Mapa dní

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Poté co odvrátil obrovskou hrozbu, která téměř zničila svět podivných, se Jacob Portman vrací tam, kde jeho příběh začal – na Floridu. Avšak s tím rozdílem, že teď jsou slečna Peregrinová, Emma a jejich podivní přátelé s ním a snaží se co nejlépe splynout se světem normálních. Ovšem bezstarostné dny na pláži a poznávání reálií 21. století brzy přeruší objev – podzemní bunkr, který patřil Abeovi, Jacobovu dědečkovi. Na povrch vycházejí překvapivé informace o Abeově dvojím životě, dávná tajemství se odhalují přímo před očima. A Jacob začíná poznávat nebezpečný odkaz, který zdědil a který byl jeho součástí dávno předtím, než vstoupil do časové smyčky slečny Peregrinové. V sázce je teď víc než kdykoli dříve. Jacob a jeho přátelé jsou vrženi do temného světa amerických podivných – do světa, v němž existuje jen několik ymbryn a téměř žádná pravidla. V brilantním pokračování úspěšné série o podivných dětech slečny Peregrinové na vás čekají nové zázraky, nebezpečí i láska. Příběh opět provázejí zvláštní dobové fotografie, v tomto zcela novém americkém dobrodružství dokonce barevné....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404936/big_mapa-dni-yrj-404936.jpg 4.1602
Nahrávám...

Komentáře (162)

Kniha Mapa dní

Johny_H.
26. března

O hodně lepší díl než předešlý, ale začátek je moc roztahaný a musíte se pročíst zhruba na stranu 150 aby se začalo něco zajímavé dít.

Radovan_R
18. března

První tři díly jsem četl kdysi dávno, že už si je příliš nepamatuju. Nedávno jsem zjistil, že přibyly další, takže jsem se začetl. Moc mě to tedy nebavilo, byla to dost nuda, skoro zbytečně dlouhé a zajímavější to začalo být až ke konci. Ten je ustřižený a vyloženě nutí k přečtení dalšího dílu, i když jsem si při čtení říkal, že dočtu tenhle a konec. Třeba to bude zas lepší.


dana_vrana
24. února

Musím souhlasit s většinou předchozích recenzí... Tenhle díl mě moc nebavil. Z celkového počtu stránek byla zajímavá ani ne třetina. Číst dál budu, ale taky budu doufat, že po tomhle vycpávkovém díle přijde zase něco lepšího ...

Hakate
02.11.2022

Další díl za mnou,
4. díl byl pro mě jako nahoupačce.
Začátek vleklý, místy nudný, zdlouhavý.

Prostředek, kdy se začíná konečně něco dít, je skvělý, nabírá na obrátkách, tato část mě bavila.
Konec opět táhlý, vleklý, zdlouhavý, místy nudný.
Suma sumárum, většinu knihy jsem se trápila a nudila.

Doufám, že další díly budou stejně dobré, jako první část příběhu.
Zatím mě pátrání po slečně P. bavilo mnohem více.

INCOGNITOREADER
28.10.2022

Začátek druhé trilogie podivných dětí je podle mě trochu moc dlouhý. Chtělo by to krátit. Takhle to vypadá jako cestopis s trochou podivna. Po přečtení tohoto dílu mám chuť zvednout hodnocení toho přechozího, který byl o poznání akčnější. Ale i tak mě stále zajímá jak příběh bude pokračovat.

andrejci
07.10.2022

Další díl je za mnou. Na jednu stranu to bylo skvělé. Příběh jsem si moc užila. Líbilo se mi, že jsme zavítali do Ameriky. Poznali její podivné a jejich pravidla. Stejný druh lidí, ale jiný živto a jiná pravidla. Líbilo se, že jsme se dozvěděli i něco o Abeovi. Jeho život po příchodu do Ameriky mě zajímal.
Na další stranu mi pár věcí vadilo. Jacob mě místy troškku štval. Pořád se rozčiloval. Někdy opravdu zbytečně. Celá knížka je hlavně o cestování. Knížka klidně mohla míň stránek. Místy mě to nebavilo. Bylo to skoro jako kdybych četla nějaký dokument o Americe. Něco zajímavého se dělo až ke konci. No a mě tam chyběli netvoři. Já se moc těšila na nějaký boj. O ono nic.
Ale i tak to bylo hodně čtivé. Nemůžu říct, že bych se na další díl netěšila a , že jsem si tento díl neužila. Doufám, že se ke mě dostane brzy. Ale na původní sérii to nemá.

orangerose
05.10.2022

Další díl ze série sirotčinec slečny Peregrinove- mapa dní, další dobrodružství Jacoba a jeho přátel podivných dětí, akční nový příběh, bavila mně mapa dní, už nemůžu dočkat na 5 díl :)

Michalka98
19.09.2022

Svět Ransoma Riggse mám moc ráda, ale Mapa dní mě bohužel zklamala. Kniha má skoro 500 stran a působí spíše jako road trip po USA, což mě příliš nebavilo - kouzlo smyček z původní trilogie zde autor bohužel nedokázal zopakovat. Celkově se jednalo o průměrnou (trochu vycpávkou) knihu. Nicméně do dalších dílů se pustím.

1 ...