Povídky podivných přehled

Povídky podivných
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335096/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-povid-TVJ-335096.jpg 4 754 754

Ještě dříve, než slečna Peregrinová vytvořila smyčku – domov a útočiště – pro dnes již dobře známé podivné děti, existovaly příběhy o podivných dětech a zvířatech, které se nejprve tradovaly ústní cestou, dokud se jejich písemného zpracování neujal v roli editora jeden z nejpovolanějších, podivný Millard Nullings. Jedná se o příběhy z historie podivných, ve kterých se dozvíme, že děti nejprve bez problémů žily ve společnosti lidí běžných, obyčejných, ale jejich zvláštní schopnosti a nadání je postupně vytlačovaly na okraj, až je obyčejní lidé vyhnali ze svého středu úplně. Některé z deseti povídek čtenáři zčásti znají ze zmínek v trilogii o podivných dětech ze sirotčince slečny Peregrinové – třeba tu o laskavém obru Cuthbertovi či o holubech z katedrály Svatého Pavla – jiné jsou zcela nové a uvádějí nové, neznámé hrdiny, a kromě jiného se dozvíte o první ymbryně i o tom, jak se postupně naučila vytvářet smyčky, v nichž bylo možno žít.... celý text

Literatura světová Povídky Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota
Originální název:

Tales of the Peculiar , 2016


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Povídky podivných. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (183)

jefff
03.09.2023 4 z 5

Opravdu nápaditá sbírka, která sice s původní sérií mnoho společného nemá, ale alespoň ukazuje, jak velkou fantazii autor má a jak široce ji dokáže využít. Až na pár slabších kusů jde o silnou povídkovou sbírku, ke které bych se i rád znovu vrátil.

Hobitka
19.07.2023 4 z 5

Dvě z povídek mi opravdu nesedly. Nakonec jsem ale z celého svazku příjemně překvapená. Určitě s tím má co dočinění i Millardův závěr Legendy o Cuthberovi, který je prostě moc pěkný. Nejvíce se mi líbila povídka o první ymbryně.
Nemám porovnání s prvním vydáním, ale vydání druhé je opravdu moc pěkně graficky zpracované. Navíc každá povídka má i svou vlastní celostránkovou ilustraci. Jejich styl se k celé knížce krásně hodí, a i samy o sobě jsou prostě nádherné :)


nada3314
30.06.2023 5 z 5

Úžasné, skvělé povídky a každá má na konci nějaký přesah a nezbytné poučení.
Sirotčinec je pro mě láska. Celou sérii jsem hltala a milovala. Byla to moje první fantasy série, kterou jsem kdy četla, tak jsem to pro mě takové více srdcové. Povídky podivných jsou krásné doplnění pro mě jako milovníka totální must have. Ale klidně si může povídky přečíst i někdo, kdo se s Sirotčincem ještě nepotkal, možná to dokonce bude i lepší, když dopředu nahlídne do nového světa a co ho tam může potkat.

Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.

Doufám, že si ji někdy ještě přečtu znova.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Zatmění, Řeka času a další knižní novinky (17. týden)

23.04.2023


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Povídky podivných v seznamech

v Právě čtených16x
v Přečtených1 140x
ve Čtenářské výzvě307x
v Doporučených58x
v Knihotéce486x
v Chystám se číst407x
v Chci si koupit227x
v dalších seznamech6x