Andělé a démoni

Andělé a démoni

V knize Andělé a démoni americký spisovatel Dan Brown poprvé představil postavu hardvardského symbologa Roberta Langdona, který se pak znovu objevuje ve světovém bestselleru Da Vinciho kód. Langdon je při návštěvě Evropy povolán k případu rituální vraždy, k jejímuž objasnění může přispět díky své znalosti v oboru kódů a šifrování a dějin tajných společností....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/55_/55993/andele-a-demoni-mUt-55993.jpg 4.43971

Robert Langdon (1.)

Angels & Demons (2000)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Argo

Terimi

Kniha mě bavila od samého začátku do konce! Brownovy knihy miluju.

dancadragneel

Kniha mě nesmírně bavila... jenom od tohoto autora mě knihy nejen baví, ale dokáží něco naučit. Rozhodně doporučuji i přes její tloušťku se čte kniha velmi rychle a krásně.

novina

Příběh byl poutavý a četla jsem ho jedním dechem. Konec byl teda trošku přitažený za vlasy, ale za skvělé postřehy pana Langdona a popis uměleckých děl dávám 4*.

akdar72

Doporučuji obrazové vydání.

Marekh

Kniha se mi celkově líbila. Ačkoliv má kniha téměř 600 stran, četla se dobře. Kniha byla plná napětí, akce, dozvěděl jsem se něco o průběhu volby kardinálů na papeže ve Vatikánu, něco z historie iluminátů apod. Určitá událost u prof. Langdona se mi zdála nereálná. Konec knihy byl překvapivý.

Citáty z knihy, které mne oslovily:

Zákony fyziky jsou plátno, na něž Bůh maluje své mistrovské dílo.

Nejnebezpečnější nepřítel je ten, kterého se nikdo nebojí.

Kamcatak

Až na to, že to bylo místy opravdu přitažené za vlasy, bylo to super :) Přečteno jedním dechem, rozuzlení opravdu neočekávané až do posledních pár scén a souhlasím s ostatními, že popis uměleckých děl a staveb a všech míst v Římě byl skutečně super :)

Tereziee

Tak tohle byla naprostá pecka! Napínavé, protkané historií, legendami, uměním...strašně se mi líbilo, jak dokonale Brown popisoval všechny stavby a díla. Připadalo mi, jako bych to měla před sebou.

Do posledních stran nevíte, co příjde a napětí se drží opravdu celou knížku. Těším se na další setkání s Robertem Langdonem.

Zdenička007

Tak u tohoto jsem ráda, že jsem to nejdříve četla. Už se těším na film, protože chci vidět ty popisované prostory, představivost sice pan Brown umí rozvíjet, ale ve Vatikánu jsem nikdy nebyla...Tento díl svělý a tématem velmi zajímavý. Samozřejmě doporučuji.

LilyJane

V knize bylo tak akorát napětí. Ale některé pasáže byly až příliš dlouhé, až příliš neuvěřitelné, prostě až příliš.
Ale celkově byla kniha dost zajímavá a osvěžující (pro někoho kdo od Browna nic jiného nečetl).

Judi007

Kniha byla pro mě naprosto dokonalá. Styl psaní Browna mě hnedka osovil a téma o nic méně. Langdona jsem si okamžitě zamilovala! Celá kniha pro mě byla napínavá až do poslední chvilky, ač jsem předtím viděla film a věděla, jak to dopadne.

Doporučuji všem! Kniha je napínavá, akční a minimálně já jsem se z ní dozvěděla spousty věcí. Za mě zatím nejlepší kniha, kterou jsem od Browna četla, ač jsem četla včetně těto tři.

EternalCritic

Kniha (potažmo celá série) se ke mně dostala z části náhodou mého výskytu u televize, kde zrovna dávali její filmovou podobu a z části tím že přišel můj táta a prohlásil, že kniha je lepší než film, podal mi knihu a televizi vypnul. Nechci ani zmiňovat, s jakým nadšením jsem se zvedla od televize a knihu si odnesla. Kupodivu do rána jsem měla skoro půlku knihy za sebou, což mělo za následek ne příliš produktivní den ve škole.
Co nesmím Danu Brownovi zapřít je to, že píše opravdu čtivě, dějová linka je vskutku zajímavá (zajímavá do té doby dokud si nepřečtete zbytek, ale o tom někdy jindy), celý děj má spád a kniha občas působí jako turistický průvodce vším možným i nemožným a orientační běh se slepou mapou kolem Vatikánu mě bavil. Co mě už ale přišlo divný, byl čas, který dle mého v knize ubíhal jaksi trochu divně. Dále závěrečná parašutistická scéna, o které byly napsány už tuny teorií a konec který bych cpala spíš do podprůměrného filmu (ve filmové zpracování nebyl, plusové body pro film).

Když to vezmeme kolem a kolem od blbostí, kniha se mi asi ze všech knih v sérii líbila nejvíc, prostě byla první a Brownovo „posvátné“ ctrl+c a ctrl+v ještě nefungovalo.

Sameva

Napinava knizka, ktera me bavila od zacatku do konce. Nejvice se mi libilo, jakozto vystudovaneho "vytvarkare", zasveceni do architektury a umeleckeho sveta renezancniho Rima.

Leeonteena

Ze začátku mě to celkem bavilo a byla jsem plná očekávání. Kniha mi byla velmi doporučováno a četla jsem velmi kladné recenze, jak na knihu, tak na autora samotného. Zhruba v polovině mě počáteční nadšení opustilo a zbytek knihy jsem se víc trápila než bavila. Bylo to hodně přitažené za vlasy, kolik toho stihli za tak málo času. K tomu veškeré "zvrtaty" byly průhledné a nijak překvapivé. Jediné co se mi líbilo bylo zasvětcení do historie, architekrury, náboženství a vědy. To mi přišlo zajímavé a obohacující. Navíc vás kniha úplně vyburcuje odjet do Říma :-)

ujunka

Můj první Brown a kniha s touto tematikou vůbec... A líbila se mi! Děj má spád, je nabitý akcí, překvapením ... Oblíbíte si postavu a najednou je všechno jinak. Byly chvíle, kdy jsem děj postrkovala očima dopředu, kdy se v napínavém momentu autor uchýlil k takovým těm "nepodstatným" věcem a já si říkala: No tak už mi řekni, jak to dopadlo! ... A tak to má být :)
Při čtení se budete spokojeně usmívat, fandit Langdonovi, kardinálům, camerlengovi a za chvilku budete se zatajeným dechem nevěřícně kroutit hlavou. Za mě super.

Nela.Rob

Všechny knihy Browna mi leží doma už nějakou chvilku a konečně jsem se do nich pustila. A to jsem dobře udělala. Přečteno během pár dnů, děj má spád, je to napínavé a do posledního chvíle ne úplně tušíte, jak to teda všechno je.
(Trošičku jsem musela přimouřit oko, ne úplně vše je uvěřitelné.)
Hned začínám číst další díl a moc se těším.

Bookberry

Velice poutavá a čtivá kniha! S filmem je naprosto nesrovnatelná.

Martink@

Asi nejsem cílový čtenář Dana Browna...Inferno bylo fajn, ale tohle mi přišlo překombinované, spiklenecké jako blázen a tak moc přitažené za vlasy, že jsem posledních asi 70 stránek četla z nutnosti prostě to už dočíst. Ne tedy z důvodu, že by mě tak zajímal konec, spíš ať už mám hotovo a můžu jít dál...Ale, že toho stihli za jeden den... panečku... :-)

Miňuša

Asi najlepšia z jeho kníh s náboženskou tématikou. Prečítaná jedným dychom.. nedalo sa od nej odtrhnúť :)

Synysterka

Opět ve svižném tempu, napínavé a zajímavé.

dr.romca

Super. I když jsme viděla film jako první, přesto jsem hltala každou stránku.

Felsenberg

Tomu říkám fantasmagorie! Čím měně toho víte z fyziky nebo křesťanství, tím méně budete trpět. Z toho museli mít ve Vatikánu radost. Po Ztraceném symbolu můj druhý Dan Brown a už dál nemůžu. To jsou ale nesmysly.

edita374

Skvělá kniha, přečtena jedním dechem. Zfilmování se již tolik nepovedlo. Moc rychlé oproti Šifře mistra Leonarda. Trochu mě zklamalo i obsazení T. Hankse, na kterého jsem si musela zvykat.

dalibor123

Tahle knížka je prostě nejlepší, člověk jedou začne a nemůže přestat. Výborný děj, tempo neuvěřitelný, zajímavý, výborně napsaný. Brownovo nejlepší knížka, nikdy na ní nedám dopustit :)

MosKat

Výborná kniha od výborného autora.

jahex

Pro mě absolutně nejlepší Brownova kniha. Čteno v době, kdy se volil papež, takže o to více autentické :) Přišla na řadu až po Šifře (kolem ní byl přece jen větší mediální humbuk) a možná proto se mi líbila víc.

Olous1

Moje první kniha od autora...líbila se mi,ale některé pasáže byli pro mě příliš zdlouhavé.Je pravda,že moc nevyhledavám knihy na téma církev...jinak kdo toto téma může tak doporučuji přečíst.

jana1986

Jako první jsem četla Šifru a byla nadšená, po letech jsem se vrátila k Brownovi prostřednictvím této knihy a opět jsem ji zhltla jedním dechem! Tajemství, šifry, napínavý příběh, atraktivní prostředí! Výborná knížka pro toho, kdo má rád, když ho děj knihy nenechá jít ani spát :-D

oolinkaa

Tak to byla jízda. Zprvu jsem se do knihy vůbec nehrnula,ale když je teď mánie nové knihy Browna, tak jsem neodolala a chtěla zkusit.a jsem za to ráda. Nemohla jsem se odtrhnout od první stránky a kdybych nepotřebovala spát,tak jen čtu.. napínavé a velmi čtivé od první strany.. okamžitě se vrham na další knihu - šifru mistra Leonarda..doporučuji všemi deseti

Nomia

Dlouho se mi do Browna příliš nechtělo, veškerý humbuk kolem jeho knih mě spíš odrazoval od čtení. Nicméně musím uznat, že Andělé a démoni jsou výborně napsáni, je to čtivé, je to zábavné, nechybí tajemno ani napětí. Rozhodně je to originálně pojaté.
A upřímně - při čtení mi bylo absolutně ukradené, jestli jsou tam nějaké faktické nesrovnalosti, klidně ať si Brown upravuje realitu a historii, jak chce, kniha prostě umí vtáhnou.
Andělé a démoni mě jednoznačně nadchli a Brown má u mě zelenou.

keiko33

Historia je moja srdcovka, takze ma kniha dostala aj napriek vymyslenym faktom a dost neskutocnym dejom. Kniha bola premyslena do kazdeho detailu, je plna sokujucich odhaleni. Ked uz si myslite, ze je vam uz vsetko jasne, pride dalsia bomba. Robert bol genialny, jeho znalosti dodavali pribehu stavu. Film som este nevidela, takze som si dojem z knihy nepokazila.