Andělé a démoni

Andělé a démoni

V knize Andělé a démoni americký spisovatel Dan Brown poprvé představil postavu hardvardského symbologa Roberta Langdona, který se pak znovu objevuje ve světovém bestselleru Da Vinciho kód. Langdon je při návštěvě Evropy povolán k případu rituální vraždy, k jejímuž objasnění může přispět díky své znalosti v oboru kódů a šifrování a dějin tajných společností....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/55_/55993/andele-a-demoni-mUt-55993.jpg 4.33633

Robert Langdon (1.)

Angels & Demons (2000)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Argo

Ginosaji
včera

Camerlenguv poslední výstup mi díky fantazii vyrazil dech.

Mazurek
18. listopadu

Nejlepší Brownova kniha.

barbora5058
18. listopadu

Andělé a démoni! Když jsem kdysi viděla film, byla jsem ohromena. Knížka je samozřejmě také výborná-luxusní, je napsaná tak, že jí člověk spíš zhltne, než přečte, děj je velice rychlý. Kniha je nabitá množstvím informací, bavila mě, akorát konec a rozuzlení možná až moc dlouhé a předimenzované. Super dílo od Browna, čtivé a zajímavé, knížku jsem přečetla v nemocnici, kde byl klid a krásně jsem se na vysilující děj mohla dostatečně soustředit.

KatkaZ
13. listopadu

Dan Brown je prostě moje srdcovka. Pro mě jeho nejlepší kniha.

Zdeničkačteráda
07. listopadu

Další Brown, snad ještě lepší než Šifra mistra Leonarda. Brown se stává pomalu ale jistě mým nejoblíbenějším autorem.

Kaleigh

Něco shnilého se skrývá ve svatém městě. Za mě pecka!

ddkk

Skvělý bestseller, nicméně na mne poněkud příliš spiklenecký (jako ostatně i další Brownovy kniha)...ale za 4.

Mat_bery

Knihu jsem právě dočetl. Četla se jedním dechem a jen stěží jsem se od čtení odrhl. Obdivuji Autorovo odborné popisování a znalosti, co se týče věcí náboženských, rovněž věděckých. Maličko mě zamrzel závěr a rozuzlení knihy. Knihu velmi doporučuji!

dominika2585

Skvělá kniha, která je promyšlena do nejmenších detailů. Bavila mě víc než filmové zpracování, které se místy liší. I když Roberta Langdona si budu vždycky představovat jako Toma Hankse. Líbily se mi detailní popisy antihmoty a celkově vědeckých pasáží. Těším se jaká bude Šifra :)

Tajli

Brilantní! Autor nechává čtenáře bilancovat na hranici reality a fantazie. Přečteno jedním dechem.

Colletka

Super!

MimiNinaFuraha

Pěkné - velice povedené. Dávám palec hore autorovi :)

MorriconeTheGod

Na kolik se mi ještě šifra docela líbila jako příjemná jednohubka, tak toto už mě celkem nudilo a otravovalo. Asi je to samotným námětem, protože s filmovýma zpracováníma to mám stejně tak.

Hathor89

Rozhodně nejlepší příběh s Robertem Langdonem. Poutavý děj plný konspiračních teorií, které člověka přímo připoutají ke knize a neumožní mu ji nedočíst. Řada otázek nutí k zamyšlení. Co je víra? Jaký vliv má na společnost věda? Kam směřujeme? Je církev přežitek? Může koexistovat víra s vědou? Děj má spád. Zvraty jsou překvapivé. Člověk se poučí o historii. A když vše skončí nečekaným dechberoucím rozuzlením, otázky stále zůstávají. Jedno je jisté, víra je pro každého z nás něco jiného. Poněkud nechápu odpor katolické církve k této knize, která tvrdí, že ji pošpinila. Až na jednoho poblouzněného fanatika byla vykreslena jako lidská organizace, která dnes dává lidem naději … a její minulost je minulostí. Knihu jsem četla už podruhé a určitě ne naposledy. A navíc krásné speciální obrazové vydání, které čtenáře provede úžasným prostředím. Už se těším, až osobně navštívím Vatikán a Řím. Rozhodně se nedá srovnat s filmem, ve kterém některé důležité pasáže bohužel překroutili.

Shui-Xian

Strhující kniha - zvlášť, pokud se povznesete nad kontroverzi a užíváte si její epický děj, historické zajímavosti a sympatického Langdona. Brown možná ohýbá reálie tak, aby hrály do karet příběhu, ale který autor to nedělá? Dík tomu je možné žasnout nad Robertovou erudicí a nechat se inspirovat důmyslností v té velké hře. Ani andělé, ani démoni z ní ovšem nevycházejí černobílí - že Brown vyvolal celou řadu palčivých morálních (a duchovních) otázek je rovněž vynikající aspekt téhle fikce. Věřím, že popularita knihy je zcela zasloužená: na své si přijdou jak nadšení hltavci detektivek, tak hloubavější čtenáři. Skvělý příběh v kultivovaném a dynamickém podání...

Lindah

Až na ten konec, kterýbyl trošku neuvěřitelný se kniha dobře četla a člověk se v ní take něco navíc dozví.

kikiodvi

Začetla jsem se a nemohla jsem se odtrhnout. Kniha má spád, je napínavá (místy jsem měla husí kůži) a obsahuje zvraty a odhalení, které vás nutí pokračovat.
Oceňuju hlavně to, že se v příběhu vyskytují reálná místa (osobně otestováno v Římě), takže působí skutečně. Hlavní postava Roberta Langdona je více než sympatická.
Andělé a démoni mě přesvědčili, abych vyzkoušela i další autorovy knihy, a nikdy jsem nebyla zklamaná.

Nelasp

Byl to hukot asi podobný dost rychlosti částic v urychlovači :D Kniha měla spád i přes dějepisno-poučné pasáže. Příběh se šinul dál neskutečnou rychlostí, zvrat vedle zvratu a konečné rozuzlení mě opravdu překvapilo (film jsem stále ještě neviděla). Langdon je velice zajímavá postava a hodlám dočíst i zbylé dvě knihy série (a až vyjde, i tu třetí) věnující se tomuto sympatickému symbologovi.

bookemma

Spiknutí proti církvi přímo v srdci Vatikánu? Nemožné! A jde vůbec o spiknutí proti církvi? A kdo koho vraždí a proč? Za jaké ideály bojujeme dnes a denně?
Kniha pokládá mnoho otázek, etických, morálních, religionistických, všechny v tak rychlém sledu za sebou, že jejich zodpovězení je takřka nemožné. I poté, co do sebe všechno dokonale zapadne, otázky nad pravou podstatou víry přetrvávají. Bůh je přítomen ve všem kolem nás i v nás. Ale jde dokázat Jeho existenci fyzikálním pokusem? Nejsou snad všechny zákony fyziky božskými zákony tohoto světa?

ajka91

Tato kniha od Browna se mi líbila nejvíc. Děj byl poutavý, napínavý a zasazen do zajímavého prostředí.

Luciskaurb

Nejlepší kniha D. Browna.

Miliarda

První kniha, jíž jsem od Dana Browna četl a naprosto mě uchvátila. Je neuvěřitelně čtivá, obsahuje obrovské množství zvratů a děj je nesmírně poutavý. Až moc "přeplácaný" konec mi sice trochu zkazil celkový dojem z celé knihy, ale ne natolik, abych nedal 5 hvězd a nešel si okamžitě objednat Da Vinciho kód.

Rozmarýna Rozm

První kniha, kterou jsem od tohoto spisovatele přečetla a byla jsem nadšená. Skvělý napínavý děj, ale hlavně jsem se dozvěděla o existenci CERN, o které jsem do té doby neměla tušení.

radek2259

Vcelku zajímavý příběh, ale ke konci ztrácí energii

Murysek

V podstatě první kniha, kterou jsem četl. Nechtělo se mi začínat, nikdy mě čtení moc nebralo. Asi to bylo tím, jak nás nutili číst ve škole, ale osoba, která mi knihu doporučila a zároveň půjčila byla opravdu přesvědčivá. Večer jsem tedy místo zapnutí počítače nejdříve zkusmo otevřel knihu a zavřel jsem ji až druhý den. Poté, co jsem se místo školy vyspal, otevřel jsem ICQ (to býval náš Facebook messenger :D) a oznámil, že mám přečteno. Ano, bylo mi řečeno, že jsem magor, věděla, že nečtu. Pokud dokáže kniha přesvědčit nečtenáře, aby četl celou noc, má určitě něco do sebe.

Hakate

Skvělá kniha, strhující příběh plný zvratů. Skvělé rozuzlení. Doporučuji.

katulinek99

Wow... Moje první kniha od Dana Browna a tohle jsem teda fakt nečekala. Na konci jsem četla s otevřenou pusou (doslova :D) a jenom jsem zírala, co všechno si na mě autor vymyslel. Naprosto dokonale vymyšlené, strhující příběh. Klobouk dolů.

iveta.vaisova

Strhující četba - detektivní zápletka, církevní prostředí plné symbolů. Robert Langdon je třída. A Dan Brown taky.

Adelajda_4

Opět poměrné krátké setkání s Robertem Langdonem, kniha se četla sama a během pár dnů bylo hotovo. Strhující příběh s množstvím kliček a skvělým koncem.

vackovakl

První jsem viděla film -nejednou. Přečtenou jsem ji měla za 3 dny. Pohodové čtení, čte se to samo.