Karoley Karoley komentáře u knih

Dumbo Dumbo Walt Disney

Opět začala vycházet Zlatá sbírka pohádek od Disneye.. a tentokrát už mám děti a můžeme si číst ;)) Pohádky mají krásné ilustrace (knihy bez obrázků kluky nebaví) a jsou tak akorát dlouhé - za 15 minut přečteno a může se spát.

Musím přiznat, že Dumbo byl i pro mě premiéra, tahle pohádka mě v dětství nějak minula :)

Bambi Bambi Walt Disney

Dočteme pohádku a v zápětí přijde otázka, které jsem se chtěla vyhnout - můj tříletý syn se mě zeptá: "A kde je ta Bambiho maminka?"
("Je mrtvá, synku, dobrou noc.")

Kniha džunglí Kniha džunglí Walt Disney

Sněhurka a sedm trpaslíků Sněhurka a sedm trpaslíků Walt Disney

Lví král Lví král Walt Disney

Zatím máme doma pět knih a nejvíc frčí Lví král. "Maminko, toho lefa!" :))

Dvakrát sedm pohádek Dvakrát sedm pohádek František Hrubín

Veršované pohádky od Hrubína jsem jako malá milovala, uměla jsem odříkávat zpaměti snad celou knihu :)) Tohle budu číst i svým dětem, až trochu povyrostou.

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Jako malá jsem Povídání o pejskovi a kočičce milovala, babička mi četla tuhle knihu před spaním.. a já ji teď zase čtu svým dětem ;)

02.01.2022 5 z 5

Křemílka a Vochomůrku nám četl táta před spaním, se sestrou jsme uměly odříkávat celé pasáže ;)) Skvělá kniha, doporučuji!

01.01.2022 5 z 5

Pohádky z mechu a kapradí Pohádky z mechu a kapradí Václav Čtvrtek (p)

O princi Čekankovi O princi Čekankovi Patrik Ouředník

Tuhle knížku nám četl táta před spaním, když jsem byla malá. A stále dokážu odříkat celé princovo jméno :))
"Jmenuji se Amadeus Bubulus Cyprius Dalameus Eukalyptus Filipus Galimatiáš, řečený Čekanka."

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Poprvé jsem se seznámila s Malým princem na ZŠ a zamilovala jsem se. Krásná knížka, taková studnice moudrosti :)

„Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.“

01.01.2022 5 z 5

365 Hajadánových povídaček na dobrou noc 365 Hajadánových povídaček na dobrou noc Hana Vrbová-Piskáčková

Na každý večer v roce jedna krátká pohádka z Hajadána. Babička vždycky nalistovala příslušné datum a pak četla pohádky nejmíň na týden dopředu ;)) Některé příběhy jsou lepší, některé jsou takové všelijaké, ale mně se to v dětství moc líbilo.

Stráže! Stráže! Stráže! Stráže! Terry Pratchett

Moje první kniha od Pratchetta, první návštěva Úžasné Zeměplochy. Kniha má své kouzlo a člověk se dobře pobaví, to ano. Ale nešlo mi se pořádně začíst a stále jsem marně čekala, až se začne něco dít a příběh se rozjede.

"Podívej, když mohou být malí lidé, proč by nemohli být velcí trpaslíci?"

01.01.2022 4 z 5

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií.
Ke čtení knihy mě nalákaly staré dobové fotografie, které dokreslují příběh.. a z některých teda docela mrazí! První část knihy se mi líbila moc, Jacob a jeho život Předtím, noční můry a tajemný odkaz, nejisté krůčky po mlhou zahaleném ostrově, kde se v minulosti odehrála tragédie. V troskách sirotčince se neskrývají pouze odpovědi, ale i něco jiného, děsivějšího.. A pak přišlo Potom. Druhá část knihy byla slabší a bavila mě podstatně méně. Do dalších dílů se nepustím, po přečtení anotace jsem si naprosto jistá ;)

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Další skvělý cestopis mladého Ladislava Zibury, který se tentokrát vydává na dvouměsíční jízdu po českých luzích a hájích. Na hodně místech z knihy jsem byla, jiná mě nalákala k výletu.. třeba takové Jeseníky :)) Moc příjemné čtení, pobavila jsem se a něco nového i dozvěděla.

01.01.2022 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Ke čtení Harryho Pottera jsem se dlouho neměla, názvy jako famfrpál a Bradavice mě vysloveně odpuzovaly. Pak jsem viděla několik filmů a zjistila, že mě to ohromně baví a že si chci okamžitě přečíst všechny knihy! Celou sérii jsem zdolala během dvou týdnů a naprosto se do světa čar a kouzel zamilovala. Ústřední trojlístek Harry, Ron a Hermiona mi přirostl k srdci a já se společně s nimi řítila vlakem do Bradavic, učila se kouzlit a létat na koštěti, zažívala nespočet dobrodružství a čelila zlu v podobě Lorda Voldemorta. Úžasné knihy, řadím do oblíbených!

01.01.2022 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

01.01.2022 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)