Ptačí sněm

Ptačí sněm https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433359/bmid_ptaci-snem-3Cz-433359.jpg 4 384 90

A jsou zpět! Protože od rozdělané práce se neodchází. A od té podivné už vůbec ne. Když H, spolupracovník Jacobova dědečka Abea Portmana, umíral, pověřil Jacoba úkolem – dopravit nově kontaktovanou členku rodiny podivných Noor Pradeshovou do bezpečí, které jí poskytne tajná agentka V. Svěřil mu i to, že Noor se týká prastaré proroctví o sedmi emancipátorech, kteří zachrání svět podivných před hrozící apokalypsou. Pokud se podaří zachránit Noor Pradeshovou, zachrání tím i svět podivných. O jeho zkázu neusiluje nikdo jiný víc než stvůry. A ačkoliv při zkáze Knihovny duší velká většina z nich zemřela, ti nejhorší z nich přežili. Někteří jako vězňové, kterým se však na začátku nového pokračování příběhu podivných podaří ze žaláře uprchnout. Na útěku osvobodí i netvora, který poháněl Panloopticon… Celou situaci ještě komplikují znesvářené americké klany podivných, mezi nimiž hrozí válka, jíž se všemožně snaží zamezit ymbryny. V amerických smyčkách se skrývá nebezpečí a nejistota na každém kroku. Kam dřív skočit? A aby toho nebylo málo, V je nejtajemnější a nejmocnější z Abeových bývalých společníků, která se skrývá a dělá vše pro to, aby nebyla nalezena. Jacoba čeká tvrdý oříšek. Čas nemilosrdně běží a Jacob i jeho přátelé se snaží rozluštit proroctví a přijít celé věci na kloub. Na záda Jacobovi dýchají nepřátelé a před ním je jedno velké Neznámo… Uspěje i tentokrát?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

The Conference of the Birds , 2020

Holkaodkoní
11.05.2021 5 z 5

Skvělé pokračování série Sirotčinec slečny Peregrinové. Za mě - všechny hvězdičky

LucinkaPevensi
04.05.2021 5 z 5

Tak tentokrát mě autor velice příjemně překvapil. Mapa dní byla trochu slabší, ale tohle je svět podivných, na který jsem čekala a který mám tak ráda! Možná to bude tím, že netvoři a stvůry jsou zpět?

_Knihomolka_
01.05.2021 4 z 5

Tato další kniha byla opět skvěle a napínavě napsána, jako ty předešlé. Nejvíce se mi však líbila čtvrtá kniha této série, s názvem Mapa dní, ale i tak tato splnila mé očekávání :). Už se nemohu dočkat dalšího, ale už bohužel posledního podivného dílu, Zkáza Ďáblova akru, který by měl ještě letos vyjít.

Miluju tuto podivnou sérii, z celého svého srdce.

Ps.: Pokud nejsi podivný, tak se Tě tato kniha netýká a když jí nepřečteš ,o nic nepřídeš. Pouze pro podivné :).

roman9276
30.04.2021 4 z 5

Když jsem zjistil, že vyjde čtrtej díl sirotčince, tak jsem si neuměl představit z čeho bude autor čerpat, když třetí díl skončil tak nějak uzavřeně a ejhle ono to jde, páč se před náma otevřel celej svět a může psát příběhů až do alelůja. Předchozí díl byl pro mě fakt skvělej, proto jsem byl napnutej kam se příběhy podivných budou ubírat dál. Za mě je tady vidět, že je to trochu předzvěst posledního a doufám, že nejlepšího dílu, protože tento byl kratší, trochu vycpávkovější a na akci relativně skoupější, proto ta hvězda dolů. Doufám, že si autor pospíší a s posledním dílem týhle boží série nás nebude napínat příliš dlouho.

gad
27.04.2021 4 z 5

Mírné zklamání, ale přesto ne špatné čtení. Akce není tolik, ale ta, co tu je, stojí za to. Uvidíme, jaké bude finále. Já osobně doufám, že velké a už se těším na závěrečný díl.

Tereza432
22.04.2021 2 z 5

První tři díly byly perfektní. To se, ale nedá říct o jejich pokračování. Již čtvrtý díl byl pro mě zklamání a pátý díl mě jen utvrdil v tom, že autor už neví co psát. Jsem velmi zklamaná a asi se budu muset přemáhat abych přečetla i šestý díl. Nicméně je to jen můj názor a věřím, že někoho tyto dva díly nadchly jako první tři.

Blondebookdevil
03.04.2021 4 z 5

V pořadí 5. kniha ze série sirotčince slečny Peregrinové nás vede do různých podivných míst a smyček. Ymbryny musí řešit válku mezi Američany a skupinka podivných dětí mezitím rozplétá záhadu Noořina původu, tajemného proroctví a sedmi vyvolených. Je možné, že by Caul, bratr Almy Peregrinové nezůstal v Knihovně duší, ale přežil a plánoval nejhorší ze všech pomst? Jacob cítí cosi příjemně hřejivého k Noor a pozadu nezůstává ani Hugh, který už šílí ze strachu o Fionu, kterou unesly stvůry.
Celkově se mi další setkání se starými známými podivnými líbilo, je to úžasný svět a to můj svět fantasy začíná a končí u Harryho Pottera. Přesto se v tomto díle nestalo nic tak dechberoucího, jako třeba v předchozích dílech. Měla jsem pocit, že autor příběh zkrátka natahuje. Každopádně se těším na šestý (závěrečný?) díl, který by měl letos vyjít. Pak si sérii pořídím do knihovničky a přečtu si ji po letech znovu.

Pavlnka
30.03.2021 4 z 5

Napínavé, líbila se mi, ale ten konec mi přišel divný. Určitě si přečtu pokračování.

EliškaHavlová
21.03.2021 4 z 5

První co bych o této knize chtěla říct je fakt, že je mnohem lepší jak předešlá Mapa dní. Ta byla pro mě velkým zklamáním... nebo jsem spíš měla větší očekávání. Ptačí sněm je o skoro polovinu tenčí knížka a přesto, se zde dozvíme mnohem více informací a zažijeme hodně akce. Děj byl napínavý a nechyběly ani zvraty. Knihu opět doplňovaly trochu děsivé fotografie, které příběh skvěle dokreslovaly. Moc se těším na další díl, který podle konce snad přijde... a doufám, že dost brzy.

HugeBookworm
12.03.2021 3 z 5

Tak to vypadá, že by se nám příběh pomalu dostával ke konci? Že by? Ptačí sněm byl fajn, přála bych si, aby nová postava Noor měla více prostoru, jelikož její podivnost vypadá docela prima, ale celkově jsem spokojená. Všem knížkám jsem dala průměrné tři hvězdičky, protože jako série je to průměrná, příjemná zábava. Nevystřelí vás to samým nadšením až na Měsíc, ale taky vím, že se mi na Sirotčinec nebude v knihovně prášit, a že se k němu ještě několikrát vrátím.

sarekaslukova
06.03.2021 5 z 5

Na knihu jsem byla opravdu natěšená, jako na předchozí díly. Když jsem začala s čtením tak jsem zjistila, že si skoro vůbec nepomatuji o čem byl díl předchozí, naštěstí průběhem četby se mi jakési střípky ukazovali. Tento díl stejně jako ostatní byl velmi čtivý. Přestože se jedna kapitola děje uzavřela, tak další se otvírají, což úplně vybízí se těšit na další díl.

nik077
28.02.2021 5 z 5

Tak a těším se na pokračování...

Jarmila97
26.02.2021 5 z 5

Jako vždy i tento díl byl úplně úžasný tuhle sérii knih prostě miluji a už se těším na další díl který by měl být tedy alespoň podle konce knihy

kristyna0991
24.02.2021 3 z 5

Tohoto spisovatele mám moc ráda, oceňuji jeho styl psaní i příběhy, které tvoří.
Přestože šel tento díl přečíst jedním dechem, bohužel, v porovnání s díly předchozími, nemohu říct, že by mě bavil. Nemyslím to zle - četlo se to hezky, ale doufám, že to je jen takový "rozjezd" pro to, co přijde příště.

Ginosaji
22.02.2021 3 z 5

Jsem zmatená. Kniha se čte velmi dobře, na druhou stranu mi to nic moc neřeklo. Nemůžu říct, že by mě to nebavilo, ale pokud další kniha nebude neskutečný trhák, který mě plivne zpět do "akce", nevím, jestli od něj budu číst ještě něco dalšího..

pedobro
20.02.2021 5 z 5

Celá série je úžasná, další díl potřebuji co nejdřív. :-)

Adellll
10.02.2021 3 z 5

Moc jsem se na nový díl těšila a určitě nezklamal, ale myslím, že Mapa dní byla asi lepší. Rozhodně nemůžu říct, že by kniha nebyla extrémně čtivá, ale hlavní postavu jsem občas chtěla docela proplesknout:D. Děj se mi ze začátku chvílemi zdál trochu předvídatelný, ale konec jsem teda absolutně nečekala. Takže na další díl se snad těším ještě víc.

kuruteku
06.02.2021 4 z 5

Jak snadné propadnout. A obrovské plus za nejasný konec. A za to, že to vůbec není optimistické. Vymyslet si fiktivní svět a nějak šikovně ho použít ke sdílení svého náhledu na svět je vždycky pracné. A nevděčné. Někomu stačí to zauzlovat, jinému vrhnout směrem násilí nebo samoúčelných vtipných hlášek. Riggs šel svou jinou cestou a občas to působí jako nastavovaná kaše, ale čte se to náramně. Už se těším na další díl.

hnilda3
01.02.2021 5 z 5

Skvělé, napínavé.

Dixinka
31.01.2021 5 z 5

Celá série j prostě úžasná.