Zkáza Ďáblova akru

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Poslední, co Jacob Portman viděl, než svět potemněl, byla děsivá a důvěrně známá tvář. Najednou se spolu s Noor ocitá na místě, kde všechno začalo – v domě svého dědečka. Jacob netuší, jak se jim podařilo vyváznout ze smyčky V a jak se dostali na Floridu. Ale jednu věc ví zcela jistě: Caul je zpět. Poté, co tak tak uniknou netvorovi žíznícímu po krvi, se Jacob a Noor znovu setkají se slečnou Peregrinovou a podivnými dětmi v Ďáblově akru. Akr sužují pustošící události – atmosférické fronty ženoucí popel, krev a kosti – hrozivá předzvěst příchodu Caulovy armády. Caul přežil zkázu Knihovny duší, je ještě mocnější než kdykoliv předtím a zdá se, že apokalypsa, kterou přináší, je neodvratná. Zbývá poslední naděje – zavést Noor tam, kde se schází sedm emancipátorů, jejichž příchod předpovědělo proroctví. Pokud se Jacobovi a jeho přátelům podaří najít toto tajné místo, budou stát tváří v tvář nebezpečným nepřátelům a utíkat jako o život těmi nejnebezpečnějšími smyčkami. To vše ve strhujícím příběhu, který je posledním dobrodružstvím oblíbené série Slečny Peregrinové....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468556/big_zkaza-dablova-akru-vrE-468556.jpg 4.4223
Série:

Sirotčinec slečny Peregrinové / Neobyčajné deti slečny Peregrinove 6.


Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Jota
Originální název:

The Desolations of Devil's Acre, 2021


více info...
Nahrávám...

Komentáře (57)

Kniha Zkáza Ďáblova akru

Johny_H.
předevčírem

Moc hezky se tato kniha četla. Nešetří se zde pořádnou akcí a překvapivými z vraty. Jen některé věci by se zde mohli více vysvětlit.

Karina_
07. května

Film který je udělaný podle prvního dílu byl skvělý a tak jsem se rozhodla pro knižní sérii.
Skvělý nápad, styl psaní, postavy, promyšlenost příběhu a mezilidských vazeb. Ještě k tomu doplněno neskutečnými obrázky, které příběhu dodaly úplně jiný rozměr, jak kdybych byla celou dobu s postavami v knize.
Za mě nedokážu ani určit jaký díl byl lepší či horší, tato série u mě v srdíčku vyhrála nějaké to místečko


vera5841
23. dubna

Závěrečný díl byl opět super akční. Jsem ráda, že jsem nakonec nezanevřela a propracovala se až k němu. Ačkoli místy se autor trochu točí v kruzích a opakuje - jen nevím zda je to tím, že ztrácí nápady nebo se jen vrací k tomu, co v předchozích knihách fungovalo.
Co mě trochu mrzí je, že se zde zcela vytratilo kouzlo fotek - to co mě v první knize fascinovalo, mě v této spíše rušilo.
Závěr tedy potěšil, avšak snad nyní už budou děti žít své klidné životy :)

Adellll
18. března

Nad přečtením posledního dílu série jsem dlouho váhala, především kvůli podle mého názoru nepříliš vydařené předposlední knize. Neměla jsem od Zkázy Ďáblova akru prakticky žádná očekávání a do čtení jsem se pustila spíš kvůli pocitu, že už to chci mít za sebou. Ale kupodivu se mi kniha nakonec opravdu, ale opravdu líbila. Možná i srovnatelně s původní sérií. I tak jsem však ráda, že autor konečně sérii ukončil, navíc v takhle důstojném duchu. Původní trilogii si možná ještě někdy přečtu, což asi o zbylých knihách říci nemohu, i když zrovna tato byla více než vydařená.

dana_vrana
15. března

A jsme ve finále... Byla to jízda plná napětí, zvratů, dobrých i špatných konců. Tato kniha byla pěkným zakončením celé série. Četla se snad až moc rychle! Už teď vím, že do světa podivných se budu vždycky ráda vracet.

lampernaqui
13. února

Po roce jsem se konečně dostal k poslednímu dílu (tedy... doufejme poslednímu) série. Znovu jsem si musel na prvních padesáti stranách připomenout kdo je kdo, ale naštěstí to šlo snadno. Závěr byl dostačující, žádné velké překvapení se nekoná. Snad je celý příběh podivných dětí ukončen, protože už celá druhá trilogie mi přišla slabší a chyběla tomu ta pěkná atmosféra originálu.

bee88maja
16. ledna

Velké "grand" finále. Temno se čeří v moři dobra. Nechybí tomu napětí, obrazotvornost, doplněno fotografiemi, které mají navodit příslušnou atmosféru. Příběh Vás pohltí.

Ovšem za mě: Nejspíš jsem čekala trochu více "mrtvol", trochu více smůly, trochu více toho temna, kterého se všichni báli. Ale je to literatura pro děti a mládež, takže jsme se asi v tomto ohledu drželi při zemi, nemám pravdu pane Riggsi?

Možná bych měla přestat číst knihy, kde je toho temna až moc, a pak nebudu od všech knih očekávat více "mrtvol" a zvyknu si i na ty happy endy !!!! :)

Briv
13. ledna

Tak a jsme na konci... Poslední díl mě opět hodně bavil, bylo znát, že je to vyvrcholení celé série - takže čtení bylo svižné, akční, nechyběly ani boje. Dost dobré to bylo. A podivné.

Kdybych měla hodnotit celou sérii, tak v mých očích je to určitě vydařené dílo a to i když nejsem cílová skupina. Bylo příjemné se seznámit s podivnými, nechat si vysvětlit jejich smyčky, fungování a postupně se s nimi pustit do boje proti zlu. Perfektním kořením byly fotografie, které velmi pomáhaly podnítit lidskou zvědavost. Určitě bych chtěla znát historii těch fotek - třeba bychom objevili nějaké jiné (další) podivné příběhy nebo životy.

1