Da Vinciho kód

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Speciální obrazové vydání světového bestselleru amerického autora pod ve světě všeobecně používaným názvem Da Vinciho kód (první č. vydání vyšlo pod titulem Šifra mistra Leonarda). Ve Velké galerii v Louvru je zavražděn kurátor Jacques Sauniere. Jeho tělo je nalezeno ve velmi podivné pozici a vedle něj leží záhadná zašifrovaná zpráva. Policie přizve k vyšetřování harvardského profesora symbologie Roberta Langdona, a brzy se na scéně objeví i mladá francouzská kryptoložka Sophie Neveuová. Spolu se prodírají spletí hádanek a zanedlouho zjistí, že kurátor měl cosi společného s Převorstvím sionským a obětoval život, aby ochránil nejposvátnější tajemství, které bylo tajné společnosti svěřeno, totiž místo, kde se nachází Svatý grál. Jedna z nejprodávanějších knih všech dob v novém překladu a ve speciálním vydání s ilustracemi, fotografiemi a nákresy symbolů, pamětihodností i uměleckých děl zmiňovaných v textu – od Mony Lisy a Poslední večeře, přes staroegyptské symboly, po plánky Louvru, Westminsterského opatství nebo kaple v Rosslynu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30760/da-vinciho-kod-5Uf-30760.jpg 4.45957
Série

Robert Langdon 2.

Žánr
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Argo
Orig. název

The Da Vinci Code, 2003

více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (8)

Knihy se prodalo po celém světě několik milionů výtisků a údajně jde o největší bestseller 21. století. (chaera)


Způsob podání fakt vedl různé instituce i činitele katolické církve, proti které je román částečně namířen, k tomu, že ho kritizovali nebo dokonce doporučili nekupovat. (chaera)


Do češtiny byl román přeložen hned dvakrát: v roce 2003 vyšel překlad Zdíka Duška pod názvem Šifra mistra Leonarda v nakladatelství Metafora, v roce 2005 překlad Barbory Michálkové pod názvem Da Vinciho kód vydalo nakladatelství Argo. (chaera)


V souvislosti s tímto románem musel autor čelit obvinění z plagiátorství, které proti němu vznesli Michael Baigent a Richard Leigh, dva ze tří autorů knihy Svatá krev a svatý grál z roku 1982, ve které se zabývají teoriemi, že Ježíš a Máří Magdaléna byli manželé, měli dítě a jejich potomci dodnes žijí. Britský Nejvyšší soud jejich žalobu zamítl. (chaera)


Kniha byla ihned po jejím vydání zakázána církví, jelikož se naváží do základních pilířů víry. (chaera)


Kniha je zakázána v Libanonu.Zákaz odůvodnili tím, že je urážlivá pro křesťany. (MarekG)


Dan Brown psal postavu inspektora Fache již s tím, že ji později bude hrát Jean Reno. (Coonan)


Ocenění

2005 - British Book Awards (Book of the Year)