Prázdniny v Česku

Výlet za vším, co jste o Česku nevěděli. Vydejte se s Ladislavem Ziburou na dvouměsíční výlet po českých luzích a hájích a připomeňte si, v jak rozmanité a krásné zemi žijeme. Můžete se těšit na vyprávění plné zajímavostí, pozoruhodných příběhů z naší historie a setkání se svéráznými lidmi. Navštívíte všech čtrnáct českých krajů, načerpáte tipy na vlastní výpravy a jako obvykle se také od srdce zasmějete. Tak přisedněte do roztomilého bílého autíčka a nezapomeňte se připoutat! Váš řidič je začátečník. O čem to je? Mladý spisovatel cestuje po Česku na lodi, autem, pěšky a na oslu. Hledá u toho zajímavá místa a lidi. Co se mi na tom může líbit? Dobrodružství, vtip, příběhy neobyčejných lidí a krásné ilustrace. Komu to můžu koupit? Všem příznivcům cestování a milovníkům zajímavostí se smyslem pro humor. Jak to skončí? Autor objede Česko kolem dokola a konstatuje, že je u nás opravdu hezky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479178/big_prazdniny-v-cesku-hHw-479178.jpg 4.5716

Kniha Prázdniny v Česku

esfinge
včera

Zajímavé čtení, krásné kresby, ale celkově za mě průměr.

Han-nah
16. listopadu

Krásná, vtipná kniha plná ilustrací a hlavně humoru a osobních zkušeností a rozhovorů l. Zibury při putování po naší krásné zemi. Nelze brát jako cestopis. I kdyby se v knize nezmínil o našich krásných Beskydech a blízkých Hukvaldech, necítila bych se vůbec dotčená, protože u nás je tolik krásných míst, že nelze všechny zmínit v jakékoliv knize.
Fascinuje mě, jak se dokáže dát do hovoru s kýmkoliv, aby své poznatky předával nám čtenářům,
Totálně mě rozesmála kapitola o zkušenosti s oslíky a mrkvičkami. Zajímavá je i o železničním WC, naše turistická základna a nadšení malíři turistických značek a vlastně z každé kapitoly jsem si něco vybrala.

Jack Bauer
15. listopadu

Ziburovky mám přečtené všechny, jedna lepší než druhá i tato nejtlustší kniha nezklamala i když se mě zdá o proti předchozím a humornějším pěším výletům nejen po Evropě trochu slabší. Přesto i tak dost pobavila a je taky poučná. Zaujala mě kapitola o Jáchymově, jak jsme si ničili naši krásnou zem, hledání díry ve dveřích na polské straně Sněžky, maurský relikviář, oslíci. wc ve vlacích, apod. Česko mám projeté křížem krážem, na všech místech co se uvádí v knize jsem byl, ale přesto jakobych nikde nebyl. Dozvěděl jsem se spoustu věcí o kterých jsem neměl ani páru a dokonce objevil pár míst, která jsem těsně míjel. Takže kniha opět splnila svůj účel a netrpělivě se těším na další veselé příhody z cest.

RMarkéta
14. listopadu

Tak jsem se vydala na výlet s Čechem po Čechách a stálo to za to. Bavilo a hodně. Prima oddechovka. Další inspirace na cestování. Ilustrace nádherné. Můj první Zibura, takže jdu do dalších.

Dimas
03. listopadu

Moje první setkání s autorem a velká spokojenost!

tess.de.veles

Pro me uzasna kniha ..poucna, zabavna, moc fajn,vtipna....Smala jsem se castokrat i nahlas....Prijde mi, ze se pan Zibura "vypsal" a hodnotim toto jeho dilo zatim za to nejzdarilejsi, co dosud publikoval....A tentokrat se mi libily i obrazky v knize....moc pekne...
Tolik informaci....krasa :-)

jiri77

Ladislavovy cestopisy mě zkrátka baví, už pro ten humor a nějaké to ponaučení, plus krásné ilustrace. Tentokrát nás provedl krásami naší republiky.

Bramborak81

To byla paráda procestovat knižně Českou republiku, zasmát se a něco nového se dozvědět. Stává se mou nejoblíbenější Ziburovou knihou. A bez ilustrací Tomski&Polanski si už tyto cestopisy nedokážu představit.