Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/117797/sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 44623

Sirotčinec slečny Peregrinové/Neobyčajné deti slečny Peregrinovej (1.)

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children (2012)

Horory, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Jota

Kniha Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Jjana14
včera

Přečetla jsem zatím vydané tři díly, první rozhodně nejlepší, zbytek dočten spíše pro potřebu vědět jak to dopadne. Další již číst nebudu.

Nerevanin
předevčírem

Dobré. Čtivě napsané. Škoda, že u některých popisů jsem měla trochu problémy si popisované skutečnosti představit. Také škoda, že (nešvar mnoha autorů) pozornost je věnovaná jen několika málo podivným dětem a tím pádem schopnosti zbylých zůstávají neznámé.

IvetaSl
předevčírem

Dostala jsem k Vánocům, jinak bych ji nečetla. Prostě to není můj šálek čaje, takže mě neláká ani pokračování.

Labambola

Kniha se mi dostala do povědomí asi díky filmovému traileru a tak byla mou volbou do výzvy (2019-černobílá obálka). Miluji! fantasy. A s chutí přečtu i kousky, které jsou klasické literatuře na hony vzdálené. Musí mít nápad, dějový spád a pointu.
U Sirotčince by nápad byl, to ostatní už vázne. Kniha je sice čtivě napsaná, ale zápletka postrádá určitou logiku, v průběhu děje se vrší otázky, na které bohužel nenaleznete odpovědi. Např. proč jsou podivní jen děti, proč jsou smyčky pouze jednodenní, vysvětlení vzniku stvůr mě také zrovna neuspokojilo a konečné rozhodnutí hlavního hrdiny je pro mě opravdu záhadou. Slušná pointa chybí a celkově se nemohu ubránit dojmu, že kniha je prvoplánově napsaná jako předloha k filmu. Bohužel po jejím přečtení mě zatím jeho shlédnutí (byť pod taktovkou Tima Burtona) neláká.

Naraca

Zapomeňte na film a nějaké nálepkování, prostě si užijte příběh jednoho sympaťáka, který přebíhá mezi deštivým počasím ve světě obyčejných lidí a sluncem ve světě smyček a podivínů. Fotky klidně přeskočte, pokud si chcete užít více své vlastní fantazie (mně se ale líbí).

oladnb

Knihu jsem zaradila na seznam chci si precist diky tolika komentarim a byla jsem zvedava, nevedela jsem, do ceho jdu. Zklamana nejsem, ba naopak me vetsina knihy bavila, jen konec jsem nejak nemohla porad docist, uplne vidim, jak je "prehnane" natoceny film.. Ale i presto se mi libilo. Dalsi 2 dily snad prectu co nevidet.

janik27

Zajímavé

Apoška

Knížka mě příjemně překvapila.

fotografie tajemno příšery, monstra sirotci prvotina ich-forma cestování časem přátelství zfilmováno obrazové publikace

Ransom Riggs

Ransom Riggs