Podivné město

Podivné město https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200151/bmid_miss-peregrine-sirotcinec-slecny-pe-PiB-200151.jpg 4 2764 490

Mimořádná pouť, která začala v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, pokračuje. Jacob Portman se vydává se svými novými přáteli na cestu do Londýna, podivného hlavního města celého světa. Doufají, že zde naleznou lék pro svou milovanou ředitelku, slečnu Peregrinovou. Jenže ve městě ničeném válkou číhají nečekaná překvapení na každém rohu. A než Jacob dovede podivné děti do bezpečí, musí učinit důležité rozhodnutí, které se týká jeho lásky k Emmě Bloomové. Prázdné město vtáhne čtenáře do imaginárního světa telepatie a časových smyček, cirkusových triků a vlkodlaků – do světa obydleného „podivnými“ dospělými, vrahounskými stvůrami a bizarními druhy zázračných zvířat. Stejně jako v prvním díle v sobě i druhá část Podivných dětí spojuje napínavou fikci s dosud nepublikovanými dobovými fotografiemi a nabízí tak jedinečný čtenářský zážitek.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Hollow City , 2014

Mis-chie
17.09.2019 5 z 5

Velmi poutavý příběh, napsáno srozumitelně.

Birlibán
02.09.2019 4 z 5

Druhý díl se mi líbil víc než první. Napínavé putování v čase a boj s netvory a stvůrami, kdy se Jacob snaží zachránit svět svých přátel před zničením.

Barca055
31.08.2019 5 z 5

Druhý díl určitě nezklamal :)

Poutavý příběh od začátku do konce!!

Doporučuji!!

Elfinka_
25.08.2019 4 z 5

Tento díl mě bavil od začátku do konce. Skvěle vygradovaný závěr byl jasnou vstupenkou pro třetí díl.

Dandulka
22.08.2019

Doslova jsem je hltala, všechny tři díly. Moc se těším na další. Teď mám na pořadu dne Povídky, tak se už těším.

Booky84
21.08.2019 4 z 5

Kniha se mi četla tak nějak těžce, opakovaně jsem jí odložila a vracela se k ní. Vzhledem k překvapivému konci jsem ale moc ráda, že jsem to s knihou nevzdala a určitě si přečtu i další díl, ale jen kvůli tomu, abych věděla co bude dál. Pokud by nebyl otevřený konec, tak bych další díl již nevyhledávala...

1Maja1
14.08.2019 5 z 5

Kniha se četla skvěle, byla plná zvláštních zvratů. Přesto jsem si z ní nesedla na zadek, jako z prvního dílu. Ale to asi proto, že příběh pro mě už nebyl tak nevšední, jako při čtení jedničky. Věděla jsem, do čeho jdu. Přesto napětí přetrvává a těším se na pokračování.

HanaNov
02.08.2019 3 z 5

Já jsem z toho prostě taková rozpačitá, čte se to skvěle, rozhodně je to originální, leč působí to na mě tak nějak neopravdově... Už ze Sirotčince jsem měla ten pocit, že je příběh je silně poznamenaný tím, jak je našroubovaný na strašidelné fotografie, které jsou středobodem vlastního vyprávění a podle kterých vlastně děj vůbec vznikl. Proto to působí tak nějak.. ehm.. šíleně složitě, kostrbatě, neplynule a nelogicky. Napsat příběh podle fotografií je ohromně těžké, aby ten příběh nebyl jen sledem nějakých nenavazujících obrazů, což se u Sirotčince tak úplně nepovedlo. Podivné město je v tomhle ohledu o moc lepší, je znát, že základní nejstrašidelnější obrázky došly (díkybohu) a že zde použité fotografie už děj jen volně doplňují, nejsou jeho středobodem (taky díkybohu).

Vrátila jsem se k Sirotčinci s odstupem několika let po rozpačitém prvním dílu, abych tomu dala ještě šanci. Podivné město je stejně jako Sirotčinec zvláštní kniha, příběh, prostředí, postavy, to všechno je přitažlivé, zajímavé, zábavné, výborně to ubíhá, ale pro mě tomu něco chybí. Čtenář se ztrácí v časových smyčkách a jejich pravidlech (a podle všeho se v tom ztrácí i sám autor, protože stanovená pravidla neustále vesele porušuje), postavy jednají nelogicky a tak nějak schematicky, popis rušných událostí je neurčitý, nejasný, funguje tam jakési deus ex machina aneb potřebuji toho a toho dostat tam a tam, tak se tam prostě najednou objeví. Co ale nejvíc sráží ambice Podivného města, je jazyk a vyprávěcí styl - je to infantilní a volba jazykových prostředků na úrovni rozhovoru desetiletých dětí není úplně vhodná pro takový formát a zaměření, byť problém může být částečně i v pojetí překladu. Chápu, že hlavními postavami jsou děti a že primárně je kniha určena asi náctiletým (i když kdo je vlastně cílené čtenářstvo?), v každém případě by ale jazyk rozhodně mohl hodnotnější.

Nicméně protože Podivné město skončilo tak, jak skončilo, pravděpodobně si přečtu následující díl, abych se dozvěděla, jak se tohle všechno rozmotá, i když jsem trochu skeptická, aby se z Jacoba nestal jakýsi Terminátor, který zničí celou armádu protivníků úplně sám.

Nikusha
30.07.2019 4 z 5

Velice zdařilé pokračování. Celou dobu napínavé, ani chvíli jsem se nenudila. Dle mého stejně dobrý jako díl první.

Svica
24.07.2019 5 z 5

V tomto díle se malinko odvracíme od Jacoba jako hlavního hrdiny, ale dozvídáme se spoustu věcí o světě podivných. Krásné pokračování.

vodopad152
23.07.2019 4 z 5

Tento díl se mi líbil méně než první a jsem z něj trošičku zklamaná. Přišel mi zbytečně natáhlý a mám pocit že na to, že jsem přečetla přes 400 stránek se tam zas až tak moc úžasných věcí nestalo. Obdivuji autorův nápad s dobovými fotografiemi, ale na další díl to bohužel asi nevidím.

VAnna
29.06.2019 5 z 5

Za mě je to skvělý příběh, který je dobře napsaný.

Lenka_J
22.06.2019 3 z 5

Zatímco první díl nás seznámil s Jacobem, jeho rodinou i novou rodinou podivných, v druhém díle má příběh větší spád a akci. Celkově se mi líbí, že se o světě podivných, a tomu, jak vlastně funguje, dozvídáme více. Stejně tak mi přijde fajn propojení s reálným světem. Co mi přijde trošku líto je, že autor nejde u jednotlivých postav více do hloubky. Je mi jasné, že se jedná o knihu i pro mladší obecenstvo, ale přeci jenom bych to za sebe uvítala.

MisaK81
15.06.2019 4 z 5

Ač jsem si po prvním díle říkala, že stačilo. Přečetla jsem i díl druhý a po tom vygradovaném závěru musím nutně vědět, co bude dál.

hanzmb
10.06.2019 3 z 5

Bohužel klasika 2.dílů vynikajících knih. Autor nepřichází s ničím novým, jen lehce násobí vše co vymyslel v 1. díle. Vytvořil z toho obyčejné klasické fantasy putování. A protože peníze jsou potřeba, nic vlastně v tomto díle nevyřešil a je nutné jít do dalšího.

Cleo De Nile
06.06.2019 3 z 5

Jakmile se mi do rukou dostal druhý díl Sirotčince, pustila jsem se do něj a všechno ostatní šlo stranou. Bohužel se ale dostavilo rozčarování. Podivné město nemá ani zdaleka takovou atmosféru jako jeho předchůdce, a přitom na tom byla ta atmosféra to nejlepší. Druhý díl se bohužel pouze veze na úspěchu prvního, a nové postavy nedokážou zaujmout. I když ale musím vyzdvihnout napínavý a nečekaný konec, ty Riggs vážně umí, a fakt, že v příběhu nejsou žádná hluchá místa.

Nestorkea
30.05.2019 4 z 5

Příjemná čtivá oddechovka, sice pro jinou věkovou kategorii čtenářů, ale na relax je fajn. Propracovaností se třeba s Harry Potterem nedá srovnávat, ale neurazí, spíš mile pohladí. I když závěr tohoto dílu byl velmi překvapivý!

PhoebePollard
21.05.2019 4 z 5

Skvělé pokračovní úžasné série, i když přeci jenom trochu slabší, než první díl. Přesto byla kniha čtivá až do konce a za nic na světě bych si ji nenechala ujít.

Anna27
16.05.2019 5 z 5

Tahle kniha, i předchozí díl mě absolutně pohltili. Už mám nachystaný i ten třetí. Může se zdát, že je to dětský příběh a určen jen jim, ale je to tak promyšlené a zajimavé, že to nadchne i dospělého.

Scathia
10.05.2019 4 z 5

Nemohla jsem se odtrhnout. Riggs prostě umí!