Pavučina lží

Pavučina lží https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/171/bmid_pavucina-lzi-6Qe-171.jpg 4 2485 290

Napínavý román od autora bestselleru Šifra mistra Leonarda. Rachel Sextonová, zkušená analytička a dcera prezidentova volebního soupeře Sextona, má na osobní prezidentův rozkaz odletět do Arktidy, kde NASA učinila fenomenální objev. V miliony let starém meteoritu nalezla zkameněliny živočichů, důkaz mimozemského života. Za polární kruh je povolán i populární oceánský biolog Tolland, ale pocit triumfu brzy začíná ustupovat pocitu ohrožení. Na skupinku vědců zaútočí vraždící komando. Rachel s Tollandem sice krkolomně uniknou na Tollandovu loď kotvící uprostřed hejna žraloků, ale zdaleka ještě nemají vyhráno. Neznámí útočníci ze všech sil se snaží je umlčet. Bylo by snad možné, aby objev, který by mohl převrátit základy historie vesmíru, byl jen mistrně zkonstruovaný podvrh? A zatímco zoufale bojují o život, ve Washingtonu propuká neméně lítý boj o mocenské pozice. Senátor Sexton je ochoten udělat cokoli, třeba i obětovat vlastní dceru, jen aby usedl do prezidentského křesla.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Metafora

Deception Point , 2001

KikiEli
23.07.2013 3 z 5

Moje úplně první knížka od tohoto autora.. :) prvních sto stránek mi přišlo nepřekonatelných, ale když jsem se do knížky pořádně začetla, přišla mi úžasná a zajímavá.. :)

1972Sixo
18.07.2013 4 z 5

X files a la Brown, všetko ako má byť, číta sa to samo, trošku viac scifistické ako ostatné jeho knihy, reznute Crichtonom - ale dobre.

pitak
04.07.2013 3 z 5

Moje treti knizka od Browna a prvni bez symbologa Roberta Langdona - prijemna zmena. Spisovateluv styl se mi libi. Do poslednich chvil premyslite, kdo nakonec bude ten hlavni zaporak. Pribeh v tomto dile vcelku odsejpal, ale "neco" mi tam proste nehralo. Nerad bych spoileroval, takze jen za sebe napisu, ze se jednalo o zajimavej politickej thriller. Za me 3,5 hvezdy :)

pecka02
09.06.2013 3 z 5

moje první od něj...neurazila, ale bohužel ani nenadchla...děj byl sice napínavý, ale přišel mi strašně předvídatelný...

budíček
08.06.2013 4 z 5

Opět jsem se pustila do četby Browna. Ano, čtu ho občas celkem ráda a to z několika důvodů. O to víc si pak užívám psaní komentářů…Za prvé je čtivý, a to se mu nedá upřít. Za druhé v jeho dílech se vždycky najde něco, co mě vytočí natolik, že pak nezůstanu v komentářích pouze u chvály, ale naopak mám i důvod ke kritice a za třetí, ty jeho fikce jsou tak oddechové až jsou místy naivní a vtipné. Anatomie lži mě překvapila hlavně tím, že tu nebyl hlavní postavou vševědoucí Langdon. Vlastně v knize nebyl vůbec. To bylo první plus (Ano, v Šifře mi byl ještě sympatický, ale ve Ztraceném symbolu už jeho šarm nějak vyprchal, nebo za to mohl Brownův styl psaní knížek přes kopírák, co já vím…). Taky prostředí bylo zajímavé. Jedna linie – prezidentské volby ve Washingtonu se vší zákulisní špínou a machinacemi politiků, kteří bez problémů zaprodají třeba vlastního bratra, aby dosáhli svého a druhá linie „zázračného“ objevu NASA na Antarktidě. To, že čtenáře Brown skoro 90 stran napíná a neustále natahuje co to vlastně bylo objeveno, nepřekvapí a nevadilo by to, kdyby děj odsýpal s akcí jako třeba u Šifry… Ovšem popisování vlastností boeingu a dalších technických hraček a vybavení mi jaksi absolutně nic nedalo, tudíž první minus. Poté se konečně dozvíte, co to vlastně našli a byť by to v reálu asi „páni“ vyvolalo, tak u knížky jsem jen nevěřícně kroutila hlavou a přemýšlela, jestli si Brown ze čtenáře nedělá srandu. Když čekáte po tom jeho dráždění a napínání, že objevili minimálně jak sestrojit perpetuum mobile či vyřešit definitivně hladomor, Vám předhodí sice hodnotný objev, který mě ale bohužel ze židle nezvedl (nebo spíš jsem mu ho už předem nevěřila). Pak se klasicky něco pokazí, vlastně zjistí se něco, co mělo být utajeno a nastává další zběsilý boj o život, zatímco ve Washingtonu se dál vesele intrikuje. Hrdinové však vždy najdou způsob, jak se v poslední chvíli zachránit a nebo jim nečekaně pomůže šťastná náhoda (i to je důvod, pro nevěřícný úsměv při četbě). Pak nastane zásadní rozuzlení nebo obrat o 360 stupňů a opět je o zábavu postaráno. Aby toho nebylo málo tak hlavní hrdinka (podobně jako Langdon) trpí nečekaně jistou fobií a jako naschvál se musí pohybovat v prostředí, které jí nejvíc nahání hrůzu. Děj graduje a napětí roste geometrickou řadou, a tak to má u Brownových knížek být. Ale přece jen i přes ty výhrady výše po celou dobu čtení držíte postavám palce, ať se jim to podaří a můžete po otočení poslední strany konečně vydechnout a zklidnit zvýšený tep z té přemíry akce.

Myslím, že k Brownovu stylu psaní jsem se vyjádřila dost už u Ztraceného symbolu a proto nemá smysl to přepisovat znova. Čtivý je a jeho plusy a minusy už jsem tam zmínila. Tohle dílko působilo celkem svěžím dojmem, i když dost možná za to mohlo i to prostředí ledovců a sněhu. Přesto hodnotím nadprůměrně 3,5 hvězdy.

LG73
07.06.2013 5 z 5

Další z knih Dana Browna mě opět nezklamala. I když nutno přiznat, že autor ve všech svých příbězích dodržuje stejnou osnovu, takže hned od začátku tušíte, že kladní hrdinové nakonec přežijí všechny nebezpečné nástrahy (nutno říct někdy podávají až téměř nadlidské výkony) a zneškodní své protivníky. To ovšem nemění nic na faktu, že tento autor umí skvěle vystavět zápletku, která se točí se kolem morálky politiků a nejmodernějších vědeckých technologií a vzbuzuje ve čtenáři napětí nedovolující se od knihy odtrhnout.

BaraO
23.04.2013 4 z 5

Kniha se mi vcelku líbila. Je velmi čtivá a řadí se mezi ten typ knih, které vás chytí a nepustí, bohužel mě velmi zklamal její konec, který mi přišel absurní a naprosto nereálný. :-(

Mycak
04.04.2013 3 z 5

Čte se dobře. Ale od Browna jsem četla i lepší.

Bunny
03.04.2013 3 z 5

Kniha je určitě čtivá, nepostrádá akci, odkrývá pozadí politiky s opravdovou pavučinou i s malou lovestory. Přesto mi to nějak nestačilo a čekala jsem asi víc. Za přečtení však stojí.

Ihunger
17.03.2013 5 z 5

Akcia, napätie, politika aj trochu scifi ... veľmi dobrá kniha páčila sa mi a určite siahnem po ďalšej od tohto autora, už som čítal Digitálnu pevnosť, tiež veľmi dobrá.

lumpik007
05.03.2013 5 z 5

Četl jsem to již před delší dobou, nicméně můžu říct, že mě příběh velmi zaujal a dobře se četl. Jiné autorovi knihy jsem nečetl (a na ty s náboženskou symbolikou se ani nechystám) takže nemůžu srovnávat, ale přesto bych knihu s klidem doporučil.

Makovník
06.02.2013 5 z 5

Tato knížka je dle mého názoru lešpí než Digitální pevnost. V knize je plno zápletek a to nejzajmavější se dozvíme na konci kapitoly, a to nás nutí číst dál a dál. Dozvíme se také spoustu informací ze zeměpisu, biologie i americké politiky. Knihu můžu vřele doporučit....

Melanka
29.01.2013 3 z 5

Velmi čtivé, ale zapomenutelné.

Zdeslav
18.01.2013 4 z 5

Klasická víkendovka, ve které se hlavní postavy zastoupené oběma pohlavími stávají superhrdiny přežívající neuvěřitelné shody náhod i přírodní katrastrofy, zakončená tradiční závěrečnou romantikou.

hass33
09.01.2013 4 z 5

v tejto knihe sa autor už nehrabe v náboženstve, symboloch, iluminátoch a čojaviemvčomešte ale musím povedať, že hrabanie v politike mu ide dobre...

Kllarriss
07.11.2012 4 z 5

Super kniha...velice poutavá, stejně jako všechny od Browna. Člověk musí prostě číst a číst až do konce. Jediné, co mě mrzí, je, že po přečtení 3 knih, jsem už věděla, jak dopadnou další...má pořád stejný styl psaní, takže se dá očekávat konec. Ale i tak naprosto super :-)

Mišulenka
04.11.2012 5 z 5

Geniální román, úžasný příběh, spousta faktů. Zpočátku jsem si myslela, že mě tahle tématika nemůžu zaujmout, ale typická Brownovská koncepce celého příběhu mě dostala téměř až do kolen. Vřele doporučuji všem, kdo má rád akci a důvtip :)

i-v-u-l-a
28.10.2012 5 z 5

Moje úplně první kniha od D. Browna...tolik stran a zhltnout ji za 2 dny?jako každá jiná kniha od něj je zjištěním nových věcí z různých oblastí :) BOŽÍ

Jaička
19.09.2012 5 z 5

Jedna z mála knih,kvůli které jsem snad ani nevařila :-) Skvělá,doporučuji!

wiksi3
03.09.2012 4 z 5

Četla jsem Pavučinu lží a i když mě politika vůbec nezajímá, knihu jsem dočetla. Nejen že mě příjemně překvapila spletitým dějem a napínavou atmosférou navíc Vás obohatí i o zkušenosti z podmořského života.