Podivné město

Podivné město https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200151/bmid_miss-peregrine-sirotcinec-slecny-pe-PiB-200151.jpg 4 2764 490

Mimořádná pouť, která začala v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, pokračuje. Jacob Portman se vydává se svými novými přáteli na cestu do Londýna, podivného hlavního města celého světa. Doufají, že zde naleznou lék pro svou milovanou ředitelku, slečnu Peregrinovou. Jenže ve městě ničeném válkou číhají nečekaná překvapení na každém rohu. A než Jacob dovede podivné děti do bezpečí, musí učinit důležité rozhodnutí, které se týká jeho lásky k Emmě Bloomové. Prázdné město vtáhne čtenáře do imaginárního světa telepatie a časových smyček, cirkusových triků a vlkodlaků – do světa obydleného „podivnými“ dospělými, vrahounskými stvůrami a bizarními druhy zázračných zvířat. Stejně jako v prvním díle v sobě i druhá část Podivných dětí spojuje napínavou fikci s dosud nepublikovanými dobovými fotografiemi a nabízí tak jedinečný čtenářský zážitek.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota
Originální název:

Hollow City , 2014


více info...

Přidat komentář

Luigi1
13.04.2024 5 z 5

Toto pokračování se mi líbilo.Po výbuchu byl zdemolová jejich dům a tak děti včetně Jacoba prchají před monstry z této nevýchodné situace jim může pomoc jen jeden člověk ale ten v podobě ptáka

Charming
08.04.2024 4 z 5

Druhé pokračování je více akčnější. Skupinu našich podivných záchrana slečny Peregrínové zavede do Londýna, kde potkávají další podivné děti a Jacob objevuje svoji novou schopnost. Těším se, až si přečtu další pokračování.


puczmeloun
03.10.2023 3 z 5

Tváří se to jako kniha pro mladé, ale je to temné, drsné a s ničím se to nemaže. Zranění, mrtví, unesení, ohrožovaní, pronásledovaní a utíkající směr Londýn, navštěvující další podivné (nejen lidi), luštící i hledající... Navíc ve velmi zajímavě vytvořeném světě, kde se celá situace může změnit (doslova) lusknutím prstu. Atmosféra postupně budovaného světa podivných za mě tedy na jedničku.

Pokud však jde o děj, ano, nijak se nedrolil a celou dobu směřoval jedním směrem bez odboček. Chyběl mu však nějaký ústřední motiv, který by byl nosný právě pro Podivné město. Takto je to (skoro) dvojice epizodických částí, které jsou čtivé, ale bez kontextu předchozí a nadcházející knihy samy neobstojí.

m2056
09.09.2023 5 z 5

Druhý díl mě bavil o něco méně než první ale je přesto dobrý příběh vás posune dál ve vývoji příběhu.

lucyvase4
22.07.2023 4 z 5

Druhý díl. Čekala jsem že bude nějaká větší akce, celé je to vesměs o putování. Člověk je napnutý kdy to přijde a nakonec zjistí že čekal na třetí díl. Nemůžu ale říct , že by se kniha četla špatně. To vůbec ne.

Betulefetule
28.06.2023 4 z 5

Druhý díl mě bavil asi o trochu méně, ale to nic nemění na tom, že je i tahle kniha skvělá (minimálně podle mě), a čtení jsem si užila. Pořád se tam něco dělo, ale nemůžu říct, že bych byla nějak extra napjatá. Jedině je konci jsem byla "nervózní" jak to tam s nimi dopadne.

hokaca
20.06.2023 5 z 5

Za tak krátký čas se tam stalo tolik věcí.... Do poslední věty se v knize něco děje. Nebyla to sice taková ta akce, kdy jste napjatí jako struny, ale vlastně celou dobu čekáte, jak tohle dopadne. A takový "konec" jsem rozhodně nečekala. Moc se těším na další díl.

charlizee
08.06.2023 3 z 5

Mám teď jakoby archeologické období. Pátrám doma mezi haldami knih a objevuju zapomenuté poklady. :)
Některé byly zapomenuty záměrně - zrovna třeba Podivné město.
Předchozí díl Sirotčince slečny Peregrinové mě nenadchnul, ba naopak si vzpomínám, že jsem se nimrala v nějakých logických lapsech souvisejících s přechody v čase.
Ale Podivné město mě bavilo - a to napříč tomu, že se v něm vlastně nic moc neděje. Tedy ono se tam něco děje pořád, ale je to pořád dokola totéž. Nové prostředí, nové fantastické bytosti, útěk před zrůdami a cesta za záchranou slečny Peregrinové. Cut, repeat. Něco jako Hobit bez draka a s obsazením dětských x-menů namísto hobitů. Ale prostě mi to sedlo.
Dílem to bude i díky audioknize, kterou jsem poslouchala souběžně se čtením. Velmi oceňuju použitou hudební složku a přednes Viktora Dvořáka. Ten té knížce vyloženě sluší.

Luci-_-
08.06.2023 3 z 5

Myslím, že od čtení první knihy jsem se posunula a proto druhá kniha za mě nic moc. Rozhodně se čte svižně a stále ji doplňují zajímavé obrázky, ale přijde mi poněkud jednodušší, kdy celý děj se spoléhá na to, že si vystačíme s podivnými postavami.

MollyCornelia
05.06.2023 4 z 5

(SPOILER) 3,75*/5*
Prostě na 4* to pořád není, má se to dle anotace odehrávat v Londýně a oni se tam dostanou v půlce knihy?
Lepší než první díl. Určitě sérii ráda dočtu. Bylo to napínavé, čtivé, postavy mě většinově neštvaly (až na Emmu a černý humor Emocha).
Na konci mě zvrat překvapil.
Doporučuji teenagerům cca od 15 let.

Artemis886
03.06.2023 5 z 5

Jako první díl tak i tenhle si udržoval napětí a ponurou atmosféru, která byla dokonale podkreslená fotkami. Děj byl sice trošičku protáhlejší než u prvního dílu, avšak nakonec to stálo za to. Pro mě byla ta zápletka celkem nečekaná a tak jsem si celou knihu užila ještě víc. Jsem zvědavá jak to nakonec celé dopadne.

tereza5675
07.05.2023 4 z 5

Kniha byla rozdělena na dvě části. Abych řekla pravdu, první část mi přišla zbytečně zdlouhavá a občas jsem se musela do čtení nutit. Některé pasáže mi přišly zbytečné. Za to druhá část mě naprosto pohltila. Přečetla jsem ji jedním dechem a i zvrat, který nastal mě překvapil. Takže jsem s knihou celkově velmi spokojena a těším se na další díl.

Rihatama
16.04.2023 5 z 5

K dětem slečny Peregrinové a Jacobu Portmanovi jsem se v Podivném městě vrátila po poměrně dlouhé době několika let. A přece jsem si bez potíží vybavila všechny klíčové momenty úvodní části tohoto tajemného dobrodružství podivných dětí, což je jedním z předpokladů dobré knihy. Trochu jsem s pokračováním pravda váhala, ale musím přiznat, že se mi pokračování osudů Riggsových dětí moc líbilo. Přesněji čtení nebylo v pravém slova smyslu líbivé, protože v mnoha situacích jde dětem o život, místy je děj pěkné napínavý a občas dojde dokonce i na kruté scény či smutné čtení. V principu však jde o spravedlnost a o záchranu jednoho odlišného druhu, vč. (a tady zejména) Imbriny Almy - pardon slečny Peregrinové. Netvorů a stvůr je totiž svět plný, lidský i ten zvířecí. A zlo chce vždy ovládat druhé. Velmi zdařilé pokračování a já se těším na další dobrodružství podivných dětí.

Robodruh
07.03.2023 5 z 5

No dobře, sice už v tomto druhém díle není to překvapení z objevování podivného světa a seznamování se s novými tvory apod., ale přesto je to pořád poutavé a napínavé čtení! Myslela jsem, že tímto dílem skončím, že to bude stačit. Ale poslední stránky mě přesvědčily, abych ani třetí díl nenechala v knihovně zajít prachem.

dana_vrana
22.01.2023 5 z 5

Žádná pohádka... Drsný svět, válka, zrada, nikomu se nedá věřit... Napínavé od začátku do konce. Konec knihy byl pro mě velmi nečekaný.

tessie_m
21.01.2023 3 z 5

(SPOILER) Nelíbilo se mi to tak jako první díl, pořád to bylo zajímavé, ale ne tak hezké jako první díl. Už to bylo jen o tom přežít a zachránit slečnu Peregrinovou.

Johny_H.
15.01.2023 5 z 5

U prvního příběhu jsem byl opravdu nadšený. Tady už je to o něco slabší snad se to zase zvedne. Je to pořád pěkně psané, ale jsou situace kde by to šlo zkrátit a děj trošičku posouvat rychleji.

petr_
09.11.2022 4 z 5

Nečetl jsem první díl, pouze jsem viděl zfilmovaný příběh, takže jsem měl představu jak příběh začíná, ale budu si muset první část přečíst, protože knižní vydání, na mě udělalo rozdílný dojem. Zatímco film mi přišel jako pohádkový příběh , tak kniha na mě udělala dojem drsného thrilleru a to proto, že hrdinové jsou děti se zkušenostmi dospělých, kteří se dostávají do velmi drsného světa, kde je smrt na denním pořádku.

Hakate
29.10.2022 4 z 5

O trochu slabší, ale přesto stále velmi kvalitní druhý díl, plný akcí. Pěkně zamotaný.
Tentokrát v Londýně v roce 1940. A teď hurá do dalšího dílu.

Veronika_mad
05.10.2022 2 z 5

První díl byl rozhodně lepší.