osobně vyloženě miluji ty detektivky, ve kterých se v určitém zlomu vše, co se dosud rýsovalo jasně, celé převrátí vzhůru nohama... takový ten WAU moment, kdy je vše náhle úplně jinak. Tleskám, Dan Brown prostě umí!

jfialova

Klasická brownovka. Má to spád, děj má logiku, opět zajímavé indicie a způsob rozplétání případu spolu s nemilosrdným během času, který jde proti hlavním hrdinům. Kdo si chce přečíst něco napínavého a čtivého, vzhůru do toho.

Govrid

Četla se rychle, zajimavá, ale bohužel jsem viděl dřív film...

irisek92

Za mě jedna z nejlepších knih od Browna.

Yorika

To ještě Dan Brown dokázal překvapit....

dagsvob

Líbila se mně - ostatně jako další Brownovy knihy.

Natyna3

Velmi dobrá kniha. Při některých popisech hrůzných činů mi tuhla krev v žilách. Ač je kniha objemná, četla se dobře a svižně. Byla velmi poutavá. Jediné co mě jedinkrát zarazilo bylo, že hlavní hrdina zbytečně riskuje svůj život, raději než aby se nad věcí déle zamyslel. A na závěr je také pravda, že Brown píše knihy stále stejným stylem a s podobnými tématy, já jsem ale četla jeho Inferno již dávno, takže mi to ani nevadilo.

Fanda321

Hezké čtení, nebyl jsem zklamaný. Obsahuje spoustu zajímavých popisů..

sheldon8410
31.12.2018

Druhá kniha, kterou jsem od Browna četla. Taky mě nezklamala svojí čtivostí, avšak přišla mi dost podobná ostatním Brownovým knihám. Takže nic ve zlém, ale rozhodla jsem se Browna na nějakou dobu odložit. P.S. film byl proti knize fakt hrozný, ačkoli Toma Hankse miluju :)

rutto45
27.12.2018

Kniha, ktorá zaujme a aj čo-to naučí.

petr2784
26.12.2018

Byl to dárek k vánocům a zároveň první kniha co jsem kdy dostal. Za mě super

Okoslav
25.12.2018

Trvalo mi dva roky, než jsem se rozečtené Anděle a démony dokopala přečíst, nakonec jsem to sfoukla za necelý den. Protože napsané je to dobře. To je jasný. Ilumináti jsou fajn vždycky, jsou tam nějaké ty nečekané (chacha :-D) twisty a dohromady to celé funguje. Pokud o tom teda moc nepřemýšlíte.

(Jo jinak, hlavní záporák je jasnej zhruba od půly knížky. Ale to oni jsou vždycky.)

DoDidDone
13.12.2018

Chtěl jsem detektivku, která bude fakt dobrá, která mě chytí a nepustí, u který se budu bát, u který nebudu vědět, kdo je vrah už na straně padesát, u který nebudu řešit omílaná klišé, kterých je v podobných knih plno, u který budu muset dost přemýšlet a která mě bude bavit. A tak se mi na doporučení známých dostala pod ruku tahle… Nebo takhle, samozřejmě mi první doporučovali jako první Šifru mistra Leonarda, ale jelikož je to až druhý díl a můj chorobný smysl pro pořádek by nejspíš nesnesl začít sérii takhle nepřesně, sáhl jsem po prvním dílu.

A hned na začátek: neznám sérii, která by už byla od prvního dílu takhle kvalitní a propracovaná. Nějaké vroubky jsem tam sice našel (myslím si, že bez „antihmoty“ a neustálého vyděšení, úleků, vytřeštěných očí apod. by to bylo lepší), ale ty byly opravdu minimální a nemohly se srovnávat s tím, co autor připravil. Symbolika, náboženství vs. věda a tajemná atmosféra Vatikánu přímo vybízí k detektivnímu příběhu. Začátek byl silný, měl jsem trochu strach, aby si to autor náhodou někde v průběhu nepokazil a díl nespadl (protože to jsem taky už zažil), ale to se nestalo. Hluchá místa v knize neexistovala, napětí se stupňovalo, některé scény a popisy byly fakt strašidelné a hnusné (což se od detektivky/thrilleru taky čeká žejo…) Vyšetřovatelská dvojka Langdona a Vittorie mi byla sympatická, dobře se spolu doplňovali a byli – jak to říct? – profesionální v tom, jak se chovali a jednali. Navíc byli strašně uvěřitelní: autor jim vdechl charakter bez dlouhých popisů a seznamování. Celá kniha jede ve stylu: akce, vysvětlení, akce. Autor je opravdový profík a vymyslet něco takového muselo stát hodně práce. Sice to bylo nereálné (nejspíš…), ale jak jsem k několika dalším detektivkám připsal, nevadí mi, když taková detektivka je, když si to autor umí vysvětlit a popsat.

A ke konci: pro toho, kdo je na detektivky zvyklý, to zas takové překvapení nebude, ale co mě osobně překvapilo, je to, že mi připadá strašně smutný, na což u detektivek nejsem zvyklý. Na druhý díl, který je všemi vyzdvihován, se těším. Jsem rád, že jsem načal sérii, která vypadá velmi nadějně a stojí za přečtení.

lipi
02.12.2018

Plně souhlasím s komentářem od "jany0378" Mám naprosto totožný pohled.

ktulu
11.11.2018

Od Dana Browna moje nejoblíbenější - klasický souboj víry proti vědě...tím chci jen poukázat na to, že děj tohoto románu je z těch "brownovských" dle mého názoru nejpravděpodobnější. Od Ztraceného symbolu pomalu přestávám mít o autora zájem...nicméně "Andělé & Démoni" doporučuji.

jana0378
08.11.2018

K čtení této série jsem se dlouho odhodlávala a teď nějak nastala správná doba, film se mi líbil (velká škoda, že jsem ho viděla jako první), ale z knihy mám rozporuplné pocity. Je čtivá, oceňuji vedlejší dějové linky, které se ve filmu neobjevily, takže jsem měla alespoň nějaké překvapení. Začetla jsem se a proč o jednu hvězdu méně. Mám ráda sci-fi a fantasy, ale radši vidím, když je to trošičku víc odděleno od reálného světa. (SPOILER) Hned úvod a cesta letadlem z USA do Evropy za 1 hodinu mě uvedl trochu do šoku, že kniha nebude úplně to, co jsem očekávala (a to se kniha odehrává v době, kdy se ještě užívá v Itálii lira). Byť je zápletka o antihmotě, doufala jsem, že tím odloučení od reálného světa a fantasmagorie bude končit a toto trochu překročilo mou hranici pro nějakou uměleckou licenci. Hlavní hrdina mi svou schopností přežít naprosto všechno a nutkání zachraňovat vše sám bez pomoci připomíná v těchto bodech Harryho Hola a ten už mi lezl po 11 dílech dost na nervy. Ale aspoň v knize byla nějaká akce. No a nevím, jestli nejsem mimo, ale po uvedení témat Čtenářské výzvy pro rok 2019 bych řekla, že část rozmluvy britského reportéra a kameramanky: Chinita se zakuckala. "Ty ale určitě přijdeš do pekla." "Jo, a Pulitzera si vezmu sebou." má drobnou slabinu, ale pravdou je, že kdyby tam napsal "Jo, a Man-Bookera si vezmu s sebou.", tak by to asi nikdo nepochopil. A ta česká gramatika nic moc.

Chesterton
28.10.2018

Ale tak dobře. Rozmazaná hranice mezi fikcí a realitou může dělat trochu problém. Dnes bohužel nikoli zásadní. Všichni jsme často touto dobou velice rozmazaní či umazaní :) Pan autor je matematik, dokáže si dobře spočítat napětí, dokáže vtáhnout do děje. Vypneme myšlení a necháme se unášet dějem za vlasy přitaženým.
Při pohledu nazpět malinko kroutíme hlavou, závěr je absolutně ve stylu Hollywoodu.
Jednou za čas zvláště v podobě audioknihy se dá v tomto "napětí a adrenalinu" v pohodě usnout :o)
P.S. SPOJLER
Děcko z umělého oplodnění s budoucím papežem víc než přes čáru. Smutné.

Politre
25.09.2018

Dlouho jsem se vyhýbal tomuto autorovi a jeho sérii s Robertem Langdonem. Teď po přečtení jeho první knihy musím uznat, že to byla obrovská chyba. Takhle čtivou knihu jsem už dlouho nedržel v ruce. Brown mě už v prvních stránkách přikoval ke knize a až dokonce mě nepustil. Vůbec mi nepřišlo, že mám za sebou skoro 600 stran. Děj ubíhal v nesmírném tempu a ani na chvíli nenechá čtenáře vydechnout. Mám to štěstí, že jsem neviděl zatím filmovou verzi a tak jsem nebyl ochuzen o zajímavé dějové zvraty. Už se těším na další díly, mám co dohánět. :)

DarylDixon
11.09.2018

Ačkoliv je to vsérii první kniha, četl jsem ji až jako druhou. Není to tak ujeté jako Kód. Mistr se asi teprve rozjížděl a tak se držel při zemi (nebi?). Ale je to dobrodružný detektivní příběh a člověk, který se chce trochu přiučit z historie náboženství tu pochytí i pár věcí o kterých možná ani nevěděl. Rychle se to čte, ale konec je těžký a lehce mě zpomalil.

Venny345
02.09.2018

Celý příběh mě velmi zaujal, i přestože jsem se přes začátek knihy musela trochu prokousávat. Avšak! Zbytek knihy mi ten začátek vynahradil! Kniha byla opravdu velmi čtivá a uměla čtenáře vtáhnout do děje. Obzvláště se mi líbilo konečné rozuzlení. Myslím, že tohle nečekal nikdo. Těším se na další díl s Robertem Langdonem. :)

sabulicka
21.08.2018

Konečně jsem se k této knize dostala (samozřejmě po zhlédnutí filmu :D) a musím napsat, že mě velmi překvapila!!! Příběh byl velmi čtivý (stále si říkáte, že přečtete ještě jednu kapitolu), napínavý, akční. Líbilo se mi, jak to bylo protkané historií, zajímavostmi a uměním.

Terimi
17.08.2018

Kniha mě bavila od samého začátku do konce! Brownovy knihy miluju.

dancadragneel
02.08.2018

Kniha mě nesmírně bavila... jenom od tohoto autora mě knihy nejen baví, ale dokáží něco naučit. Rozhodně doporučuji i přes její tloušťku se čte kniha velmi rychle a krásně.

novina
23.07.2018

Příběh byl poutavý a četla jsem ho jedním dechem. Konec byl teda trošku přitažený za vlasy, ale za skvělé postřehy pana Langdona a popis uměleckých děl dávám 4*.

akdar72
12.07.2018

Doporučuji obrazové vydání.

Marekh
02.07.2018

Kniha se mi celkově líbila. Ačkoliv má kniha téměř 600 stran, četla se dobře. Kniha byla plná napětí, akce, dozvěděl jsem se něco o průběhu volby kardinálů na papeže ve Vatikánu, něco z historie iluminátů apod. Určitá událost u prof. Langdona se mi zdála nereálná. Konec knihy byl překvapivý.

Citáty z knihy, které mne oslovily:

Zákony fyziky jsou plátno, na něž Bůh maluje své mistrovské dílo.

Nejnebezpečnější nepřítel je ten, kterého se nikdo nebojí.

Kamcatak
26.06.2018

Až na to, že to bylo místy opravdu přitažené za vlasy, bylo to super :) Přečteno jedním dechem, rozuzlení opravdu neočekávané až do posledních pár scén a souhlasím s ostatními, že popis uměleckých děl a staveb a všech míst v Římě byl skutečně super :)

Tereziee
21.06.2018

Tak tohle byla naprostá pecka! Napínavé, protkané historií, legendami, uměním...strašně se mi líbilo, jak dokonale Brown popisoval všechny stavby a díla. Připadalo mi, jako bych to měla před sebou.

Do posledních stran nevíte, co příjde a napětí se drží opravdu celou knížku. Těším se na další setkání s Robertem Langdonem.