Pavučina lží

Pavučina lží https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/171/bmid_pavucina-lzi-6Qe-171.jpg 4 2483 290

Napínavý román od autora bestselleru Šifra mistra Leonarda. Rachel Sextonová, zkušená analytička a dcera prezidentova volebního soupeře Sextona, má na osobní prezidentův rozkaz odletět do Arktidy, kde NASA učinila fenomenální objev. V miliony let starém meteoritu nalezla zkameněliny živočichů, důkaz mimozemského života. Za polární kruh je povolán i populární oceánský biolog Tolland, ale pocit triumfu brzy začíná ustupovat pocitu ohrožení. Na skupinku vědců zaútočí vraždící komando. Rachel s Tollandem sice krkolomně uniknou na Tollandovu loď kotvící uprostřed hejna žraloků, ale zdaleka ještě nemají vyhráno. Neznámí útočníci ze všech sil se snaží je umlčet. Bylo by snad možné, aby objev, který by mohl převrátit základy historie vesmíru, byl jen mistrně zkonstruovaný podvrh? A zatímco zoufale bojují o život, ve Washingtonu propuká neméně lítý boj o mocenské pozice. Senátor Sexton je ochoten udělat cokoli, třeba i obětovat vlastní dceru, jen aby usedl do prezidentského křesla.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Metafora

Deception Point , 2001

Kvothe
09.04.2011 5 z 5

Nadmíru čtivá a skvělá kniha - hned po Andělích a Démonech nejlepší Brownovo dílo (tedy dle mého názoru :-) )

Honey0105
17.02.2011 5 z 5

Asi vůbec nejlepší kniha od tohoto autora (pro mě)! Už je to poměrně dlouhá doba, co jsem knihu přečetla, ale některé scény si pamatuji docela barvitě.
Moc se mi líbil zátah do politiky. Přeci jen tam bylo vidět trochu toho politickýho svinstva.
I nové postavy ( Langdon mě tolik nenadchl) dílo vylepšily.
A poslední plus dávám za místa, kde se příběh odehrával.

pankaplan
13.02.2011 3 z 5

Není to špatná knížka, ale je to takový ten dobrý brakový průměr. Neurazí, nezklame, ale rozhodně si z ní čtenář nesedne na zadek.

Fiza
07.02.2011 4 z 5

Já četl Pavučinu lží a netuším proč se tato kniha přejmenovala, ale rozhodně to bylo hodně zajímavé čtení i když místy zavánělo akčním filmem, kdy se hlavní hrdinové dostanou z polízanic, ze kterých by se normální smrtelník neměl šanci dostat...ale i tak...výborné čtení...

vranystepan
17.01.2011 4 z 5

Kniha disponuje opravdu zajímavým obsahem, jehož krása je podpořena opravdu propracovaným příběhem s několika dějovými rámci. Knihu jsem přečetl takřka během pár hodin, protože jsem se od ní nemohl odtrhnout, dokud jsem nezdolal poslední stránku. Doporučuji všem milovníkům konspiračních teorií!

ell.rose
18.11.2010 3 z 5

Knížka je hodně čtivá, ale je to jen takové jednodušší čtení na dovolenou, alespoň pro mě..

LilyFair
30.11.-0001 5 z 5

Chci vědět, co je v té knize pravda a co ne!

nishen
30.11.-0001 3 z 5

Čtivost sama, ale Brown zachází za hranice možného až příliš často.

Dejf42
30.11.-0001 4 z 5

Moje čtvrtá Brownovka a bojím se, že stále menší nadšení. Opět naprosto stejné postavy a stejná dějová linie. Není špatná, je to kvalitní a čtivá detektivka, ale nic mimořádného, prostě takový průměrný Crichton. Pobaví, čte se samo, ale podruhé už ne.

tikend
30.11.-0001 5 z 5

Autor sa zameral na špionážnu a politickú konšpiráciu. A vyšlo to perfektne.