Prázdniny v Česku

Prázdniny v Česku https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479178/bmid_prazdniny-v-cesku-hHw-479178.jpg 4 1058 253

Výlet za vším, co jste o Česku nevěděli. Vydejte se s Ladislavem Ziburou na dvouměsíční výlet po českých luzích a hájích a připomeňte si, v jak rozmanité a krásné zemi žijeme. Můžete se těšit na vyprávění plné zajímavostí, pozoruhodných příběhů z naší historie a setkání se svéráznými lidmi. Navštívíte všech čtrnáct českých krajů, načerpáte tipy na vlastní výpravy a jako obvykle se také od srdce zasmějete. Tak přisedněte do roztomilého bílého autíčka a nezapomeňte se připoutat! Váš řidič je začátečník. O čem to je? Mladý spisovatel cestuje po Česku na lodi, autem, pěšky a na oslu. Hledá u toho zajímavá místa a lidi. Co se mi na tom může líbit? Dobrodružství, vtip, příběhy neobyčejných lidí a krásné ilustrace. Komu to můžu koupit? Všem příznivcům cestování a milovníkům zajímavostí se smyslem pro humor. Jak to skončí? Autor objede Česko kolem dokola a konstatuje, že je u nás opravdu hezky.... celý text

L.Helena
28.09.2022 4 z 5

Audiokniha
Díky covidovým opatřením tentokrát autor zůstal v naší krásné české kotlině a se svým typickým humorem popisuje své cestovatelské zážitky. Občas mně přišlo, že zachází v popisu až moc do podrobností, navíc, když tam pak má vloženou kapitolu s odborným popisem určitého místa či události. Ale jako celek se mi to poslouchalo příjemně.

LenkaWal
24.09.2022 4 z 5

(SPOILER) Tahle knížka je velmi dobrá, ale za mě nejslabší. Je to spíš tak trochu povídkové, coz na škodu není. Více jsme se asi dozvěděli. Zasmála jsem se hodně často, ale pár věcí mi vadilo. Nejdřív historka s labutí. Nevím jestli jsme se tomu meli zasmát, nebo to melo sloužit jako varování nekrmit je na molu, ale bylo mi z toho těžko. A idioti, kteří je krmí plesnivým pečivem se stejně nepoučí. A trochu mě zklamala cesta autem po polňačce, kde neměl co dělat a Češi se nevzdávají, by lidi měli přestat používat, když se cpou, tam kde nemají co dělat. Ničí jiným lidem práci. Neřku ničit pěknou krajinu autem, protože je někdo líný na krok ‍️. Upřímně doufám, že některé věci jsou vymyšlené, v rámci vtipu.
Jinak opravdu super.

Danago
17.09.2022 5 z 5

Všechny knihy autora se mi líbily. Prázdniny v Česku jsou naprosto skvělé jejda je to u nás! A kamkoli se můžeme také poměrně lehce podívat. Knížka je opět velice vtipná a důvod proč v Česku? Jednoduchý-zavřené hranice z důvodu doby covidové.
Ale Ladislav Zibura nás neseznamuje jen s českou krajinou a pamětihodnostmi, ale i s historickým kontextem, a hlavně s myšlením obyčejných lidí v jednotlivých krajích. Jako vždy je knížka nejen poučením ale i pobavením pro čtenáře.
Audiokniha je tentokrát načtena dvěma profesionály a myslím, že je to o opravdu něco lepší než, když si audioknihy načítal autor sám.

Martiiiik
15.09.2022 5 z 5

Kniha mě nadchla.. :-) člověk stále viděl autorovy knihy všude a říkal si, že to není nic pro něj.. a chyba lávky :-) občas jsem se od srdce zasmála jako už dlouho ne.. :-D tato kniha je navíc skvělá i v tom, že na mnoha místech člověk byl.. takže je zajímavé, jak se liší autorův pohled na ta místa.. :-) A také kniha dává spoustu inspirace, kam vyrazit u nás za poznáním.. :-) klidně bych zvládla další díl :-)

yellowbanna
12.09.2022 5 z 5

Jako vždy za pět (hvězd). A možná bych právě k tomuto Ládíkovu titulu ještě jednu přidala. Přesto, že pro mě neobjevila žádné cizí kraje. Vlastně právě proto. Mohla jsem si pocestovat po vlastech českých (a moravských). O něco víc, než co vždy můžu stihnout za jeden krátký letní měsíc, kdy se do Čech vracím... Nadšeně jsem očekávala místa, která znám a mám ráda a vyhledávala o nich zmínky, stejně tak jsem se těšila do míst, kde jsem ještě nikdy nebyla. Oceňuji, že to není průvodce po notoricky známých turistických destinacích, ale že jsou v knížce tipy často na lokální zajímavosti, o kterých zase tolik lidí neví. A to vše objevované s Láďovým typickým nadhledem, smyslem pro humor až absurdním a pozitivním přístupem ke všem a ke všemu, koho a co na svých cestách potká.
P.S. Často se v zahraničí setkávám s Čechy, kteří na svoji původní vlast žehrají a tvrdí, že "pár dní v ČR stačí a honem honem zpátky do zahraničí, kde žijí, protože už nesnesou tu "českou povahu, která jim ani trochu nechybí". Já tento názor nesdílím a vždycky mě překvapí, kolik takových komentářů je. A jsem ráda, že Láďa Zibura svými cestami potvrzuje moje přesvědčení, že Češi jsou národ stále ještě víc přátelský, vtipný a podnikavý, než zpruzený a negativní. Jestli to nebude tím, jak kdo k těm nejrůznějším situacím a interakcím už apriori přistupuje.

Čtenářská výzva 2022 - Kategorie 18 - Kniha, v níž hlavní hrdina pije kávu - "Teď ale přišlo další pondělí, které je pro výletníka dobou temna. Kamarádi jsou v práci a památky zavřené. V podstatě nezbývá než jen popíjet kávu na různých místech."

happy-smile
11.09.2022 4 z 5

Od prázdnin v Česku jsem oproti předchozím knihám moc nečekala. Ale nakonec to nebylo špatné a člověk se dozvěděl tipy na zajímavé výlety. Moc pěkné ilustrace.

Péťa1950
07.09.2022 5 z 5

Zapomeňte na předchozí knihy autora. Zůstává humor, nadsázka, sebeironie a další, zkrátka osobitý styl projevu. Čtěte velmi pozorně, v jedné větě je někdy několik i protichůdných informací, tak ať vám nic neunikne. Nebývalé množství informací o zajímavých lidech, místech, historických událostech dávných i nedávných, přírodních, technických a dalších zajímavostech. A hodně o lidech. Historické pozadí knih "Šikmý kostel 1 a 2" je zde vyjádřeno několika větami a podobně je to s řadou dalších sdělení. V poslední kapitole autor vysvětluje, proč některým událostem nebo lidem věnoval větší prostor. Pobavily mě hned na první stránce rady otce synovi, řidiči začátečníkovi. "Všechno vpravo. Vpravo jezdit a zprava dávat přednost. Když je to možné, tak vpravo i odbočuj, tam není co zkazit..." Čtěte a putujte na stránkách naší krásnou zemí a pak se můžete vypravit na místa, kde jste ještě nebyli. Také mám velké nedostatky, i když jsem hodně u nás procestovala. Pro mne nejlepší autorova kniha. Čtěte, pobavíte se a ještě se hodně dozvíte. Ilustrace Lukáše Tomeka vtipně text doplňují, výborná spolupráce.

tereza5480
29.08.2022 5 z 5

Očekávané a výborně. Tuhle knihu i naprosto uplatním i při cestování po ČR

dagmar7365
24.08.2022 5 z 5

Kniha se ke mně dostala úplnou náhodou a bylo to to nejlepší dovolenkové čtení. Doposud jsem od Ladislava Zibury nic nečetla a jeho styl jsem si úplně zamilovala. Cestovatelské příběhy jsou plné humoru, laskavosti, pokory a tipů na zajímavá místa.

Veve131
21.08.2022 2 z 5

Je to moje první kniha od autora a četla jsem ji hodně dlouho. Podle nadšení dcery a komentářů jsem čekala více. Připomenula jsem si místa, která jsem navštívila a mám pár inspirací kam se podívat.

Bedřich63
21.08.2022 5 z 5

Skvělá kniha. Autor píše poutavě a vtipně. No a ty úžasné ilustrace doplňující text a přesně vykreslující popisované skutečnosti, místa, příběhy.... To je vlastně něco jako další kniha v knize.
Dávno pryč je doba, kdy skoro každá kniha obsahovala nějaké ty obrázky. Tato kniha je spíš výjimkou.
Naše země je tak bohatá na různá zajímavá místa, pokud by Ládík cestoval několik let, tak by stále nenavštívil všechna.
No a ty vsuvky z historie, které zařadil, krásně dokreslily popis daných míst a událostí.
Za mě super kniha a další si od něj určitě také přečtu.

Gibis
20.08.2022 5 z 5

Prázdninami v Česku mi Ladislav udělal nesmírnou radost, protože já naši zemi považuji za úžasnou a myslím, že je v ní stále co objevovat. A díky Ládíkovi mám znovu chuť okamžitě vyrazit na další cesty, protože i když jezdíme po naší vlasti neustále, pořád jsme toho ještě spoustu neviděli. Ládík mě překvapil tím, že vybíral místa většinou neobvyklá, něčím zajímavá a ne vždy všeobecně známá, takže se střídala místa, která dobře znám s těmi, o kterých jsem nikdy neslyšela. A v neposlední řadě mě baví jeho vsuvky o historii, vždycky se něco nového dozvím a to na knihách zbožňuju :) Takže doporučuji a doufám, že to není autorova poslední cesta po naší krásné zemi a zase nám o tom něco napíše!

NannyOgg24
18.08.2022 5 z 5

Skvěle popsané Česko, dobré tipy na výlet.

kykiryki28
17.08.2022 5 z 5

Tak tuhle knihu řadím mezi nejlepší od Zibury! Od té doby, co jsem poslední 2-3 roky neustále cestovala do zahraničí, jsem pochopila, že svou zemi miluji a nikde se nebudu cítit doma jako právě tady!

Tahle kniha mi ukázala, že ačkoliv je naše země malá, na každém rohu na nás čeká nějaká nová zajímavost či dokonce dobrodružství. A hlavně HORY tu máme nádherné! A lidi ve skutečnosti tu nejsou tak protivné, jak jsem si myslela. Jen někdy nedůvěřivé...

Hája
15.08.2022 5 z 5

Za mě nejlepší autorova kniha. Skvělé tipy na neobvyklá místa a výlety v Česku.

Čand@
13.08.2022 4 z 5

Je veľmi milé si po všetkých predchádzajúcich Ládikových putovaniach po svete prečítať od neho rovnako vtipné a zaujímavé rozprávanie o putovaní po Česku, Morave, Slezsku a Slovácku. Opäť sa mi veľmi páčili faktografické vsuvky na samostatne farebne odlíšených stranách - napr. až tu som zistila, že v ČR sme my Slováci na počudovanie menšou menšinou než Ukrajinci, hoci sme tu kedysi bývali ako v jednom štáte doma. Nuž ale najviac ma pobavila Ládikova SPZ :))

Daben
11.08.2022 4 z 5

Po Prázdninách v Evropě druhý nejlepší díl.

Gaboskaaa
09.08.2022 4 z 5

Moje první čtenářská zkušenost s Láďou Ziburou. Líbí se mi autorův styl psaní, humor a historické pasáže dodávají knize zajímavý rozměr. Jen některé části za mě byly příliš detailní

hermína14
09.08.2022 4 z 5

Světoběžník a lidumil přistoupil ke své otčině se stejnou úctou a zvědavostí jako k zemím orientu. Nepředjímal a s čistou hlavou nasával...a bystře a vtipně předal. Vypadá to tu jako nádherné místo k životu plné dobromyslných a přejících lidí.
"Pak už mi zbyl jen poslední krok, který sice není uvedený v žádném manuálu, přesto ale řeší většinu technických problémů po celém světě. Zavolal jsem otci."

Amneris
05.08.2022 5 z 5

Tak tato knížka mě velmi bavila. Cestování po Česku mám moc ráda a potěšily mě nové tipy, kam po naší vlasti vyrazit na výlet. Navíc příhody mladého cestovatele byly opravdu vtipné, hlavně ty s autem.
Bylo fajn i informační okénko u každé kapitoly. Rozhodně je to fajn kniha jen tak na odreagování :-)