Zkáza Ďáblova akru

Zkáza Ďáblova akru https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468556/bmid_zkaza-dablova-akru-vrE-468556.jpg 4 271 64

Poslední, co Jacob Portman viděl, než svět potemněl, byla děsivá a důvěrně známá tvář. Najednou se spolu s Noor ocitá na místě, kde všechno začalo – v domě svého dědečka. Jacob netuší, jak se jim podařilo vyváznout ze smyčky V a jak se dostali na Floridu. Ale jednu věc ví zcela jistě: Caul je zpět. Poté, co tak tak uniknou netvorovi žíznícímu po krvi, se Jacob a Noor znovu setkají se slečnou Peregrinovou a podivnými dětmi v Ďáblově akru. Akr sužují pustošící události – atmosférické fronty ženoucí popel, krev a kosti – hrozivá předzvěst příchodu Caulovy armády. Caul přežil zkázu Knihovny duší, je ještě mocnější než kdykoliv předtím a zdá se, že apokalypsa, kterou přináší, je neodvratná. Zbývá poslední naděje – zavést Noor tam, kde se schází sedm emancipátorů, jejichž příchod předpovědělo proroctví. Pokud se Jacobovi a jeho přátelům podaří najít toto tajné místo, budou stát tváří v tvář nebezpečným nepřátelům a utíkat jako o život těmi nejnebezpečnějšími smyčkami. To vše ve strhujícím příběhu, který je posledním dobrodružstvím oblíbené série Slečny Peregrinové.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

The Desolations of Devil's Acre , 2021

Dandulka
19.07.2022 5 z 5

Tak mám takový pocit, že skončila celá série. Tady byl konec vážně strhující. V celé knize bylo poměrně hodně akce. Jako by se autor s každým dílem posouval kousek dopředu.

evismaior
15.07.2022 3 z 5

65% - Poslední díl ságy Sirotčince slečny Peregrinové nebyl ničím zvlášť překvapivý, koneckonců mám už delší dobu pocit, že toto téma je už dávno vyčerpané. Zpočátku jsem měla dost problém začíst se a uvědomit si, co se stalo v předchozím dílu, který také nebyl příliš výjimečný, a docela bych ocenila, kdyby autor na začátku každé knihy shrnul, co se stalo v těch předchozích, podobně jako to dělal např. Stephen King v sérii Temná věž.
Jake, jeho nová přítelkyně a pojídačka světla Noor, předurčená proroctvím definitivně skoncovat s děsivým bratrem slečny Peregrinové Caulem, a jejich podivní kamarádi spějí k finále, které bude znamenat buď velké vítězství nebo konec všech podivných. A přestože kniha nepostrádá dobré a napínavé momenty jako například průchod bojištěm první světové války cestou do dávno ztracené smyčky nebo střet s Caulem v Knihovně duší, kterému bude dost možná Jake muset obětovat víc, než by kdy čekal, povětšinou se podobně jako v předchozích dílech jedná o pár stránek vcelku dechberoucího čtení proložených dlouhými pasážemi, kdy o tom všichni zúčastnění rozvláčně debatují a autor má potřebu nechat k tomu každého říct to své. Bohužel jeho postavy ale neprocházejí žádným vývojem, takže čtenář už dopředu ví, že Claire bude bránit ymbryny, Enoch bude šířit jízlivé poznámky, Bronwyn to všechno porve přes sílu, Oliva se rozrušeně vznese do vzduchu, Hugh vypustí nějakou tu včelu, Horác bude mumlat něco ze svých snů, Emma vyčaruje ohnivou kouli a Jake se bude pokoušet navázat kontakt s netvory, zatímco slečna Peregrinová jim to bude stále dokola zakazovat, čehož oni jako vždy neuposlechnou, a ona je, až bude po všem, všechny sevře v milujícím objetí, protože beztak sama nedokáže přijít na lepší způsob jak to či ono provést.
A k tomu si přečteme spoustu nadbytečných pasáží o jednorázových postavách, jejichž existence je jednou větou zmíněna jen proto, aby autor mohl zaplnit knihu další várkou fotek z blešího trhu. Protože ty staré fotografie zde opravdu měly smysl jen v prvním dílu, kde byly jako majetek Jakeova dědečka přímou součástí děje. A tak právě první díl pro mě po dočtení série zůstává něčím výjimečným, co se autorovi už nikdy potom nepodařilo překonat.

okeey
28.06.2022 5 z 5

Stále žasnu nad tím jaký svět byl autor schopen vytvořit. Některé pasáže čteny bez dechu, ani jsem se nenadála a byl konec. Tohle se vážně povedlo, ještě dlouho bude ve mě tato série rezonovat, jelikož je to fantasy spojené s historií, svět podivných věcí a schopností a to já ráda. Klobouk dolů, tohle se neskutečně povedlo!

petrulka
22.06.2022 4 z 5

Po dvou pozvolnějších předchozích dílech to tady opět odsýpalo. Dostatek padouchů, tedy i napětí a akce. Konec parádní, jak konečné řešení problému s Caulem, tak úplně úplný konec. Nicméně první trilogie je o několik levelů výše.

martina8425
22.05.2022 3 z 5

Příběh odsýpal a knihu jsem přečetla, ani nevím jak. Některé pasáže z boje už na mě ale byly hodně drsné. Nacházela jsem v nich dost vzorců z jiných příběhů, možná mi tam chyběla trocha originality. Postrádala jsem větší zapojení dalších podivných dětí, které známe z předchozích dílů a chvílemi mě až otravovalo, jak chtěli hlavní hrdinové zvládnout všechno každý sám (prolíná se celou knihou). Fotografie jsou povedené a příběh místy hezky dokreslují.

Tebby
04.05.2022 4 z 5

(SPOILER) To, co mi vadilo u předchozích dílů, mi vadí i nadále. Jedná se snad o podivné s největším štěstím pod sluncem, protože se v knize dočteme o spoustě "o fous" momentů. I nadále se jedná o partu jediných spasitelů. Některé věci tam byly dost nelogické a nelíbily se mi ani překlepy - Bantham. Příběh ale svištěl a v celkovém pohledu se mi závěr nakonec i líbil. 4*

čef
01.04.2022 4 z 5

Jako v každé fantasy se zde dočkáte všeho, včetně kouzlení, zázračných schopností včetně úplného převtělení, časových skoků a ničemu se nemůžete divit, neboť o to právě jde. Vymyslet co nejnepravděpodobnější zápletku a poslat čtenáře do říše nezkrocené fantazie - tak to se autorovi určitě více než dokonale povedlo. Přečetl jsem první dva díly a teď tedy i díl závěrečný a jsem tomu, že je to díl poslední, velmi rád. Fotky byly pěkné.

Ginosaji
13.03.2022 4 z 5

Příjemné zakončení série. Nicméně je nutno podotknout, že se zde vyskytuje pár informací, jež jsou v rozporu s předchozími knihami (např. spekulace o přivedení Noořiny kamarádky do smyčky - normální dle první knihy do smyčky proniknout nemohou). Dále také ustrašená informace o blízkých jako Caulových rukojmích - proč? Následně o nich nepadla ani zmínka, to snad autor potřeboval splnit konkrétní stránkový limit? Krom těchto prvků však oceňuji napětí, jehož se mi v předchozích dvou dílech nedostalo (ačkoliv opodstatněně).

Separuji následující poznámku, protože na hodnocení nemá vliv.
Kniha prošla zajisté po překladu korekturou, avšak ten, kdo ji vykonával, by měl dostat okamžitě vyhazov. V textu je přítomno odstrašující množství chyb či nedostatků. Pakliže někdo tíhne k jazyku podobným způsobem jako já, doporučuji knihu vynechat.

lucisa.n
01.03.2022 4 z 5

Společně s prvním dílem patří mezi nejpovedenější :) I když jsem se na začátku dost zhrozila, přes 500 stran. Ale bylo to napínavé a čtivé. Konec dobrý, všechno dobré :)

Princezna22
18.02.2022 4 z 5

Příjemné zakončení série, jen je mi kapičku líto, že to končí. Četlo se to poměrně dobře. Za mě doporučuju 4/5 ⭐

Sybelle
18.02.2022 5 z 5

Povedené zakončení celé série. Film je jen pouhý začátek celého příběhu, kde se mi líbil každý díl a ani závěr nebyl výjimkou. Kniha se dobře četla a děj byl plynulý. U postav je vidět, že se stále vyvíjejí a od některých jsem dočkala i malé překvapení. Opět je kniha doplněna tematickými fotografiemi, které doplňují příběh a dělají popisované postavy reálnější.

Tereza0107
10.02.2022 5 z 5

Ale ne, to už je opravdu konec? Tenhle svět podivných dětí jsem si opravdu moc zamilovala. Poslední díl se mi četl velmi dobře - zápletka super, děj napínavý, postavy jako vždycky skvělé. Asi jsem byla ráda i za ten sluníčkový konec, protože jinak by se mi série Sirotčince opouštěla ještě daleko hůře. Kdyby to bylo na mě, tak bych ještě nějaké to pokračování brala všemi deseti. Tak třeba autor ještě něco z Podivného světa napíše.

Patapuf
07.02.2022 5 z 5

Strhující příběh..... všechny předchozí díly směřovaly jenom k tomuto jedinému závěrečnému aktu.... bylo to obrovský a naštěstí to dobře skončilo.... jasně.... ten závěr byl jako z růžové knihovny, ale myslím že po tom co si zažili si trochu toho dobrého zaslouží.... a co vy víte... pořád je tu Panloopticon a kdo ví co tam ještě objeví....

kuruteku
04.02.2022 4 z 5

Ale i takové dětské knihy jsou potřeba - dobro vyhrálo, i když to dalo fušku a z hlavních postav to "odnesly" jen ty méně hlavní. Občas mi selhávala představivost, občas jsem se ztrácel v ulicích, v domech, něco velkého se vešlo někam, kam se snad ani vejít nemohlo, ale proč ne. I to k tomu patří. Nakonec to beru jako inspiraci pro celotáborovku. A to se cení.

papajapa
27.01.2022 4 z 5

Konec trochu moc velký happy end. Škoda jen, ze neukázali osud nekterych postav jako Horacia a Julia.

Tess33
26.01.2022 3 z 5

Některé části zbytečně protahované...

poník654
24.01.2022 5 z 5

Poslední díl knihy byl fakt super. Napínavý, vtipný ani obrázky nechyběly! Velice mě překvapilo, že byli jenom 3 pojídači světla. Na konci knihy jsem se málem rozbrečela, jelikož se zase vrátili na svůj ostrůvek.

hnilda3
22.01.2022 5 z 5

Naprosto perfektní zakončení skvělé série knih. Spousta akce, zvratů, skvělé!

nai.ivka
22.01.2022 5 z 5

Celá série se mi od prvního dílu natolik líbila, že jsem si ji pořídila do knihovny, do čtečky a nakonec ji poslouchám i jako audioknihy. Je uzavřeno, ale moc ráda bych si přečetla další příběhy podivných, líbí se mi fantazijní svět, kde se některé schopnosti ukázaly až na konci jako hodně užitečné.

Jarmila97
21.01.2022 5 z 5

Krása úžasné zakončení cele série knih.Nemohla jsem ani na minutu odtrhnout oči