Prázdniny v Evropě

Máte rádi humor, dobrodružství a mnohahodinové čekání u silnice? Pak vložte řízek mezi chleby a vydejte se za čtvrtým prázdninovým dobrodružstvím s Ladislavem Ziburou. Tentokrát vás čeká 14 000 kilometrů stopem napříč Evropou. Ve společnosti svérázných řidičů vyrazíte z Polska přes malebné Pobaltí až za polární kruh a následně z horkých Athén přes divoký Balkán zpátky domů. Objevíte při tom místa, která jste vždycky chtěli navštívit, jen jste o nich dosud nevěděli. Vyslechnete příběhy neobyčejných lidí a přesvědčíte se, že jste se narodili na tom nejrozmanitějším kontinentu světa....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418841/big_prazdniny-v-evrope-ITu-418841.jpg 4.41126

Kniha Prázdniny v Evropě

LucySmile
včera

Ladislav Zibura mi byl doporučován ze všech stran a i přesto, že si ze školních let vybavuji velmi nudné přednášky o cestování, do této knihy jsem se pustila. Jak se ukázalo, tohle není můj šálek kávy. Cestování mám ráda, ale v knize mi chybí, co láká mě cestovat. Příběhy řidičů nudné, vyrážení do lokalit kde "nic" není nepochopitelné. Zároveň nám nesdělil, jak dlouho kde zůstal, kolik to stálo atd. Prostě moje první a poslední kniha od tohoto autora.

_Knihomolka_

Ani cestování se Ziburou po Evropě nebyla nuda. Při čtení jsem měla úsměv na tváři, i když mě mrzelo, že cestopis opět obsahoval více zajímavostí o lidech, které autor po cestě potkal, než o dané zemi, což by se sem ostatně hodilo více. Přesto jsem se však dozvěděla pár informací, o kterých jsem před tím neměla tušení, vzala jsem si z jeho dvouměsíčního putování také nejedno poučení a načerpala pár zkušeností, takže se to nakonec nějakých způsobem vykompenzovalo. Nicméně se těším, až si přečtu o jeho dalších cestách :).

Vivetkav

Moje první knížka od L. Zibury a byla jsem mile překvapená.. vůbec jsem nečekala, že kniha bude tak vtipná a ještě plná zajímavých poznatků.. jelikož jsem kdysi dost stopovala, tak mě to vtáhlo do děje a prožívala s ním to krásné dobrodružství a rozmanitost lidí a zemí..jak se říká jiný kraj jiný mrav..doporučuji opravdu krásná kniha těším se na další

kristyna0578

Tato čtvrtá kniha od prince Ládíka opět nezklamala. Musím konstatovat, že s každou knihou je jeho humor lepší a lepší (ťuk ťuk) a já už se nemůžu dočkat až sáhnu po Prázdninách v Česku. Knížku můžu s klidným srdcem doporučit opravdu všem.

Jediný malinký vroubek u mě má Zibura za to, že jsem si koupila čtyřbox a nyní již vyšla pátá kniha a narušila tím, můj systém v knihovně!

makacek

Zabavne cteni. Me zaujaly hlavne rozdily u jednotlivych narodnosti. Nejen v pristupu ke stoparum

Lenka2533

Prázdniny v Evropě jsou úplně první kniha, kterou jsem od Ladislava Zibury četla. A rozhodně se pustím do dalších, protože to bylo skvělý. Autor píše velmi dobře, pěkně se to čte, je to vtipné a navíc se můžete naučit něco ze zeměpisu, nebo i historie. Jeho historky jsou zábavné a autor je opravdu vtipný, takže se u toho nenudíte. A také to má moc pěkné obrázky. Za mě ano :)

toni-az

Historky byly dobré jako obvykle, ale zklamaly mě dvě věci. Zaprvé Ládík vyměkl a přestal chodit pěšky, místo toho si vozí zadek stopem. A to v první knížce odmítal svezení. A druhé zklamání, že audiobook četl někdo jiný. Přitom to autorské čtení bylo tak roztomilé...

Každopádně mě bavil humor, který byl snad ještě lepší než v předchozích dílech a taky trochu vzpomínky na místa, kde se vyskytl. I když samozřejmě moje příhody se s jeho nedají srovnávat.

Hobitka

Posloucháno v audiopodobě - opět skvělé zpracování :)
Povídání plné zajímavostí z různých koutů Evropy, stopování, humoru a laskavosti.
Autorův styl psaní mi prostě sedne a já jsem moc ráda, že jsem na jeho knížky narazila.
Prázdniny v Česku mi byly o něco bližší, pěší pouť do Jeruzaléma zase ucelenější. Celkově se mi ale Prázniny v Evropě líbily a určitě se pustím i do předchozích autorových knih. No a jsem zvědavá, s čím přijde příště :)