Mapa dní přehled

Mapa dní
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404936/bmid_mapa-dni-yrj-404936.jpg 4 652 652

Poté co odvrátil obrovskou hrozbu, která téměř zničila svět podivných, se Jacob Portman vrací tam, kde jeho příběh začal – na Floridu. Avšak s tím rozdílem, že teď jsou slečna Peregrinová, Emma a jejich podivní přátelé s ním a snaží se co nejlépe splynout se světem normálních. Ovšem bezstarostné dny na pláži a poznávání reálií 21. století brzy přeruší objev – podzemní bunkr, který patřil Abeovi, Jacobovu dědečkovi. Na povrch vycházejí překvapivé informace o Abeově dvojím životě, dávná tajemství se odhalují přímo před očima. A Jacob začíná poznávat nebezpečný odkaz, který zdědil a který byl jeho součástí dávno předtím, než vstoupil do časové smyčky slečny Peregrinové. V sázce je teď víc než kdykoli dříve. Jacob a jeho přátelé jsou vrženi do temného světa amerických podivných – do světa, v němž existuje jen několik ymbryn a téměř žádná pravidla. V brilantním pokračování úspěšné série o podivných dětech slečny Peregrinové na vás čekají nové zázraky, nebezpečí i láska. Příběh opět provázejí zvláštní dobové fotografie, v tomto zcela novém americkém dobrodružství dokonce barevné.... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Jota
Originální název:

A Map of Days , 2018


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mapa dní. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (167)

mataaskorice
28.01.2024 4 z 5

Oproti předchozím dílům je Mapa dní trochu utahanější. Ostatní díly se rozjely z nula na sto takřka v rekordním čase, tady je to takový cajdák bryčkou. Ale čte se to dobře, nějakého toho napětí se čtenář přeci jen dočká. Konec je slibný, otevřený, tváří se, že by mohl předehřát pořádnou grilovačku v díle následujícím... No, tak uvidíme...

puczmeloun
15.11.2023 3 z 5

Nový svět, nové motivace, noví podivní i záporáci, jenže...

Třetina knihy je zabrána již opakovaně řešenými problémy hlavního hrdiny (rodiče a vztah s Emou), což by asi nevadilo, kdyby to však už nebylo dříve probráno ze všech možných stran. A navíc, ani tady k žádnému finálnímu nezvratnému vyřešení situace nedojde. Jen je to o řád otravnější.

Když už se konečně začne něco dít (věci hýbat z místa), cítil jsem se jako v sérii filmů Fantastická zvířata. Snaží se to na novém kontinentu vybudovat vše důvěrně známé, ale prostě to není ono. Chybí tomu řádná dávka bizarnosti (ty americké zapadákovy jsou prostě jen zapadákovy), nějaké hlubší základy (ostatně úplně první knížka této série je prakticky jen o jednom domě/ostrově a s tím spojenými zákonitostmi), což je pak na sílu využito jako součást zápletky, i dějová linka silnější než jen snaha vzepřít se imbrinám a následovat dědečkův odkaz.

Naopak oceňuji to, že se v závěrečných kapitolách opravdu dostaneme k akci, svět se trochu zaplní a fantazie zase může pracovat. Jen by to pak celé nesmělo vyústit v konec, který je neuspokojivý a navíc ještě doplněný cliffhangerem.


bajulda
14.09.2023 4 z 5

Kniha by se dala zkrátit na polovinu. 3,5/5*

všechny komentáře

Související novinky (3)

Knižní novinky (45. týden)

01.11.2020


Knižní novinky (37. týden)

06.09.2020


Knižní novinky (18. týden)

28.04.2019


Citáty z knihy (1)

Naše příbuzenské vztahy často nepřežijí pravdu.


Ocenění knihy (1)

2019 - Kniha roku - Čtení tě mění (Sci-fi a fantasy)


Kniha Mapa dní v seznamech

v Právě čtených36x
v Přečtených1 008x
ve Čtenářské výzvě257x
v Doporučených35x
v Knihotéce513x
v Chystám se číst379x
v Chci si koupit161x
v dalších seznamech4x