Zkáza Ďáblova akru

Zkáza Ďáblova akru https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468556/bmid_zkaza-dablova-akru-vrE-468556.jpg 4 271 64

Poslední, co Jacob Portman viděl, než svět potemněl, byla děsivá a důvěrně známá tvář. Najednou se spolu s Noor ocitá na místě, kde všechno začalo – v domě svého dědečka. Jacob netuší, jak se jim podařilo vyváznout ze smyčky V a jak se dostali na Floridu. Ale jednu věc ví zcela jistě: Caul je zpět. Poté, co tak tak uniknou netvorovi žíznícímu po krvi, se Jacob a Noor znovu setkají se slečnou Peregrinovou a podivnými dětmi v Ďáblově akru. Akr sužují pustošící události – atmosférické fronty ženoucí popel, krev a kosti – hrozivá předzvěst příchodu Caulovy armády. Caul přežil zkázu Knihovny duší, je ještě mocnější než kdykoliv předtím a zdá se, že apokalypsa, kterou přináší, je neodvratná. Zbývá poslední naděje – zavést Noor tam, kde se schází sedm emancipátorů, jejichž příchod předpovědělo proroctví. Pokud se Jacobovi a jeho přátelům podaří najít toto tajné místo, budou stát tváří v tvář nebezpečným nepřátelům a utíkat jako o život těmi nejnebezpečnějšími smyčkami. To vše ve strhujícím příběhu, který je posledním dobrodružstvím oblíbené série Slečny Peregrinové.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

The Desolations of Devil's Acre , 2021

postrach
30.10.2021 4 z 5

Závěrečný díl se mi líbil stejně jako celá série.I když jsou knihy dost tlusté a určeny mladší věkové kategorii.

judas.1988
23.10.2021 5 z 5

Tak tu máme velké finále. A rovnou píši že ho autor zvládnul. Tam kde ptačí sněm končí,tam zkáza akru začíná. Od začátku autor pálí ostrými. Ale zároveň to není chaotické. To je nutno hodně vyzdvihnout. Nutná romantická linka mezi Jacobem a Noor a Emou.... Je vidět že ji autor do knihy přidal vyloženě nuceně:-D... Nicméně nijak to neprudí ani neruší při čtení. Myslím že kdyby nebyl autor ale autorka tak.... To je jedno.... V ději nejsou chyby vše se samo vysvětluje. A narozdíl od jiných sérií si neříkáte... Kurník to by chtělo ještě díl. Ne je to zakončení perfektně propracované série. Myslím že kdyby byl autor starší tak by klidně se svým dílem mohl konkuroval J.K.R a mistru Potterovi. Kterého osobně rád nemám. Ale to je můj názor. Dávat pět hvězd a opravdu se snažím nespojlerovat.:-D

Trpaslici-zena1
20.10.2021 5 z 5

Povedený konec série, povedené série. Znovu jsem se začetla tak, že jsem ve vlaku málem přejela. Od začátku do konce nabité akcí, plné nečekaných zvratů. Znovu jsem se rychle přesunula do světa, kde vše podivné je normální. Doporučuji. A já už navždy budu mít spojeno s hudbou V. Dyka a B-Side Band, kterou jsem poslouchala při čtení prvního dílu a ke každému dalšímu jsem si ji schválně pouštěla. Stačí ji slyšet a jsem znovu mezi Jackobem, Emmou, Noor, slečnou Peregrinovou a dalšími, ve světe, kde je vše možné.

paníŠ
11.10.2021 5 z 5

Moje hodnocení patří vlastně celé sérii. Knížky jsou to čtivé, autor dokáže svým vyprávěním vtáhnout do děje. Když jsem se začetla, nedokázala jsem knížku odložit. Oceňuji, že není snaha něco natahovat a po šesti dílech je série ukončená. Příběh ve mně zůstane dlouho, zanechal hluboký dojem. A hluboký dojem zanechali i netvoři. Pro mě rozhodně jedny z top knížek.