Andělé a démoni

V knize Andělé a démoni americký spisovatel Dan Brown poprvé představil postavu hardvardského symbologa Roberta Langdona, který se pak znovu objevuje ve světovém bestselleru Da Vinciho kód. Langdon je při návštěvě Evropy povolán k případu rituální vraždy, k jejímuž objasnění může přispět díky své znalosti v oboru kódů a šifrování a dějin tajných společností....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55993/big_andele-a-demoni-mUt-55993.jpg 4.44926

Robert Langdon 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Argo

Angels & Demons, 2000

Kniha Andělé a démoni

capricorn__
včera

První díl ze série se mi líbil dokonce i o něco více než "Šifra mistra Leonarda". Dan Brown mě zaujal tím, že dokonale spojil dohromady historii a detektivku, jeho kreativita se skvěle mísí s jeho znalostmi a výsledkem je velmi poutavá, napínavá kniha, která skoro nejde pustit z rukou. Líbí se mi i kombinace vyšetřovatelů, jejich povahy jsou mi blízké a stejně tak se mi líbilo i tajemné prostředí. Na konci to podle mě Brown trochu přepískl s dramatičností a bizarností, která by se v katolickém prostředí, o kterém píše, rozhodně stát nemohla. I přesto jsem si knihu užil a vřele ji doporučuju. Za mě jedna z nejlepších detektivek, které jsem přečetl.

kalinka99

Za mě výborný příběh. Od autora jsem nic nečetla a ani neviděla žádný film, takže jsem nadšená. Od začátku do konce příběh ubíhal a stále se objevovali nové poznatky s tím, že do finále jsem vůbec netušila jak to dopadne. Propojení historického města Vatikán s církví a novodobého vynálezu posunulo knihu na první příčky nejlepších knih, co jsem kdy četla.

boruf
29.12.2021

Kniha mě hned na začátku chytla a až do konce mě nepustila. Tento typ vyprávění, záhady a jejich rozplétání mě opravdu baví.

Karoley
27.12.2021

Z propasti času povstává dávné bratrstvo, aby zničilo nejposvátnější baštu křesťanstva. Vatikán..

Naštěstí je tu ale nesmrtelný Robert Langdon! Pátrání po skrytých symbolech iluminátů mě moc bavilo - vždycky jsem si danou památku nebo umělecké dílo našla na internetu a snažila se spolu s hlavním hrdinou přijít na další vodítko. Právě to propojení historie a fikce se mi na Brownových knihách strašně líbí.
Zatím u mě vede Šifra mistra Leonarda. Teď jdu na Ztracený symbol!

Rihatama
27.12.2021

Symbolog Robert Langdon je v úvodním Brownově podání menší knihomol a suchopár, než jak jej vykreslil režisér Ron Howard, i než jak je Langdon popisován v navazujících dílech. Jeho znalosti religiózní historie, tajemné okolnosti volby nového papeže nebo série úmrtí vysokých církevních hodnostářů, tzv. preferiti, vč. samotného papeže, i snaha o jejich vyřešení a odhalení pomstychtivých iluminátů dříve, než dojde ke naprostému zničení Vatikánu, nadto tvoří více než přitažlivý mix.

Jedna z mála Brownových knih, kdy jsem nejdříve viděla film. Překvapilo mě, jak moc se scénář filmu odchýlil od knihy, nepochybně s Brownovým souhlasem. Četbu jsem si navýsost užila, i když můj favorit to přece jenom není. Ráda jsem se taky prostřednictvím Langdonova pátrání vrátila do klikatých uliček Říma, jeho prosluněných náměstí a navštívila mně důvěrně známé římské kostely. A pochopitelně baziliku sv. Petra. Měla jsem jedinečnou příležitost navštívit i posvátnou půdu pod bazilikou, kde se v hloubce cca 7 metrů v klikatých katakombách nachází hrob sv. Petra, Brownovo vyprávění jsem tak měla živě před očima. Příjemné uvedení do série, která si mě zcela získala.

JointlieKat94
14.12.2021

Vskutku vydařené dílo. Dlouho, předlouho tomu je, co jsem viděla filmy, myslela jsem, jak si z toho jakžtakž pamatuju, no skutečnost byla vcelku jinde a já zjistila, že si pamatuju maximálně hlavního "hrdinu" a možná obličej camerlenga.. takže jsen byla vážně překvapená z konečného rozuzlení.

Četlo se mi vážně skvěle, byla jsem napnutá každou stránkou víc a víc. Zápletka, historie a detaily, místo, popis konkláve (fakt zajímavý!) všechno bylo skvělý, dobře propracovaný a mně se to moc líbilo. Rozečítám další díl. :)

willy9203
27.11.2021

Nemohu říci, že by ta knížka nebyla napínavá a zajímavá. Ale v poslední čtvrtině jako by autor neukočíroval svou vzletnou představivost a dostal se do úrovně, které mi dělá potíž uvěřit.

MocPísmenek
12.11.2021

Knížka je první v sérii, ale já ji četla jako druhou a zařadila bych ji pro mě až za DaVinciho kód a Inferno. Asi to bylo tématem, nejspíš mě ovlivnil i film, ačkoliv pohled na průběh konkláve byl velmi zajímavý. Každopádně mám tento druh knížek s tajemstvím a odhalováním všemožných záhad ráda.