Andělé a démoni

Andělé a démoni

V knize Andělé a démoni americký spisovatel Dan Brown poprvé představil postavu hardvardského symbologa Roberta Langdona, který se pak znovu objevuje ve světovém bestselleru Da Vinciho kód. Langdon je při návštěvě Evropy povolán k případu rituální vraždy, k jejímuž objasnění může přispět díky své znalosti v oboru kódů a šifrování a dějin tajných společností. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/170/andele-a-demoni-170.jpg 4.33473

Robert Langdon (1.)

Angels & Demons (2000)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Argo

Miliarda

První kniha, jíž jsem od Dana Browna četl a naprosto mě uchvátila. Je neuvěřitelně čtivá, obsahuje obrovské množství zvratů a děj je nesmírně poutavý. Až moc "přeplácaný" konec mi sice trochu zkazil celkový dojem z celé knihy, ale ne natolik, abych nedal 5 hvězd a nešel si okamžitě objednat Da Vinciho kód.

Rozmarýna Rozm

První kniha, kterou jsem od tohoto spisovatele přečetla a byla jsem nadšená. Skvělý napínavý děj, ale hlavně jsem se dozvěděla o existenci CERN, o které jsem do té doby neměla tušení.

radek2259

Vcelku zajímavý příběh, ale ke konci ztrácí energii

Murysek

V podstatě první kniha, kterou jsem četl. Nechtělo se mi začínat, nikdy mě čtení moc nebralo. Asi to bylo tím, jak nás nutili číst ve škole, ale osoba, která mi knihu doporučila a zároveň půjčila byla opravdu přesvědčivá. Večer jsem tedy místo zapnutí počítače nejdříve zkusmo otevřel knihu a zavřel jsem ji až druhý den. Poté, co jsem se místo školy vyspal, otevřel jsem ICQ (to býval náš Facebook messenger :D) a oznámil, že mám přečteno. Ano, bylo mi řečeno, že jsem magor, věděla, že nečtu. Pokud dokáže kniha přesvědčit nečtenáře, aby četl celou noc, má určitě něco do sebe.

Hakate

Skvělá kniha, strhující příběh plný zvratů. Skvělé rozuzlení. Doporučuji.

katulinek99

Wow... Moje první kniha od Dana Browna a tohle jsem teda fakt nečekala. Na konci jsem četla s otevřenou pusou (doslova :D) a jenom jsem zírala, co všechno si na mě autor vymyslel. Naprosto dokonale vymyšlené, strhující příběh. Klobouk dolů.

iveta.vaisova

Strhující četba - detektivní zápletka, církevní prostředí plné symbolů. Robert Langdon je třída. A Dan Brown taky.

Adelajda_4

Opět poměrné krátké setkání s Robertem Langdonem, kniha se četla sama a během pár dnů bylo hotovo. Strhující příběh s množstvím kliček a skvělým koncem.

vackovakl

První jsem viděla film -nejednou. Přečtenou jsem ji měla za 3 dny. Pohodové čtení, čte se to samo.

Romžiry

Zajímavý nápad. Symbolika, církevní prostředí. Skvělé.

welcomeboredom

barvitě vykreslený svět a strhující příběh jsou bohužel občas rušeny lacinou brakovostí, která hraničí s telenovelou.. poslední věta knihy je pak nejvíc bizar

bookaholic_no.1

První Langdonovka a stále má nejoblíbenější

veru.nika

Moc pěkná kniha s poutavým příběhem. Už se těším na další díly.

MiaMahoney

Hodnocení originálu, český překlad neznám.

Jamilily

Kniha se mi moc líbila, příběh byl napínavý. Zajímavé téma v církevním prostředí.

safira09

Kniha je velmi čtivá. Příběh je napínavý od samého začátku a také vás do sebe rychle vtáhne. Filmové zpracování jsem neviděla a jednu chvíli jsem si myslela, že vím, kdo zatím stojí, ale opak byl pravdou a takové rozuzlení jsem opravdu nečekala. Napínavý děj, zajímavý příběh a nečekaný závěr...

Kachora90

Výborná kniha... Příběh je velice zajímavý a poutavý. Robert Langdon je skvělá postava, moc se těším na Da Vinciho kód, který je druhý v pořadí. Doufám, že se dostanu ke všem dílům. Navíc jsou dost podařené i filmy. Dnes se moc těším na Andělé a démoni. I když je to trochu jiné. Určitě doporučuji speciální obrazové vydání, které je opravdu podařené...

MMM3

Úžasné, napínavé a dechberoucí. D. Brown to prostě umí!!!

PetraMishka

Skvěle napsané, velmi napínavé. Dan Brown umí vystavět akci a mystifikovat, vést čtenáře špatným směrem, a pak ho překvapit. Při srovnání s Šifrou je vidět výrazná podobnost, podobné schéma, vytváření nepřátel. Nakonec si člověk říká, jak to ten Robert mohl přežít, ale odpověď je stejná, jako v akčních filmech. Popírá fyzikální zákony, ale stejně je to jedno. Přesto mě naštval dalším "rodinným problémem", za chvíli budu v jeho knihách čekat, že jsou všichni příbuzní.

nycol

Brown je prostě dobrej :)

Charming

Z této knihy jsem byl tak nadšený, že po přečtení jsem jel do Říma, abych šel po stopách Roberta Langdona :)

Eorin

Přečteno za jediný den a tím pádem jsem to stihla během týdne přelouskat ještě dvakrát po sobě. Bylo to mé první setkání s Brownem i jeho Langdonem a naprosto mi tento styl uhranul. Je těžké rozpoznat fikci od faktu, ale zároveň pro mě osobně pak byla další návštěva Itálie o poznání přínosnější a zajímavější.
Rozhodně doporučuji (stejně jako zachovat si nadhled ;))

cat5

Rychlé, napínavé, atraktivní prostředí. Jen mi Langdon už trochu irituje s tím, že je asi nesmrtelný. (Ale je to hlavní hrdina,tak co už no. Tak to prostě "musí" být).

Denčaa

Naprosto fantastická kniha. Tolik tajemna a záhad už jsem si nepřečetla hodně dlouho. Děj byl opravdu bohatý na napětí, taje a záhady. Slova, věty, stránky, kapitoly se čtou jedním dechem. A když je človek u konce, nechce se mu ani věřit, že už je konec. Jedna z top knih, které jsem kdy četla.

Kopta

Pro mě osobně jednoznačná jednohubka na poli literatury. Trochu se zde kříží totální nasazení pro čtení a taky zvláštní zdlouhavost. Prvních asi skoro tři sta stránek se čte v podstatě samo. Projížděl jsem to všechno s naprostým nadšením pro věc. Lidi o knížkách Dana Browna říkají, že jsou strašně chytlavé, napínavé, záživné a jednoduché. No a já s tím musím jen a jen souhlasit. I když mi fyzika na základce moc nešla, bavila mě a proto jsem ocenil, jak je podaná část v CERNu. Jednoduše, stručně, tak že to perfektně dává smysl, a pochopí to i retardovaná zebra. A i když nejsem věřící, tak mě zajímá ona "mytologie" okolo všech náboženstvích. Když se to skloubí dohromady vznikne z toho toto. Film jsem viděl ještě před knihou a dokážu si představit po tom všem negativní kritiku na film, jelikož strašně moc věcí je ve filmu jinak, což ale není nic tak neobvyklého. V každém ohledu si asi dokážu představit negativní kritiku i na knihu, ale moc ji nechápu. Člověk by mohl říct, že jde o dokola opakující se klišé, a že jde o ne moc originální příběh, ale hej, pokud nemáte rádi podobné záhady a hledání "pravdy", tak nechápu, proč jste knížku začali číst, když o tom o čem je skoro už jenom křičí mainstream. Jakože, je to o volbě, ale já si asi stejně budu myslet svoje. A to je to, že jsem se do žádné knížky nikdy tak nezačetl od Sněhuláka a to už je pro mě známky dobré knihy. Basta!

Cashmere.Cat

Nejdříve jsem viděla film a musím říct,že mě celkem (SPOILER) překvapilo kolik toho vynechali,zvláště na začátku a pak několik věcí v průběhu ale to podle mě ději nijak nevadilo.Kniha se četla opravdu velmi dobře,příběh zajímavý.Celkem mě zarazilo a velice překvapilo,z koho se nakonec vyklubal záporák :D

okura20

Skvělá kniha !!!!!!!!!!!!!!!!!

DavidGreňa

Skvele čítanie, trošku slabšie ako Da Vinciho Kod. Ale aj tak som sa od tejto knihy nevedel odtrhnúť. Zaver geniálny, bohužiaľ s drobnou chybou, ktorá už vo filme nebola, keď plachta na zakrytie helikoptéry zachraňovala.

marara

Výborné. Kdysi jsem viděla film a myslela si, že knížka se mi už tak líbit nebude, když znám příběh. Jenomže.... Zase jsem si potvrdila, že film nemůže zachytit vše. A všechny ty úvahy o vztahu vědy a náboženství, o roli náboženství v současném světě, srovnání světových náboženství, udržitelnosti vědeckého pokroku..., pokud to ve filmu vůbec bylo, nestíhala bych to vstřebat. Příběh sám na sebe dokáže strhnout veškerou pozornost.

pokoil

Výborná kniha. S odstupem času, po druhém přečtení, kdy už vím, že vrah byl zahradník :-), si všímám i detailů, které jsem prvně přehlédla. A stále se mi to čte dobře a nepřijde mi to o nic méně napínavé. Myšlenky RL, že skončí v archivářském pekle, mě, jako archivářku, upřímně rozesmály.