Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117797/sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 45214

Sirotčinec slečny Peregrinové 1.

Horory, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children, 2012

Kniha Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

kristyna6527
včera

První kniha mě zaujala, měla hororový potenciál, byla čtivá, lákala k dalším dobrodružstvím. Ke konci se už zvrhla na čtivo pro páťáky, další díly jsem už dočetla se sebezapřením, dávala jsem tomu šanci, že to třeba nějak zajímavě dopadne ... nedopadlo, nuda a šeď. 3/2 body za to, že jsem se autorem nechala nachytat na všechny díly.

Gréta79

Zaujímavé a napínavé čítanie. Veľmi oceňujem fotografie, ktoré dodávajú celej sérii tajomný až temný nádych. Ten však chýbal vo filmovom spracovaní, čo je veľká škoda, pretože to dalo celému príbehu inú atmosféru.

_Knihomolka_

Wow, tak tohle je přesně můj šálek kávy. Cestování časem, smyčky, netvoři, podivné děti.... Kniha je dobrodružná, napínavá a romantická, co více si přát. Už se těším na další skvělé díly od fantastického spisovatele Ransoma Riggse.

Ps.: Pokud nejsi podivný, tak se Tě tato kniha netýká a když jí nepřečteš ,o nic nepřídeš. Pouze pro podivné :).

LivB

Milý, velmi čtivý příběh pro velkě i větší malé. Žádné nudné pasáže plné popisu. Doplněno o fotografie, ze kterých tak trochu mrazí. Skvělý příběh plný tajemna a napětí.

Taufa

Kniha mě bavila, zase úplně odlišný a zajímavý fantasy svět. Bylo to napínavé a rozhodně jsem se nenudil. Příběh hezky plynul. Kniha má hezký jazyk, Je to kniha, která je psaná pro mládež, ale fotografiemi dokáže vtáhnout i staršího čtenáře. Těším se na další díly.

rosalee3974

(+ SPOILER) Příjemně mě knížka překvapila. Ačkoliv je určena spíše mladším čtenářům, bavila mě a samotné téma mě nadchlo. Sice jsem první viděla film, nicméně dostatečný časový odstup pomohl k tomu, abych obojí nesrovnávala a zapomněla na drobné rozdíly.
Co mě trochu mrzelo, bylo pokulhávající vysvětlení časových smyček a toho, co se vlastně stane, až taková smyčka zanikne. Paralelní svět? Nebo se vše bude odehrávat tak, jak se odehrávalo do současnosti Jacoba? V tom by bylo riziko časového paradoxu. Nicméně třeba to v dalších dílech autor nějak uspokojivě vysvětlil.

hanka24

Jsem nadšená, zbožňuji film a trochu jsem se bála, jestli se nebudu u knížky nudit. Ale opravdu mě překvapilo, jak se Burtnova verze od knížky liší, jak ji pojal ve svém stylu. Takže kdo jste viděl film a chcete si přečíst knížku, s chutí do toho, těším se na další díly. Obrázky i dopisy, které jsou součástí knížky, vás úplně vtáhnou. Za mě 200 %

haki34

(+ SPOILER) Z knihovny...přišla mi pod ruku, tak si řikám, konečně si přečtu i já...ale...nečetla se špatně, to ne. Autor píše čtivě, dokáže čtenáře zaujmout. Minimálně první třetina byla dobrá..napínavá, poutavá...až do doby, kdy se Jacob dostane do starého domu a za Emmou proběhne tunelem...tam mě příběh naprosto přestal bavit. V podstatě v momentě, kdy odhalujeme, o co vlastně v příběhu jde. Podivné děti i celý námět mě nezaujaly..ba velké zklamání...myšlenka stvůr a netvorů přišla nezajímavá, překomplikovaná...rovněž časová smyčka...úplně jsem nepochopila, jak si Jacobův děda dokázal po celá léta dopisovat s Emmou a slečnou P. - ony mohly prolézt na svět a dojít si na poštu, ale pošta k nim ?? A jak to, že bylo řečeno, že Emma nemůže pryč ze smyčky - rychle by zestárla...ale jeho děda i nějací další to zvládli...Celá hlavní myšlenka příběhu mi nedávala smysl...Podivné děti se mi nelíbily, fotografie - to byl skvělý nápad, byly děsivé a hezké zároveň...ale celkově souboje s netvorem, plné krve, hnusu, jakoby povykrádané z jiných horrorů, nezaujalo...
Konec jsem dočítala jako z rychlíku, chtěla jsem to mít za sebou, a jen se potvrdilo, že vlastně to byla pouze předehra pro další díly...do kterých už nepůjdu, protože, jak už jsem zmínila, mě princip podivných dětí a zápletka tak nebavily a nezaujaly, ba doslova odradily od dalšího čtení.
Každý asi musí vyzkoušet sám - buď mu příběh sedne, a nebo, jako mně, ne...
P.S. jak tak pročítám komenty napsané předemnou - musím souhlasit s mou oblíbenou Atanone - vystihla, co ve mě hlodalo a nenapsala jsem - jako by autor narouboval příběh na fotografie...chtěl je použít, zatlačil na pilu a vymyslel Sirotčinec....

fotografie tajemno příšery, monstra sirotci prvotina ich-forma cestování časem přátelství zfilmováno obrazové publikace

Ransom Riggs
americká, 1979