Podivné město

Podivné město https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200151/bmid_miss-peregrine-sirotcinec-slecny-pe-PiB-200151.jpg 4 2764 490

Mimořádná pouť, která začala v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, pokračuje. Jacob Portman se vydává se svými novými přáteli na cestu do Londýna, podivného hlavního města celého světa. Doufají, že zde naleznou lék pro svou milovanou ředitelku, slečnu Peregrinovou. Jenže ve městě ničeném válkou číhají nečekaná překvapení na každém rohu. A než Jacob dovede podivné děti do bezpečí, musí učinit důležité rozhodnutí, které se týká jeho lásky k Emmě Bloomové. Prázdné město vtáhne čtenáře do imaginárního světa telepatie a časových smyček, cirkusových triků a vlkodlaků – do světa obydleného „podivnými“ dospělými, vrahounskými stvůrami a bizarními druhy zázračných zvířat. Stejně jako v prvním díle v sobě i druhá část Podivných dětí spojuje napínavou fikci s dosud nepublikovanými dobovými fotografiemi a nabízí tak jedinečný čtenářský zážitek.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Hollow City , 2014

Lenous133
22.04.2015 4 z 5

Druhý díl měl pro mě oproti prvnímu dílu pozvolný začátek, ale když se podivné děti dostali do Londýna, nemohla jsem přestat číst. Autor má užasnou představivost děj je plný akce, záhad a vše je to perfektně doplněné starými fotografiemi, kterých je v tomto díle požehnaně. A ten závěr? ... Co k tomu dodat, snad jen to, že na další díl nebudeme doufejme čekat moc dlouho.. :)

Denninka
13.04.2015 4 z 5

Druhý díl se mi o chloupek líbil víc než ten první. Byl dobrodružnější, více fotografií a závěr byl pro mě nečekaný. Těším se na další pokračování.

historikola
07.04.2015 5 z 5

Knížka krásně navazuje na první díl příběhu. Děj je ze začátku trošku rozvláčný, ale pak přijde mnoho zajímavých částí, kde je zase škoda, že děj běží rychle. Když se čtenář zamyslí tak tam najde plno historických pravd a podprahových vsuvek. Děj je do poslední chvíle napínavý a čtivý. Na jednu stranu je škoda jak to vše skončí tak jak to skončilo, ale na druhou stranu, kdyby to skončilo jinak tak by knížka zase musela být od začátku jinak psaná. U této knížky musí čtenář hodně přemýšlet.

Za mě je knížka výborná, ale krátká. I tak děkuji za krásné čtení a super příběh.

Mermaid
27.03.2015 5 z 5

Po pozvolném začátku se příběh rozjel a o napětí nebyla nouze.
Jediná nejasnost - v druhé části se mi párkrát zdálo, že dialog sice pokračuje, ale nějak divně navazuje, ale nemohu říct, jestli to nebylo třeba nebylo formátováním mé e-knihy. Také jsem nezaznamenala avizovaný důvod použití jména slečny Wrenové v originálním znění, ale i tady může být závada na mém přijímači.
Takže souhrnem - oceňuji mile nostalgický konec, který byl sice otevřený, ale přesto zajímavý, takový pocit vyváženosti jsem už u knihy dlouho neměla. Doufám v další díl a také ve filmové zpracování, chráněnci slečny Peregrinové si ho určitě zaslouží :-)

Lumine
21.03.2015 5 z 5

Wow.
Mnohem lepší než první díl. Více akce, více fotek (k tomu se ještě vrátím) a více podivna!
I přesto že tu a tam si některá pravidla podivného světa mírně protiřečily se konečně dozvídáme víc a víc a víc o smyčkách.
Není tu nouze ani o podivné schopnosti! Potkáváme něco nového, což jsou především podivná zvířata. Chytrá a tak podivná, že je rozhodně (ne)chcete domů. Dále potkáváme nové tváře, nové schopnosti, nové příběhy. Knížka je také plná podivných zvratů a končí tak imbec*lně, že si budete říkat, "proč k tomu rovnou nevydali třetí díl? Kdo na něj má čekat?" Ale i přesto je to úchvatné počtení.
A fotky! Fotky jsou na správných místech, skvěle zasazené a jako vyfocené v příběhu. U některých se zarazíte s myšlenkami "Jak?" u jiných oceníte to, jak dokreslují celý příběh.

Co tím chci říct? DEJTE MI DALŠÍ DÍL!

Selket
16.03.2015 2 z 5

Nějak jsem se nemohla zbavit dojmu, že většinu času je spisovatel ztracený úplně stejně, jako jeho hrdinové. V některých pasážích jsem se skoro nutila do čtení. I když má velice slibný gradující závěr, nevím jestli se mi bude chtít číst dál...

kobyb
12.03.2015 4 z 5

Rozporuplné pocity... Kniha něčím přitahuje, na mě, ale až moc fantastična.. Další díl si ale musím přečíst, osud podivných dětí mi není úplně lhostejný.

Marika Vanova
11.03.2015 5 z 5

No výborný. A co teď, to mám jako čekat na další díl? Tohle mi nemůže autor dělat, takhle to utnout. Je to moc napínavé a výborně jsem si početla.

sipkulka
24.02.2015 3 z 5

Druhý díl byl celkem čitelnej. Chvílema mě bavil a chvílema mi přišel jak opravdu obrovská slátanina. Je to knížka kterou znovu číst určitě nebudu ale 3 díl si na oddech přečtu určo taky ;)

OcniBulva
05.02.2015

Druhý díl se mi líbil víc než první. Nevím, jestli někdo znáte dětskou knížku Kaňkáč řádí v abecedě, ale to putování dětí mi ji alespoň v první půlce připomínalo. I když toho děti hodně zažily díky životu v časové smyčce, dětská naivita z nich nevyprchala a občas mi jich bylo až líto. Obzvlášť Olivy. Trochu mě zklamalo kolik podivných se na konci vyrojilo. "Praktiky" stvůr se zkoumáním duše podivných a válečný Londýn vypadalo, jako by autor popisoval nacisty. Knížka je ale vhodná i pro mládež. Dcera už se začetla.

Jade
03.02.2015 4 z 5

Kniha již není tak poutavá jako 1.díl, ale našla jsem i ní co jsem hledala. Tajemná, plná záhad s otevřeným koncem. Pochvala autorovi za dobové fotografie.

Hoshi
02.02.2015 5 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem se na ten druhý hrozně těšila. K mému překvapení jsem byla vtažena do děje stejně tak, jako u toho prvního! Celý příběh je doprovázen tajuplnými fotografiemi, které zaujmou snad každého. I když třeba někteří od toho čekali víc, ne každého si toto dílo získá a udrží jeho pozornost. Ale za mě... Sem s třetím dílem! :)

Patapuf
02.02.2015 4 z 5

na pokračování sem se těšil a proto nevím proč, ale trochu mě kniha zklamala... možná je to tím, že už ten nápad tolik nepřekvapí jako v prvním díle, kdy děj doplněný o zajímavé fotky bylo něco jiného..... ten konec to trochu zachránil, tak držím palce ať se Jacob ve trojce trochu pochlapí....

alisondidilaur
29.01.2015

Knihu jsem si naprosto zamilovala.Oba díly.Těším se na další

milunka21
28.01.2015 5 z 5

Původně sem si myslela že kniha je spíše pro náctileté čtenáře a velmi jsem se zmílila.Je to zajímavá kniha doplněna
úžasnými fotkami.Krásně se čte,ani sem nečela že tak tlustou knihu tak rychle přečtu.Jinak konec mě velmi překvapil a těšim se na další díl :-)

Persefona
18.01.2015 3 z 5

Pěkné čtení, první díl byl úžasný, ten se mi líbil moc. Tenhle už trochu míň, ale i tak se mi četl dobře.

Baru1997
18.01.2015 4 z 5

✖️

zylla
08.01.2015 5 z 5

Vynikající kniha, stejně jako první díl, tento se mi možná líbil ještě o jeden podivný chlup více. Doufám, že pokračování vyjde co nejdříve. Smekám před autorem a jeho podivnou sbírkou fotografií a velikému talentu na psaní podivných příběhů.

Eskandriel
08.01.2015 5 z 5

Zajímavý vývoj postav i autora od prvního dílu. Myslím, že Riggs se vydal tím nejlepším možným směrem. Těším se na pokračování :)
Kuk záložka recenze :)

kloin
02.01.2015 4 z 5

I druhý díl se četl dobře, Jen bych uvítal trochu více inteligence hrdinů.