Zkáza Ďáblova akru

Poslední, co Jacob Portman viděl, než svět potemněl, byla děsivá a důvěrně známá tvář. Najednou se spolu s Noor ocitá na místě, kde všechno začalo – v domě svého dědečka. Jacob netuší, jak se jim podařilo vyváznout ze smyčky V a jak se dostali na Floridu. Ale jednu věc ví zcela jistě: Caul je zpět. Poté, co tak tak uniknou netvorovi žíznícímu po krvi, se Jacob a Noor znovu setkají se slečnou Peregrinovou a podivnými dětmi v Ďáblově akru. Akr sužují pustošící události – atmosférické fronty ženoucí popel, krev a kosti – hrozivá předzvěst příchodu Caulovy armády. Caul přežil zkázu Knihovny duší, je ještě mocnější než kdykoliv předtím a zdá se, že apokalypsa, kterou přináší, je neodvratná. Zbývá poslední naděje – zavést Noor tam, kde se schází sedm emancipátorů, jejichž příchod předpovědělo proroctví. Pokud se Jacobovi a jeho přátelům podaří najít toto tajné místo, budou stát tváří v tvář nebezpečným nepřátelům a utíkat jako o život těmi nejnebezpečnějšími smyčkami. To vše ve strhujícím příběhu, který je posledním dobrodružstvím oblíbené série Slečny Peregrinové....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468556/big_zkaza-dablova-akru-vrE-468556.jpg 4.3147

Sirotčinec slečny Peregrinové / Neobyčajné deti slečny Peregrinove 6.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Jota

The Desolations of Devil's Acre, 2021

Kniha Zkáza Ďáblova akru

okeey

Stále žasnu nad tím jaký svět byl autor schopen vytvořit. Některé pasáže čteny bez dechu, ani jsem se nenadála a byl konec. Tohle se vážně povedlo, ještě dlouho bude ve mě tato série rezonovat, jelikož je to fantasy spojené s historií, svět podivných věcí a schopností a to já ráda. Klobouk dolů, tohle se neskutečně povedlo!

petrulka

Po dvou pozvolnějších předchozích dílech to tady opět odsýpalo. Dostatek padouchů, tedy i napětí a akce. Konec parádní, jak konečné řešení problému s Caulem, tak úplně úplný konec. Nicméně první trilogie je o několik levelů výše.

martina8425

Příběh odsýpal a knihu jsem přečetla, ani nevím jak. Některé pasáže z boje už na mě ale byly hodně drsné. Nacházela jsem v nich dost vzorců z jiných příběhů, možná mi tam chyběla trocha originality. Postrádala jsem větší zapojení dalších podivných dětí, které známe z předchozích dílů a chvílemi mě až otravovalo, jak chtěli hlavní hrdinové zvládnout všechno každý sám (prolíná se celou knihou). Fotografie jsou povedené a příběh místy hezky dokreslují.

Tebby

(+ SPOILER) To, co mi vadilo u předchozích dílů, mi vadí i nadále. Jedná se snad o podivné s největším štěstím pod sluncem, protože se v knize dočteme o spoustě "o fous" momentů. I nadále se jedná o partu jediných spasitelů. Některé věci tam byly dost nelogické a nelíbily se mi ani překlepy - Bantham. Příběh ale svištěl a v celkovém pohledu se mi závěr nakonec i líbil. 4*

čef

Jako v každé fantasy se zde dočkáte všeho, včetně kouzlení, zázračných schopností včetně úplného převtělení, časových skoků a ničemu se nemůžete divit, neboť o to právě jde. Vymyslet co nejnepravděpodobnější zápletku a poslat čtenáře do říše nezkrocené fantazie - tak to se autorovi určitě více než dokonale povedlo. Přečetl jsem první dva díly a teď tedy i díl závěrečný a jsem tomu, že je to díl poslední, velmi rád. Fotky byly pěkné.

Ginosaji

Příjemné zakončení série. Nicméně je nutno podotknout, že se zde vyskytuje pár informací, jež jsou v rozporu s předchozími knihami (např. spekulace o přivedení Noořiny kamarádky do smyčky - normální dle první knihy do smyčky proniknout nemohou). Dále také ustrašená informace o blízkých jako Caulových rukojmích - proč? Následně o nich nepadla ani zmínka, to snad autor potřeboval splnit konkrétní stránkový limit? Krom těchto prvků však oceňuji napětí, jehož se mi v předchozích dvou dílech nedostalo (ačkoliv opodstatněně).

Separuji následující poznámku, protože na hodnocení nemá vliv.
Kniha prošla zajisté po překladu korekturou, avšak ten, kdo ji vykonával, by měl dostat okamžitě vyhazov. V textu je přítomno odstrašující množství chyb či nedostatků. Pakliže někdo tíhne k jazyku podobným způsobem jako já, doporučuji knihu vynechat.

lucisa.n

Společně s prvním dílem patří mezi nejpovedenější :) I když jsem se na začátku dost zhrozila, přes 500 stran. Ale bylo to napínavé a čtivé. Konec dobrý, všechno dobré :)

Princezna22

Příjemné zakončení série, jen je mi kapičku líto, že to končí. Četlo se to poměrně dobře. Za mě doporučuju 4/5 ⭐