Ptačí sněm

Ptačí sněm https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433359/bmid_ptaci-snem-3Cz-433359.jpg 4 384 90

A jsou zpět! Protože od rozdělané práce se neodchází. A od té podivné už vůbec ne. Když H, spolupracovník Jacobova dědečka Abea Portmana, umíral, pověřil Jacoba úkolem – dopravit nově kontaktovanou členku rodiny podivných Noor Pradeshovou do bezpečí, které jí poskytne tajná agentka V. Svěřil mu i to, že Noor se týká prastaré proroctví o sedmi emancipátorech, kteří zachrání svět podivných před hrozící apokalypsou. Pokud se podaří zachránit Noor Pradeshovou, zachrání tím i svět podivných. O jeho zkázu neusiluje nikdo jiný víc než stvůry. A ačkoliv při zkáze Knihovny duší velká většina z nich zemřela, ti nejhorší z nich přežili. Někteří jako vězňové, kterým se však na začátku nového pokračování příběhu podivných podaří ze žaláře uprchnout. Na útěku osvobodí i netvora, který poháněl Panloopticon… Celou situaci ještě komplikují znesvářené americké klany podivných, mezi nimiž hrozí válka, jíž se všemožně snaží zamezit ymbryny. V amerických smyčkách se skrývá nebezpečí a nejistota na každém kroku. Kam dřív skočit? A aby toho nebylo málo, V je nejtajemnější a nejmocnější z Abeových bývalých společníků, která se skrývá a dělá vše pro to, aby nebyla nalezena. Jacoba čeká tvrdý oříšek. Čas nemilosrdně běží a Jacob i jeho přátelé se snaží rozluštit proroctví a přijít celé věci na kloub. Na záda Jacobovi dýchají nepřátelé a před ním je jedno velké Neznámo… Uspěje i tentokrát?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

The Conference of the Birds , 2020

SuzieHipston
28.01.2022 4 z 5

Vzhledem k dlouhé odmlce jsem si musela přečíst čtvrtý díl znovu, z čehož jsem nebyla příliš nadšená, protože poslední dojem z něj nebyl příliš zářný. Avšak připomněla jsem si detaily, které bych možná po tak dlouhém odkladu pátého dílu opomněla. Oproti Mapě dní byl Ptačí sněm už mnohem akčnější a bohatější na zvraty a momenty překvapení. I přesto mám však určité výhrady. Jedná se stále o děti a mladistvé, kteří na sebe vzhledem ke svým schopnostem berou velké břímě. Děj se však může ubírat rychle i bez toho, aniž by někdo někam neustále běhal, spěchal, byl nemytý, nevyspalý a vyhladovělý. Jasně, doba je krutá a není času nazbyt, ale jelikož jde o spor de facto mezi dětmi a dospělými, tak bych čekala už něco víc sofistikovaného, komplikovaného a možná i tragického. První trilogie mi připomínala první tři díly Harryho Pottera, který se s každým dalším pokračováním stával temnějším a temnějším, a tudíž jsem čekala, že tomu bude podobně i u Sirotčince. No, tak zatím úplně ne. Zřejmě tam na můj vkus padá míň relevantních obětí, než jsem zvyklá u jiných autorů. Uvidíme, jaká překvapení přinese Zkáza ďáblova akru.

RoKa2008
22.01.2022

Dostala jsem na Vánoce a po dlouhém odloučení jsem se vrátila zpět do světa podivných. Kniha pátá opět nezklamala a ihned jdu otvírat šestku. Jsem neskutečně navnaděná, jak to vlastně dopadne.

Martina1805
07.01.2022 5 z 5

Ačkoliv jsem předchozí knihu (Mapa dní) četla před delší dobou, vůbec jsem neměla problém se zorientovat. Kniha je napsaná svižně, poutavě, byla jsem nadšená a teď jsem smutná, protože zlo zvítězilo. Hned beru do ruky další pokračování o podivných a protože název je Zkáza Ďáblova akru, předpokládám, že to dobře nedopadne a budu brečet. Jacob Portman mi bude hodně chybět. Nikdy jsem si nemyslela, že mě tolik uchvátí tenhle žánr.Srdečně doporučuji přečtěte si to!!!!!!

Tebby
28.12.2021 3 z 5

(SPOILER) Je to kniha natřískaná akcí. Pokud se někde zastaví, tak vždy jen k nadechnutí a hned následuje další akce. Překvapila mě poslední kapitola před epilogem, myslela jsem, že se dozvím víc. Navíc v průběhu celé knihy jsem si říkala, zda neexistují i jiní podivín v Akru, kteří by mohli také pomáhat, z celé knihy to fakt působilo, že parta je tou jedinou spásou. I když bylo také dost znatelné, že se jedná o přechod mezi jednou a druhou knihou, příběh rychle ubíhal a už se těším, jak to celé skončí. 3*

Verucha
18.12.2021

Nelze se odtrhnout !!!

papajapa
12.12.2021 4 z 5

Dle očekávání se opět rozjíždí děj se zakončením návratu známého nepřítele. Jsem zvědavá na pokračování.

OsolenéKnihy
22.11.2021 5 z 5

Díl čtvrtý jsem četla před dvěma roky a za tu dobu se můj čtecí vkus docela formoval. Proto jsem se k této sérii vracela s obavami, abych si ji úplně nezkazila. Naštěstí zbytečně. Ransom Riggs si mě získal i zde, i po tolika letech, co jsem se sérií začínala. Vlastně je trochu děsivé, že se kniha odehrávala v pár dnech a utekla v pár hodinách. Podivné děti jako by ožily - připadala jsem si být součástí příběhu, i z pohodlí křesla. Čtení ve mně zároveň probudilo starou lásku k podobným příběhům, takže jsem nejen překvapená, ale i dojatá. A závěru se už neobávám proto, že by se mi nemusel líbit, ale proto, že se bojím, co přinese.

666Jitka
03.11.2021 5 z 5

Po delší odmlce jsem se vrátila zpět do světa podivných a stálo to za to. Příběh Jacoba a jeho přátel je i nadále napínavý a plný překvapení. Setkáváme se s novými kladnými i zápornými aktéry příběhu. Další hrdinkou se stává Noor, se kterou je propojen osud celého světa podivných, což je dáno v prastarém proroctví . Akční děj plný hledání, pronásledování, bojů s netvory a stvůrami. Vyprávění pomalu a jistě graduje k finálnímu střetnutí, které rozhodne o dalším životě podivných nebo zkáze tohoto úžasného světa.
Konec tohoto dílu byl hodně hustý a nekompromisní. Jsem ráda, že už ke mně cestuje další díl této ságy a budu tak moci brzy pokračovat ve čtení.

Kyta
30.10.2021 4 z 5

(SPOILER) Po konci čtvrtého dílu jsem se těšila, až znovu budu mít příležitost zasednout k novému dílu a vrátit se zpět do toho známého prostředí, které Ransom Riggs dokázal tak důvěrně přiblížit. A zklamána jsem rozhodně nebyla!

Jako obyčejně příběh začal tam, kde skončil, takže je na něj snadné navázat. U knihy se rozhodně nudit nebudete. Naši známí podivní řeší nové starosti, které více a více nabírají na důležitosti. Nejenže se musí zabývat s proroctvím, Noořiným původem a hledáním místa pobytu V - vše se totiž přitíží útěkem stvůr z vězení, zrovna v době, kdy se ymbryny snaží o podepsání mírové dohody s klany. Karty jsou zamíchány, nová hrozba na obzoru a podivní neví, kam skočit dřív. Další komplikace přijde, když padouch, o kterém si všichni mysleli, že je navždy pohřbený, začne být znovu hrozbou. Vše závisí na dovednostech jeho poskoků, kteří se snaží o jeho znovuzrození. Jediná naděje podivných je Jacob díky svému daru.

“Ptačí sněm” je plný hrozivých tajemství a překvapivých objevů. Minulost se postupně odkrývá, setkáváme se s dlouho ztracenými přáteli a jsme svědky zrození nového milostného příběhu. Líbí se mi nápad s hrozbou, kterou představuje i zkolabovaná smyčka. Opět se jedná o poutavé čtivo, kde celý příběh prožíváte s postavami. Ve srovnání třeba s předchozím dílem je tento díl takový vážnější, možná dospělejší, jedná se zde už o hodně. Vracíme se do Ameriky mezi klany, do Ďáblova akru, ale navštívíme i zbrusu nové smyčky a poznáme nové podivné. Nepřestanu obdivovat autora za jeho fantazii, kdy vymýšlí stále další a další velice originální schopnosti podivných (a vše propojí s úžasnými dobovými fotografiemi). Hodně mě bavili mimo jiné zmrtvýchvstalí, avšak škoda, že v příběhu nedostali více prostoru.

Vzhledem k dalšímu otevřenému konci tuším, že nejsem jediná, kdo je zvědavý na závěrečnou “Zkázu Ďáblova akru” a až se dozvíme osud našich milovaných podivných, kteří nám tolik přirostli k srdci.

lucie2371
21.10.2021 5 z 5

Další skvělý díl, ze série Sirotčinec slečny Peregrinové! Jen mě mrzí, že se příštím a zároveň tak posledním dílem této série budu muset rozloučit s postavami, které mi přirostly k srdci. ️

Dandulka
07.09.2021 5 z 5

Kazdy fil se mi xfa lepsi a lepsi. Tedy az na Povidky, ale jinak musim rict, ze jsem se opet nezklamala.

EleanorJane
11.08.2021 4 z 5

Jelikož jsem tento díl četla až po větším časovém odstupu od ostatních, chvilku jsem se do světa podivných dostávala. Ale, určitě lepší než předcházející díl. Děj hezky ubíhá, super zápletka, staří známí. Bojové scény trošičku slabé, ale to je asi mnou. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

zpevSusannah
06.08.2021 5 z 5

Tak tohle bylo určitě o větší kousek lepší než předchozí Mapa dní. Méně omáčky, více akce, Prostě příjemná fantazy pohádka pro "větší děti" jako jsem já.
Navíc z toho všeho, co se tu událo, čuchám, čuchám parádní další díl. Už se těším!
PS: Miluju ty fotografie! Tohle se mi snad nikdy neomrzí.

Tuti
18.07.2021 4 z 5

Mě tenhle díl mile překvapil!
Autorova fantazie mě nepřestává překvapovat.
Dokonce ani ty Jacobovi milostné trable mi tentokrát nevadily ;-)
I když na stranu druhou mi přišlo všechno takové moc hrr...

Uvidíme, co přinese další díl :)

Princezna22
13.07.2021 3 z 5

Příběh se mi líbil, ale nějak už mi to přijde nějaké až moc nafoukle... Dej se vlekl a nedokázala sem se začít.. A to mám tuhle sérii ráda.. Škoda

Lucius30
13.07.2021 4 z 5

Doposud jsem se po dočtení jednotlivých knih této série nemohla dočkat dalšího dílu. Knihovnu duší jsem si nesmírně užila a myslela jsem si, že Mapa dní jednoduše nebude tak dobrá. K mému překvapení jsem si čtvrtý zamilovala ještě víc než třetí. Takže jsem se moc těšila na pátý, ale bohužel z Ptačího sněmu mám rozporuplné pocity.

Něco tomu scházelo... Jakoby autor potřeboval napsat šest dílů, ale tu největší bombu si schovával až na poslední díl? Stalo se tu hodně věcí, ale zároveň nic. Kdyby se mě někdo zeptal, o čem byl děj, tak bych nevěděla, co říct.

Zkrátka mě to trochu zklamalo, ale část z toho je i moje vina, protože jsem si z předchozí knihy nic moc nepamatovala, tím pádem mi nějaké věci unikaly (autor nemá v povaze rekapitulování, takže pokud jste Mapu dní četli dávno, tak doporučuji přečíst si nějaké shrnutí děje). Jinak postavy byly opět skvělé, některé jsem tu dokonce měla radši než dřív.

Jako poslední bych zmínila jednu věc, kterou si prostě nemůžu odpustit. Ransom Riggs miluje otevřené konce a umí je psát parádně. Konec pětky rozhodně je napínavý - nedokážu si představit, jak se z toho Jacob vyhrabe. Nicméně když si vzpomenu, jak se do téhle situace dostal... Vždyť to bylo z jeho strany tak hloupý! Prošel si už dost věcmi na to, aby věděl, že nebezpečí a pasti číhají všude. Chápu, že cílem bylo, aby Jacob byl v téhle bryndě, ale přece to šlo napsat mnohem rozumněji.

lucisa.n
22.06.2021 3 z 5

Nejkratší díl, žádná velká zápletka, všechno “hrcfrc” hotové. Takový mám pocit z této knížky já. Ale těším se na závěrečný díl, jak to všechno dopadne.

Ticiana
08.06.2021 4 z 5

Nemuzu jinak. Na začátku jsem se trosku ztrácela, jelikoz předešlý dil jsem si moc nepamatovala. Ale rozjelo se to, i kdyz až tolik se toho nestalo. Tesim se na závěrečný dil. Tahle série se mi moc libi. Myslim, ze závěr bude nabitý hodně akci, takze se máme na co těšit.

martina1199
22.05.2021 5 z 5

Další skvělý díl této série o světě Podivných. Díl plný akce a všeho, co na příběhu Jacoba a jeho přátel mají čtenáři a čtenářky tolik rádi. Bohužel, zlo nebylo definitivně poraženo, a svět Podivných čekají velmi těžké časy se staronovým, ale o mnoho silnějším, nepřítelem. Jen je škoda, že není možné sáhnout po dalším díle, jelikož ten cliffhanger na konci tohoto rozhodně navnadil :-D

Veruci
12.05.2021 4 z 5

Po nemastné-neslané Mapě dní tak trochu návrat "ke kořenům". Docela pěkně se to v té Americe rozjíždí a jsem ráda, že Jacob opět bojuje s netvory. Těším se na závěrečný díl.