Šifra mistra Leonarda

V pařížském Louvru dojde k vraždě. Na místo činu je povolán znalec symbolů Robert Langdon, prototže oběť byla nalezena za mimořádně podivných okolností. Tak začíná jeden z nejčtěnějších thrillerů všech dob, Šifra mistra Leonarda od Dana Browna, ve kterém s LAngdonem objevujeme po staletí střežené tajemství ukryté v obrazu Leonarda da Vinci Poslední večeře. Rychlé tempo, tajemné šifry, vedoucí k dalším indiciím a dalším zločinům, překvapivé zvraty i nečekáný závěr, který svého času vyvolal pobouření v katolické církvi- to vše je zárukou skvělého čtenářského zážitku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/299049/sifra-mistra-leonarda-1T7-299049.jpg 4.45434

Robert Langdon (2.)

The Da Vinci Code (2003)

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, Argo

Kniha Šifra mistra Leonarda

Voliarty

Nakoniec ma odporúčania známeho a internetové nadšenie zlomili a ja som po tomto slávnom dielku siahol. A ostal som sklamaný, do čítania som sa musel nútiť, nejak ma to nebavilo. Robert Langdon je pre mňa strašne nezáživná postava. Pôsobí na mňa ako bábika, ktorú Sophie ťahá so sebou z bodu A do bodu B, kde na nás Dan Brown nahádže fakty a teórie, potom Langon pokračuje k bodu C, kde dostaneme ďalšie fakty a teórie. Toto ale musím na knihe uznať. Tie fakty, teórie a aj rébusy a hádanky, ktoré musia Langdon so Sophie riešiť, sú veľmi zaujímavé a dobre urobené. Rovnako dobre sú na tom aj antagonisti, ktorí ma, na rozdiel od hlavného dua, bavili. Celkovo ale prevažujú negatívne dojmy a viac ako tri dať nemôžem (a to som pri niektorých pasážach premýšľal, že dám len dve hviezdy).

de_baques

Populární oddechovka, která slušně vystavenou zápletkou (protkanou mnoha populárními "mystery" tématy) neurazí ani náročnější čtenáře. Nemá smysl pohoršovat se nad "milióny" nesmyslů, které autor vyprodukoval, aby do sebe zoubky zapadaly, to je normální umělecká invence.

Mosula

Hledala jsem nějakou oddechovou audioknížku k uklízení a řekla jsem si, že po odložených Andělech a démonech zkusím dát Brownovi ještě jednu šanci. Neměla jsem, tohle bylo fakt blbý. Zápletka je neuvěřitelně překombinovaná, všechny postavy se chovají nelogicky a ani závěrečné rádoby vysvětlení tu nevěrohodnost nezachrání. Zbytečné skákání z linie do linie a cliffhanger na konci každé kapitoly, které měli udržovat čtenáře v neustálém napětí, mě naopak neskutečně rozčilovali. Myslím, že historická "fakta" by mohla být čtenáři naservírována bez toho, aby kryptoložka musela klást historikovi a symbologovi naprosto dementní otázky; vzhledem k proklamované inteligenci hlavní hrdinky by to působilo lépe. Ale ať jen nekritizuju, první třetina je docela napínavá a asi chápu, že to někoho může bavit.

smudlajs

Velice čtivá kniha s poutavým příběhem, která v mnoha ohledech člověka dovzdělá. Prostě jsem si musela najít všechny Leonardovi obrazy, které jsem neznala, přeložit každou francouzskou větu, které jsem nerozuměla a už se nemůžu dočkat návštěvy Louvru. Přeskočila jsem Anděle a démony a začala touto, protože se mi náhodou dostala do ruky jako první. Doufám, že ostatní knihy o Robertu Langdonovi budou stejně dobré.

Vevy007

Moje první od D. Browna a pro mne prostě nejlepší :-)

Miro.slav
02. květnaodpad!

Prečítané ešte v časoch puberty. Dnes by som to už nečítal. Ak chcem niečo o kritike kresťanstva, siahnem radšej po Friedrichovi "Filozofovi s kladivom" Nietzschem.

Rudanek

Tuto knihu jsem dostala jako dárek,ikdyž jsem ještě tehdy nebyla velký čtenář.Ale už po přečtení prvních stránek,kdy se napětí střídalo s úlevou jsem zjistila,jak moc jsem kouzlu knížky propadla.Kniha je výborně napsaná,přečetla jsem ji během dvou dní.Napínavá od začátku,až do konce.Dan Brown prostě ví,jak na čtenáře.

Veru960

Krásně mystické čtení ve spojení s náboženstvím. V