Andělé a démoni

od:

Andělé a démoni

V knize Andělé a démoni americký spisovatel Dan Brown poprvé představil postavu hardvardského symbologa Roberta Langdona, který se pak znovu objevuje ve světovém bestselleru Da Vinciho kód. Langdon je při návštěvě Evropy povolán k případu rituální vraždy, k jejímuž objasnění může přispět díky své znalosti v oboru kódů a šifrování a dějin tajných společností....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/55_/55993/andele-a-demoni-mUt-55993.jpg 4.43702
Série:

Robert Langdon (1.)

Originální název:

Angels & Demons (2000)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Argo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (355)

Přidat komentář
Nikolas0311
07. ledna

Různé hádanky, hlavolamy, historická fakta a hlavně napětí najdete v této knize.
Přiznám se, že první jsem četl Šifru mistra Leonarda ( Da Vinciho Kod ), která je v sérii o Robertu Langdonovi až v druhém pořadí. Kdybych měl srovnávat Andělé a démoni s již zmíněnou Šifrou mistra Leonarda tak nevím co vítězí. Každé je v něčem jiném. Když jsem četl tuto knihu tak jsem měl opravdu pocit, že se nacházím ve Vatikánu. Napínavé čtení místy i mrazivé. Doporučuji!

Dubin3k
27.12.2017

Má nejoblíbenější kniha od autora. Můžu jen a jen doporučit byl problém se od ní odtrhnout.

slunicko1958
27.12.2017

Šifra se mi líbila víc. Andělé jsou na můj vkus překombinovaní, ale to je třeba mýlka. Jako čtení na dovolenou skvělé.

KatChiss
01.12.2017

Tuto knihu jsem plánovala přečíst společně s přítelem, ale půlka knihy nám trvala necelý rok. Společné čtení tedy není nic pro nás. Každý si čteme zvlášť a to je asi lepší.
Proto jsem se rozhodla ji v listopadu dočíst sama. Neměla jsem tolik času, abych ji četla od začátku, ale naštěstí jsem si děj pamatovala. Čtení druhé poloviny jsem vnímala jinak, protože jsem knihu četla intenzivněji a častěji. Děj nabral rychlý spád a kniha mě začala bavit. Přemítala jsem, kdo by mohl být ten, kdo má vše na svědomí, ale neuhodla jsem. Po zjištění pachatele jsem byla opravdu překvapená, vůbec by mě to nenapadlo. A tak by to mělo správně být. Několik posledních kapitol jsem cítila překvapení a šok. Vše se vysvětlilo a autor to měl dobře promyšlené.
Jednu hvězdičku jsem ubrala za hodně cizích výrazů a ze začátku hodně fyziky, které jsem nerozuměla. Ale už se těším na další díl s Robertem Langdonem

Ginosaji
20.11.2017

Camerlenguv poslední výstup mi díky fantazii vyrazil dech.

Mazurek
18.11.2017

Nejlepší Brownova kniha.

barbora5058
18.11.2017

Andělé a démoni! Když jsem kdysi viděla film, byla jsem ohromena. Knížka je samozřejmě také výborná-luxusní, je napsaná tak, že jí člověk spíš zhltne, než přečte, děj je velice rychlý. Kniha je nabitá množstvím informací, bavila mě, akorát konec a rozuzlení možná až moc dlouhé a předimenzované. Super dílo od Browna, čtivé a zajímavé, knížku jsem přečetla v nemocnici, kde byl klid a krásně jsem se na vysilující děj mohla dostatečně soustředit.

KatkaZ
13.11.2017

Dan Brown je prostě moje srdcovka. Pro mě jeho nejlepší kniha.

Zdeničkačteráda
07.11.2017

Další Brown, snad ještě lepší než Šifra mistra Leonarda. Brown se stává pomalu ale jistě mým nejoblíbenějším autorem.

Kaleigh
25.10.2017

Něco shnilého se skrývá ve svatém městě. Za mě pecka!

ddkk
24.10.2017

Skvělý bestseller, nicméně na mne poněkud příliš spiklenecký (jako ostatně i další Brownovy kniha)...ale za 4.

Mat_bery
18.10.2017

Knihu jsem právě dočetl. Četla se jedním dechem a jen stěží jsem se od čtení odrhl. Obdivuji Autorovo odborné popisování a znalosti, co se týče věcí náboženských, rovněž věděckých. Maličko mě zamrzel závěr a rozuzlení knihy. Knihu velmi doporučuji!

dominika2585
09.10.2017

Skvělá kniha, která je promyšlena do nejmenších detailů. Bavila mě víc než filmové zpracování, které se místy liší. I když Roberta Langdona si budu vždycky představovat jako Toma Hankse. Líbily se mi detailní popisy antihmoty a celkově vědeckých pasáží. Těším se jaká bude Šifra :)

Tajli
08.10.2017

Brilantní! Autor nechává čtenáře bilancovat na hranici reality a fantazie. Přečteno jedním dechem.

Colletka
25.09.2017

Super!

MimiNinaFuraha
24.09.2017

Pěkné - velice povedené. Dávám palec hore autorovi :)

MorriconeTheGod
20.09.2017

Na kolik se mi ještě šifra docela líbila jako příjemná jednohubka, tak toto už mě celkem nudilo a otravovalo. Asi je to samotným námětem, protože s filmovýma zpracováníma to mám stejně tak.

Hathor89
16.09.2017

Rozhodně nejlepší příběh s Robertem Langdonem. Poutavý děj plný konspiračních teorií, které člověka přímo připoutají ke knize a neumožní mu ji nedočíst. Řada otázek nutí k zamyšlení. Co je víra? Jaký vliv má na společnost věda? Kam směřujeme? Je církev přežitek? Může koexistovat víra s vědou? Děj má spád. Zvraty jsou překvapivé. Člověk se poučí o historii. A když vše skončí nečekaným dechberoucím rozuzlením, otázky stále zůstávají. Jedno je jisté, víra je pro každého z nás něco jiného. Poněkud nechápu odpor katolické církve k této knize, která tvrdí, že ji pošpinila. Až na jednoho poblouzněného fanatika byla vykreslena jako lidská organizace, která dnes dává lidem naději … a její minulost je minulostí. Knihu jsem četla už podruhé a určitě ne naposledy. A navíc krásné speciální obrazové vydání, které čtenáře provede úžasným prostředím. Už se těším, až osobně navštívím Vatikán a Řím. Rozhodně se nedá srovnat s filmem, ve kterém některé důležité pasáže bohužel překroutili.

Shui-Xian
12.09.2017

Strhující kniha - zvlášť, pokud se povznesete nad kontroverzi a užíváte si její epický děj, historické zajímavosti a sympatického Langdona. Brown možná ohýbá reálie tak, aby hrály do karet příběhu, ale který autor to nedělá? Dík tomu je možné žasnout nad Robertovou erudicí a nechat se inspirovat důmyslností v té velké hře. Ani andělé, ani démoni z ní ovšem nevycházejí černobílí - že Brown vyvolal celou řadu palčivých morálních (a duchovních) otázek je rovněž vynikající aspekt téhle fikce. Věřím, že popularita knihy je zcela zasloužená: na své si přijdou jak nadšení hltavci detektivek, tak hloubavější čtenáři. Skvělý příběh v kultivovaném a dynamickém podání...

Lindah
12.09.2017

Až na ten konec, kterýbyl trošku neuvěřitelný se kniha dobře četla a člověk se v ní take něco navíc dozví.

kikiodvi
08.09.2017

Začetla jsem se a nemohla jsem se odtrhnout. Kniha má spád, je napínavá (místy jsem měla husí kůži) a obsahuje zvraty a odhalení, které vás nutí pokračovat.
Oceňuju hlavně to, že se v příběhu vyskytují reálná místa (osobně otestováno v Římě), takže působí skutečně. Hlavní postava Roberta Langdona je více než sympatická.
Andělé a démoni mě přesvědčili, abych vyzkoušela i další autorovy knihy, a nikdy jsem nebyla zklamaná.

Nelasp
30.08.2017

Byl to hukot asi podobný dost rychlosti částic v urychlovači :D Kniha měla spád i přes dějepisno-poučné pasáže. Příběh se šinul dál neskutečnou rychlostí, zvrat vedle zvratu a konečné rozuzlení mě opravdu překvapilo (film jsem stále ještě neviděla). Langdon je velice zajímavá postava a hodlám dočíst i zbylé dvě knihy série (a až vyjde, i tu třetí) věnující se tomuto sympatickému symbologovi.

bookemma
28.08.2017

Spiknutí proti církvi přímo v srdci Vatikánu? Nemožné! A jde vůbec o spiknutí proti církvi? A kdo koho vraždí a proč? Za jaké ideály bojujeme dnes a denně?
Kniha pokládá mnoho otázek, etických, morálních, religionistických, všechny v tak rychlém sledu za sebou, že jejich zodpovězení je takřka nemožné. I poté, co do sebe všechno dokonale zapadne, otázky nad pravou podstatou víry přetrvávají. Bůh je přítomen ve všem kolem nás i v nás. Ale jde dokázat Jeho existenci fyzikálním pokusem? Nejsou snad všechny zákony fyziky božskými zákony tohoto světa?

ajka91
24.08.2017

Tato kniha od Browna se mi líbila nejvíc. Děj byl poutavý, napínavý a zasazen do zajímavého prostředí.

Luciskaurb
24.08.2017

Nejlepší kniha D. Browna.

Miliarda
11.08.2017

První kniha, jíž jsem od Dana Browna četl a naprosto mě uchvátila. Je neuvěřitelně čtivá, obsahuje obrovské množství zvratů a děj je nesmírně poutavý. Až moc "přeplácaný" konec mi sice trochu zkazil celkový dojem z celé knihy, ale ne natolik, abych nedal 5 hvězd a nešel si okamžitě objednat Da Vinciho kód.

Rozmarýna Rozm
05.08.2017

První kniha, kterou jsem od tohoto spisovatele přečetla a byla jsem nadšená. Skvělý napínavý děj, ale hlavně jsem se dozvěděla o existenci CERN, o které jsem do té doby neměla tušení.

radek2259
03.08.2017

Vcelku zajímavý příběh, ale ke konci ztrácí energii

Murysek
01.08.2017

V podstatě první kniha, kterou jsem četl. Nechtělo se mi začínat, nikdy mě čtení moc nebralo. Asi to bylo tím, jak nás nutili číst ve škole, ale osoba, která mi knihu doporučila a zároveň půjčila byla opravdu přesvědčivá. Večer jsem tedy místo zapnutí počítače nejdříve zkusmo otevřel knihu a zavřel jsem ji až druhý den. Poté, co jsem se místo školy vyspal, otevřel jsem ICQ (to býval náš Facebook messenger :D) a oznámil, že mám přečteno. Ano, bylo mi řečeno, že jsem magor, věděla, že nečtu. Pokud dokáže kniha přesvědčit nečtenáře, aby četl celou noc, má určitě něco do sebe.

Hakate
29.07.2017

Skvělá kniha, strhující příběh plný zvratů. Skvělé rozuzlení. Doporučuji.