Ptačí sněm

A jsou zpět! Protože od rozdělané práce se neodchází. A od té podivné už vůbec ne. Když H, spolupracovník Jacobova dědečka Abea Portmana, umíral, pověřil Jacoba úkolem – dopravit nově kontaktovanou členku rodiny podivných Noor Pradeshovou do bezpečí, které jí poskytne tajná agentka V. Svěřil mu i to, že Noor se týká prastaré proroctví o sedmi emancipátorech, kteří zachrání svět podivných před hrozící apokalypsou. Pokud se podaří zachránit Noor Pradeshovou, zachrání tím i svět podivných. O jeho zkázu neusiluje nikdo jiný víc než stvůry. A ačkoliv při zkáze Knihovny duší velká většina z nich zemřela, ti nejhorší z nich přežili. Někteří jako vězňové, kterým se však na začátku nového pokračování příběhu podivných podaří ze žaláře uprchnout. Na útěku osvobodí i netvora, který poháněl Panloopticon… Celou situaci ještě komplikují znesvářené americké klany podivných, mezi nimiž hrozí válka, jíž se všemožně snaží zamezit ymbryny. V amerických smyčkách se skrývá nebezpečí a nejistota na každém kroku. Kam dřív skočit? A aby toho nebylo málo, V je nejtajemnější a nejmocnější z Abeových bývalých společníků, která se skrývá a dělá vše pro to, aby nebyla nalezena. Jacoba čeká tvrdý oříšek. Čas nemilosrdně běží a Jacob i jeho přátelé se snaží rozluštit proroctví a přijít celé věci na kloub. Na záda Jacobovi dýchají nepřátelé a před ním je jedno velké Neznámo… Uspěje i tentokrát?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433359/big_ptaci-snem-3Cz-433359.jpg 4.2214

Sirotčinec slečny Peregrinové / Neobyčajné deti slečny Peregrinove 5.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Jota

The Conference of the Birds, 2020

Kniha Ptačí sněm

Dandulka

Kazdy fil se mi xfa lepsi a lepsi. Tedy az na Povidky, ale jinak musim rict, ze jsem se opet nezklamala.

EleanorJane

Jelikož jsem tento díl četla až po větším časovém odstupu od ostatních, chvilku jsem se do světa podivných dostávala. Ale, určitě lepší než předcházející díl. Děj hezky ubíhá, super zápletka, staří známí. Bojové scény trošičku slabé, ale to je asi mnou. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

zpevSusannah

Tak tohle bylo určitě o větší kousek lepší než předchozí Mapa dní. Méně omáčky, více akce, Prostě příjemná fantazy pohádka pro "větší děti" jako jsem já.
Navíc z toho všeho, co se tu událo, čuchám, čuchám parádní další díl. Už se těším!
PS: Miluju ty fotografie! Tohle se mi snad nikdy neomrzí.

Tuti

Mě tenhle díl mile překvapil!
Autorova fantazie mě nepřestává překvapovat.
Dokonce ani ty Jacobovi milostné trable mi tentokrát nevadily ;-)
I když na stranu druhou mi přišlo všechno takové moc hrr...

Uvidíme, co přinese další díl :)

Princezna22

Příběh se mi líbil, ale nějak už mi to přijde nějaké až moc nafoukle... Dej se vlekl a nedokázala sem se začít.. A to mám tuhle sérii ráda.. Škoda

Lucius30

Doposud jsem se po dočtení jednotlivých knih této série nemohla dočkat dalšího dílu. Knihovnu duší jsem si nesmírně užila a myslela jsem si, že Mapa dní jednoduše nebude tak dobrá. K mému překvapení jsem si čtvrtý zamilovala ještě víc než třetí. Takže jsem se moc těšila na pátý, ale bohužel z Ptačího sněmu mám rozporuplné pocity.

Něco tomu scházelo... Jakoby autor potřeboval napsat šest dílů, ale tu největší bombu si schovával až na poslední díl? Stalo se tu hodně věcí, ale zároveň nic. Kdyby se mě někdo zeptal, o čem byl děj, tak bych nevěděla, co říct.

Zkrátka mě to trochu zklamalo, ale část z toho je i moje vina, protože jsem si z předchozí knihy nic moc nepamatovala, tím pádem mi nějaké věci unikaly (autor nemá v povaze rekapitulování, takže pokud jste Mapu dní četli dávno, tak doporučuji přečíst si nějaké shrnutí děje). Jinak postavy byly opět skvělé, některé jsem tu dokonce měla radši než dřív.

Jako poslední bych zmínila jednu věc, kterou si prostě nemůžu odpustit. Ransom Riggs miluje otevřené konce a umí je psát parádně. Konec pětky rozhodně je napínavý - nedokážu si představit, jak se z toho Jacob vyhrabe. Nicméně když si vzpomenu, jak se do téhle situace dostal... Vždyť to bylo z jeho strany tak hloupý! Prošel si už dost věcmi na to, aby věděl, že nebezpečí a pasti číhají všude. Chápu, že cílem bylo, aby Jacob byl v téhle bryndě, ale přece to šlo napsat mnohem rozumněji.

lucisa.n

Nejkratší díl, žádná velká zápletka, všechno “hrcfrc” hotové. Takový mám pocit z této knížky já. Ale těším se na závěrečný díl, jak to všechno dopadne.

Ticiana

Nemuzu jinak. Na začátku jsem se trosku ztrácela, jelikoz předešlý dil jsem si moc nepamatovala. Ale rozjelo se to, i kdyz až tolik se toho nestalo. Tesim se na závěrečný dil. Tahle série se mi moc libi. Myslim, ze závěr bude nabitý hodně akci, takze se máme na co těšit.