Šifra mistra Leonarda

V pařížském Louvru dojde k vraždě. Na místo činu je povolán znalec symbolů Robert Langdon, prototže oběť byla nalezena za mimořádně podivných okolností. Tak začíná jeden z nejčtěnějších thrillerů všech dob, Šifra mistra Leonarda od Dana Browna, ve kterém s LAngdonem objevujeme po staletí střežené tajemství ukryté v obrazu Leonarda da Vinci Poslední večeře. Rychlé tempo, tajemné šifry, vedoucí k dalším indiciím a dalším zločinům, překvapivé zvraty i nečekáný závěr, který svého času vyvolal pobouření v katolické církvi- to vše je zárukou skvělého čtenářského zážitku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/299049/sifra-mistra-leonarda-1T7-299049.jpg 4.45176

Robert Langdon (2.)

The Da Vinci Code (2003)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Argo

Markeet
včera

Nezapomenutelná knížka. Četla jsem kolikrát až dlouho do noci a nemohla se odtrhnout.

Tarja666
16. listopadu

Knihu jsem četla již několik let zpět, ale i přesto si pamatuji, že jsem se od ní nemohla odtrhnout. Rozjezd byl trochu pomalejší, ale pak měl příběh spád a člověka nutil číst dál a dál. Pamatuji si, že jsem si také zvědavě hledala obraz Poslední večeře na internetu a zkoušela hledat, zda kniha opravdu odpovídá skutečnosti a neustále jsem nad příběhem musela přemýšlet. Určitě se ke knize chystám vrátit a přidat k ní i další díla Dana Browna.

sgjoli

Robert Langdon se tu opět vybarvil v celé své kráse. A Dan Brown je rozhodně mistr slova. Tato kniha má švih, rychle ubíhá, jde o velmi napínavé čtení a hlavní zápletka je tu skvěle vymyšlená. Ačkoliv nejsem nijak věřící člověk (nebo možná právě proto, že nejsem věřící člověk?), ta hlavní zápletka kolem Poslední večeře a Ježíše Krista mne fakt bavila. Tyto náboženské konspirační teorie mne kdoví proč lákají a Brown je umí zpracovat fakt skvěle.

surikata246

Knížka byla velmi napínavá a nemohla jsem se odtrhnout dokud jsem nedočetla.

Sasanka173

Moc hezky vymyšlené a čtivé.

marhoul

Parádní jednohubka, skvěle napsaná, napínavá, inteligentní, výborně se čte, jejíž jedinou nevýhodou je, že pakliže už knihu známe, druhé přečtení nás nenaplňuje. Kouzlo poměrně vyvane, poněvadž se skrývá v pointě.. Přesto se jedná o knihu výbornou, kterou si jistě každý dobře zapamatuje.

dancadragneel

Byla jsem velmi mile překvapená. Film znám nazpamět, protože byl vždycky velmi zajímavý a proto jsem se docela dost bála, když se mi do rukou dostala kniha. Od Dana Browna už jsem četla několik knih a jsem ráda, že ani Šifra mistra Leonarda mě nezklamala. Dozvíme se trochu více, co nebyo řečeno ve filmu a nakoukneme do tajemstvích, která mohou umělecká díla skrývat. Nemluvě o tom, že po boku Roberta Langdona okouzlujeme další dívku. Prostě krása.

iatros

Když jsem knihu četla poprvé, nadchla mě. Teď jsem ji četla podruhé a jakkoliv je napsaná velmi svižným a čtivým stylem, přišla mi najednou překombinovaná a trochu jako americký béčkový film. A jsem si téměř jistá, že potřetí už si ji nepřečtu.

Kuža007

Po knize Andělé a démoni nejpropracovanější Brownův románs Robertem Langdonem. Příběh, však myslím překonává i Anděle a démony. Jeden z jeho nejlepších románů.

Květinka008

Bravurní dílo, propracovaná zápletka... Při druhém čtení s odstupem času už u mě ale pominul "wow efekt" a uznávám, že děj je trochu překombinovaný. Za sebe doporučuji nejdřív vidět film, který je výborně udělaný, aby si v knize člověk jen rozšířil děj a uměl si snáz vše představit.

Poprvé jsem četla ve slovenštině, protože český překlad vyšel později, a nemohu zapomenout na poetičnost překladu slovenských veršů.

reniva22

Knihu jsem neodložila, dokud jsem ji nepřečetla (alespoň ne na dlouho :o)

LukyK

Už je to dávno, ale dodnes si pamatuju to zklamání.
Všeho je tam přespříliš a scházelo jen to UFO...

Milča66

Moje oblíbená.

sabulicka

Měla jsem obrázkovou verzi a jsem za to ráda, jinak bych si musela některé věci hledat dodatečně. Jako Andělé a démoni, příběh se četl dobře. Bylo to velice napínavé, poučné, ale není to na 5 hvězdiček. Dávám této knize 4,5, protože Andělé a démoni jsou podle mého názoru o tu půl hvězdičku lepší. :)

Gweny

Knihu jsem původně zatracovala. Viděla jsem část filmu, který jsem ani nedokoukala ale kniha byla o něčem úplně jiném. Vtáhla mě do sebe a už nepustila. Ten děj je geniálně zapletený.

Tereziee

Já asi nemám slov. Tohle bylo neuvěřitelný. Já nechápu, jak tohle může Brown dát do kupy a vymyslet, aby to do sebe zapadlo naprosto bezchybně. A to nemluvím o dokonalých popisech prostředí. Nutně potřebuju další díl!

DarylDixon

Nejdřívě jsem viděl film a až teprv poté jsem zjistil, že existuje kniha. A že jí napsal nějaký pan Hnědý a nejenom tu. Ačkoli milovník Živých mrtvých jsem si od mistra Browna pořídil hned čtveřici knih.
Líbí se mi to prostředí, ty náboženské záhady a celé to tajemno vložené do tohoto dobrodružství. Možná je to jen pocit, ale Da Vincio Kód je asi nejlepší.

walrus

Úžasná kniha, celou mne pohltila. Úžasné zamotaný příběh, ve kterém jsem se pokoušela hádat společně s postavami,

zuzka9813

kniha mě totálně dostala miluju ji a Dana Browna tež.
Strhující příběh na zajímavé téma

simonit

Tak toto byla super kniha se super příběhem! Moc mě bavilo spojení dobrodružna a náboženských motivů spojených s uměním...od začátku do konce byl příběh hodně napínavý a slovo "nudit se" u této knihy říct nejde!

Venny345

Kdyby to šlo, tak bych dala 6 hvězdiček! Celá kniha mě neskutečně pohltila. Šifra je dokonale zamotaný příběh, jenž vás nenechá v klidu. Pořád chcete číst dál, aby byl příběh rozuzlen. :) Obdivuji Dana Browna, jak skvěle dokázal propojit náboženství s historickými fakty, životem Leonarda da Vinci, Převorstvím sionským, dobrodružstvím a dokonce i se zeměpisnými fakty! Dokonalé dílo, ke kterému se určitě vrátím. A ten závěr! To nečekal nikdo... Dlouho mě žádná kniha nezaujala jako tato. Pokud váháte, zda-li si máte knihu přečíst, tak vám jednoznačně říkám, neváhejte! :)
Opět hluboko smekám před překladateli!

Affares

Historie, konspirační teorie, náboženství a napětí. Brownovi se podařilo vše skloubit do dokonalého příběhu. Tato kniha si vytvořila kolem sebe auru ve stylu "a co když je to pravda?" A to je právě ono, člověk má nad čím přemýšlet a pohlížet na věci tak trochu jinak.
Přede mnou je již zde hodně hodnocení takže se nebudu opakovat, ale pokud sáhnete po této, rozhodně nebudete litovat.

pismeno

Vydání, co jsem četl tu nemohu najít, to bude tim, že bylo ve slovensko/anglické. :-) Přečetl jsem po filmu, říkajíc si pro sebe, že v knižních předlohách toho bývá více, než se pak vejde do filmu. Zajímalo mě, co by mohlo být více, protože film byl pro mě zdařilý obsahem (ostatní sem ke knize nepatří).

Neplést si s historií nebo tak, je to umně spletené něco, co je skoro jistě historie, s něčím, co možná mohla být skutečná historie ale nemůže to nikdo prokázat, s "konspiračními teoriemi", s něčím, co vypadá jako důkaz ale po zamyšlení to s věcí nemá nic společného .... velmi dobře spleteno, dobře stupňovaný příběh, v dostatečné míře nepředvídatelný, pro mě radost číst a sem tam důvod zamyslet se, co a jak je opravdu.

V knize nebylo o moc víc a jen málo jinak .. tudíž film je relativně lepší, ale taky dobře pro předlohu, že to tak šlo a bylo na čem stavět.

barbora5058

I po několikrát zhlédnutém filmu mě kniha velice bavila, krásně napsané, děj není tak rychlý jako u Andělů a démonů, stravitelnější rychlost. Číst o posvátném ženství a o křesťanství v jiném světle, moc hezky a věrohodně napsáno..

MortRainey

Další z bestsellerů, v tomto případě s velkým "B", který jsem si nechal v čase své největší slávy utéct (nejen proto, že nám přednášející z Kulturní etnografie tvrdila, že takový blábol jako vysokoškolští studenti nemáme číst;-)
Nicméně opět nastal čas si zrající hermelín, ne Camembert;-) přečíst! Jasných 5 hvězdiček, bez debat, Brown to prostě se svými čtenáři umí! I když jsem začal prvním případem Roberta Langdona - Anděly a démony - a dlouho jsem jim byl během četby Da Vinciho kódu (nebo Šifry mistra Leonarda, chcete-li) věrný, byly překonány! Jestli jim jsem dal 5, tak Kódu bych dal 6, kdyby to šlo. Už se moc těším na další, třetí, Langdonův případ, tentokráte z jeho domoviny v podobě Ztraceného symbolu;-)
Mimochodem knihu jsem četl ve speciálním obrazovém vydání a to prostě nemá chybu, ale současně v paperbacku a jiném předpokladu, zajímavé srovnání..;-)

Zdenička007

Nejdříve jsem viděla film, až pak knihu, u dalších dílů jsem se již na filmy nedívala, zážitek je vědší. Pan Brown je mým oblíbeným autorem, jeho Roberta Langdona miluju, a vybrat do filmu Toma Hankse bylo skvělé, to jediné bylo dobré na tom, dříve vidět film a pak číst knihu. Jinak super. Takových informací na vstřebávání, fakt ho obdivuju. Browna i Langdona.

StefFišerová

Musím přiznat, že ke knížce jsem se dostala až skrze film, který mě naprosto uchvátil...Jako vždy mi ale knížka přišla o kousíček lepší, už jen proto že vše dávalo větší smysl a bylo lépe vysvětlené než ve filmu. Nicméně to tak může připadat pouze a jenom mně, protože ve filmech se většinou lehce ztrácím. :)

georgearrow

Ubohý plagiát Umberta Eca. Ale: přečetl jsem to za noc ... něco na tom bude :-)

ujunka

Andělé a démoni byli o maličko lepší, ale i tak se mi knížka moc líbila. Brown, stejně jako v Andělech, drží tajemství až do konce a ten, kdo vam byl sympatický, najednou není a naopak... A ten až dojemný konec! Za mě super!

postoran-CZ

Za mne super knizka. Do deje jsem se dostal ihned a drzela me az do konce. Film prisel az po precteni, takze muzu (opet) rict, ze kniha je proste lepsi. Brown tady pracuje s fakty a domnenkami tak obratne, ze vam ty veci vlastne davaji smysl. A to sifrovani, to melo neco do sebe.