Šifra mistra Leonarda / Světlo severu / Návrat tanečního mistra / Rosie

Šifra mistra Leonarda / Světlo severu / Návrat tanečního mistra / Rosie

Svazek obsahuje zkrácené verze čtyř úspěšných románů světových autorů různých žánrů. Jednotlivé tituly jsou doplněny stručnými medailony autorů. Svazek obsahuje tyto tituly: 1) Dan Brown: Šifra mistra Leonarda - V pařížském Louvru dojde k vraždě, při níž oběť na místě činu zanechá záhadný vzkaz, který dokáže rozluštit jen vnučka oběti, mladá kryptografka Sophie Neveuová, a sympatický profesor symbologie Robert Langdon. S francouzskou policií v patách zanedlouho společně pátrají nejen po vrahovi Sophiina dědečka, ale i po senzačním tajemství, jehož opatrováním byl pověřen. 2) Jennifer Donnellyová: Světlo severu - Šestnáctiletá Mattie Gokeyová má mimořádný literární talent a příslib stipendia na univerzitě. Co je jí to ale platné, když po smrti matky pečuje o mladší sourozence, otec nechce o studiích ani slyšet a píše se rok 1906. Pak se ale při vyjížďce se snoubencem utopí mladá návštěvnice hotelu, kde Mattie pracuje, a dívce zůstane v rukou klíč k jejímu tajemství ... 3) Henning Mankell: Návrat tanečního mistra - V srdci švédských lesů je brutálně zavražděn osamělý starý muž. Jeho bývalý kolega z policejního sboru Stefan Lindman zprvu nechápe motiv tak drastického činu, ale jak ho stopa zavádí hlouběji do minulosti, začíná tušit, že zločin na sebe může brát nejrůznější podobu a že stín dějin zůstává dodnes nebezpečně živý. 4) Alan Titchmarsh: Rosie - Málokdo je připravený na to, že mu do bytu jednoho dne vtrhne živoucí smršť a zpřevrací jeho zaběhnuté návyky a představy. Když něco podobného postihne malíře Nicka Robertsona, zaskočí ho to o to víc, že onou vichřicí je jeho babička Rosie, která se v sedmaosmdesáti letech rozhodna pořádně si užít života ......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/146303/nejlepsi-svetove-cteni-sifra-mistra-leonarda-svetlo-severu-navrat-tanecniho-mistra-rosie-146303.jpg 4.337

The Da Vinci Code / A Northern Light / The Return of the Dancing Master / Rosie (2003)

Vydáno:, Reader’s Digest Výběr (ČR)

Eicherik

Tenhle svazek je taková bonboniéra, která obsahuje čtyři různé žánry. Šifra mistra Leonarda je notoricky známý mysteriozní román, který jsem už kdysi četl a který mě až tak neuchvátil. Hodnocení ***. Světlo severu je povedený ženský román, který je z této kolekce určitě tím nejlepším. Hodnocení ****. Návrat tanečního mistra je průměrná detektivka. Hodnocení ***. Jako poslední z této sbírky je Rosie, jež je klasická červená knihovna a zároveň nejhorším kouskem souboru. Hodnocení **.
Určitě zkusím časem další podobný knižní výběr.

zkrácená verze

Autoři knihy