Podivné město

Podivné město https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200151/bmid_miss-peregrine-sirotcinec-slecny-pe-PiB-200151.jpg 4 2764 490

Mimořádná pouť, která začala v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, pokračuje. Jacob Portman se vydává se svými novými přáteli na cestu do Londýna, podivného hlavního města celého světa. Doufají, že zde naleznou lék pro svou milovanou ředitelku, slečnu Peregrinovou. Jenže ve městě ničeném válkou číhají nečekaná překvapení na každém rohu. A než Jacob dovede podivné děti do bezpečí, musí učinit důležité rozhodnutí, které se týká jeho lásky k Emmě Bloomové. Prázdné město vtáhne čtenáře do imaginárního světa telepatie a časových smyček, cirkusových triků a vlkodlaků – do světa obydleného „podivnými“ dospělými, vrahounskými stvůrami a bizarními druhy zázračných zvířat. Stejně jako v prvním díle v sobě i druhá část Podivných dětí spojuje napínavou fikci s dosud nepublikovanými dobovými fotografiemi a nabízí tak jedinečný čtenářský zážitek.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Hollow City , 2014

Eneo
08.09.2014 5 z 5

Parádní čtení a neřekla bych, že pouze pro děti. První díl měl neskutečný potenciál, který byl ale podle mého názoru trochu špatně uchopený a nevyužitý. Avšak to, co mi u jedničky chybělo, přišlo ve druhém dílu i s úroky: strhující příběh, mimořádné charaktery, projevující se přirozeně a řekněme i rovnoměrně, výborná atmosféra. Charakteristické pro tuto sérii jsou staré fotografie, těšíte se na ně hned po otočení té předchozí a tak vás vtáhnou do příběhu, že s ním prakticky žijete.

pink_ivy
07.09.2014 4 z 5

Příjemné překvapení. Jednička byla zajímavá a tajemná a já jsem byla zvědavá, co se z celé té záhady vyvine a když se to vyřešilo, nebyla jsem si jistá, jestli se mi bude druhý díl líbit nebo ne, ale opak byl pravdou. Svým způsobem byl druhý díl napínavější a rozhodně tam bylo víc akce a podivnosti. A konec zaskočil i mě. Na další díl jsem opravdu zvědavá, jen ty kapitoly by mohl zkrátit, doufala jsem, že budou tady kratší, ale opak byl pravdou. 4*

bookcase
04.09.2014 5 z 5

Napínavé pokračování skvělého Sirotčince, které jsem nemohla odložit.

reccal
24.08.2014 5 z 5

Na druhý díl jsem v pátek narazila náhodou, ani jsem netušila, že vyjde nebo vyšel. Přece jen jednička byla dobrá, ale bude dvojka stejně dobrá, abych u ní vydržela aspoň dva dny?
Ne, stačil jeden den. Dočteno vesměs jedním dechem včera v noci, druhý díl je o poznání svižnější než první, nepostrádá nečekané zlomy a spoustu nových postav, které si člověk zamiluje. Nic tu nestagnuje, ale naopak valí do cílové rovinky nezměněným a vytrvalým tempem, aby to ještě na cílové čáře udělalo pro nadšené diváctvo pukrle a tajemně zamrkalo.
Série podivných se nám rozjíždí jako tank, co převálcuje všechno dosud čtené.

Wolf Draven
24.08.2014 5 z 5

Skvělé pokračování :) Těším se na další a jsem zvědavá, kam osud ještě Jacoba a podivné děti zavede.

Jitulisko
23.08.2014 4 z 5

Tato kniha celkem mile překvapila. Celou dobu se něco děje. Oproti prvnímu 100% obrat k lepšímu ;)

petrzel
22.08.2014 5 z 5

Na knihu jsem se moc těšila a překvapila mě jak může mít někdo takovou fantazii to je pro mě úplně neuvěřitelný. Strašně mě to bavilo a vypadá to ,že se můžu těšit zase na další díl.

katynais
19.08.2014 2 z 5

Necekala jsem nic velkeho a taky se to nekonalo. Tak bajecny namet a pro me tak spatne zpracovany. Kniha nebyla ani trochu napinava, nepodarilo se autorovi vtahnout me do deje a nektere pasaze uplne o nicem. Autor si asi i vypujcil par inspiraci z jinych knih. Jacobovi nevolnosti, kdyz vidi nestvuru jsou stejne jako nevolnosti Harry Pottera, kdyz vidi moskomora, roj vcel co vojakovi vyletel z ust je zase z filmu Zelena mile. Jedine plus je krasny prebal knihy a obrazky, jinak velke zklamani

Maragad
18.08.2014 4 z 5

Sirotčinec slečny Peregrinové: Podivné město, je dalším skvělým dílem Ransoma Riggse, který opět dokazuje, že jeho fantazie nezná mezí. Fotografie doplňující knihu jsou ještě mysterióznější a bizarnější než v prvním díle a příběh plný podivností, který se odehrává převážně na pozadí válečného Londýna, nemá nikde ve světě konkurenci. Je to opět originální dílo a já při čtení knihy několikrát musela smeknout, protože když si uvědomím, že autor vymyslel celý příběh na základě fotografií, nezbývá mi nic jiného, než ho obdivovat.

Romčuška
17.07.2014 5 z 5

Krásný příběh. Moc se mi líbí ta fantazie, kterou autor má! I ty fotografie jsou skvělé :) Opravdu povedené obě knihy!! :-*