Podivné město

Podivné město https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200151/bmid_miss-peregrine-sirotcinec-slecny-pe-PiB-200151.jpg 4 2767 2767

Mimořádná pouť, která začala v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, pokračuje. Jacob Portman se vydává se svými novými přáteli na cestu do Londýna, podivného hlavního města celého světa. Doufají, že zde naleznou lék pro svou milovanou ředitelku, slečnu Peregrinovou. Jenže ve městě ničeném válkou číhají nečekaná překvapení na každém rohu. A než Jacob dovede podivné děti do bezpečí, musí učinit důležité rozhodnutí, které se týká jeho lásky k Emmě Bloomové. Prázdné město vtáhne čtenáře do imaginárního světa telepatie a časových smyček, cirkusových triků a vlkodlaků – do světa obydleného „podivnými“ dospělými, vrahounskými stvůrami a bizarními druhy zázračných zvířat. Stejně jako v prvním díle v sobě i druhá část Podivných dětí spojuje napínavou fikci s dosud nepublikovanými dobovými fotografiemi a nabízí tak jedinečný čtenářský zážitek.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Hollow City , 2014

LemonCake
16.10.2014 5 z 5

Zase jedna, kdy se věta "ještě jednu kapitolu" změnila na "spánek je pro slabochy". Líbila se mi víc, než první díl, a to už je co říct.

Jingle
14.10.2014 3 z 5

Graficky opět skvělé provedení, nicméně obsahem už na mě trochu moc šroubované. Kromě toho mi, bohužel, poměrně nesedl hlavní hrdina. Každopádně kniha se právě díky těm fotografiím a akčnosti čte rychle a věřím, že pro náctileté milovníky fantasy je určitě fajn. Četby nelituju, dobře jsem si u ní vyvětrala hlavu, jen nevím, jestli sáhnu po dalším dílu - nemám ráda, když se příběh moc roztahuje a tenhle má opět otevřený konec :)

Lucinda01
11.10.2014 5 z 5

Druhý díl opravdu nezklamal! Napínavé a vzrušující dobrodružsví pokračuje v úžasném tempu, přináší spoustu nečekaných zvratů a překvapení. Přečteno opět jedním dechem, už se těším na trojku!

blanickaa1
08.10.2014 5 z 5

Úžasná kniha, já tenhle styl psaní prostě miluju. Dvojka rozhodně předčila jedničku. Zábavné, napínavé a neočekávané. Ale jak mám sakra vydržet čekat na trojku :/

trnucha
07.10.2014 3 z 5

Rozhodně lepší než první díl, jako by se teprve teď autor dostával do tempa. Závěrečný zvrat byl zajímavý, ale celkem předvídatelný, jinak by Jacob nemohl naplnit dědečkovo proroctví. Třetí díl zkusím, uvidíme co se z toho vyvine.

cie
06.10.2014 5 z 5

Tak pro mě rozhodně lepší jak první díl! Skvěle napínavé až do konce a ten konec...ten mě dostal, vůbec jsem to nečekala, těším se na další díl!

Alca007
05.10.2014 5 z 5

I druhý díl trilogie mě doslova pohltil. Přečetla jsem ho za dva dny.
Zvrat jsem totálka nečekala, alspon né ten co příšel. Opět jako v první díle, je mi mutno že knížka skončila
Kor když člověk vůbec netuší kdy vyjde trojka

Espejox
05.10.2014 5 z 5

Jak já nemám rád, když knížka skončí uprostřed věty, kdy že má být třetí díl? Úžasné čtení, hlavně s ubývajícími stránkami jsem vůbec neměl tušení, jak tenhle díl skončí, tušil jsem, že musí nastat nějaký zvrat a očekával jsem ho každou stránkou...až se najednou všechno zvrtlo v něco, co bych tedy vůbec nečekal. Poslední kapitolu jsem opravdu četl jedním dechem :)

kvenez
03.10.2014 5 z 5

Nezklamalo, příběh je prostě fascinující a s doplněním fotografií nemá konkurenci !

Terinka14
26.09.2014 5 z 5

Úžasná kniha. Nemůžu se dokčkat pokračování. Prostě bezkonkurenční

pavucik
24.09.2014 5 z 5

Vyyyyborna.uz sa teším na pokračovanie.mám pocit že táto bola lepšia ako jednotka i ked i ta sa mi páčila veľmi.
Myslím si že prvému dielu bolo ukrivdene co sa týka hodnotenia (nie z mojej strany),co bolo dôsledkom toho že čitatelia očakávali od knihy niečo ,čím nebola.priznam sa že aj ja som si spočiatku predstavovala o co by mohlo ísť,samozrejme aj na základe trailerov ku knihe,ale vykľulo sa z toho čosi celkom iné.skupina ľudí sa, poviem to tak normálne "nedokázala stotožniť alebo možno lepšie povedané prispôsobiť" myšlienke resp.smerovaniu autora a preto v mnohých prípadoch dostala nízke hodnotenie.
Ale samozrejme každému ulahodí niečo iné. Dôležité je že si človek pri knihe oddýchne od zhonu dnešných dni,a čas sa na okamih zastaví aby sa nechal vtiahnuť do deja - do ríše fantázie.

ema57
23.09.2014 5 z 5

Taaak. Jednoznačně výborné a podařené pokračování Sirotčince pro podivné děti. Žádné přeplácanosti ani klišé, které by se mohly očekávat u pokračování. Narozdíl od většiny knížek, ve kterých mají hlavní hrdinové nadpřirozené schopnosti, je Jacob a i ostatní poměrně normální a není žádný úžasný superhrdina. A to co bych rozhodně neočekávala bylo ukončení knihy. Posledních deset až dvacet stránek jsem četla s otevřenou pusou. Jen doufám že další díl bude stejně dobrý jako Podivné město.

PS: Aspoň něco ošklivého k tomu napsat musím. Čekala jsem že v Londýně budou mnohem déle a prošmejdí ho, ale to se nepočítá jako výtka, protože ve výsledku to vůbec nevadilo. Jediné co můžu říct je...ten název. Opravdu komu by se chtělo říkat že zrovna čte Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti kniha druhá Podivné město?

Peace
21.09.2014 5 z 5

"Člověk se nemůže cítit zle každou vteřinu. Smíchem se špatné věci nezhorší, stejně jako se pláčem nezlepší. Neznamená to, že je to člověku jedno anebo že zapomněl. Znamená to jen, že je pořád člověk."

První díl mě nijak neuchvátil a nechápala jsem většinové nadšení a humbuk kolem celého příběhu. Druhý díl jsem začala číst jen ze zvědavosti a jsem za ni ráda, protože pokračování mě mile překvapilo a děj knihy nenudil ani chviličku. Snad na každé stránce se něco děje, fotky jsou skvělé a příběh doplňují beze zbytku.
Pokud Vás bavil první díl, je rozhodnutí o čtení jasné, pokud ne, dejte knize šanci - stojí za to ;o)

vnimat_Krasu
18.09.2014 2 z 5

Ubohý já. Po Sirotčinci jsem nabyl silného podezření, že má Ransom Riggs talent. Jenomže Podivné město je fantasy knížka bez fantazie a přináší jen matematickou řadu motivů, nezajímavých a účelových. Zdejšímu světu chybí hloubka, charakter a hlavně hranice. Stát se v něm totiž může cokoliv a nelze tak při čtení předvídat závěry, či se snad o hrdiny bát. A leč mi byla řada nápadů skutečně sympatických, nemohl jsem se zbavit jistého negativního pocitu. Pocitu, že Riggs psal, aniž by tušil proč. Jednička byla "jen" tajemná pohádka, dvojka by chtěla být fantasy s promakaným vnitřním světem. A na to Ransom Riggs prostě nemá. Odkládám a smutním.

kormoran78
18.09.2014 4 z 5

Druhý díl mi přišel trochu zábavnější než první, putování dětí je zajímavé a opět doprovázeno zajímavými fotografiemi, závěr byl opravdu překvapivý a celkem netrpělivě čekám na další pokračování, což bych na začátku četby Podivného města nečekal.

kanitsuj
17.09.2014 3 z 5

Po přečtení prvního dílu o světě "podivných dětí" jsem byla zvědavá na pokračování jejich dalších osudů. Nemohu říci, že by mě knížka nezaujala, ale místy mi přišla příliš zdlouhavá a dobrodružství hrdinů oproti předchozímu dílu až příliš akční a neuvěřitelné. Rozpor mezi realitou a světem podivných tu byl na můj vkus už příliš velký. To, co bylo v prvním díle dráždivé a zahalené tajemstvím jako by se v tomto díle obnažilo a zůstal jen čistý popis fantaskního dobrodružství. Také popis a výjevy z válečného Londýna mi přišly občas drastické, vezme-li se do úvahy, že knížka je žánrově určena také dětem a mládeži. Samozřejmě stále nemohu upřít autorovi originální nápad a neskutečně bohatou fantazii s níž příběh odvíjí a kvůli kterým si ráda přečtu další díl.

Jodie
17.09.2014 5 z 5

Skvělé! Nelze říci, který díl byl pro mě lepší, každý byl jiný, ale určitě i pro tento platí, že nabídne čtenáři skvělý příběh plný fantazie, který podtrhují fotky, které mě osobně baví si prohlížet klidně i několikrát.

greetchen
16.09.2014 5 z 5

Skoro jsem si myslela, že Sirotčinec slečny Peregrinové měl prostě jen otevřený konec, že vznikne druhý díl, mě ani nenapadlo. Jeho existence mě tedy velmi potěšila. Kniha je stejně čtivá a plná akcí a zvratů, jako díl první. Autorovi se daří udržet vysoko nasazenou laťku. Je až k neuvěření, jak dokáže poskládat příběh na míru nevšedním starým fotkám. Knihu čtete s chutí, jen neradi ji odkládáte, hltáte každou další stránku. U této knihy je na škodu jen to, že je viditelně druhým dílem trilogie(?)... Z počátku tápete, neuvedeni ihned do kontextu (nutnost přečíst si první díl, resp. si ho oprášit, pokud jste ho přečetli před delší dobou), na konci je bohužel zas až příliš patrná otevřenost a nakročení k dalšímu dílu. Už aby byl.

BukaJ
11.09.2014 5 z 5

Pro mně naprosto boží kniha! V obou dílech jsem s těmi dětmi dýchal stejný vzduch, prožíval veškerá dobrodružství a žil s nimi každý okamžik od samého počátku knihy až do úplného konce... Na pokračování se již nemůžu dočkat.

Kllara
09.09.2014 5 z 5

Vůbec jsem nečekala, že mě Podivné město tak pohltí! Opravdu kniha, jak má být. Nechybí plno akce, úžasné charaktery a překvapující momenty, co vám vyrazí dech. Ani jednou, jedinkrát jsem se u knihy nenudila!