Podivné město

Podivné město https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200151/bmid_miss-peregrine-sirotcinec-slecny-pe-PiB-200151.jpg 4 2767 2767

Mimořádná pouť, která začala v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, pokračuje. Jacob Portman se vydává se svými novými přáteli na cestu do Londýna, podivného hlavního města celého světa. Doufají, že zde naleznou lék pro svou milovanou ředitelku, slečnu Peregrinovou. Jenže ve městě ničeném válkou číhají nečekaná překvapení na každém rohu. A než Jacob dovede podivné děti do bezpečí, musí učinit důležité rozhodnutí, které se týká jeho lásky k Emmě Bloomové. Prázdné město vtáhne čtenáře do imaginárního světa telepatie a časových smyček, cirkusových triků a vlkodlaků – do světa obydleného „podivnými“ dospělými, vrahounskými stvůrami a bizarními druhy zázračných zvířat. Stejně jako v prvním díle v sobě i druhá část Podivných dětí spojuje napínavou fikci s dosud nepublikovanými dobovými fotografiemi a nabízí tak jedinečný čtenářský zážitek.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Hollow City , 2014

veronica 01
01.01.2015 5 z 5

Opět jsem nadšená stejně jako z prvního dílu. Řekla bych, že jsem se nenudila ani chvilku. Posledních asi 150 stran jsem dala na jeden zátah, protože jsem se od toho nemohla odtrhnout. Ale abych knihu jen nechválila, tak musím říct, že parta podivných dětí byla ze spárů netvorů až nápadně často zachráněna jen díky různým náhodám. Také epizoda s malou Esme a její podivnou sestrou Sam mi přišla tak trochu navíc a myslím, že bych se bez ní obešla. Co ale všechny tyhle moje výtky odsouvá pryč je naprosto skvělý a překvapující konec, díky kterému se moc těším na třetí díl!!!

včelařka
31.12.2014 4 z 5

Opět super. Ale opět to nekončí.

kathy
29.12.2014 4 z 5

Kniha byla zajímavá a líbila se mi, ale na první díl nemá :-)

dark.ma93
22.12.2014 4 z 5

Moje oblíbená :) Hodně tajemný a nepředvídaný děj.

Verrrunka
15.12.2014 3 z 5

Velké váhání s hodnocením.... Nakonec jsem se rozhodla přece jen hvězdičku ubrat, protože už mě to nebavilo tolik jako díl první. Už to prostě nebyla taková novinka, fotografie byly sice také zajímavé, některé nové postavy mě velmi zaujaly, ale poněkud hůř se mi orientovalo v ději a nakonec mi to přišlo přece jen trochu překombinované. Uvidíme, co přinese pokračování...

DennieForbes
29.11.2014

Ten konec je prostě bomba! Vůbec celá kniha je změtí neočekávaného a nepředvídatelného, stejně dobře, jako první díl. Jsem vážně nadšená a těším se na další díl!

bivkova
25.11.2014 2 z 5

Dnes jsem knihu dočetla a mé pocity: znuděnost, zklamání a nechuť pouštět se do pokračování, na které autor poukazuje na poslední stránce. Jak jsem byla nadšená z prvního dílu a těšila jsem se na ten druhý, tak jsem byla už v půlce knihy otrávená a nechtělo se mi ke knížce moc vracet. Dvě hvězdičky dávám asi jen z nostalgie vůči prvnímu dílu. Kniha se opět dobře čte, jen už to pro mě není "ončo".

Simáček
25.11.2014 5 z 5

Musím říct, že mě se kniha líbila a předvídatelná mi nepřišla. Naopak na konci jsem byla velmi překvapená a jsem zvědavá na 3. díl. Jen mě trochu překvapuje, co od knihy čekali Ti, co zde píší, jak jsou zklamaní.

CurlyWolf
19.11.2014 3 z 5

Tato kniha me velice zklamala :(

DariDerek
19.11.2014 5 z 5

Musi to pokracovat, musi,musi a musiiiiiii :)) ja je nechci opustit!! Dokonaleeeeee!!!!!!

Denisa.knizky
15.11.2014 3 z 5

komentar nize temer presne vystihuje moje pocity z teto knihy. prvni kniha me velmi bavila, takova obdoba harryho pottera, pohadka pro dospele, velmi ctive, navic vydani s fotkami dodalo konkretne tomuto pribehu jeste vice na tajemnosti a zajimavosti. kdyz jsem prisla do knihkupectvi a knihu jsem videla, jasne jsem vedela, cim budu travit nekolik pristich dni. bohuzel kniha nenaplnila ma ocekavani, stale je ctiva a zajimava, diky nadprirozenym schopnostem hrdinu nepredvidatelna ale zaroven nemastna neslana. treti dil si taktez prectu, pro uplnost a abych vedela, kam pribeh zavedeny podivne deti ale uz se na nej nevrhnu tak jak na dil druhy. verim ale, ze autor prekvapi a zaverecny dil bude minimalne stejne dobry jako ten prvni:)

LiLinka
14.11.2014 3 z 5

Po přečtení recenzí jsem od knihy očekávala více... první díl jsem doslova hltala, i když konec se mi zdál slabší... druhý díl se mi zdál ještě slabší než konec první knihy. Ze zajímavého příběhu se pro mě vyklubalo celkem nudné dílo. Přesto však asi neodolám a pokud vyjde pokračování, tak si knihu opět přečtu.

Tinoušek
09.11.2014 5 z 5

Skvělé, ještě řádově lepší než první díl... Zajímavý a neobvyklý příběh, krásně napsáno, hltá se jedním dechem. Tuto knihu rozhodně doporučuju všem, kdo mají rádi nejen fantasy (já osobně tento žánr opravdu nemusím a stejně je Podivné město podle mě úžasná knížka :-) )...

Adlethka
07.11.2014 5 z 5

Skvělé, napínavé a nepředvídatelné ;) Výborná knížka, moc se těším na třetí díl ;)

adela3128
04.11.2014 4 z 5

První díl mne nadchnul o něco více, ale Podivné město je také moc pěkná kniha, kterou doporučuju přečíst.

patras522
03.11.2014 4 z 5

Temnější, syrovější, dospělejší. Co mi vadilo je rozvleklost, proto nemůžu dát plný počet,ale jinak už se nemůžu dočkat pokračování.

Gallaxy
02.11.2014 4 z 5

První díl přečtený jedním dechem. U tohoto dílu jsem si v pauze přečetla Noční klub :)

Děj plynul a byl oproti prvnímu dílu důmyslnější a propracovanjší, ale už jsem věděla co od knihy čekat, tak jsem neměla oči navrch hlavy :) Na druhou stranu jsem si mnohem více vychutnala fotografie. Kdy bude třetí?

Kirtans
28.10.2014 5 z 5

První díl se mi moc líbil - za 5 hvězdiček. Druhý je parádní, čte se více než krásně, děj plyne a nemá hluchá místa, nikde jsem nenašla ani místo co by se dalo vynechat, podivní jsou víc a víc podivnější, potkávají další a ani chvilku se nenudíte. Lehce mi dějová linka připomíná Harryho Pottera.Těším se na další kousek.

makke
25.10.2014 5 z 5

Když jsem zjistila, že vyšlo pokračování Sirotčince pro podivné děti, tak jsem byla vcelku překvapená. Nicméně, protože již vlastním první díl nebylo zbytí a "musela" jsem zakoupit i druhý.
Prvními stránkami jsem se těžce prokousávala, jako když jdete městem a nemáte mapu, bloudíte, tápete.. Důvod byl jednoduchý, čtu ráda, čtu hodně.. mezi první a druhou knihou byl v mém případě rozdíl více jak dva roky a ač rámcové vím o čem kniha byla, detaily upadly do zapomnění. S každou další stranou se mi však četlo lépe a lépe, detaily druhého dílu pomohly na světlo drobnostem dílu prvního a najednou do sebe vše zapadlo a dávalo smysl. Počáteční rozpaky jsem překonala a knihu si maximálně užila. A ano je lepší než díl první, tak doufám, že pokračování na sebe nenechá čekat dalších několik let.

KLHannah
25.10.2014 4 z 5

Kdy bude ten další díl? :D Kniha opravdu předčila první díl. Bylo to napínavé od začátku do konce, plné zvratů...