Podivné město

Mimořádná pouť, která začala v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, pokračuje. Jacob Portman se vydává se svými novými přáteli na cestu do Londýna, podivného hlavního města celého světa. Doufají, že zde naleznou lék pro svou milovanou ředitelku, slečnu Peregrinovou. Jenže ve městě ničeném válkou číhají nečekaná překvapení na každém rohu. A než Jacob dovede podivné děti do bezpečí, musí učinit důležité rozhodnutí, které se týká jeho lásky k Emmě Bloomové. Prázdné město vtáhne čtenáře do imaginárního světa telepatie a časových smyček, cirkusových triků a vlkodlaků – do světa obydleného „podivnými“ dospělými, vrahounskými stvůrami a bizarními druhy zázračných zvířat. Stejně jako v prvním díle v sobě i druhá část Podivných dětí spojuje napínavou fikci s dosud nepublikovanými dobovými fotografiemi a nabízí tak jedinečný čtenářský zážitek....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200151/big_miss-peregrine-sirotcinec-slecny-pe-PiB-200151.jpg 4.22604

Kniha Podivné město

Veronika_mad
předevčírem

První díl byl rozhodně lepší.

orangerose

Pěkně akční díl 2- podivné město ,pěkně zamotaný děj od začátku ke konci, se vysvětlí čím, nebudu prozrazovat ať ostatní čtenáři jsi přečtou, uz jsem zvědavá na pokračování, už začínám číst 3 díl :D

S1M0NE

Oproti prvnímu dílu je dvojka slabší. Autor se s určitými zápletkami vyrovnává někdy dost školácky. Zajímavé nápady jsou utnuty naivními a někdy trochu nucenými zvraty. Navíc jsem tam našla několik vyloženě nesmyslů - Emma se otáčí na Millarda, aby se mu podívala do tváře (autor asi v ten moment zapomněl, že je neviditelný), pes prosí Emmu, aby mu připálila, jelikož na hoře nemají zápalky, ale jako svačinu dětem dají vařená vejce (jak je teda uvařili?) a třísvazkové vydání Pohádek se v průběhu děje zničehonic smrskne na jednu knihu. Překlad taky není nejlepší, poznámku o nemožnosti překladu jména slečny Wrenové nechápu, mohlo se jednoduše přeložit i jméno architekta. Překladatelka v závěrečném dodatku dokonce přejmenovala i celou knihu na Prázdné město. To se úplně nepovedlo. Každopádně fotografie se mi moc líbily a příběh měl chvílemi taky svá světlá místa. Zajímá mě, co bude s dětmi dál, ale nevím, jestli ještě sáhnu po dalším dílu.

andrejci

První díl byl skvělý. A já doufala, že druhý díl pojede ve stejném rytmu. A musím říct, že to bylo ještě lepší rytmus než u prvního dílu. Z této série jsem zatím hodně nadšená.
Moc se mi líbilo, že dějově jsme v roce 1940. Autor podle mě dost dobře popsal jak to v Londýně v té době vypadalo. Knížka, díky tomu půsbila pěkně temnou atmosférou. Když se k tomu navíc přidali fotky tak to bylo skvělé. Klidně jich tam mohlo být víc. Zároveň nám ukázal i jíná místa ze světa podivných. Plus k tomu přidal i něco z jejich života a výchovy.
Postavy za mě byly skvělé stejně jako v prvním dílě. Jacob je mi hodně symatický. Troufám si říct, že to takový jiný hrdina.
Po skončení tohoto dílu jsem opravdu hodně zvědavá na další díl. Podle mě to skončilo v nejlepším a rozhodně vyvstalo víc otázek než odpovědí. Doufám, že si je brzy zodpovím. Takový konec jsem rozhodně nečekala.
Knížka se rozhodně četla rychle. Děj mi utíkal a já hltala stránku po stránce. Svět podivných jsem si rozhodně zamilovala. Navíc ta obálka je opět skvělá.

Viopes

Po přečtení prvního dílu jsem neměla chuť se pustit do dalšího. Po roce mě kamarádka navnadila na druhý díl. A hle, děsně mě to chytlo, bavilo a konec rána bum ! Už jsem si půjčila třetí knihu a těším se na ni.

hanka24

Chvílemi se mi zdálo, že příběh se zbytečně zamotava a zamotava jen proto, aby seděl k fotkám. Nicméně ke konci jsem začala být víc a víc napnutejsi a závěr mě překvapil, takže už teď se těším, jak bude vše pokračovat.

Hanncha

Druhý díl mě také náramně bavil.

Hermiona419

nebylo to vůbec špatné!