Andělé a démoni

od:

Andělé a démoni

V knize Andělé a démoni americký spisovatel Dan Brown poprvé představil postavu hardvardského symbologa Roberta Langdona, který se pak znovu objevuje ve světovém bestselleru Da Vinciho kód. Langdon je při návštěvě Evropy povolán k případu rituální vraždy, k jejímuž objasnění může přispět díky své znalosti v oboru kódů a šifrování a dějin tajných společností....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/55_/55993/andele-a-demoni-mUt-55993.jpg 4.43827
Série:

Robert Langdon (1.)

Originální název:

Angels & Demons (2000)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Argo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (371)

Přidat komentář
Miňuša
20. března

Asi najlepšia z jeho kníh s náboženskou tématikou. Prečítaná jedným dychom.. nedalo sa od nej odtrhnúť :)

Synysterka
18. března

Opět ve svižném tempu, napínavé a zajímavé.

dr.romca
15. března

Super. I když jsme viděla film jako první, přesto jsem hltala každou stránku.

Felsenberg
08. března

Tomu říkám fantasmagorie! Čím měně toho víte z fyziky nebo křesťanství, tím méně budete trpět. Z toho museli mít ve Vatikánu radost. Po Ztraceném symbolu můj druhý Dan Brown a už dál nemůžu. To jsou ale nesmysly.

edita374
05. března

Skvělá kniha, přečtena jedním dechem. Zfilmování se již tolik nepovedlo. Moc rychlé oproti Šifře mistra Leonarda. Trochu mě zklamalo i obsazení T. Hankse, na kterého jsem si musela zvykat.

dalibor123
28. února

Tahle knížka je prostě nejlepší, člověk jedou začne a nemůže přestat. Výborný děj, tempo neuvěřitelný, zajímavý, výborně napsaný. Brownovo nejlepší knížka, nikdy na ní nedám dopustit :)

MosKat
20. února

Výborná kniha od výborného autora.

jahex
19. února

Pro mě absolutně nejlepší Brownova kniha. Čteno v době, kdy se volil papež, takže o to více autentické :) Přišla na řadu až po Šifře (kolem ní byl přece jen větší mediální humbuk) a možná proto se mi líbila víc.

Olous1
15. února

Moje první kniha od autora...líbila se mi,ale některé pasáže byli pro mě příliš zdlouhavé.Je pravda,že moc nevyhledavám knihy na téma církev...jinak kdo toto téma může tak doporučuji přečíst.

jana1986
14. února

Jako první jsem četla Šifru a byla nadšená, po letech jsem se vrátila k Brownovi prostřednictvím této knihy a opět jsem ji zhltla jedním dechem! Tajemství, šifry, napínavý příběh, atraktivní prostředí! Výborná knížka pro toho, kdo má rád, když ho děj knihy nenechá jít ani spát :-D

oolinkaa
13. února

Tak to byla jízda. Zprvu jsem se do knihy vůbec nehrnula,ale když je teď mánie nové knihy Browna, tak jsem neodolala a chtěla zkusit.a jsem za to ráda. Nemohla jsem se odtrhnout od první stránky a kdybych nepotřebovala spát,tak jen čtu.. napínavé a velmi čtivé od první strany.. okamžitě se vrham na další knihu - šifru mistra Leonarda..doporučuji všemi deseti

Nomia
11. února

Dlouho se mi do Browna příliš nechtělo, veškerý humbuk kolem jeho knih mě spíš odrazoval od čtení. Nicméně musím uznat, že Andělé a démoni jsou výborně napsáni, je to čtivé, je to zábavné, nechybí tajemno ani napětí. Rozhodně je to originálně pojaté.
A upřímně - při čtení mi bylo absolutně ukradené, jestli jsou tam nějaké faktické nesrovnalosti, klidně ať si Brown upravuje realitu a historii, jak chce, kniha prostě umí vtáhnou.
Andělé a démoni mě jednoznačně nadchli a Brown má u mě zelenou.

keiko33
07. února

Historia je moja srdcovka, takze ma kniha dostala aj napriek vymyslenym faktom a dost neskutocnym dejom. Kniha bola premyslena do kazdeho detailu, je plna sokujucich odhaleni. Ked uz si myslite, ze je vam uz vsetko jasne, pride dalsia bomba. Robert bol genialny, jeho znalosti dodavali pribehu stavu. Film som este nevidela, takze som si dojem z knihy nepokazila.

PavelS
04. únoraodpad!

Neuvěřitelná srágora.

Veronicess
01. února

No, čo dodať. Dan Brown to proste umí. Páčila sa mi asi najviac z všetkých jeho kníh.

B.kaspik
29. ledna

Tato kniha je má nejoblíbenější ze všech knih od D. Browna. Napínavá, unikátní, záhadná, tajemná. Prostě geniální.

Nikolas0311
07. ledna

Různé hádanky, hlavolamy, historická fakta a hlavně napětí najdete v této knize.
Přiznám se, že první jsem četl Šifru mistra Leonarda ( Da Vinciho Kod ), která je v sérii o Robertu Langdonovi až v druhém pořadí. Kdybych měl srovnávat Andělé a démoni s již zmíněnou Šifrou mistra Leonarda tak nevím co vítězí. Každé je v něčem jiném. Když jsem četl tuto knihu tak jsem měl opravdu pocit, že se nacházím ve Vatikánu. Napínavé čtení místy i mrazivé. Doporučuji!

Dubin3k
27.12.2017

Má nejoblíbenější kniha od autora. Můžu jen a jen doporučit byl problém se od ní odtrhnout.

slunicko1958
27.12.2017

Šifra se mi líbila víc. Andělé jsou na můj vkus překombinovaní, ale to je třeba mýlka. Jako čtení na dovolenou skvělé.

KatChiss
01.12.2017

Tuto knihu jsem plánovala přečíst společně s přítelem, ale půlka knihy nám trvala necelý rok. Společné čtení tedy není nic pro nás. Každý si čteme zvlášť a to je asi lepší.
Proto jsem se rozhodla ji v listopadu dočíst sama. Neměla jsem tolik času, abych ji četla od začátku, ale naštěstí jsem si děj pamatovala. Čtení druhé poloviny jsem vnímala jinak, protože jsem knihu četla intenzivněji a častěji. Děj nabral rychlý spád a kniha mě začala bavit. Přemítala jsem, kdo by mohl být ten, kdo má vše na svědomí, ale neuhodla jsem. Po zjištění pachatele jsem byla opravdu překvapená, vůbec by mě to nenapadlo. A tak by to mělo správně být. Několik posledních kapitol jsem cítila překvapení a šok. Vše se vysvětlilo a autor to měl dobře promyšlené.
Jednu hvězdičku jsem ubrala za hodně cizích výrazů a ze začátku hodně fyziky, které jsem nerozuměla. Ale už se těším na další díl s Robertem Langdonem

Ginosaji
20.11.2017

Camerlenguv poslední výstup mi díky fantazii vyrazil dech.

Mazurek
18.11.2017

Nejlepší Brownova kniha.

barbora5058
18.11.2017

Andělé a démoni! Když jsem kdysi viděla film, byla jsem ohromena. Knížka je samozřejmě také výborná-luxusní, je napsaná tak, že jí člověk spíš zhltne, než přečte, děj je velice rychlý. Kniha je nabitá množstvím informací, bavila mě, akorát konec a rozuzlení možná až moc dlouhé a předimenzované. Super dílo od Browna, čtivé a zajímavé, knížku jsem přečetla v nemocnici, kde byl klid a krásně jsem se na vysilující děj mohla dostatečně soustředit.

KatkaZ
13.11.2017

Dan Brown je prostě moje srdcovka. Pro mě jeho nejlepší kniha.

Zdeničkačteráda
07.11.2017

Další Brown, snad ještě lepší než Šifra mistra Leonarda. Brown se stává pomalu ale jistě mým nejoblíbenějším autorem.

Kaleigh
25.10.2017

Něco shnilého se skrývá ve svatém městě. Za mě pecka!

ddkk
24.10.2017

Skvělý bestseller, nicméně na mne poněkud příliš spiklenecký (jako ostatně i další Brownovy kniha)...ale za 4.

Mat_bery
18.10.2017

Knihu jsem právě dočetl. Četla se jedním dechem a jen stěží jsem se od čtení odrhl. Obdivuji Autorovo odborné popisování a znalosti, co se týče věcí náboženských, rovněž věděckých. Maličko mě zamrzel závěr a rozuzlení knihy. Knihu velmi doporučuji!

dominika2585
09.10.2017

Skvělá kniha, která je promyšlena do nejmenších detailů. Bavila mě víc než filmové zpracování, které se místy liší. I když Roberta Langdona si budu vždycky představovat jako Toma Hankse. Líbily se mi detailní popisy antihmoty a celkově vědeckých pasáží. Těším se jaká bude Šifra :)

Tajli
08.10.2017

Brilantní! Autor nechává čtenáře bilancovat na hranici reality a fantazie. Přečteno jedním dechem.