Andělé a démoni

V knize Andělé a démoni americký spisovatel Dan Brown poprvé představil postavu hardvardského symbologa Roberta Langdona, který se pak znovu objevuje ve světovém bestselleru Da Vinciho kód. Langdon je při návštěvě Evropy povolán k případu rituální vraždy, k jejímuž objasnění může přispět díky své znalosti v oboru kódů a šifrování a dějin tajných společností....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170/big_andele-a-demoni-OwC-170.jpg 4.44883

Robert Langdon 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Argo

Angels & Demons, 2000

Kniha Andělé a démoni

willy9203
27. listopadu

Nemohu říci, že by ta knížka nebyla napínavá a zajímavá. Ale v poslední čtvrtině jako by autor neukočíroval svou vzletnou představivost a dostal se do úrovně, které mi dělá potíž uvěřit.

MocPísmenek
12. listopadu

Knížka je první v sérii, ale já ji četla jako druhou a zařadila bych ji pro mě až za DaVinciho kód a Inferno. Asi to bylo tématem, nejspíš mě ovlivnil i film, ačkoliv pohled na průběh konkláve byl velmi zajímavý. Každopádně mám tento druh knížek s tajemstvím a odhalováním všemožných záhad ráda.

roman9276

Kniha mě pohltila hned od počátku, byl jsem trochu skeptickej, ale čím dál jsem se dostal, tím víc jsem byl napnutej. Kombinace historie, skvělých postav a současnosti mi absolutně sedla. Neříkám, že to nebylo místy přitažený za vlasy, ale mě to vůbec nevadilo, ba naopak. Je to úplně něco jinýho než běžně čtu a jsem rád, že jsem sáhl po této sérii, protože autor je skvělej vypravěč a tady atmosféra neustále gradovala, v podstatě jsem většinu knihy skoro ani nedýchal, můžu doporučit.

kahoma

Docela souhlasím s komentářem od Metla. Divná kniha. Moc divná. Vyprávění dobré, ale obsahově... Takové poloscifi, napsané pro film... Jako ostatně všechny knihy od tohoto autora... Zrovna moc ji nedoporučuji, o moc se nepřijde...

VendaS20

Příběh i styl vyprávění super. Občas jsem se ztrácela v popisu města a uměleckých děl ale bavilo mě vysvětlování jejich původu a účelu. Ale musím říct, že sled událostí ve filmu se mi líbil víc, zdál se mi uvěřitelnější než předstírání božího vnuknutí a zázraku. Stejně je ale kniha skvělá, ráda si jí někdy přečtu znovu.

jakub2418

Tady není o čem. To je absolutní "majstrštyk"!

666Jitka

Andělé a démoni - další danbrownovina, která mě úplně pohltila. Skvělá zápletka, akční děj, historie, tajemno a samozřejmě nutná dávka konspirace - to vše, co ke knihám Dana Browna patří, co způsobí, že i když čtete bichli, jste, ani nevíte jak, na konci.

Maevie

Dan Brown je mistr náboženských konspiračních příběhů. Hraje si s fakty, symboly a historií, spojuje je do nových a neuvěřitelných souvislostí a umí čtenáře strhnout vypravěčským talentem, tajuplnou atmosférou i přesvědčivostí, se kterou své příběhy předkládá. Andělé a démoni nedosahují takové kvality jako následující Da Vinciho kód, přesto jsou zdařilým thrillerem, kterým mě zabavil na několik večerů.