Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117797/big_sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 45471
Série:

Sirotčinec slečny Peregrinové / Neobyčajné deti slečny Peregrinove 1.


Žánr:
Horory, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Jota
Originální název:

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children, 2012


více info...
Nahrávám...

Komentáře (1288)

Kniha Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

iskovsky
11. října

Zaujímavý námet, ktorý je myslím určený pre rovnakú skupinu čitateľov aká fičala na HarryPotterovi... ja osobne mám z tohto asi taký dojem ako z nedochuteného jedla... viac korenia by tomu pomohlo...napríklad v dialógoch...

Mooneylan
05. října

Poprvé jsem viděla film. Nadchnul mě, protože koho by nenadchla Eva Green v modrých šatech a s dýmkou? Ale musím říct, že oproti knize se jedná o slabý odvar celého světa, který autor vymyslel. Na druhý díl jsem přeskočila plynulým pohybem a jsem zvědavá, co se v podivném světě s těmi podivnými lidmi ještě odehraje.


Jana512
23. září

Obdivuji fantazii autora, který pobaví dospělé i děti. Nečekala jsem takový děj. Ale nahlédla jsem tak do smýšleného světa, plného dobrodružství. Myslím, že vykonstruovat takový děj není nic snadného. Pěkný vztah vnuka k dědovi i vztahy, kdy si vzájemně pomáhají děti, nás mohou povzbudit i v reálném světě.

vera5841
20. září

Prvně jsem viděla film a tak jsem trochu tušila do čeho jdu. Co velmi oceňuji jsou reálné fotografie, které příběh dokreslují. Přidávají mu na záhadnosti. Rozhodně to není příběh pro malé děti, ale těm větším pravděpodobně učaruje.

Aliii
12. září

Očekávala jsem něco jiného, ale byla jsem příjemně překvapená. Zajímavý příběh, srozumitelně popsané principy smyček a správný poměr dobrodružství, napětí, podivnosti, emocí a humoru. Nejspíš si přečtu i další knihy v sérii.

Calwen89
08. září

Asi velké očekávání ale příliš mě to nezaujalo. Kniha je víceméně určena pro děti, což bude asi hlavní problém ačkoliv třeba ve srovnání s Harrym Pottrem si nejsem tím problém tak jistá. Děj je svým způsobem originální, líbilo se mi přeskakování jednotlivými časovými pásmy ale to je tak všechno. Postavy mi přišly nepropracované ačkoliv mohly být stěžejní částí příběhu, popis prostředí byl také takový plitký ačkoliv na tom autor mohl stavět. Detektivní zápletka ovšem byla příjemným obohacením celé knihy. Jestli se pustím do pokračování zatím netuším. Velké plus je ale fotografické zpracování knihy.

killy
04. září

Velmi čtivý příběh s originálním námětem. Knihu jsem četla dávno před filmem, zaujala mě obálka a "reálné fotografie"...byla jsem mile překvapena dějem a sympaticky divnými charaktery :) Určitě stojí za přečtení, taková Narnie pro dospělé :)

verunb
29. srpna

Úžasná pohádka pro dospělé.

1 ...

Doporučujeme

Kniha hřbitova
Kniha hřbitova