Da Vinciho kód

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Speciální obrazové vydání světového bestselleru amerického autora pod ve světě všeobecně používaným názvem Da Vinciho kód (první č. vydání vyšlo pod titulem Šifra mistra Leonarda). Ve Velké galerii v Louvru je zavražděn kurátor Jacques Sauniere. Jeho tělo je nalezeno ve velmi podivné pozici a vedle něj leží záhadná zašifrovaná zpráva. Policie přizve k vyšetřování harvardského profesora symbologie Roberta Langdona, a brzy se na scéně objeví i mladá francouzská kryptoložka Sophie Neveuová. Spolu se prodírají spletí hádanek a zanedlouho zjistí, že kurátor měl cosi společného s Převorstvím sionským a obětoval život, aby ochránil nejposvátnější tajemství, které bylo tajné společnosti svěřeno, totiž místo, kde se nachází Svatý grál. Jedna z nejprodávanějších knih všech dob v novém překladu a ve speciálním vydání s ilustracemi, fotografiemi a nákresy symbolů, pamětihodností i uměleckých děl zmiňovaných v textu – od Mony Lisy a Poslední večeře, přes staroegyptské symboly, po plánky Louvru, Westminsterského opatství nebo kaple v Rosslynu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30760/big_da-vinciho-kod-5Uf-30760.jpg 4.46408
Série:

Robert Langdon 2.


Žánr:
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Argo
Originální název:

The Da Vinci Code, 2003


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (8)

Knihy se prodalo po celém světě několik milionů výtisků a údajně jde o největší bestseller 21. století. (chaera)


Způsob podání fakt vedl různé instituce i činitele katolické církve, proti které je román částečně namířen, k tomu, že ho kritizovali nebo dokonce doporučili nekupovat. (chaera)


Do češtiny byl román přeložen hned dvakrát: v roce 2003 vyšel překlad Zdíka Duška pod názvem Šifra mistra Leonarda v nakladatelství Metafora, v roce 2005 překlad Barbory Michálkové pod názvem Da Vinciho kód vydalo nakladatelství Argo. (chaera)


V souvislosti s tímto románem musel autor čelit obvinění z plagiátorství, které proti němu vznesli Michael Baigent a Richard Leigh, dva ze tří autorů knihy Svatá krev a svatý grál z roku 1982, ve které se zabývají teoriemi, že Ježíš a Máří Magdaléna byli manželé, měli dítě a jejich potomci dodnes žijí. Britský Nejvyšší soud jejich žalobu zamítl. (chaera)


Kniha byla ihned po jejím vydání zakázána církví, jelikož se naváží do základních pilířů víry. (chaera)


Kniha je zakázána v Libanonu.Zákaz odůvodnili tím, že je urážlivá pro křesťany. (MarekG)


Dan Brown psal postavu inspektora Fache již s tím, že ji později bude hrát Jean Reno. (Coonan)


Ocenění

2005 - British Book Awards (Book of the Year)