Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117797/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 4 6050 1344

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children , 2012

dana_vrana
16.01.2023 5 z 5

Dlouho jsem se na sérii těšila a konečně na ni nastal čas. Rozjezd pomalejší, vzpomínala jsem při něm na film, který mám ráda a který mi sliboval, že to, co čekám, brzy přijde. A přišlo mnohonásobně víc! Na konci jsem se nemohla odtrhnout. Miluju to. Rychle na nový díl...

mia.com
15.01.2023 4 z 5

Tento první díl mě moc bavil. Byla jsem z něj unešená.

JidášRimmer
12.01.2023

Tajemné, nevšední, velmi zajímavě zpracované.

sara7136
09.01.2023 5 z 5

Skvělé, skvělé, skvělé. Právě tato série mne dostala zpět ke čtení.

Kobzíci
31.12.2022 4 z 5

Moc dobře se čte,čtivě napsané.

Kaduri
29.12.2022 4 z 5

Po vizuálnej stránke veľmi pekne spracovaná knižka. Prapodivné fotografie prapodivných detí skvelo dokresľujú atmosféru.
Príbeh je zaujímavý a dobre vystavaný. Záver trošku moc akčný na môj vkus, no budiž:).
Ale ach... tie emócie. Prednedávnom som čítala "Dům v blankytně modrém moři", kde som si tie malé príšerky (pardon deti:)) proste zamilovala. Sirotinec slečny Peregrinovej ma zanechal citovo nezainteresovanú, chladnú.
Časom skúsim ešte druhý diel a uvidíme...

Johny_H.
22.12.2022 5 z 5

Vzpomínám že když se mi tato kniha dostala po prvé do ruky tak jsem byl ještě na škole a nedostal jsem se přes druhou kapitolu a vím proč pro některé mladší čtenáře bude mít asi pomalý rozjezd nebo je to tím, že teď už mám více načteno. Nic méně teď jsem si v dospělosti skoro ve 30 letech tuto knihu vzal do ruky a je opravdu skvělá a není jí co vytknout. Moc jsem si ji užil a těším se na další díl.

věrapodpěra
13.12.2022 3 z 5

Čekala jsem od knihy něco jiného. Asi už to není pro mou věkovou kategorii. Bylo to občas zajímavé, ale pokračovat čtením dalších dílů nebudu.

Hakate
28.10.2022 5 z 5

Teto sérii jsem se dlouhou dobu vyhýbala velkým obloukem. A dnes nějak přišel ten spravny čas.
Po pár kapitolách jsem byla velmi mile překvapená, od knihy jsem očekávala úplně jiný příběh a z toho důvodu jsem se knize vyhýbala. Po dalších pár kapotách už jsem se od děje nemohla odtrhnout a tak jsem 1. Díl sfoukla za odpoledne. Příběh je opravdu velmi čtivý, zajímavý, zahalen tajemným habitem.
Po dlouhé době jsem byla opravdu překvapená, co se s příběhu vyklubalo. Klobouk dolů před autorovou fantazií. Skvělé fantasy plné dobrodružství, kouzel a otevírá mi tak pro mě úplný nový svět.
1. Díl mohu hodnotit 5* a uvidíme, co přinesou další díly, do kterých se brzo pustím.
Tento díl mohu s klidným srdcem doporučit. Film jsem neviděla, nemohu srovnat. Opět jsem velmi ráda, že prvně čtu knihu před filmem.

INCOGNITOREADER
05.10.2022 4 z 5

Už po druhé. Tě tentokrát jako audiokniha. Mě se příběh podivných dětí moc líbí. Takové to tajemno, které celý příběh obklopuje. Moc příjemné čtení a poslech. Určitě si zopakuji celou sérii znovu.

Veronika_mad
05.10.2022 4 z 5

První díl mě zaujal, ale ty další dva už byly zdlouhavé a nudné. Další díly už číst nebudu.

PrinceznaAnna23
24.09.2022 5 z 5

Když jsem knihu začínala číst, neměla jsem velká očekávání. Nakonec pro mě byla ovšem skvělým zážitkem a s nadšením si koupím i další díly.

orangerose
09.09.2022 5 z 5

Kouzelná knížka o sirotčinci slečny Peregrinové ,liší se od filmu, což má knížka své kouzlo že není jako děj v filmu, byla plná akce, podivných dětí - každé dítě má jinou podivnost a svůj talent , nestvůr, netvoři, už se těším že si přečtu vsechny díly ze serie sirotčinec slečny Peregrinove :)

Menagerie
27.08.2022 5 z 5

Knihu jsem si užila po shlédnutí filmu, který byl taky úžasný!

lištička123
18.08.2022 4 z 5

Popravdě jsem úplně nevěděla, co od knihy čekat, hodnocení nic moc, ale na to, že je to kniha pro mládež, celkem mě bavila a další díl si určitě přečtu.

andrejci
18.08.2022 5 z 5

Tak tohle mě moc bavilo. Film jsem viděla a moc se mi líbil, ale ke knížce jsem se dostala až teď. A byla skvělá.
Byla jsem celkem hodně zvědavá, protože má knížka celkem málo hodnocení, takže jsem se troškku bála. A naprosto zbytečně.
Originální téma se zajímavým zpracováním. Žádné víly, elfové, vyvolení a milostné trojúhelníky. Navíc knížka byla doplněna fotkama, které byly místy hodně děsivé. Skvělě k ději seděly. Knížka měla skvělou atmosféru.
Co mě překvapilo byl zásadní změna jedné z hlavních postav. Stejně jako konec. Jsem si celou odbu říkala, že vím jak to skončí a najednoun nastala čára přes rozpočet.
No rozhodně si musím pustit do dalšího dílu. A to co nejdřív.

EliskaD
22.07.2022 2 z 5

Anotace nalákala, ale provedení zklamalo. Hrdinové nezajímaví (i přes všechny své podivnosti) a nijak jsem k nim nepřilnula. Příběh mě zhruba v polovině knihy přestal zajímat, nenabízel nic nového a příliš se neposouval. Jakoby kniha měla jen uvozovat další díl série, kde (snad konečně) přijde nějaká pořádná zápletka a děj. Zde nic temného, nic hororového. Atmosféra na mě nijak nedýchla. Nutno však říci, že jsem pro tuto knihu zvolila formu audia, takže jsem byla ochuzená o všechny ty doplňující fotky, na které ostatní čtenáři pějí ódy. Jistě, vizuální stránka může navodit tu správnou atmosféru, ale knihu dělá příběh. A ten byl zkrátka velmi slabý.

Dancaa1
09.07.2022 5 z 5

Již dlouhou dobu jsem si chtěla knihu přečíst. A stálo to za to! Pro mě úplně nový fantasy a napínavý příběh, o kterém jsem si zprvu nedělala velké iluze. Skvělý! Doporučuji všem, kteří jsou již přehlceni stále stejnými a podobnými fantasy knihami o čarodějích, čarodějnicích a elfech. Zažijete zcela nový zážitek, který se odehrává v novém světě, do kterého se budete chtít vrátit!
Během čtení jsem se nemohla zbavit myšlenky na film The Greatest Showman - podivní lidé vyhnaní společností na okraj.

Charming
29.06.2022 5 z 5

Mně se to líbilo. Příběh byl napínavý a fotky dokonalé. Těším se na další díl.

Jitulevrtule
09.06.2022 3 z 5

Nevěděla jsem, co mám čekat. Zároveň jsem čekala asi příliš mnoho...Nápad originální, moc pěkný dizajn knihy a neobyčejné fotografie. Fotky celkově lepší, než příběh.

Až po začtení jsem zjistila, že se jedná o knihu pro mládež. A tomu to opravdu odpovídá. Pro mě oddechovka, která mě na začátku hodně bavila. Ovšem od poloviny už to nemělo spád, nedomyšlené situace a nějak jsem tomu už přestala věřit....Takže na další díly se určitě nechystám.

přátelství prvotina tajemno zfilmováno cestování časem obrazové publikace fotografie příšery, monstra sirotci

Ransom Riggs
americká, 1979