Andělé a démoni

V knize Andělé a démoni americký spisovatel Dan Brown poprvé představil postavu hardvardského symbologa Roberta Langdona, který se pak znovu objevuje ve světovém bestselleru Da Vinciho kód. Langdon je při návštěvě Evropy povolán k případu rituální vraždy, k jejímuž objasnění může přispět díky své znalosti v oboru kódů a šifrování a dějin tajných společností....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/170/andele-a-demoni-OwC-170.jpg 4.44233

Robert Langdon (1.)

Angels & Demons (2000)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Argo

Kniha Andělé a démoni

m.valova

Velmi čtivé a poutavé,ze začátku samozdřejmě chvíli trvá,než člověk pochopí a začte se,zvláště když není políbený takovou tématikou a odborností..a asi by stálo za to přečíst si knihu i dvakrát a projít si všechna místa Říma i Vatikánu,aby byl zážitek z knihy lépe představitelný a dokonalý,ale i tak se těším na další.Film jsem neviděla takže nevím jaká je provázanost,ale kniha mi úplně stačila.

Miro.slav
02. květnaodpad!

Kniha by mala niesť podtitul "Brak pre masy", alebo "Ďalšia zlátanina od hamburgerovského autora". Možno o kúsok lepšie než "Da Vinciho kód", ale stále to nemá dosť kvality.

Tess.96

Nejdříve jsem viděla film, ale naštěstí si ho moc nepamatuji, takže to co se stalo v knize bylo pro mě překvapení. Nakonec se to od filmu dost liší. Líbí se mi, že tam je toho vice popsané, vice postav. Konec je skvěle šokující, historie iluminátů je tak zajímavá, že jsem hltala a věřila kžadému slovu. Dan Brown je pro mě Bůh trhillerů, opravdový talent, za který děkuji!

postrach

Viděla jsem film.Ubírám hvězdičku za zdlouhavost.....Jinak se kniha moc neliší od šifry mistra Leonarda.Hlavní témata-náboženství.moc.zrada....

Tomeckova

Jedna z mála knih, která se mi nelíbila. Nebylo do námětem, ale formou. Nezvykla jsem si na styl.

Radim.01

Podle mě nejlepší Brown. A s dalšími příběhy s Robertem Langdonem se to myslím potvrzuje:-(

Dankra

Výborná kniha i Film. Dana

kikies

Výborné, čtivé, napínavé a nabité informacemi a vědomostmi. O kus lepší než filmové zpracování (ale to moc čtenářů zřejmě nepřekvapí). Opět se člověk dozví něco nového o historických společenstvích, o umění, o náboženství, o spikleneckých teoriích a zde i o vědě. Já osobně vyloženě miluji ty detektivky, ve kterých se v určitém zlomu vše, co se dosud rýsovalo jasně, celé převrátí vzhůru nohama... takový ten WAU moment, kdy je vše náhle úplně jinak. Tleskám, Dan Brown prostě umí!