Prázdniny v Česku

Prázdniny v Česku https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479178/bmid_prazdniny-v-cesku-hHw-479178.jpg 4 1018 246

Výlet za vším, co jste o Česku nevěděli. Vydejte se s Ladislavem Ziburou na dvouměsíční výlet po českých luzích a hájích a připomeňte si, v jak rozmanité a krásné zemi žijeme. Můžete se těšit na vyprávění plné zajímavostí, pozoruhodných příběhů z naší historie a setkání se svéráznými lidmi. Navštívíte všech čtrnáct českých krajů, načerpáte tipy na vlastní výpravy a jako obvykle se také od srdce zasmějete. Tak přisedněte do roztomilého bílého autíčka a nezapomeňte se připoutat! Váš řidič je začátečník. O čem to je? Mladý spisovatel cestuje po Česku na lodi, autem, pěšky a na oslu. Hledá u toho zajímavá místa a lidi. Co se mi na tom může líbit? Dobrodružství, vtip, příběhy neobyčejných lidí a krásné ilustrace. Komu to můžu koupit? Všem příznivcům cestování a milovníkům zajímavostí se smyslem pro humor. Jak to skončí? Autor objede Česko kolem dokola a konstatuje, že je u nás opravdu hezky.... celý text

Komentáře 246 Recenze 4

iška
iška
22.02.2024 5 z 5

Tak to mi krásně sedlo. Autorův pohled na svět mi je vysloveně blízký a já se díky němu vracela na krásná místa naší země. I když já je navštěvovala postupně během několika let. Zase v rámci uběhlé doby jsem zaznamenávala některé změny a měla možnost si je konfrontovat s vlastními poznatky. Užila jsem si to a mohu doporučit.

Zuzvil
Zuzvil
21.02.2024 3 z 5

Tentokrát jsem si prince Ládínka vyposlechla jako audioknihu. Knížku načetl Martin Písařík a doplňkové informace načetl pan Alexandr Hemala. Obě jejich interpretace se mi líbily a k dané knize se velmi hodily. Obsahově byla knížka také příjemná, trošku mě mrzí, že východní a jižní Moravě je tam věnováno velmi málo, spíše malinko, ale chápu, že obsáhnout vše nelze. Většinu míst znám a tak jsem si je ráda připomenula. Knížku k poslechu doporučit můžu, je to taková pohodová oddechovka.

KubaHanzelin
KubaHanzelin
16.02.2024 4 z 5

Putování s Ladislavem trochu jinak než jsme zvyklí
Tentokrát po Česku, hlavně asi díky covidovým restrikcím:)
Kniha je psaná trochu jinak, než jsem byl do teď zvyklý, ale když už budu chtít v budoucnu někam po naší zemičce vypadnout mám spoustu tipů a to se vždy šikne, k tomu všemu jsme se tentokrát dočkali i slušného historického okénka, které jsem jako fanoušek historie uvítal.
Bohužel, musím uznat, že v cca půlce jsem měl dost krizi až jsem měl kandidáta na nejslabší knihu od autora, ale s blížícím se koncem se to zase vše obrátilo a i já musím uznat, že to vypadá, že je i u nás celkem hezky:)
Pomalu se vrhnu na nejnovější kousek, který se týká nejnovější cesty do Santiaga a budu se těšit na nedělní přednášku v kině Lucerna!

Petra1323
Petra1323
09.02.2024 4 z 5

To bylo výletů, to bylo dobrodružství. Od bordelu až po kostel.
Známá místa jiným pohledem, neotřelým a nevtíravě vtipným. Nová místa přiblížena tak, že uvažuji o jejich brzkém navštívení.
Kniha je sice objemná, ale z 394 stran knihy je čtvrtina - plných 95 stran - kouzelných obrázků z dílny Tomski&Polanski. Tak to pak to putování ubíhá ještě rychleji.

Díky za tipy na hudbu do auta (Mozart, Musorgský, Janáček, Dvořák, Čajkovský, Miles Davis, Canned Heat, The Velvet Underground) a na knihy na dovolenou (Žák, Konkolski a Heller).

Nyní není těžké si představit, že frčím čtyřicítkou, v Nissanu Cube, na zadku ceduli se zetkem, v rádiu na plný koule jede Motörhead – Ace Of Spades, za okny ubíhá malebná česká krajina a troubím na slona mezi Výšinkou a Stříteží.

Dávám 9 z 10. Hvězdu dolů za přerušované putování a vracení se domů.

Mandy412
Mandy412
25.01.2024 4 z 5

Na Prázdninách v Česku jsem byla na přednášce, tak už jsem před přečtením knihy věděla o radostech a strastech pana Zibury. Jeho humor a styl psaní mě baví. Hodně míst jsem znala nebo již navštívila také osobně a ostatní jsem stihla vidět v Toulavé kameře. Za mě určitě nejlepší kniha tohoto cestovatele.

Petiscetbis
Petiscetbis
14.01.2024 3 z 5

Prázdniny v Česku jsou další ze série putovatelských cestopisů od Ladislava Zibury. Poprvé však neputujeme s autorem po zajímavých a neznámých končinách, ale po okolí naší vlasti, a to je na knize velmi znát. Objeví se v ní spoustu tipů na výlety po Česku, mnoho zajímavostí o různých místech a občas i historické okénko se souvislostmi vázané na daný kout nebo objekt zájmu. Ty jsou na knize možná to nejzajímavější a je znát, že si na nich dal autor záležet, dokonce je i konzultoval s historikem. Samotné cestovatelské příhody však postrádají kouzlo neznámého a často i autorův pověstný vtip. Situace do, kterých se během putování dostává nejsou prostě dostatečně zajímavé, ačkoliv autorův způsob myšlení a náhled na věc nabízí určitou unikátní perspektivu, která je společná pro všechny jeho knihy.

MartaPear
MartaPear
14.01.2024 5 z 5

Putování po méně známých a také neturstických cílech v Čechách - super!

Blanka1964
Blanka1964
11.01.2024

Přečetla jsem všechny Ziburovy knihy. Po delší odmlce mi přišla do ruky tahle. Moc se mi líbila. Možná nejvíc, protože tam byla spousta míst, která jsem také poznala. Velmi příjemná oddychovka. Potěšila mě.

david5341
david5341
06.01.2024 4 z 5

Moje první kniha od Zibury. Poslouchal jsem ji jako audioknihu při cestách autem, což mi zpětně přišlo jako velmi příhodné. Jeho putování bylo milé a často vtipné. Má hezký styl a obdivuji jeho cestovatelského ducha.

Obelix15
Obelix15
30.12.2023 5 z 5

Velmi zábavná kniha o putování českými, moravskými i slezskými krásami naší vlasti. Vtipné pojetí, vtipné historky, zajímaví lidé a místa. V některých vtipných situacích, obzvláště s autem, jsem viděl i sebe v prvopočátku ježdění. Za mě jasný plný počet!

kristyna0578
kristyna0578
30.12.2023 5 z 5

Zibura opět nezklamal. Příjemné čtení, kdy se toho mnoho zajímavého dozvíte, zasmějete se a inspirujete. A já opět žasnu, kolik se toho tomuhle člověku přihodila a to "jen" v České republice.

PremekZizin
PremekZizin
29.12.2023 4 z 5

Čtení plné příhod, humoru a zajímavých míst v Česku, kam by se člověk s chutí ihned rozjel. Mám rád "vysvětlující" oddíly, kde se vždy čtenář dozví nějakou zajímavost.

huhuhu
huhuhu
15.12.2023 5 z 5

Milé a příjemné čtení, typický Láďův nadhled, optimismus a smysl pro humor. Tím, že cestoval po Česku, mohl též naplno využít své výborné komunikační schopnosti a kamarády, které má po celé zemi. A přestože si myslím, že naši vlast celkem znám, dozvěděla jsem se i leccos nového.

niknikita
niknikita
09.11.2023 5 z 5

Naprostá spokojenost, jako vždycky, takže za mne velký dík, Ladislave! Všechny výlety jsem si krásně užívala a vlastně bych si přála další, ale určitě se jich časem dočkáme.
Cestování po neobvyklých místech naší krásné země bylo zábavné, poučné a místy jsem se smála nahlas. Co víc si přát?

Mimochodem, příspěvky z cest na facebooku taky stojí za přečtení a navíc nepostrádají fotodokumentaci - paráda :)

Vivetkav
Vivetkav
06.11.2023 4 z 5

Moc hezky zpracovaná kniha, spousta zajímavých informací i tipů na výlet. Krásný humor od Ladislava, u kterého jsem se dost pobavila. Moc hezké zážitky, které jsem s chutí prožívala jeho toulkami po naší krásné zemi. Doporučuji

VěraČamková
VěraČamková
28.10.2023 5 z 5

Ladislav Zibura nikdy nezklame, když si člověk potřebuje zlepšit náladu. Jeho autíčko PRO MINTE ve tvaru automatické pračky mě fakt odrovnalo. A protože sama ráda Českou republikou brouzdám místy známými i těmi "bohem" zapomenutými, byla pro mě kniha dvojím balzámem na duši.

Morfyk
Morfyk
22.10.2023 3 z 5

Kniha poslechnuta v podobě audioknihy.

Já vám nevím přátelé, mně Láďův styl psaní prostě nesedí. Tolikrát jsem mu dal šanci, přečetl jsem (někdy poslechl) všechny jeho knihy a ne a ne mu přijít na chuť. Čekal jsem změnu od této knihy - spoustu rad a různých doporučení, která na mě v naší rodné zemi čekají a vlastně jsem se vůbec nedočkal. Bylo to, jak to popsat, takové mdlé, nic moc.

Velké plus u audikniohy je změna přechodové melodie, už není tak dlouhá, jako u předchozích knih. Dále jak mám Martina Písaříka rád, tak zde mně moc neseděl a asi bych radši zpětně uvítal Laďův vlastní hlas, tak jako dříve. Již dlouho se těším na Všechny cesty vedou do Santiaga a nevím nevím, po téhle knize asi počkám, až bdue někde ve slevě a nebo u někoho zde v bazárku.

Allys
Allys
12.10.2023 5 z 5

Na túto knihu som sa veľmi tešila aj vzhľadom k tomu, že často chodíme v ČR na výlety a práve ma zaujímali tie nie úplne najznámejšie miesta. Páči sa mi autorov štýl písania aj zmysel pre humor. Ďalšia vec, ktorá stojí za zmienku sú krásne ilustrácie.
Cestopis je písaný ľahkou vtipnou formou a je plný netradičných zážitkov a netypických ľudí. Mne sa podobné zážitky moc často nedejú, nejako nemám odvahu ani povahu ísť si len tak pokecať s niekým cudzím, o to radšej o tom potom čítam :-D
V knihe je taktiež veľa zaujímavých historických faktov. Řidičské situácie boli taktiež super - z pohľadu muža začiatočníka a takto bez hanby, to sa len tak nevidí, to chce odvahu :-)

VNI
VNI
11.10.2023 3 z 5

Někdy zajímavé typy na cestování. Připomíná naši krásnou zem. Možná jsem čekala ještě trošku víc.

obedova.pauza
obedova.pauza
10.10.2023

Autorův popis jedné "šílené" pouti napříč nebo spíše kolem celé naší krásné vlasti. V knize najdete také spoustu zajímavostí a díky Ladislavovu umu se jedná o vskutku hezké čtení. Za sebe mohu s čistým svědomím doporučit i ostatní literární počiny mladého cestovatele...já mám například nejraději Už nikdy pěšky po Aménii a Gruzii.