Mapa dní

Mapa dní https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404936/bmid_mapa-dni-yrj-404936.jpg 4 650 167

Poté co odvrátil obrovskou hrozbu, která téměř zničila svět podivných, se Jacob Portman vrací tam, kde jeho příběh začal – na Floridu. Avšak s tím rozdílem, že teď jsou slečna Peregrinová, Emma a jejich podivní přátelé s ním a snaží se co nejlépe splynout se světem normálních. Ovšem bezstarostné dny na pláži a poznávání reálií 21. století brzy přeruší objev – podzemní bunkr, který patřil Abeovi, Jacobovu dědečkovi. Na povrch vycházejí překvapivé informace o Abeově dvojím životě, dávná tajemství se odhalují přímo před očima. A Jacob začíná poznávat nebezpečný odkaz, který zdědil a který byl jeho součástí dávno předtím, než vstoupil do časové smyčky slečny Peregrinové. V sázce je teď víc než kdykoli dříve. Jacob a jeho přátelé jsou vrženi do temného světa amerických podivných – do světa, v němž existuje jen několik ymbryn a téměř žádná pravidla. V brilantním pokračování úspěšné série o podivných dětech slečny Peregrinové na vás čekají nové zázraky, nebezpečí i láska. Příběh opět provázejí zvláštní dobové fotografie, v tomto zcela novém americkém dobrodružství dokonce barevné.... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Jota

A Map of Days , 2018

EleanorJane
30.10.2020 3 z 5

Tento díl jsem přečetla po dlouhé pauze od těch dřívějších, takže jsem byla občas zmatená. Nicméně to bylo zajímavé počtení a těším se na další díl.

domihruzkova
09.10.2020 5 z 5

Zatím asi nejlepší díl celé série, těším se na pokračování. Děj se netáhne, pořád se něco mění, neustále cestujete časem a díky tomu ani nedostanete příležitost, abyste se během čtení nudili.

Veruci
09.09.2020 3 z 5

Zatím nejslabší díl, který beru jako přemostění k dalším příběhům.
Nesmí chybět v současné době moderní politická korektnost. Zde konkrétně vyhranění se vůči otrokářství a vůči utlačování černé menšiny v Americe 60. let. Přišlo mi to do příběhu dost násilně našroubované, ale doba si holt žádá svoje.

bee88maja
25.08.2020 4 z 5

Mapa dní - díl s kterým jsem trochu bojovala, ale v závěru to mělo rychlé tempo, které mi vyhovovalo. Zdá se, že nás čeká ještě mnoho dobrodružství. Rozvijí se to hezky :)

AnselmaAlois
20.08.2020 5 z 5

Svět který vytvořil Ransom Riggs je úžasně originální. Přečetla jsem všechny tři díly a zdálo se mi, že tím je příběh náležitě ukončen. Autor si to ale asi nemyslel a tak mě ( a jistě nejen mě) překvapil pokračováním. Byla jsem opravdu zvědavá co ještě tam chce rozvádět, ale kniha mě příjemně překvapila. Rozhodně bylo zajímavé že se chráněnci slečny Peregrinové dostali do současnosti, už to samo o sobě by vydalo na pořádnou bichli, jenže hlavní je, že nebezpečí očividně nebylo v Knihovně duší zažehnané a nestvůry mají další ohavné plány...

Čtení mě bavilo, ale nepřipadá mi to jako pokračování série, spíš jako úplně nový příběh. Kdyby to šlo, strhla bych půl hvězdičky, ale takhle se přikláním na plný počet bodů.

Katulinka69
22.07.2020 3 z 5

Pohádka pro dospělé, vždy se vrátím do dětství

Acnaj
20.07.2020 5 z 5

Další super díl. Nemohla jsem se odtrhnout od čtení a málem jsem ji přečetla za den. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

Aivinka
02.07.2020 5 z 5

Co k tomu mám říct? No prostě wow! Další senzační díl plný napětí a ten konec? Nemůžu se dočkat dalšího dílu, autor zřejmě rozjíždí novou stránku podivnosti a rozšiřuje tak svůj geniální svět.

mina5465
22.06.2020 2 z 5

Pre mňa zatiaľ najslabší diel. Polovica až trištvrte knihy bola pre mňa úplne zbytočná a keď sa to rozbehlo tak kniha skončila. Tento rok by malo byť ďaľšie pokračovanie na ktoré nás premostil tento diel, ale myslím že by to stačilo zhrnúť do poviedky. Nerada zabíjam čas čítaním zbytočných strán, tak verím že nový diel bude nadupaný. Záver tomu nasvedčuje.

kamca4151
19.06.2020

Jacob se vrací do svého domova a zároveň se vydá po stopách svého dědy. Určitě to není nejsilnější díl, ale oživení pomocí změny prostředí dost pomohlo.

kikidok
15.05.2020 4 z 5

Moc hezky navázané na předchozí díly. Děj mě baví stejně, jako mě bavili první 3 díly. Kniha je ale zbytečně rozepsaná. Prvních 120 stran nemělo skoro žádný děj - a když tam děj byl, tak nebyl ani trochu důležitý nebo zajímavý... Pak se to pomalu rozjelo a nakonec měl autor co dělat, aby kniha neměla 700 stran a konec až moc urychlil. Příběhově skvělé, jen bych se zbavila zbytečných pasážích a rozvedla ty zajímavé.

Rou
07.05.2020 5 z 5

Když čtu knihy z této série, sama se cítím podivně a moc mě to baví. Líbí se mi, že vůbec nevím, co můžu očekávat, že i nemožné se tady může stát a objevit. Těším se na další díl :)

simviki
26.04.2020 4 z 5

Opět stejně jako u J.K.Rowlingové člověk musí tleskat nad provázaností jednotlivých dílů, tomu jak vše zpětně do sebe zapadá. Mohlo by to vypadat jako nastavovaná kaše, ale je jasné, že to tak není, že Jacob musí vypátrat celé tajemství svého dědečka, aby mohl být skkutečným zachráncem pro podivné děti i pro svou Emu. Tak jen doufám, že pan Riggs nás nenechá na další díl příliš dlouho čekat.

hana1105
18.04.2020 4 z 5

Kniha už mě tolik nenadchla jako předchozí díly, ale i tak byla pěkná a četla se dobře. A ten konec. To bude další pokračování?

gad
15.04.2020 4 z 5

Tento díl mne nechytil tolik, jako předchozí, ale přesto bylo nutné si ho přečíst, neboť ho chápu jako přechodový můstek do dalšího levelu. Těším se na pokračování, které, hádám, bude akčnejší.

Purple7
11.04.2020 5 z 5

S prvním dílem mě tento bavil nejvíc. Užila jsem si záhady, užila jsem si odkrytí části Abrahamovy minulosti a konečně(!) snad pro mě pozitivní změna u Jacoba a Emmy. Přišlo mi to o něco více dospělé, o něco méně zmatené, a tak akorát podivné. Amerika mi sedla a moc se těším na další díl. Snad vyjde. ;)

whiolet
31.03.2020 3 z 5

Oproti předchozím knihám, tohle bylo dost nudné čtení ani ty fotografie nebyli ničím zajímavé :(

Andynka
25.03.2020 4 z 5

Hvězdičku jsem musela dát dolů za porovnaní se začátky téhle série. Kdy mě okouzlila svým tajemnem... To už tenhle díl naprosto postrádá, i kouzlo smyček my zde chybí. Sirotčinec sl. Peregrinové se mi více líbil na začátku.
Ale abych nebyla jen kritická, i tak zde je plno nových věcí. Odhaluje se zde minulost Jacobova dědy. A poznáváme další smyčky... Je to napínavé, doplněné o další fotografie, které mě v knize prostě baví ! A je to velmi čtivé.
Jen se zde obavám, aby se z toho nestala nikdy nekončící série .

Kristýna251
23.03.2020

Předchozí tři díly na mě působily daleko zajímavěji. Tento čtvrtý díl neměl žádný moment, kdybych se bála. Kniha sice byla čtivá, ale neměla téměř žádný nečekaný zvrat, jak tomu bylo u předchozích knih.

Opět ale musím vyzdvihnout fotografie, které krásně doplňují příběh.

Kniha je ukončená tak, že je předpokládatelné, že bude i další díl. Ten si určitě přečtu, ale upřímně doufám, že v další knize najdu větší drama.

Naraca
11.03.2020 3 z 5

Opět váhám s hodnocením, 2 nebo 3 hvězdy? V každém kritickém komentáři zde nacházím své vlastní výtky - kniha je sice čtivá, ale obsahuje dost nedomyšlených momentů, které mi svým způsobem kazí dojem z celé série. Co nebylo zmíněno, nebo jsemsi toho v žádném komentáři nevšimla - smrt Aba přestává dávat tak docela smysl. (SPOILER) Opěvovaný a nejnadanější lovec své doby má pod domem bunkr a v něm nemá jedinou zbraň (?!), pro kterou by si mohl dojít a bránit se? Že vážně nemá v tak perfektně vybaveném bunkru schovanou zbraň, obzvláště když ví, že si o něm vlastní rodina myslí, že je blázen... Tak to je asi vážně blázen.
Nicméně si i 5. díl přečtu.