Pavučina lží

Napínavý román od autora bestselleru Šifra mistra Leonarda. Rachel Sextonová, zkušená analytička a dcera prezidentova volebního soupeře Sextona, má na osobní prezidentův rozkaz odletět do Arktidy, kde NASA učinila fenomenální objev. V miliony let starém meteoritu nalezla zkameněliny živočichů, důkaz mimozemského života. Za polární kruh je povolán i populární oceánský biolog Tolland, ale pocit triumfu brzy začíná ustupovat pocitu ohrožení. Na skupinku vědců zaútočí vraždící komando. Rachel s Tollandem sice krkolomně uniknou na Tollandovu loď kotvící uprostřed hejna žraloků, ale zdaleka ještě nemají vyhráno. Neznámí útočníci ze všech sil se snaží je umlčet. Bylo by snad možné, aby objev, který by mohl převrátit základy historie vesmíru, byl jen mistrně zkonstruovaný podvrh? A zatímco zoufale bojují o život, ve Washingtonu propuká neméně lítý boj o mocenské pozice. Senátor Sexton je ochoten udělat cokoli, třeba i obětovat vlastní dceru, jen aby usedl do prezidentského křesla....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/171/pavucina-lzi-6Qe-171.jpg 4.12135
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Metafora

Deception Point, 2001

Kniha Pavučina lží

vladka321

Podle mě jsem si čtení této knihy dokonale načasovala. Tady v Česku právě volby proběhly a v Americe se to proti sobě štve ve velkém. Není od věci se malinko dostat do zákulisí byť smyšleného, a sledovat, kdo a proč tahá za nitky. Jak se to vlastně s tou pravdou a nabídkou dokonalosti toho kterého kandidáta má. Vše se dá krásně zaobalit a zahrát na tu správnou strunu emocí v ten nejvypočitatelnější čas. A opět si musím půjčit citát z knihy, který mluví za vše:
"Na moc se dá velmi snadno navyknout"

Booklice

Pavučina lží je naprosto skvělá. Po přečtení Počátku jsem si řekla, že před četbou zbylých knih s Langdonem přečtu autorovy předchozí knihy a nelituju toho. Už Digitální pevnost se mi líbila, ale Pavučina lží mě bavila ještě mnohem více. Je už to třetí Brownova kniha, kterou jsem četla a jeho thrillery mě baví víc a víc. Kniha byla napínavá, plná nečekaných zvratů a překvapivý závěr.

Sany33

Jedná sa o politický thriller s prvkami akcie, drámy a v malej miere aj romanci. Je to veľmi šikovne prepojené. Celá vedecká sféra s tou politickou a práve cez NASA, ktorá to hrá na všetky možné strany. Ak máte radi Brownove napínavé príbehy, ktoré sú trocha pritiahnuté za vlasy, prídete si určite na svoje. Na mňa bolo už akcie trocha moc, cestovania po zemeguli tiež a prezidentský boj bol iba čerešnička na torte. 75%
Obľúbená postava: Michael Tolland

bezprezdivky
09. záříodpad!

Vezměte charakterního amerického prezidenta, podlého šéfa tajné služby, zlosyna v podobě protikandidáta na prezidenta, nejmodernější utajená letadla, nejmodernější utajené vrtulníky, přimíchejte trochu rádoby vědy, fešné agenty, krásné agentky a všechna možná prostředí (ledovec, výzkumná loď), přihoďte všechna myslitelná klišé, všechno to zamíchejte a vypadne vám jeden Brown.

ydnac

Za mě skvělá kniha, od Dana Browna čtu všechno a všechno se mi líbí :-)

tereza1198

Napínavé, akční, hodně neuvěřitelné. Dozvěděla jsem se informovace o NASA, driftování ledovců a o tom, že politika je plná úplatků a psychopatů. Hlavní postavy Browna vždycky trpí kvůli své fobii. Landon je pořád cpán do malých prostor a Rachel tráví čas na otevřeném moři a ledu. Kniha se líbila, ale děj byl až moc přepálený.

Gibis

Opět skvělý Dan Brown. Znovu důkladně nastudované prostředí, o kterém píše a to mě na něm hrozně baví. A vůbec mi nevadilo, že je kniha z jiného prostředí než obvykle píše, naopak to bylo hodně zajímavé. Zase si připadám chytřejší :) Ano, některé scény sice přehnané, ale kdo jiný umí takto stupňovat napětí, až má člověk chuť nervózně si okusovat nehty? :D A samozřejmě na konci šokující odhalení hlavního padoucha, aspoň já zase nevěřícně koukala, nic jsem dopředu neodhalila. Takže se těším na další "Brownovku"!

S.partan

Jedna z nejlepších knih, který jsem za poslední dobu četl. Bez debaty. Dan Brown je borec a dokáže poměrně banální zápletku s předvídatelným záporákem zabalit do neskutečně pompézního a poučnýho kabátku. 400 stran uteklo jak voda a já bych si dal nášup.

Boží oko
Boží oko