Prázdniny v Česku

Prázdniny v Česku https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479178/bmid_prazdniny-v-cesku-hHw-479178.jpg 4 1061 254

Výlet za vším, co jste o Česku nevěděli. Vydejte se s Ladislavem Ziburou na dvouměsíční výlet po českých luzích a hájích a připomeňte si, v jak rozmanité a krásné zemi žijeme. Můžete se těšit na vyprávění plné zajímavostí, pozoruhodných příběhů z naší historie a setkání se svéráznými lidmi. Navštívíte všech čtrnáct českých krajů, načerpáte tipy na vlastní výpravy a jako obvykle se také od srdce zasmějete. Tak přisedněte do roztomilého bílého autíčka a nezapomeňte se připoutat! Váš řidič je začátečník. O čem to je? Mladý spisovatel cestuje po Česku na lodi, autem, pěšky a na oslu. Hledá u toho zajímavá místa a lidi. Co se mi na tom může líbit? Dobrodružství, vtip, příběhy neobyčejných lidí a krásné ilustrace. Komu to můžu koupit? Všem příznivcům cestování a milovníkům zajímavostí se smyslem pro humor. Jak to skončí? Autor objede Česko kolem dokola a konstatuje, že je u nás opravdu hezky.... celý text

haWranka
08.06.2022 4 z 5

Pro mě trochu méně záživné než exotické lokace. Zajímavé pasáže se střídaly se slabšími. Hodně mě bavily zajímavosti o českých osobnostech, dost jsem si ještě dohledávala. Pan Zibura má skvělý smysl pro humor, takže takovýto cestopis můžu vždycky.

loolee
08.06.2022 5 z 5

Báječná kniha, moc se mi líbila - řadu míst znám, ale nemenší řadu nikoliv, takže jsem si v průběhu čtení googlila a psala poznámky, kam se podívat :). Ačkoliv o něm vím už z dřívějška, tentokrát důkladně jsem prohledala informace o Nissánkovi :). Nevšední vůz, jen co je pravda. A líbily se mi i faktografické pasáže.

VílaElvíra
03.06.2022 3 z 5

Od Ládi jsem četla všechny knihy a tahle je pro mě nejméně zajímavá. Je to zkrátka takové - české..
Z vyprávění je hezky vidět, že zážitky ze zahraničí jsou dobrodružné, pestré, poutavé a i lidé jsou za hranicemi jiní. K ostatním Ladislavovým knihám se ráda vrátím, k této už pravděpodobně ne.

cérka
24.05.2022 5 z 5

Všude dobře, doma nejlépe!
Asi proto se mi tato kniha četla tak moc dobře. Nechyběl vtip, spousta krásných setkání i trocha historie.
Chválím šipky a modré odstavce.

Jen mě mrzí, že Valašsko zůstalo opomenuto! Na druhou stranu chápu, že všechno stihnout nelze. Tak třeba příště.

Mateo67
18.05.2022 5 z 5

Jsem unešená, jak nám náš blonďák literárně vyspívá. Každou další stránkou se kniha pro mě stávala zajímavější a zajímavější. České prostředí, netradiční místa, propojení s historií, pestrý mix českých lidí a lidiček, hutný styl, zdařilé, trefné ilustrace. Vtipné a vkusné. Stojí zato si knihu přečíst.

Timkim
16.05.2022 4 z 5

Jako zcestovalý člověk jsem při poslechu této knihy zjistil, že spoustu věcí ani netuším. Třeba ta hustota železnic. Vyprávění to bylo velice vtipné, až jsem se smál nahlas a též poučné. Jako oddechovka perfektní.

juliesze
10.05.2022 4 z 5

Ač nepatřím mezi krajní fanoušky, neboť je to má první přečtená kniha, rozhodla jsem se poslouchat jako neutrální audioknihu s přítelem v autě. Líbilo se mi zpracování relativně netradičních míst. Hvězdičku jen ubírám za místy trochu tlačenou potřebu vtipu, jakož i (na mě) sáhodlouhé pasáže ohledně automobilové lásky autora. Děkuji za přiblížení netradičních míst a zajímavostí - určitě někdy zajedeme na výlet.

betička
09.05.2022 5 z 5

Od Ládi Zibury nemůže člověk čekat klasický cestopis, který vás provede po hlavních a známých místech. Tato kniha se mi dost líbila, protože byla opět psaná humorným stylem a u čtení relaxujete a nemáte pocit co vše nevím a musím rychle někde dohnat. Zavede nás na spoustu neznámých míst a ukazuje nám jak je naše republika krásná a různorodá. Člověk si uvědomí, že nemusí stále navštěvat známé hrady a zámky, zdolávat nejvyšší hory, ale že i nedaleký kopec za domem může skývat zajímavý příběh a amatérské muzeum může zaujmout více než výstava v národní galerii :-)

_Knihomolka_
08.05.2022 2 z 5

Tím, že jsem nejprve četla cestopisy od Rendla, který nasadil laťku hodně vysoko, byl pro mě Zibura menším zklamáním. Nevím, jestli to bylo tím, že se jednalo o rodné Česko, a proto mi možná většina rozhovorů s místními obyvateli nepřipadala moc zajímavá, nebo tím, že jsem čekala více informací a zajímavostí o daném místě a fotografií z cest, které zde byly nahrazeny ilustracemi. Ale na druhou stranu je pro mě Zibura synonymem pro skvělý humor, který celé putování tak nějak osvěžil a díky němu se mi jednotlivé příběhy četly jednoznačně lépe.

Ebeca
08.05.2022 5 z 5

Asi nejlepší kniha, co zatím Ladislav Zibura napsal. Možná je to tím, že je o domově :o)

puczmeloun
04.05.2022 4 z 5

Ládík v Česku? Ano, ukázat, že toho v naší zemi máme spoustu k vidění a navštívení, je chvályhodný čin. Zvláště, když je protknut historkami všeho druhu, humorem i sebeironií. (Nemluvě o kontextu ne/cestování předchozích dvou let.) Na druhou stranu je kniha, a to i přes zatím největší počet stran autorem napsaných, mnohdy velmi přeskakující (časově, místy i dějem), někde se zdržuje, někde jen tak projíždí po povrchu. A je to škoda, protože linka putování odněkud někam dávala předchozím knihám tvar a jistý smysl. Pro zkušenější cestovatele Českem toho zároveň mnoho nového nepřináší, což bohužel platí i pro sledující autorova profilu na sociálních sítích, kde už ty nejlepší historky propálil...
...na druhou stranu čtvrtou hvězdičku přidávám za audioverzi (Alexander Hemala předčítající infoboxy je super nápad) a ilustrace tištěné verze, které jsou moc hezké a velmi mě baví ve (skrytých) detailech.

Marcik7
04.05.2022 5 z 5

Láďa Zibura je mladý muž, který mě vážně moc baví. Byla jsem zvědavá, která místa u nás si vybere k návštěvě a on nezklamal. I jeho návraty do české minulosti byly zajímavé a vždy k věci - respektive k navštívené lokalitě. Krásně charakterizoval i různé typy lidí, se kterými se během putování setkal, a vzbouzí ve mně naději, že dobrý člověk ještě žije.

mi-380
02.05.2022 5 z 5

Ladislavovy cesty mi znovu zvedly náladu. Jeho postřehy jsou čím dál vtipnější a dokonalejší, smál jsem se často, někdy i nahlas, což v mém případě není tak úplně normální. Sám, díky služebním i neslužebním cestám všemi existujícími dopravními prostředky do všech světových stran, a také díky mému trvalému cestovatelskému nadšení (což se často setkává s nepochopením mých blízkých), mám pro jeho objevitelský styl velké uznání a na každou jeho novou knihu se těším. Charakteristiky obyvatel a lokalit jsou výstižné občas drsně, občas roztomile, skoro vždy ale s laskavým humorem. I tentokrát pohodový dojem z knihy doplňují stručné faktografické vsuvky a surrealisticko-dixitovské ilustrace.
95 % (aktuálně 437 hodnotících s průměrem 90 %).

„Vidíš támhleten les nahoře?“ zeptal se a ukázal na kopec plný stojících suchých stromů. „Tak ten zkurvil Bursík.“
„Aha, já myslel, že to byl kůrovec.“
Muž nechal poznámku bez povšimnutí.
„A víš, jak dlouho se budou rozkládat ty kmeny, co tam nahoře nechali? Dvě stě let.“
„No, vidíte, to je dlouhá doba, živé by tam tak dlouho nevydržely. Mrtvý strom stojí déle než živý strom. To je ale paradox, co? No nic, tak já vás už nebudu rušit. Děkuju a na shledanou.“
Projevil jsem laskavost nám oběma.
Sedl jsem do auta a vyrazil do Krušova lesem, který Bursík dosud nezničil.

P.S.
Jsme oba rodilí Jihočeši, takže mohu potvrdit, že Ladislavova charakteristika naší mluvy i povahy je sice trefa do vlastních řad, ale naprosto přesná.

knihveru
28.04.2022 5 z 5

Princ Ládík nezklamal. S radostí přečteno. Autorovi děkuji.

Janis060
25.04.2022 5 z 5

Zase jedna z hodně dobrých knih o méně známých místech v naší zemi. Velmi hezké ilustrace a vtipné vyprávění, chvílemi jsem tu "řehtačku" nemohla zastavit. Doporučuji také osobní setkání s autorem na besedách a při autogramiádách, zlepšení nálady o 100% je v dnešní době k nezaplacení.

kreira
24.04.2022

Právě jsem doposlouchala jako audioknihu. Už se těším, až vyrazím na nová místa, na která mě autor svým povídáním nalákal.

Ála41
24.04.2022 4 z 5

Nádherné ilustrace!!! Další nové nápady na cesty. Je mi trochu líto, že už kniha nepokračuje. Takových dalších míst by tam mohlo být..... Kéž by bylo takových knížek o České republice více. Jo a ještě jsem chtěla dodat, že kdyby vyšla kniha o krásných a zajímavých místech naší republiky jenom plná obrázků tohoto ilustrátora, asi bych ji nedala z ruky. Chtěla bych vidět, jak nakreslí třeba náš Humprecht, Trosky, Kost, Jičín,....

namornice
19.04.2022 3 z 5

No tak cestopis to teda neni, ale pár zajimavostí jsem se dověděla. I když kniha mi přijde dost chaotická. Některé příhody byly vcelku zábavné, některé méně. Takový horší průměr.

marky2558
19.04.2022 3 z 5

Přiznám se bez mučení, do knihy jsem se musela strašně nutit. Možná jsem knihu nečetla správně naladěná.
Neznám autora, toto je první kniha, kterou jsem od něj četla. Musím říct, že je určitě velmi sympaticky člověk ale pro mě knížka nebyla dostatečně zajímavá.
Občas mi přišlo že se autor snaží být vtipný za každou cenu ale jsou i chvíle, kdy jsem se fakt pobavila.
Knihu doplňují hezké ilustrace.

allebra
18.04.2022 5 z 5

Všechny autorovy cestopisy se mi moc líbily, ale tento se mi asi líbil nejvíce. Oceňuji jemný humor a povedené ilustrace a uvítala jsem pro změnu blízké prostředí. Navíc jsem si rozšířila vědomosti z historie. K této knížce se ještě určitě ráda vrátím, abych si připomněla nejen historické zajímavosti, ale i tipy na nějaký hezký výlet. Samozřejmě budu nedočkavě vyhlížet další autorův sympatický cestopis.