Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/117797/sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 44907

Sirotčinec slečny Peregrinové/Neobyčajné deti slečny Peregrinovej 1.

Horory, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children, 2012

Kniha Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

lucifess

Kniha mi velmi rychle ubíhala, než jsem se nadála byl konec. Konec samotný mě trošku zklamal, je hodně otevřený pro další pokračování, což úplně u knih nepreferuji. Celkově hodnotím velmi kladně. Myslím, že příběh se může líbit širokému věkovému spektru čtenářů. Proměna hlavního hrdiny Jacoba z nevycválaného teenagera (Jacob) na rozhodného chlapce, který ví, co je správné a jak se věcem postavit, tajemství dědečkova (Abe) života, příběhy všech dětí přitom důchodového věku a jejich vychovatelky slečně Peregrinové, časové smyčky pro cestování časem...příjemné mrazivé fantasy!

PabloFuentes

Nemyslím si, že by tato kniha byla úplný skvost, ač by tomu mé hodnocení mohlo napovídat. Nicméně jsem si pak řekl, jak moc mě to bavilo číst a odpověď je moooc. Plus všechny ty fotografie, které tomu dodávaly zcela novou dimenzi. Od poslední třetiny se to už dost liší od filmu, ale nějak mám tušení, že film jen spolkl všechny tři knihy dohromady, zatímco tady na to máme další dvě části. Uvidím a zjistím, hned jak se k nim dostanu.

annasglamour034

Knihu jsem četla již podruhé, ale konečně v papírovém vydání s úžasnými ilustracemi. Příběh je velmi krásný, plný tajemných monster a velmi napínavý. Užívala jsem si popis starého sirotčince, podivných lidí, problému mezi vlastním životem a životem podivných. Čtení jsem si velmi užívala a už teď se těším na další díl.

MamaKnihomolka

Na tuto knihu, ale se těšila. Krásná obálka, zajímavý název a ty fotografie...Má představa o příběhu byla sice jiná, ale nebyla tak hrozná i dokonce mě to bavilo. Díky tomu jsem si koupila i druhý díl, kterém to samé říci nemůžu

evismaior
30.12.2019

95% - Tento příběh mě nadchl už jako film Tima Burtona a jsem ráda, že jsem se dostala i ke knížce. Zejména prolínání příběhu se starými fotografiemi je takřka démonické, stejně jako prolínání současnosti mladého chlapce Jakea a minulosti jeho dědečka, který jako dítě po útěku z Polska skončil v sirotčinci slečny Peregrinové na odlehlém ostrově kdesi u britských břehů. Neboť on byl pro společnost nepřijatelný nejen tím, že byl Žid, ale i tím, že byl podivný, stejně jako všechny tam žijící děti, s nimiž má Jake pátrající po dědečkově osudu brzy šanci se poznat. Je až přízračné, když se dokonce zamiluje do dívky, kterou kdysi miloval i jeho dědeček a která díky pobytu v časové smyčce neustále se opakujícího jednoho dne nikdy nezestárla. Na filmu oceňuji navíc ještě pokus o celkem povedené dramatické finále s nestvůrami pasoucími po těchto podivných dětech, které pak v knížce při srovnání poněkud chybí. Ale i tak se těším na další dva díly.

icezero
29.12.2019

fantasy je můj oblíbený žánr a vzhledem k tomu, že jsem na filmové zpracování slyšel nejrůznější názory, sáhl jsem po knížce. A ta nezklamala :D Příběh je skvěle napsaný a krásně to při čtení ubíhalo. Už se těším na pokračování
P.S. tohle je moje poslední do čtenářské výzvy 2019 - na to že jsem začal na konci srpna to nakonec není tak úplně špatný :D snad to příští rok zvládnu všechno

Steiniglovka
28.12.2019

Film jsem viděla xkrát a zničeho nic mě přepadla touha vědět, co bylo s Jacobem, slečnou Peregrinovou, Emmou a ostatními dětmi dál a tak jsem se pustila do celé série.
Kniha se od filmového zpracování dost liší, ale to vůbec není na škodu.
To, že je kniha doplněna dobovými fotografiemi je velmi originální a dodává to příběhu své kouzlo - možná by to bez nich ani nebylo ono :-)
Doporučuji knihu každému, kdo má chuť na pěkné fantasy na dvě tři odpoledne (čte se to fakt rychle) ;-)

KaterinaS13
20.12.2019

Kniha, která mi vyrazila dech...

fotografie tajemno příšery, monstra sirotci prvotina ich-forma cestování časem přátelství zfilmováno obrazové publikace

Ransom Riggs
americká, 1979