Andělé a démoni

V knize Andělé a démoni americký spisovatel Dan Brown poprvé představil postavu hardvardského symbologa Roberta Langdona, který se pak znovu objevuje ve světovém bestselleru Da Vinciho kód. Langdon je při návštěvě Evropy povolán k případu rituální vraždy, k jejímuž objasnění může přispět díky své znalosti v oboru kódů a šifrování a dějin tajných společností....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55993/andele-a-demoni-mUt-55993.jpg 4.44617

Robert Langdon 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Argo

Angels & Demons, 2000

Kniha Andělé a démoni

Katri
předevčírem

Ke knize Andělé a démoni jsem se dostala až po zhlédnutí stejnojmenného filmu. Víceméně jsem tedy věděla, co se stane a kdy. A přesto byla kniha skvělá.
Dan Brown má v mých očích velký respekt, neboť přišel s něčím novým. Profesor symbologie Robert Langdon je příjemnou změnou namísto klasických detektivů a vyšetřovatelů, s nimiž se setkáváme v každé kriminálce. Kniha tedy dostala úplně nový rozměr.
Co se vypravěčského stylu týče, Brown píše příjemně, čtivě a poutavě. Slovní zásoba je pestrá a přitom srozumitelná. Obsah díla je originální a napínavý - dokonce tolik napínavý, že jsem zapomněla na film a plně se soustředila pouze na knížku.
Příběh krásně graduje, italština, která protkává rozhovory, mu dodává na autentičnosti.
Když to shrnu - dílo je příjemné, obohacující a doporučuji jej každému, kdo má rád záhady a napětí.

Medvědářka

Moje první setkání s tímto autorem dopadlo na jedničku. Jsou totiž autoři, ke kterým musí člověk dozrát anebo jak to u mě často bývá, se k nim dostávám, až když opadne ten největší boom a je klid.
Ze začátku jsem si nebyla jistá, jestli mě to bude bavit, ale jak se příběh více nořil do hloubky, tak jsem se chytla na udičku i já. Ke konci jsem pak měla lehké tušení, kdo za tím stojí, ale bylo to takové to - no možné to je, ale nevěřím tomu úplně.
Těším se na další knihy.

tessa.mik

K Brownovi musí asi člověk trochu "dospět". Kdysi jsem po knize sáhla, v době, kdy všude v TV dávali mistru a ze všech koutů se o tom mluvilo jaký že je to zázrak a bomba - a jako upřímně? Po 20 stránkách jsem knihu odložila do temného kouta, protože mě to tak strašně nebavilo....
A ejhle po 10 letech jsem si řekla, že tomu dám ještě jednu šanci a tentokrát, možná proto že na vzpomínkách z filmů je už hodně silná vrstva prachu, jsem knihu měla přečtenou téměř okamžitě. Čtivý děj, který do sebe krásně zapadal jako díky skládačky.

ydnac

Za mě skvělá kniha, od Dana Browna čtu všechno a všechno se mi líbí :-)

brzda.

Knížka mně hned vtáhla do děje a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Je skvělý, že jsou tam vložený historický fakty díky kterým jsem měla pocit že je to napsaný podle skutečnosti.

Espresso

Strhující zápletka, fantasticky napsané. Z mého pohledu ještě lepší než Šifra. Doporučuji.

amelie.m

Vůbec se mi do ní nechtělo, s ohledem na anotaci, ale nelituji. Vynikající kniha, od začátku do konce nenechá čtenáře vydechnout. Dlouho jsem nečetla něco tak dobrého. Doporučuji poslechnout si i audio v podání Mirka Táborského.

Sarka25

Opet skvela kniha, Pribeh napinavy od zacatku do konce, jen nektere pasaze byli moc zdlouhave. Clovek nemuze prestat cist. Obdivuji Roberta jak mu to pali a jaky je to gentleman a ma asi 7 zivotu nebo mozna vic :D
Pan Brown je moje krevni skupina a uz se tesim az si prectu neco dalsiho.

Tatínkova holčička
Tatínkova holčička