Prázdniny v Evropě

kniha od:

Prázdniny v Evropě https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418841/bmid_prazdniny-v-evrope-ITu-418841.jpg 4.4 1410
Koupit Koupit eknihu Bazar

Máte rádi humor, dobrodružství a mnohahodinové čekání u silnice? Pak vložte řízek mezi chleby a vydejte se za čtvrtým prázdninovým dobrodružstvím s Ladislavem Ziburou. Tentokrát vás čeká 14 000 kilometrů stopem napříč Evropou. Ve společnosti svérázných řidičů vyrazíte z Polska přes malebné Pobaltí až za polární kruh a následně z horkých Athén přes divoký Balkán zpátky domů. Objevíte při tom místa, která jste vždycky chtěli navštívit, jen jste o nich dosud nevěděli. Vyslechnete příběhy neobyčejných lidí a přesvědčíte se, že jste se narodili na tom nejrozmanitějším kontinentu světa.... celý text

Komentáře (342)

Komentáře 342 Recenze 5

PremikZizin
PremikZizin
21.09.2023 4 z 5

První knížka Ládových dobrodružství, kterou jsem na doporučení přečetl a nelituji. Autor vtipně a zapáleně popisuje cestování autostopem napříč Evropou. Popisem míst, příhod a charakterů řidičů Vás Láďa vtáhne do děje a nepustí. Velmi oceňuji faktické vsuvky k jednotlivým zajímavostem.

Deya
Deya
17.09.2023 5 z 5

K rozečtené knize a celkově k Ziburovi jsem se vrátila po nějakých 3 letech a dočtení knihy jsem si opravdu užila. Zasmála jsem se, něco i naučila o popisovaných zemích, knihu jsem zavírala s lehkým srdcem. Jako vždy, Zibura vtipně a velmi trefně vykreslil procestovaná místa a lidi, které v nich potkal, a předal dál onu euforii z cestování. Byla to skvělá volba na uzavření letní cestovatelské sezóny. Už se těším na autorovu novou knihu vycházející v říjnu.


Sandalkar
Sandalkar
30.08.2023 5 z 5

Zase nezklamal. Mozna trochu na jedno brdo, ale kniha stoji za to. Vybrouseny jazyk, cerny humor, stripky realii a historickych vsuvek, ktere jsou pro pochopeni jednotlivych zemi nadmiru dulezite.

"Podivej, my jsme zazili valku. A ze si zvyknes se zbytecne nebat, to je jedna z mala dobrych veci, ktere ti detstvi ve valce prinese." Snad si to deti na Ukrajine reknou uz brzy.

Ps.: miluju ilustrace Tomski&Polanski

zuzad
zuzad
25.08.2023 odpad!

Tohle fakt nepotřebuju číst, zibura a jeho Česko bylo v pohodě, ale tohle fakt ne. Žádná úcta k polské víře, jeho rádoby humor je fakt v tomto kontextu ubohý.

AltaMari
AltaMari
17.08.2023 5 z 5

Uchokniha, načtená dalším cestovatelem Martinem Písaříkem. Vtipná, jednoduchá, a ocenila jsem kromě příběhů i začleněné střípky reálií z procestovaných zemí.

Správná volba na prázdninovou cestu autem ... (sice jsem plánovala, že když konečně budou dorostenci připoutaní v kabině auta a tedy nebudou moct utéct, pustím jim nějakou klasiku... třeba Steinbecka nebo Čapka..., pak rozum zvítězil nad naivitou, a povedlo se mi díky Ziburovi dosáhnout toho, že mládež si při zapnutí přehrávače nenarvala do uší airpody, nýbrž poslouchali a bavili se s námi rodiči :o)))

Marie2004
Marie2004
04.08.2023 5 z 5

Na tuhle knihu jsem se dlouho těšila a když jsem se k ní dostala, četla jsem ji pomalu a každou stránku si užívala plnými doušky. I přesto jsem ji přečetla poměrně rychle, jelikož autorův humor a styl vyprávění mě prostě baví.
Cestopisy obyčejně nečtu, a proto mě i samotnou překvapilo, jak jsem se bavila u knihy Prázdniny v Česku. A Prázdniny v Evropě nezklamaly. :-)
Recenzi zakončím velkým doporučením této knihy.

alzbeta2843
alzbeta2843
27.06.2023 5 z 5

Ja sa priznám, že najskôr som absolvovala jeho prednášku a tam som sa toľko nasmiala, že som si povedala, že knihu si rozhodne musím prečítať a dozvedieť sa i ostatné príbehy, ktoré popisujú jeho celú cestu krížom krážom Európou. I keď poznáte Európu a mnohé krajiny ste iste i navštívili, garantujem vám, že i tak sa budete baviť a dozvediete sa veľa nového. U Ziburu je najlepšie to, že on navštevuje práve tie miesta, ktoré bežný turista ani nepostrehne, o to je ten zážitok autentický. Ako i v predošlých knihách, som sa i tu veľmi bavila a smiala tak moc, že sa po mne ľudia obzerali :D

Librorumistka
Librorumistka
23.06.2023 3 z 5

Tuto knihu jsem poslouchala v audioverzi a v této formě se mi moc líbila. Byl to pro mě první cestopis, do kterého jsem se kdy pustila a nebyla jsem zklamaná. Navíc musím ocenit, jakým stylem autor píše i to, jak je kniha protkaná humorem. Jediný osobní problém, který s touto knihou mám, tkví v autorových občasných poznamkách vůči vzhledu žen. Měla jsem pocit, že vzhled žen hodnotil pro mě osobně až příliš, ale je to velmi individuální názor. Knihu vám mohu doporučit, jen vás možná občas ze zážitku vyruší nějaká ta autorova poznámka.

Hema
Hema
13.06.2023 5 z 5

Říkala jsem si, že na putování po Evropě dneska už nemůže být nic zajímavého. Všichni všechno známe, všechno jsme stokrát viděli, přestože třeba jen zprostředkovaně. Nicméně jsem se šeredně spletla. Bylo to skvělé čtení, plné překvapení, chytrého humoru a navíc člověka navnadí sbalit si pár věcí a jet zažít své vlastní dobrodružství.

Ondra_P
Ondra_P
06.06.2023 4 z 5

Všechny knihy autora si dražší nastavenou laťku. Tahle na mě vzhledem k cestování napříč Evropou a střídání států působila svižnějším dojmem.

Felidae
Felidae
31.05.2023 3 z 5

První knihu jsem zhltla, druhá se mi docela líbila, tahle byla třetí a mám pocit, že autor začíná omílat stále to stejné....

Gabi13
Gabi13
31.05.2023 5 z 5

Mám ráda pana Ziburu a hlavně jeho smysl pro humor. Líbí se mi jak se rád setkává s lidmi a popisuje jejich osoby tak barvitě, to se mi na jeho knížkách líbí a líbilo i u této. Cestování po Evropě se mi líbí, je mi to blízké.

Alfondra
Alfondra
24.05.2023 2 z 5

No, že bych knihu hltala, to ne. Pár vtipných momentů, pár cenných rad a spousta balastu.

Andulino
Andulino
20.05.2023 5 z 5

Moc jsem se na nového Ziburu těšila, tím víc, že putuje po místech, která jsem už někdy navštívila i já sama. Kniha má, jako vždy, překrásné ilustrace Tomski&Polanski, tentokrát doplněné boxy se zajímavostmi. Opět vyzdvihuji laskavý a zároveň moudrý humor a čím dál zajímavější vyprávění. Díky tomu, že Ládík projel půlku Evropy, je toto vyprávění doslova mozaikou kultur a národů. Při čtení koukám do Google Maps na fotky a připadám si, jako bych po všech těchto koutech světa cestovala i já. Doporučuji všema deseti a miluji!

KubaHanzelin
KubaHanzelin
14.05.2023 4 z 5

Moje první kniha od Prince Ládíka a vlastně můj první cestopis
Trochu jsem se toho obával, ale ta lehkost s kterou je kniha plná zážítků z cest po severní a jihovýchodní Evropě napsaná mi perfektně sedla a minimálně při cestě na sever jsem se dostal nasmál, u Balkánské části už to bylo slabší, ale stále moc příjemní čtení.
Určitě si někdy přečtu i další knihu a snad někdy zajdu i na přednášku:)

LusSyNDA
LusSyNDA
25.04.2023 5 z 5

Za mě nejlepší knížka od Ladi! (Přečetla jsem i ČR). Evropa se mi libila především proto, že mě Láďa nechal nakouknout pod pokličku charakteru lidí v jednotlivých zemích. Opravdu zajímavé vnímat jednotlivé rozdíly. A pak se Láďa vrátí domů a tam je to furt stejný :-)

barbora5058
barbora5058
23.04.2023 5 z 5

Kniha mě bavila, líbí se mi styl psaní, informace o národech i zajímavých místech i grafika celé knížky. Čtení na relax, určitě dočtu zbytek napsaných knih od autora. Díky za fajn knížku.

Briv
Briv
20.04.2023 5 z 5

Princ Ládík mě na svých (i mých) cestách baví už hodně dlouho. K této knížce jsem se sice dostala po delší době, ale mám pocit, že když cestuje po Evropě, tak je to mnohem záživnější. Bavila jsem se moc. Je zajímavé, jak je každý národ osobitý, originální a svým způsobem svérázný. S manželem jsme procestovali dost zemí, kde byl i autor a shodneme se, že opravdu ty národy, jsou takové, jak je popisuje.
Moc se mi líbí autorův styl psaní, humoru a vlastně i jeho pohled na život, jak řeší různé situace, které mu jsou přiváty do cesty.
Přeji ti, Ládíku, spoustu dalších šťastných kilometrů a hromadu zajímavých zážitků k tomu.

katerina3502
katerina3502
02.04.2023 5 z 5

Oddechová knížka, která se čte sama. Příběhy řidičů a zajímavosti o zemích Evropy jsou super kombinace. Určitě si přečtu od autora i další knihy.

juliesze
juliesze
30.03.2023 3 z 5

Některé části zábavnější, jiné takové slabší. Popsáno výborně, dobrodružně. Posloucháno jako audiokniha.

Mrs.Depp
Mrs.Depp
16.03.2023 5 z 5

Opět zajímavá knížka, kterou mě moc bavilo číst, miluju cestování a teď si ho moc neužiju, takže je super, že můžu poznávat cizí země aspoň takhle. Jen mě u Láďových knížek mrzí to, co všichni ostatní tak chválí, že než aby popisoval zajímavá místa, kam by se člověk mohl vydat a další zajímavosti týkající se zemí, o kterých píše, popisuje zajímavé lidi, se kterými se setkal, což se mi po pár stranách slévá dohromady a zpětně vlastně vůbec nevím, o čem jsem četla. Za mě by bylo ideální obojí zkombinovat. Přesto jsem si díky knížce našla pár míst, které si přidám na svůj seznam míst, kam bych se ráda podívala jako např. Albánie a Rovaniemi, o kterém už jsem slyšela i dříve a nedá mi to, než mu dát plné hodnocení a zrovna on je autor, od kterého mě láká přečíst všechny jeho knihy. Jdu hned na Prázdniny v Česku, na kterou se těším už dlouho.

Amneris
Amneris
13.02.2023 4 z 5

Moje druhá knížka od Ládi Zibury, tentokrát z cest po Evropě. Oproti cestování po České republice, kdy využíval rozmanitých dopravních prostředků, tak pro cestování Evropou vsadil na autostop, který je po světě velmi rozšířený. V každém státě popisuje vlastnosti místních lidí, známé i neznámé památky a zda už někdy v daných zemích byl nebo ne. Nechybí ani doplňující informace o různých zajímavostech, se kterými se na svých cestách setkal. Jde opět o velmi pohodové a příjemné čtení, kdy si člověk říká, že by taky někam vycestoval :-)

LuckaDea
LuckaDea
20.01.2023 5 z 5

Prázdniny v Evropě jsou jednou z mých nejoblíbenějších knížek od tohoto optimistického autora. Autor se tentokrát rozhodl pro cestování stopem. Ani v této knize nechybí příběhy lidí, kteří cestovatele svezli, nebo které na své cestě potkal. Na této knize se mi líbí, že jsem se dozvěděla různé zajímavé informace hned o několika zemích v Evropě.

dagmar7365
dagmar7365
11.01.2023 5 z 5

Další skvělá cestovatelská kniha plná zajímavostí. Moc se mi líbí styl, jakým Ladislav píše. Jeho schopnost sebeironie a vtipkování, které není ani na 350. str. otravným a nudným, je super. Těším se na další knihu.

Atara16
Atara16
03.01.2023 4 z 5

Knížku jsem si přečetla jen na základě čtenářské výzvy, v místech děj běžel sám, někde se mi spíš táhl....

Adellll
Adellll
02.01.2023 5 z 5

Super odpočinková kniha, protkaná spoustou zajímavých faktů a autorovým humorem, který mi opět perfektně sednul a zlepšil zimní zasmušilé dny a cesty v MDH, kdy jsem se mnohdy málem smála nahlas:).

JmenujiSeZuzla
JmenujiSeZuzla
30.12.2022 5 z 5

I přes to že Láďu jako osobnost znám už dlouho, k přečtení z řady jeho knih jsem se dostala až nyní. Avšak už po této zkušenosti budu vědět, že sáhnout po kterékoli z jeho tvorby nebude šlápnutí vedle.
Samotný koncept a filozofie autorova myšlení mi přijde nevídaně sympatická. Ladislav Zibura v sobě ztělesňuje všechno, co považuji za sexy - inteligenci, humor a punkový přistup k životu. Z jeho knihy si odnáším víc než tipy na místa, která v Evropě navštívit. Kniha je nejen vtipná, překrásně ilustrovaná, ale hlavě nabitá osobními a surovými zkušenostmi s LIDMI! Jen skrz ně člověk může zemi poznat nejlépe, co to jen jde.
Někdy mě až mrzí, že moje osobnost není taková, abych dokázala sednout k náhodnému člověku do auta a prostě jet. Nevídano neslýchano kam. Prostě jen sbírat zkušenosti a užívat si života. No ještě že mám toho Láďu, který na všechny tyto věci koule má a dokáže nám je perfektně zprostředkovat. Jde vidět, že je to ohromně chytrý člověk a obdivuji na něm opravdu spoustu věcí. Věřím tak, že jeho knihy budu dál jen doporučovat.

GreenMagritte
GreenMagritte
15.12.2022 5 z 5

ak dlouho jsem se fenoménu "Zibura" vyhýbala, až jsem si ho přečetla. A musím vám říct, že to bylo docela fajn čtení. Přiznávám, grafická úprava mi není dvakrát po chuti a svého času jsem měla pocit, že už je "přeziburováno", ale nastal čas dát mu šanci. Evropu jsem si vybrala záměrně, protože mě lákalo přečíst si o cestování na severu... aby mě nakonec mnohem více bavilo cestování po jihu :)
.
Je vlastně docela umění nalákat na cestopis i čtenáře, kteří vlastně cestopisy nečtou, necestují a ani je to neláká... Myslím, že úspěch Ladislava Zibury je v tom, že se zajímá o lidi a o toulání více než o výčet pamětihodností, že věci bere s humorem (skutečně je tak pohotový, nebo až při psaní svých knížek? :)), užívá si chvíle, snaží se podporovat místní a je celý takový "neturistický". Aspoň tak na mě působil a bylo mi s ním na autostopu po Evropě dobře.

KaMal
KaMal
03.12.2022 4 z 5

Pohodové čtení plné vtipných historek, informativní okének i postřehů k zamyšlení. A přestože mě kniha bavila, není problém ji kdykoli odložit - musela jsem ji vrátit do knihovny, ve čtení jsem tak pokračovala až po měsíci, ale nijak mi to nechybělo....

Bedřich63
Bedřich63
28.11.2022 5 z 5

Moje druhá kniha od autora a opět skvělá. Podruhé už jsem přesně věděl, do čeho jdu a těšil se na vtipné a milé vyprávění příhod z cest. Autor píše poutavě a s jemným humorem. No a ty úžasné ilustrace doplňující text a přesně vykreslující popisované skutečnosti, místa, příběhy.... To je vlastně něco jako další kniha v knize.
Samotný text je ještě doplněn o barevná okénka (jak jsem si to pojmenoval já), kde se vyskytují faktické poznámky k některým místům, historii, zvykům apod. Tímto je kniha povýšena ze zábavného čtení o cestování a stopování skoro na úroveň učebnice.
Za mě super kniha a další si od něj určitě také přečtu.

anej
anej
19.11.2022 4 z 5

Moje první a určitě ne poslední kniha od Zibury. Příjemné, veselé čtení proložené zajímavostmi z navštívených států nebo fakty o stopování. Moc mě bavilo členění knihy po menších kapitolách. Osobně by se mi možná líbilo sem tam zařazení fotek z jednotlivých míst.

lassse
lassse
18.11.2022 3 z 5

Čekal jsem, že dostanu Ziburu a dostal jsem Ziburu. Nic víc, nic míň. Některé hlášky opravdu stojí za to.

Ester71
Ester71
14.11.2022 5 z 5

Poutavé vyprávění protkané humorem a zajímavými postřehy. Určitě si ještě nějakou knížku od L. Zibury přečtu...

KatarínaK.
KatarínaK.
29.10.2022 4 z 5

Má první kniha,kterou jsem od autora přečetla, a náramně jsem se bavila. Je to spíše taková sbírka povídek-historek,které Ladislav zažil při svých cestách Evropou. Jsou vtipné, jsou čtivé a svižné. A jeden v nich najde i mnoho zajímavostí o jednotlivých národech a krajinách Evropy. Jistě mě i motivovaly k mým budoucím cestovatelským plánům. Přesto,že jsem se při čtení bavila,často od srdce zasmála,po určitém počtu stran, jsem musela knihu na několik dní odložit. Proč? Najednou mi tento styl humoru přišel až nucený. Celkový dobrý dojem z knihy to ale nesnížilo. Jistě si zase někdy ráda něco od p.Zibury přečtu.

Lajtwing
Lajtwing
27.10.2022 3 z 5

"Problém s hledáním místa na spaní se vždycky vyřeší nejpozději druhý den ráno."

O hvězdičku silnější než mé první putování se Ziburou po Arménii a Gruzii. Vtipu je zde opět hodně, přitom se tématicky netočí tolik kolem alkoholu jako na Kavkaze, kde jsou všichni zřejmě vylití jak tašky. Států procestuje mnoho a k samotnému textu přibylo přehršel zajímavých informací o stopování i o historii národů.

Kladně hodnotím koncept dvou cest - sever a jih očima stopaře. Finsko je prostě jiné než Albánie. Když Zibura "střihne" z Kodaně do Atén, cítil jsem se s ním v tu chvíli jak na jiném kontinentě! Vůbec to nebylo špatné a těším se na další cestu.

"Stoupnout si k silnici se zdviženým palcem je vyjádřením ochoty zcela se odevzdat osudu a taky víry v to, že všechno nakonec dobře dopadne."

Parwana
Parwana
22.10.2022 4 z 5

Chtěla jsem dát plný počet ale oproti 40 dní pěšky do Jeruzaléma a Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii tomu něco chybělo. Bylo to stejně svižné vyprávění, ale méně vtipné ve srovnání s oběma předchozími. Jsem zvědavá na Prázdniny v Česku.

Elézka
Elézka
15.10.2022 5 z 5

Veselé a poutavé vypravění po cestě Evropu. Kniha je velice vtipná a psaná v lehkém tónu. Zaručeně každému zlepší náladu. Určitě si přečtu i další tituly autora.

EmokeII.
EmokeII.
04.10.2022 4 z 5

Super vtipná knížka, první, kterou jsem od autora četla. Četla jsem delší dobu vždy po kouskách. Stačí otevřít a člověk se něco málo dozví a pobaví k tomu.

jiri4861
jiri4861
27.09.2022 5 z 5

Díky četbě této knihy jsem zjistil, že ideální povolání existuje a že víra v lidskost neumírá ani v této době.

Danago
Danago
25.09.2022 5 z 5

Audiokniha o stopování po Evropě. Sice jsem se moc nenasmála, ale dost jsem se dozvěděla. Nejen o nejrůznějších zemích Evropy, které autor projel autostopem od severu na jih, od Polska přes Pobaltské republiky, Estonsko, Litvu, Řecko Makedonii, Albánii Rumunsko i Ukrajinu a také Slovensko. Spaní pod širákem v hostelu, ale také u známých nebo náhodných lidí a jiných nejrůznějších míst. Celá kniha je jedno velké dobrodružství. Dozvídáme se něco o navštívených zemích a jejich obyvatelích, což mě baví nejvíc, o autostopu a myšlenkách autora, ale i myšlení jednotlivých národů a národností. Namluvená je moc dobře. Za mě velká spokojenost. Dá se poslouchat i vícekrát.