Andělé a démoni

kniha od:

Andělé a démoni https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55993/bmid_andele-a-demoni-mUt-55993.jpg 4.3 5292
Koupit Koupit eknihu Bazar

V knize Andělé a démoni americký spisovatel Dan Brown poprvé představil postavu hardvardského symbologa Roberta Langdona, který se pak znovu objevuje ve světovém bestselleru Da Vinciho kód. Langdon je při návštěvě Evropy povolán k případu rituální vraždy, k jejímuž objasnění může přispět díky své znalosti v oboru kódů a šifrování a dějin tajných společností.... celý text

Série:

Robert Langdon 1.


Žánr:
Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Argo
Originální název:

Angels & Demons , 2000


více info...

Komentáře (549)

Komentáře 549 Recenze 8

Ayla767
Ayla767
13.09.2023 5 z 5

Tuto knihu jsem si chtěla přečíst po zhlédnutí filmů Šifra mistra Leonarda a Andělů a démonů. Je pravda, že se trochu odlišovala od stejnojmenného filmu, příběh se mi přesto líbil.

KnihoSny
KnihoSny
06.09.2023 4 z 5

Kniha byla strašně zajímavá už jen kvůli popisu Vatikánu kniha byla napínavá a plynula člověk se dozvěděl trochu víc o životě ve Vatikánu:) Roberta Langdon byla svým způsobem svůj měl charakter za mě skvěl postava...


veronika8887
veronika8887
03.09.2023 4 z 5

Kniha mě bavila , občas se objevili pasáže které byli dlouhé. Film mě nikdy nějak nebavil , ale po přečtení se na něj dívám jinak. Některé úryvky byli vynechané a jiné změněné. Jsem ráda , že jsem si ji přečetla. Určitě budu číst i další.

m2056
m2056
01.09.2023 5 z 5

Tak tohle nemá chybu lepší než film nejdříve číst a pak až film dobře popsán Vatikán čte se moc dobře.

veronika7608
veronika7608
07.08.2023 3 z 5

První kniha od autora byla Šifra mistra Leonarda a hodně jsem s ní bojovala,ale nakonec dočetla. Andělé a démoni jsem začala číst s očekáváním, které se ale nenaplnilo. Přečetla jsem právních asi 120 stran,ale nezačetla jsem se,nebavilo mě to. Je to iedna z mála knih,kterou jsem odložila a nemám chuť se k ní vrátit. Koukla jsem na film a stačilo.

AdamB.
AdamB.
25.07.2023 5 z 5

Nevím kolik let jsem Browna odkládal... teď se ptám sám sebe proč?! Já thrillery moc nečtu, ale tenhle splňoval za mě vše abych mu s čistým štítem mohl dát pět hvězd.
Nemohl jsem se odtrhnout. Super letní čtení k vodě, napínavé, opět se ocitnete v Římě pokuď jste už tam byli...Dan Brown děj totálně skvěle propojil s historií a krásně promyslel. Nejedná se o žádný rádoby thriller vypsaný z pera! Těším se na další příběh s Robertem Landgonem.

Lele61
Lele61
01.07.2023 4 z 5

Vynikající specialista na symboly Robert Langdon je přivolán na scénu k vyřešení tajemného případu rituální vraždy. Napínavý a spletitý děj je umístěn do atraktivního prostředí Vatikánu. Celý příběh má kvalitní nápad, zajímavou zápletku i příslušnou atmosféru. Tato knížka Dana Browna se dočkala také úspěšného filmového zpracování.

krakonos.kraken
krakonos.kraken
21.06.2023 3 z 5

(SPOILER) Kniha má od prvních stránek neuvěřitelný spád. Všechno jde rovnou k věci a hned se ocitáme ve světě iluminátů a šifer. Má to dobrou atmosféru, zápletka je zajímavá a hlavní postava dělá co může, aby rozklíčovala celou věc a zabránila nejhoršímu - zničení Vatikánu.

Ale ten závěr mi přišel hrozně překombinovaný. Nevadilo by mi, kdyby to skončilo tím vrtulníkem a výbuchem. Kromě spousty zvratů se mi totiž původní zápletka i s konečným padouchem zdála mohem smysluplnější. K tomu seskoku ani nemusím nic říkat. Oceňuji že assasin měl nad hlavními postavami s plot-armorem navrch až do konce a museli ho odrovnat společně.

Pert
Pert
02.06.2023 4 z 5

(SPOILER) Skvělá kniha, čtivá, ale trochu mě zarazil konec. Ventresca se upálil před davy. Jak tohle chtějí vysvětlit?
Proto jedna hvězda dolů.
Ve filmu to vyřešili tak, že se upálil v bazilice a později Vatikán vydal prohlášení, že zemřel na vnitřní zranění, způsobené seskokem s padákem. Ale v knize to bohužel nedává moc smysl :-(.
Zajímavé informace.

Belanna
Belanna
27.05.2023 5 z 5

Mám knížky Dana Browna ráda a vracím se k nim, ani tato není výjimkou.
Napínavé, plné zvratů, velký smyl pro detail a perfektní zakončení.

rafan65
rafan65
26.05.2023 5 z 5

První kniha, kterou jsem od tohoto spisovatele přečetl a jsem opravdu spokojen. Jakmile jsem začal Anděle číst, tak mě to pohltilo a konec byl prostě úžasný. Skvělé rozuzlení doporučuji.

Anavi8912
Anavi8912
12.03.2023 5 z 5

Úžasně napsaná kniha, která mě hned od začátku pohltila a nutila číst až do konce. Skvělý příběh, kombinace historie a současnosti, akční děj, možnost nahlédnout do římských a vatikánských ulic, tajemno, symbolika a skvěle vykreslené postavy. Určitě doporučuji si knihu přečíst.

Maryčka
Maryčka
03.03.2023 4 z 5

(SPOILER) Myslela jsem si, že tento žánr znám dobře, ale nechala jsem se napálit. V hlavním záporákovi jsem se mýlila jako jistě spousta jiných. Co mi ale neuniklo, bylo to, že se asi ve třetině knihy autor nebo překladatel překecl a všem na rovinu řekl, kde se antihmota nachází. Proč tomu kromě mě nikdo nevěnoval pozornost, nevím. Kniha se jinak čte svižně. Jeden zvrat střídá druhý, a napětí nikdy neklesá. Je navíc poučná, seznámila mě s novým tématem. Styl psaní je podobný stylu Chrise Cartera (stejná šablona), ale Dan Brown je ve výběru námětu a způsobu rozuzlení odvážnější. Jestli je to dobře, nevím a je mi to celkem fuk, hlavně, že jsem si čtení užila.

Beramar
Beramar
27.02.2023 1 z 5

Moje první setkání s Danem Brownem. Bohužel, velké zklamání. Děj předvídatelný, mnoho naprosto nereálných scén, někdy úplně zbytečných. Autor si s tím zřejmě nedal moc práce. Asi byla chyba, že jsem nezačala Šifrou mistra Leonarda, kterou jsem si chtěla přečíst původně, ale nechtěla jsem "přeskakovat". Možná dám panu Brownovi ještě šanci. Jednu hvězdičku dávám za snahu a za hezké ambigramy :)

evvva
evvva
25.02.2023 4 z 5

To prostě nemohlo jít stihnout....každopádně,tolik akce,reakce,zvratů,odhalení,která jsou za minutu úplně jinak...mazec, ale nakonec,bavilo mě to, do čtení jsem se nenutila, stránky nepřeskakovala,těšila se na rozuzlení....a vo vo tom to je!

georginaa
georginaa
11.02.2023 5 z 5

Když se řekne Vatikán, ihned si představím plno skrytých tajemství dávné doby. Jakmile je vtažena do případu církev, vždy se stane něco špatného. Měla jsem ze všeho smíšené pocity, vtáhlo mě to do děje a představa, že bych žila v takovém prostředí, jde mi z toho mráz po zádech. Nicméně si Dan Brown umí pohrát s detaily a tak upoutat čtenáře až do samotného závěru knihy.

marra82
marra82
09.02.2023 3 z 5

"Značkovací pistolí trefím delfína ve výskoku na 40 metrů!" :D ..to je hrozně legrační knížka, tohle.. Pořád se něco děje, pořád- důležitý, nedůležitý, jedno přes druhý..jako by akce měla být tím hlavním sdělením.. Takhle za poklusu poznáváte postavy.. Langdon, co o něm víte- na škole sportovec, skoky do vody, 50 bazénů denně...(vata!)..věděc- hm, ale hned na začátku se přizná, že o CERNu vůbec nevěděl, ajaj.. Ženská postava je taky vědkyně, pochopitelně, a také v dost širokém oboru, takže si přitom někdy zapotápí, jindy značkuje defíny..prostě šik ženská, co umí všechno.! Je to pochopitelně love-story, vědecká love-story, Dan Brown si představuje vědecké love-story neuvěřitelně akčně :) Je to jednička v sérii, Langdon ještě sem tam chybuje a někdy se chová jako zajíček... ale.. já mám Dana Browna rád :) doporučuji jeho masterclass, jsou podnětné, jsou fajn..

JamesCZE
JamesCZE
20.01.2023 5 z 5

(SPOILER) Moc pěkná kniha, jak vlastním dějem, tak i tím, kde se to děje (Vatikán) a kdy se to děje (během jednoho dne). I když dle mého je to místy až přehnaně časově napresované, ale člověk nad tím mávne rukou, stejně jako např. v seriálu 24 hodin, protože to je velká zábava.

Hlavní hrdina je vlastně opakem klasického hlavního hrdiny – všude přijde pozdě, všechny souboje prohraje a musí ho na konci zachránit žena :D

Jedna z mála knih, která mě místy donutila googlovat, jak daný, v knize popisovaný, objekt vlastně vypadá.

EDIT:

Viděl jsem část filmu natočeného dle knihy a hrůza. Ani jsem nedokoukal. Kniha lepší tak asi 1000* a ani Tom Hanks to nezachrání.

SUC185
SUC185
16.01.2023 5 z 5

V tomto případě je za mě kniha lepší než film, přečetl jsem ji jedním dechem a rád se k ní někdy vrátím.

kamka1103
kamka1103
31.12.2022 5 z 5

Velice poutavé poslouchání. Hlas M. Táborského dodává příběhu ještě víc. Poslouchala jsem tuto knihu, jak se říká, jedním dechem. Určitě jen jen doporučuji a určitě si přečtu i další knihy od tohoto autora.

sabina5156
sabina5156
26.12.2022 4 z 5

Přesouváme se do Vatikánu, kde pokračuje naše bádaní za tajemstvím nejrozšířenějšího náboženství. Tentokrát jsou našimi hlavními nepřáteli "Ilumináti". Tedy osvícení. V knize se dozvídáme, že Ilumináti byl spolek vědců, kteří se postavili za Galileo Galileem, mužem, který věřil ve vědecky podložená fakta navzdory oficiálnímu přesvědčení církve. Tito vědci následně prchli ze země aby se usídlili ve spolku Svobodných Zednářů, kde se jim po několika desetiletích postupné infiltrace podařilo postavit se do výsadních lóží. Opět se nám představuje Robert a spolu s ním krásná vědkyně, která přiletí až z CERNU, aby přesvědčila muže náboženství o nutnosti klást důraz také na vědu, jelikož to bude právě ona, která má nyní potenciál zničit náboženský svět - nebo naopak zachránit? Kniha má opět přesah, jelikož z CERNU byla odcizena látka zvaná antihmota, která je nebezpečnou třaskavinou, a její exploze má dle některých neoficiálních (možná oficiálních - nesleduji to) zdrojů, za příčinu právě vznik vesmíru, jak ho známe dnes (anihilace). Kniha nám opět, jako u předchozího dílu nabízí prostor pro zjišťování si oficiálních teorií i názorů. Dozvěděla jsem se díky této knize o hierarchii ve Vatikánu, jak probíhá konkláve a díky knize se seznámíme s několika zásadními architektonickými stavbami, které mají svůj význam pro křesťanské společenství a leží na výše uvedeném území.

Rihatama
Rihatama
08.10.2022 5 z 5

Pro velký úspěch jsem se znovu vrátila k Brownovým Andělům, a nejen pro atraktivní prostředí Vatikánu, čímž si svého času Brown vysloužil ostrou kritiku vedení katolické církve. Pamatuji si, že mě to překvapilo, ta malost církve, protože dělat ze sebe nedotknutelné k větší slávě boží dle mého přispět nemůže. Alespoň u mě ne. Do lůna církve Brown vmísil nejen zločin a ďábla, ale i vědu, a to hned lákavým objevem antihmoty v evropském výzkumném centru CERN, které se výzkumem a výrobou antihmoty skutečně zabývá. Nevím, jak moc reálná je myšlenka zneužití antihmoty coby výbušniny s účinky kataklyzmatických rozměrů, ale zápletka je to rozhodně zajímavá.

Brownův svět démonů a andělů není černobílý, což je vzhledem k tématu jenom ku prospěchu. Démoni přece nejsou vždy patrní na první pohled a totéž se týká bytostí andělských. Tentokrát se démon usídlil v samotném středu katolického sídla ohrožující svatopetrský svatostánek a jeho samotné základy. Uznávám, Brown chce jako obvykle čtenáře šokovat těmi nejdivočejšími scénami a nejpřekvapivějšími momenty, jak už je u harvardského profesora Roberta Langdona zvykem. Profesůrek je nucen žít hodně dobrodružný a napínavý život. Ale proto se člověk obrací do světa literatury, aby prožil něco víc, než obvykle nabízí standardní život člověka naplněný prací a rodinou. A proč jsem se ke knize vrátila.

"Dnešní věda skýtá odpověď téměř na každou otázku, kterou si člověk může klást. Těch nezodpovězených zbývá jen pár, a ty jsou čistě metafyzické. Odkud přicházíme? Proč tu jsme? Jaký je smysl života a vesmíru?“ Langdon nestačil žasnout. „A na tyhle otázky se v CERNu snažíte odpovědět?“ „Já vás poopravím. My na ně v CERNu odpovídáme."

HadleysHope
HadleysHope
27.09.2022 5 z 5

Krok za krokem, řekl bych já. Co nový nález, to další záhada. A tak je to celý příběh, který pak vyvrcholý okázalým finále. Dech beroucí dobrodružství.

Eva1693
Eva1693
23.09.2022 5 z 5

Tohle byla jediná kniha, u které jsem se po přečtení podívala na film...
A taky poslední...
Tolik věcí a faktů, co v knize bylo, se do filmu nikdy nedá přenést.

Za mě 5*, kdyby bylo víc, dám víc.

Timkim
Timkim
19.09.2022 4 z 5

Tak ani při poslechu této knihy jsem nemohl porovnávat s filmem. Nějak mě to minulo, takže jsem se soustředil na poslech.
Co se musí nechat, děj je vážně rychlý a vše stihnout za 4 hodiny je nereálné....jen ty přípravy. Kdyby to byly 4 dny, tak ok.
A jak již bylo zmíněno několikrát, ten konec byl už fakt hodně přes. Párkrát jsem si říkal, no to je ale blbost. Na konci se samozřejmě dobereme rozuzlení ale v současné době si nejsem zcela jistý, zda autor v dalších knihách ještě nepřitvrdí v nelogických věcech a zda mám sílu to poslouchat. Ale za děj a stálou akci mu ty 4 dávám.

Ivanka83
Ivanka83
17.08.2022 5 z 5

Takových zvratů. To byla jízda. Sice jsem viděla nejdříve film, ale už je to delší dobu a spoustu věcí jsem už zapomněla.
Za mě plný počet.

MonikaBobo21
MonikaBobo21
16.07.2022 5 z 5

Čtivé. Nepustí mě to

Monnyska
Monnyska
15.07.2022 5 z 5

Po dlouhé době opravdu kniha, která mě nepustila. Velice čtivé, napínavé. Jak už bylo v komentáři pode mnou, velmi mnoho otázek... Velmi zajímavé téma, líbily se mi krátké kapitoly, sympatické postavy. Jako kdybych v tom Římě byla s nimi. Knihu velmi doporučuji :)

Jerry H
Jerry H
27.06.2022 5 z 5

Kniha plná otázek, na jedné straně věda, na druhé straně víra. I když je zde mnoho momentů, které by se v realitě nejspíš nestaly, tak se to krásně čte. Oceňuji autora, který si musel sehnat poměrně dost informací o tématu.

Martina291086
Martina291086
23.06.2022 2 z 5

Tak tohle jsem opravdu nečekala... Už u Šifry jsem psala, že nejsem zrovna příznivce mysteriózní tematiky, ale tohle bylo opravdu moc... Jak filmové zpracování Šifry, tak i Andělů mi poskytlo vcelku průměrný zážitek, byť Andělé mi připadali záživnější. U knihy to tak opravdu nebylo. Při srovnání knihy a filmu vychází kniha opravdu tragicky. Nebudu hodnotit pasáže o antihmotě - nejsem fyzik, nerozumím tomu, nepřísluší mi to. Ale jako čtenář bych si logicky řekla, že si autor najde všechny dostupné informace. To se zřejmě nestalo nebo má pan Brown odlišné chápání informací... Kniha je místy opravdu nezáživná, zdlouhavá, příběh je místy až přitažený za vlasy a vyústění je fantastické. Ovšem bohužel ne v tom pozitivním slovy smyslu. Dočetla jen s velkým sebezapřením a vím, že už NIKDY.

ZuzullaM
ZuzullaM
21.06.2022 3 z 5

To bola paráda! Kniha sa úžasne čítala, bolo ťažké ju odložiť. Čakala som, že rozuzlenie bude iné ako sa ponúkalo a záver ma nesklamal. Niektoré úseky mi ale prišli dlhé a nudnejšie, ale ako celok ma to hrozne bavilo. Hlavný hrdina má teda neuveriteľné šťastie, ale bez toho by to nešlo.
Teším sa na ďalšie stretnutie s Roberom Langdonom :-)

Cabiria
Cabiria
17.06.2022 1 z 5

Poprvé jsem Anděle a démony četla ještě jako studentka cca před 13 lety, tedy v době, kdy panovalo kolem filmů na náměty Dana Browna velké haló a jeho knihy byly bestsellery.
Když jsem se nyní ke knize vrátila, měla jsem už jen mlhavé povědomí o zápletce a vzpomínku, že jde o jednohubku, která rychle a svižně plyne a zhltnete ji na posezení.
Nevím, jestli příběh za ta léta už vyčpěl, nebo jsem prostě jen zestárla a moje preference se změnily, ale opětovné přečtení pro mě bylo zklamáním. Tentokrát mi děj tak příjemně neubíhal, místy jsem se naopak musela spíš nutit číst dál a zejména v druhé polovině mi osudy hlavních hrdinů byly vlastně skoro ukradené. Malá propracovanost postav a jakási jejich plochost by se snad dala odpustit, koneckonců má to být akční krimi, kde jde hlavně o to napětí a dějový spád. Jenže právě ono neustálé střídání jedné akce za druhou a později ( cca v poslední třetině) už i vršení úplných neuvěřitelností na sebe, vyznívá nakonec spíš únavně a otravně. O samotném konci, tedy odhalení toho kdo, proč a jak, ani nemluvě, tam už bych se ani nezdráhala použít slovo slátanina.
Oceňuji poodhalení iluminátské historie na začátku a připomenutí římských reálií, které mi vnuklo touhu se do tohoto města zase po čase podívat.
Musím souhlasit s uživatelem Akana, že režiséru Ronu Howardovi se na základě dost slabého námětu podařilo natočit ještě celkem slušný film.
Ne, nebavilo.

nicolettkaa
nicolettkaa
17.06.2022 3 z 5

K hodnocení této knihy mě napadá jen věta - je to dlouhé, hodně dlouhé.
Obdivuji autora, kolik si toho musel kvůli sepsání knihy nastudovat. Téma střetu vědy vs. náboženství je ožehavé, ale podle mě bylo podáno zajímavě. Konec dost překombinovaný a přitažený za vlasy. Za přečtení stojí. Za jedno přečtení.

Warty
Warty
06.06.2022 5 z 5

Prostě a jednoduše paráda. Propracované a napínavé, popsané tak, jako kdybych sama běhala po Římě s hlavními hrdiny.

Haloon
Haloon
25.04.2022 5 z 5

Epický souboj vědy a víry přímo v srdci kolébky moderní civilizace. Ani jedna strana nenechá na druhé nit suchou. Dílo otevírá desítky úvah a myšlenek, které rozhodně mají své opodstatnění.
Kdo je to tenhle Brown? Zjistil si o Vatikánu a církvi první poslední a předkládá nám moudré myšlenky, kterým čtenář rozumí. To celé pak zabalil do napínavého děje, jak předvařenou porci pro Hollywoodský trhák. Sem s dalším Brownem!

Filomena1961
Filomena1961
19.04.2022 4 z 5

Kniha plná napětí, čtivá. Hlavní hrdina Robert Langdon dokáže řešit neřešitelné situace. Má neuvěřitelnou paměť a vysokou inteligenci a od toho všeho se všechno odvíjí.

Tracyenka
Tracyenka
17.04.2022 4 z 5

Knihu jsem četla už před lety v době, kdy byly příběhy od Browna hodně populární a byla jsem z ní tehdy taky unešená. Po nynějším opětovném přečtení už tak nadšená nejsem, nicméně knize se nedá upřít tajemná atmosféra a poutavost. Příběh se čte opravdu dobře, děj ubíhá rychle a o momenty překvapení v něm není nouze. Hodně se mi líbí popis reálných míst i děl, některé pasáže mě donutily googlit a zjišťovat o lokalitách nebo předkládaných informacích víc podrobností.
Celkově knihu hodnotím kladně, i když finální rozuzlení je až přehnaně přitažené za vlasy.

lucifess
lucifess
26.03.2022 5 z 5

Svižné a příjemné čtení. Provázání jednotlivých detailů je až neuvěřitelné. Jak vše do sebe ve finále zapadá. Tleskám. Náboženská ikonologie a symbolologie v podání postavy prof. Langdona je pro mě téměř záruka klasiky, která nezklame.

Hermiona419
Hermiona419
17.02.2022 4 z 5

Vcelku naučná a poutavá kniha. Chvílemi mi přišla lehce překombinovaná, ale jinak působí dobrým dojmem. Za mě určitě ano, i když na vybrané Brownovy tituly rozhodně nemá.

cvpython
cvpython
14.02.2022 5 z 5

Velice čtivé a napínavé.