Andělé a démoni

Andělé a démoni https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170/bmid_andele-a-demoni-OwC-170.jpg 4 5402 558

Robert Langdon série

V knize Andělé a démoni americký spisovatel Dan Brown poprvé představil postavu hardvardského symbologa Roberta Langdona, který se pak znovu objevuje ve světovém bestselleru Da Vinciho kód. Langdon je při návštěvě Evropy povolán k případu rituální vraždy, k jejímuž objasnění může přispět díky své znalosti v oboru kódů a šifrování a dějin tajných společností.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Argo

Angels & Demons , 2000

Kačka_knihomol
Kačka_knihomol
předevčírem 5 z 5

Film jsem neviděla, takže nemám s čím srovnávat - ale kniha byla skvělá! Propracovaný, napínavý příběh, velmi obdivuji a oceňuji všechny zmíněné reálie. Kromě toho, že mě kniha naprosto vtáhla jsem se dozvěděla spoustu historických informací o Římě a jeho památkách. Nemám co vytknout, doporučuji k přečtení všem milovníkům záhad :-)

vvikingg
vvikingg
11.01.2024 5 z 5

Poslechnuto jako audio kniha (6 CD), výborný přednes M. Táborského, líbilo se mi proložení CD úryvky gregoriánských chorálů , které navozuje atmosféru tajemna a chrámů.

Holly.W
Holly.W
05.01.2024 4 z 5

Před touto knihou jsem četla Šifru mistra Leonarda a Inferno a tyto dvě se mi líbily více než Andělé a démoni.
Ději nejde moc co vytknout, kniha se pět odehrává ve strhujícím tempu, je napínavá, plná překvapivých momentů. Čtenář se dozví opět něco z historie. Ve svých představách se podívá do Říma, a hlavní hrdina je velký sympaťák.
Ale já nemám ráda křesťanství, církev, papeže, kněží, ani nic co souvisí s křesťanstvím, nevěřím v boha. A toto téma je v této knize probíráno opravdu detailně. Při čtení o těchto institucích jsem proto bohužel cítila jakýsi odstup a lehkou antipatii, kterých jsem nebyla schopná se zbavit.
Konec byl překombinovaný. A to co přežil hlavní hrdina, tak to by nepřežil snad ani herec v americkém akčním filmu.
Autorovi skládám poklonu. Klobouk dolů před ním. Při psaní této knihy musel nashromáždit velké množství informací a znalostí, a to i z oblasti fyziky.

Hoblinka
Hoblinka
26.12.2023 5 z 5

Moc pěkné, napínavé. Doporučuji.

kolacky
kolacky
13.12.2023 4 z 5

(SPOILER) Trochu jiné než film, který jsem viděla už dvakrát. Padouch byl jiný a jinak skončil, čtvrtý kandidát nedopadl dobře, vozíčkář ve filmu chyběl, gardisté byli jiní a papež nakonec taky... Ale líbilo se mi to.

xxbarbarelaxx
xxbarbarelaxx
03.11.2023 5 z 5

Nedávno jsem dočetla knihu Andělé a démoni a musím říci, že jsem si její čtení naprosto užila. Autor Dan Brown bravurně vykreslil CERN, církev i Hassasiny. Líbil se mi i popis Vatikánu. Bravurně byl za mě zakomponovaný i hlavní hrdina Robert Langdon, jako specialista na symboly. Svět Iluminátů byl také hezky zpracován.
Za sebe tedy tuto knihu doporučuji a hned pokračuji Šifrou mistra Leonarda.

5/5

Radiq
Radiq
02.11.2023 2 z 5

Knihu samotnou jsem nečetl, ale poslechl jsem si audioknihu, kterou vytábořil Miroslav Táborský. Ten má dobrej hlas a čte to dobře, ale to neznamená, že je ta audiokniha ok. Klidně si v ní mohli odpustit ty zvuky-ruchy (často místo aby zvučily, tak opravdu rušily) a místo toho ji raději udělat nezkrácenou. A právě kvůli zkrácené formě knihy má moje hodnocení menší váhu, než toho, kdo ji četl.

Co se týká obsahu, tak asasínsko-vatikánská metelice byla pěkně zkombinovaná. Pěkně se nám ten Dan Brown rozjel a už jenom chybělo, aby se papež zpapil, zmrtvýchvstal a superhrdinsky tam udělal nějaký boží zázrak. Ke konci to chytne i nějakou tu křesťanskou kontroverzi a z Langdona udělá takovýho malýho Bonda, ale jinak mě to bavilo.

Až na tu antihmotu. Ta tam byla jako pěst na ohryzek a vyloženě si říkala o to, abych to tady zkritizoval. Nejsem žádný vědátor, ale celé mi to tam přišlo až moc sci-fi. Já mám sci-fi rád, ale sem se to nehodilo. Kdyby spisovatel nevymejšlel kraviny a držel se při zemi nějakou normální bombou, bylo by to hned celé mnohem realističtější. No, sice realističtější, ale reálné ne. Bylo to asi tak reálné, jak kdyby jel papež na turné s trampolínou po Palestině (jak by řekl klasik).

Jelikož jsem si to už poslechl kdysi před lety a teď znovu, určitě se na to už nikdy v životě nechystám. A taky jsem zjistil, že mě to zase tak moc nebralo a to musím zohlednit. Tenkrát bych dal tři, nyní tak dvě hvězdy... takže dám dvě. Víc si jich nechám až na Šifru...

mila2411
mila2411
31.10.2023 4 z 5

Nešlo tomu uniknout, Browna četli všichni... Tož, příběh je to zajímavý, lokace ještě víc a hlavní hrdina neotřelý. Četlo se mi to tak nějak NÉ tak úplně lehce a s nadšením, které jsem očekával. Nakonec přečteno, závěr Brownovský tj. všechno je tak nějak jinak. Dobrý, ale čekal jsem o ždibíček více. PS: teď už vím, že bude i hůř :-)

hetzerjoke
hetzerjoke
05.10.2023 2 z 5

Co vznikne, když si talentovaný spisovatel vyjede průzkum diváckých preferencí a rozhodne se cíleně vytvořit dílo, které se stane bestsellerem? Lascivní akční mysteriózní dort jak od Pejska s Kočičkou.

Andělé a démoni jsou naprostou klasikou Dana Browna a zároveň jakýmsi mustrem pro všechna jeho následující díla, čtenáři často vyhledávanou Šifru mistra Leonarda nevyjímaje. Mysteriózní a velmi napínavý příběh staví svůj základ na dnes již trochu omšelých premisách luštění starobylých záhad a hlavolamů, hledání pravdy mezi řádkami letitých knih a rozplétání konspiračního uzlu, na jehož konci je každý podezřelý. Dalo by se říci, že Andělé a démoni jsou detektivkou, ovšem jen do té doby, než začne na světlo prosakovat autorovo skryté umění přetavit rozvážné rozjímání na jedné dvojstraně v akci; a to v čistokrevnou, zmatenou, dechberoucí akci, při které možná zapomenete na dosavadní dojem z knihy a začnete vnímat, že se s nabývajícími stránkami začínají opakovat indicie, ukazující k žánrovému přerodu detektivky v scénář akčního filmu (béčkového?). A tehdy mě knížka přes všechny kapitolové cliffhangery a tlačení na efekt překvapení z části ztratila. Tím nechci říct, že mě knížka nebavila; jen jsem se dočkal trochu jiné zábavy, než v jakou jsem doufal a transformace Roberta Langdona z úctyhodného symbologa v pobíhajícího McGyvera mě zanechala rozmrzelým. Co se týče nastavovaného stránkového rozsahu, to už mne nezanechalo jen rozmrzelým. To už mě štvalo.

Ayla767
Ayla767
13.09.2023 5 z 5

Tuto knihu jsem si chtěla přečíst po zhlédnutí filmů Šifra mistra Leonarda a Andělů a démonů. Je pravda, že se trochu odlišovala od stejnojmenného filmu, příběh se mi přesto líbil.

KnihoSny
KnihoSny
06.09.2023 4 z 5

Kniha byla strašně zajímavá už jen kvůli popisu Vatikánu kniha byla napínavá a plynula člověk se dozvěděl trochu víc o životě ve Vatikánu:) Roberta Langdon byla svým způsobem svůj měl charakter za mě skvěl postava...

veronika8887
veronika8887
03.09.2023 4 z 5

Kniha mě bavila , občas se objevili pasáže které byli dlouhé. Film mě nikdy nějak nebavil , ale po přečtení se na něj dívám jinak. Některé úryvky byli vynechané a jiné změněné. Jsem ráda , že jsem si ji přečetla. Určitě budu číst i další.

m2056
m2056
01.09.2023 5 z 5

Tak tohle nemá chybu lepší než film nejdříve číst a pak až film dobře popsán Vatikán čte se moc dobře.

veronika7608
veronika7608
07.08.2023 3 z 5

První kniha od autora byla Šifra mistra Leonarda a hodně jsem s ní bojovala,ale nakonec dočetla. Andělé a démoni jsem začala číst s očekáváním, které se ale nenaplnilo. Přečetla jsem právních asi 120 stran,ale nezačetla jsem se,nebavilo mě to. Je to iedna z mála knih,kterou jsem odložila a nemám chuť se k ní vrátit. Koukla jsem na film a stačilo.

AdamB.
AdamB.
25.07.2023 5 z 5

Nevím kolik let jsem Browna odkládal... teď se ptám sám sebe proč?! Já thrillery moc nečtu, ale tenhle splňoval za mě vše abych mu s čistým štítem mohl dát pět hvězd.
Nemohl jsem se odtrhnout. Super letní čtení k vodě, napínavé, opět se ocitnete v Římě pokuď jste už tam byli...Dan Brown děj totálně skvěle propojil s historií a krásně promyslel. Nejedná se o žádný rádoby thriller vypsaný z pera! Těším se na další příběh s Robertem Landgonem.

Lele61
Lele61
01.07.2023 4 z 5

Vynikající specialista na symboly Robert Langdon je přivolán na scénu k vyřešení tajemného případu rituální vraždy. Napínavý a spletitý děj je umístěn do atraktivního prostředí Vatikánu. Celý příběh má kvalitní nápad, zajímavou zápletku i příslušnou atmosféru. Tato knížka Dana Browna se dočkala také úspěšného filmového zpracování.

krakonos.kraken
krakonos.kraken
21.06.2023 3 z 5

(SPOILER) Kniha má od prvních stránek neuvěřitelný spád. Všechno jde rovnou k věci a hned se ocitáme ve světě iluminátů a šifer. Má to dobrou atmosféru, zápletka je zajímavá a hlavní postava dělá co může, aby rozklíčovala celou věc a zabránila nejhoršímu - zničení Vatikánu.

Ale ten závěr mi přišel hrozně překombinovaný. Nevadilo by mi, kdyby to skončilo tím vrtulníkem a výbuchem. Kromě spousty zvratů se mi totiž původní zápletka i s konečným padouchem zdála mohem smysluplnější. K tomu seskoku ani nemusím nic říkat. Oceňuji že assasin měl nad hlavními postavami s plot-armorem navrch až do konce a museli ho odrovnat společně.

Pert
Pert
02.06.2023 4 z 5

(SPOILER) Skvělá kniha, čtivá, ale trochu mě zarazil konec. Ventresca se upálil před davy. Jak tohle chtějí vysvětlit?
Proto jedna hvězda dolů.
Ve filmu to vyřešili tak, že se upálil v bazilice a později Vatikán vydal prohlášení, že zemřel na vnitřní zranění, způsobené seskokem s padákem. Ale v knize to bohužel nedává moc smysl :-(.
Zajímavé informace.

Belanna
Belanna
27.05.2023 5 z 5

Mám knížky Dana Browna ráda a vracím se k nim, ani tato není výjimkou.
Napínavé, plné zvratů, velký smyl pro detail a perfektní zakončení.

rafan65
rafan65
26.05.2023 5 z 5

První kniha, kterou jsem od tohoto spisovatele přečetl a jsem opravdu spokojen. Jakmile jsem začal Anděle číst, tak mě to pohltilo a konec byl prostě úžasný. Skvělé rozuzlení doporučuji.