greetchen - Profil

Poslat zprávu

(1982, žena) · Praha · statistiky

Aktivní: předevčírem v 15:56(poprvé: 18.09.2012)
Body:347(2 autorů a 3 knih)
Palce:135 za komentáře, udělené: 5

Právě čtené knihy

Čas mezi šitím
17.01.2019
Čas mezi šitím 2014, M. Dueñas

Kdo jsem

Čtu ráda od malička, jenže on-line Databáze knih tu nebyla, proto je můj seznam knih zatím nepříliš rozsáhlý. Přečetla jsem toho hodně, ale vzpomínat na vše, to snad ani není možné. Navíc už s odstupem nedokážu - až na výjimky - posoudit, jaký dojem ve mně knihy tehdy zanechaly, proto zpětně nepřidávám dávno přečtené knihy, mám zde pouze ty, které čtu aktuálně nyní.


Jaké knihy mám ráda? To se mění, stejně jako se vyvýjím já sama. Od dětských knih jsem se přes dobrodružné Foglarovky a "braky" z edice Stopy hrůzy dostala v pubertě ke klasickým dívčím románků, zejména "perlám" Lenky Lanczové, měla jsem i období teen rebelantství (Bukowski aspol.). Poté mě bavily historické romány, humoristické knihy (Šabach), thrillery, horory, romance. Nechyběli světoví klasici, povinná četba, na vysoké pak knihy nutné pro úspěšné proplutí u zkoušek z historie, filozofie a sociálních věd.


Dnes si ráda přečtu mysteriózní knihy, severskou krimi, historické fikce, díky své práci pak i literaturu určenou pro dospívající mládež. A samozřejmě i nějakou odbornou literaturu k mé škole a profesi.


Čtu nejčastěji v dopravních prostředcích, dávám proto raději přednost oddechové literatuře před tou náročnější. Prozatím.

Kromě knih mám ráda i filmy - Můj profil na CSFD najdete zde.
A také divadlo - Můj profil najdete na i.divadlo.cz zde.