Pavučina lží

Napínavý román od autora bestselleru Šifra mistra Leonarda. Rachel Sextonová, zkušená analytička a dcera prezidentova volebního soupeře Sextona, má na osobní prezidentův rozkaz odletět do Arktidy, kde NASA učinila fenomenální objev. V miliony let starém meteoritu nalezla zkameněliny živočichů, důkaz mimozemského života. Za polární kruh je povolán i populární oceánský biolog Tolland, ale pocit triumfu brzy začíná ustupovat pocitu ohrožení. Na skupinku vědců zaútočí vraždící komando. Rachel s Tollandem sice krkolomně uniknou na Tollandovu loď kotvící uprostřed hejna žraloků, ale zdaleka ještě nemají vyhráno. Neznámí útočníci ze všech sil se snaží je umlčet. Bylo by snad možné, aby objev, který by mohl převrátit základy historie vesmíru, byl jen mistrně zkonstruovaný podvrh? A zatímco zoufale bojují o život, ve Washingtonu propuká neméně lítý boj o mocenské pozice. Senátor Sexton je ochoten udělat cokoli, třeba i obětovat vlastní dceru, jen aby usedl do prezidentského křesla....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/171/big_pavucina-lzi-6Qe-171.jpg 4.22324
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Metafora

Deception Point, 2001

Kniha Pavučina lží

Hakate

Politika, výzkumná stanice Nasa, objev Meteoritu,

Nebylo to úplně špatné, ale chvílemi až moc zdlouhavé a nudnější, někde až moc přitažené za vlasy a na konci až moc předvídatelné.

kannibal28
30.12.2021

Niečo iné od Dana , dalo sa to čitat malo to šmrnc aj napatie a politika, Spokojnosť s pribehom

faba
10.12.2021

Audiokniha. Čte Vladimír Kudla.
Pro mě netypická kniha od Browna. Thriller o objevu meteoritu a dění kolem něj. To jen tak na okraj, co se v knize děje.
Není to úplná fantasmagorie jako s R.Langdonem, který skáče z vrtulníku s dekou a přežije, ale i tak se to tomu trochu přibližuje. Ten závěr ve vodě; no nejsou lepší hrdinové :-).
Ale na to, aby mě kniha zabavila během mých toulek a procházek po venku, to bylo dost dobré.

WaN635
06.12.2021

Výborné čtení, i přes poměrně složitější téma. Každopádně kniha mě bavila a nemohla jsem se od ní odtrhnout.

Čtenář112
19.11.2021

Dobré čtení. Pro mě zdlouhavý začátek, konec se dá dost brzy předpokládat.

Ctucomamrada
16.11.2021

Fascinuje mě, jak tento autor skáče od tématu k tématu a nebojí se nabídnout čtenáři často naprosto pomýlený pohled na situaci či dobu. Nicméně tahle kniha svou tematikou z jeho díla vybočuje a skýtá tuze propracovanou zábavu.

jprst
06.11.2021

Autor poněkud odbočil od svého oblíbeného žánru, ale současně předvedl, že spisovatelské řemeslo zvládá velice dobře, dalo by snad říci až bravurně. Tady se pustil do thrilleru plného politiky, či spíše politikaření, intrik, pletichaření a neočekávaných zvratů, což se mu povedlo. Přehnaný konec tak nějak v americkém stylu mě spíše zklamal, ale i tak to na pět hvězd ode mne dalo.

archivářka115
17.10.2021

Jako většina knížek Dana Browna je napínavá až do konce. Samozřejmě hlavní hrdinka přežije všechny nástrahy. Věřím, že jisté pasáže z politiky, vědy a špionáží jsou pravdivé. Vůbec jsem netušila, kdo je hlavní padouch.